Forum PCLab.pl: ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W DZIALE SPRZEDAM - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Informacja

Przed założeniem nowego tematu zapoznaj się z regulaminem działu. Wątki niezgodne z regulaminem lub bez podanej ceny przedmiotów będą usuwane.

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
 • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
 • Ten temat jest zamknięty

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W DZIALE SPRZEDAM oraz innych działach handlowych, z dnia 2 sierpnia 2016 r. Oceń temat: ***** 1 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   wiegul 

 • Tytuł / Ranga użytkownika
 • Ikona
 • Grupa: Moderatorzy
 • Postów: 21889
 • Dołączył: Cz, 19 Wrz 02

Napisany 29 Czerwiec 2009 - 11:29

Zasady działu sprzedam. Najedź na [ ! ] kursorem, żeby zobaczyć dodatkowe informacje...

1. Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę, za wyjątkiem sytuacji, kiedy przedmiot jest wystawiony w serwisie aukcyjnym Allegro. Szczegóły dotyczące zdjęć w poście poniżej.
(Obowiązuje od 1 stycznia 2016)

1a. Dział sprzedam nie służy do dyskusji.

2. Oferty muszą zawierać cenę. [ ! ] Tylko w przypadku aukcji bez ceny minimalnej można nie podawać ceny.

3. Negocjacje prowadzone są za pomocą PM, lub drogą prywatną. [ ! ]

4. Wszelkie dodatkowe informacje Autor umieszcza w pierwszym poście tematu, tak samo np. odpowiadając na pytania, [ ! ]

5. Można odświeżyć ofertę, dopiero po 10 dniach od ostatniej (ostatniej w ogóle, nie tylko własnej) wypowiedzi w temacie. Za odświeżenie oferty rozumie się dodanie wypowiedzi we własnym temacie, lub założenie kolejnego tematu z tą samą ofertą.[ ! ]

6. Po udanej transakcji można ocenić kontrahenta w temacie "Opinie o sprzedających i kupujących PART II" . [ ! ]

7. Zakazane jest umieszczanie ofert komercyjnych. [ ! ]

8. Nazywanie tematów - wymieniamy co sprzedajemy i nie "KRZYCZYMY" capslockiem. Jeśli wątek się zdezaktualizował - nie podbijaj go! Dodanie posta w nieaktualnym wątku spowoduje tylko, że wskoczy on na górę działu i będzie tam niepotrzebnie zajmował miejsce. Zamiast dodawania nowego posta wyedytuj pierwszego (pełna edycja) i zmień go, dodatkowo dopisując na początku tematu tag [sprzedane] czy [nieaktualne], albo po prostu zostaw swój wątek, tak aby spadł na kolejne strony działu - nie będziesz wówczas wprowadzać w błąd potencjalnych kupujących i marnować ich czasu. Wątków nieaktualnych nie raportujemy, chyba że sprawa jest w jakiś sposób wyjątkowa.

9. Zakazuje się czyszczenia tematu z oferty sprzedaży. [ ! ]

10. Łamanie powyższych zasad oraz próby ich ominięcia, czyszczenie tematów (poza kramikami) będą skutkować zamykaniem wątków, umieszczaniem ich w Śmietniku oraz, zależnie od sytuacji, ostrzeżeniami lub blokowaniem konta użytkownika.

11. Istnieje zakaz odsprzedaży kont - Umowa użytkownika Steam (patrz sekcja 2D, 2E i 4E); EULA Origin (chociażby pkt 4) i podobnych. Tak duży serwis jak PClab nie może być pośrednikiem w łamaniu umowy, dlatego też wszelkie ogłoszenia zawierające ofertę wymienionych kont będą usuwane, a forumowicze nagradzani.

W dziale sprzedam nadal obowiązuje regulamin ogólny forum.Disclaimer

Cytuj

Nie mamy możliwości zweryfikować, czy ktoś jest oszustem czy nie. Nie jesteśmy serwisem transakcyjnym, a jedynie udostępniamy narzędzie do wstawiania ogłoszeń. To określenie jest tutaj kluczowe, bo to są po prostu ogłoszenia dot. chęci sprzedaży danego przedmiotu czy grupy przedmiotów.

Naszym zdaniem wystarczą opinię użytkowników, które są umieszczane poniżej i świadczą o jakości tego ogłoszenia. My nic nie rozstrzygamy, bo opinii też nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Wobec tego dawanie bana na podstawie opinii też raczej nie wchodzi w grę. Trzeba brać bowiem pod uwagę, że na forum też możliwe są akcje, w których jakaś grupa użytkowników celowo kogoś oczernia dla swoich celów. My natomiast nie jesteśmy sądem w tych sprawach, żeby móc obiektywnie ocenić, po czyjej stronie stoi racja.

Jeżeli sprawa trafi na policję, do prokuratury lub sądu, to zgodnie z prawem dane użytkownika zostaną udostępnione uprawnionym organom.


W sprawach, które pomija powyższy regulamin decyzję podejmuje moderacja i administracja.

zzds - złamanie zasad działu sprzedam
zpp - zakaz pisania postów

#2 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

 • Wiecznie niewyspany...
 • Ikona
 • Grupa: Moderatorzy
 • Postów: 17319
 • Dołączył: Pt, 27 Wrz 02

Napisany 11 Styczeń 2016 - 21:25

Dodatkowe zasady dotyczące zdjęć:
 • Kramiki/tematy zbiorcze - wystarczy jedno zbiorcze zdjęcie z kartką, byle sprzedawane przedmioty były dobrze widoczne i rozpoznawalne
 • Wiele zdjęć jednego przedmiotu - wystarczy jedno zdjęcie z kartką, pozostałe ze szczegółami już nie muszą mieć, choć zachęcamy do umieszczania
 • Klucze - w trakcie uzgadniania
 • Przedmioty wirtualne - w trakcie uzgadniania


Strona 1 z 1
 • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
 • Ten temat jest zamknięty

1 Użytkowników czyta ten temat
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych