Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Franzl Lang

Zdjecię z fotoradaru

Rekomendowane odpowiedzi

Piszą, że niby działają na WSZYSTKIE dostępne w Polsce radary. Ale kurde nie wiem czy ryzykować wydatek 1500-1800 zł na coś, co faktycznie może średnio działać...

 

Tych laserowych maja pare/parenascie sztuk i to jeszcze na testach a reszta to takie zwykle. Troche duzo pieniedzy, najlepiej to by bylo sie spytac kogos kto uzytkuje ale takich to ze swieca szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i dalej nie wiem......... zrobiono mi fotke bodajze 20 maja a 12 lipca przyszedl mandat do sklepu (na ktory zarejestrowane jest auto) ja tam nie pracuje i "przyjmijmy" nie mam kontaktu z wlascicielem sklepu do ktorego przyszla fotka. Jak to dalej jest? podobno (wszedzie inaczej ludzie piszą..) jest tak ze czas od momentu zrobienia fotki a wystawienia mandatu wynosi 14 dni, a czas miedzy zrobieniem fotki a przyszlaniem jej do osoby na ktora nalozony zostaje mandat nie moze wyniesc wiecej niz 30 dni. Natomiast od momentu otrzymania mandatu do poddania sie dobrowolnej grzywnie wynosi 30 dni (potem sprawa jest kierowana do sądu..) i w zwiazku z tym ze: wlasciwiel sklepu dostal zdjecie 12 maja (czyli grubo ponad 30 dni od zrobienia fotki) mandat jest hmm jakby to powiedziec "niewazny"? i do tego ja mandatu osobiscie nie otrzymalem, dostal go wlasciciel sklepu, ja tam nie pracuje i nie mam na codzien kontaktu z wlascicielem, jak to jest z punktu widzenia prawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy... cisza.. ktos wie cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również słyszałem, że mandat traci ważność jeśli upłynie 30 dni od wystawienia do dostarczenia ale przepisu nie znajde. Druga sprawa z tą homologacją to pomyślcie jakby faktycznie to był kit i fotoradary były by niesprawne i waliły każdemu max mandaty i niemogłbyś sie odwołać od niego. Przecież własnie sprawność fotoradaru a nie oko policjanta decyduje o wielkości mandatu. Zatem uważam, że cos takiego jak homologacja fotoradaru jest jak najbardziej logiczna a nawet czytałem artykuł, że baterie zasilające go muszą mieć homologacje.  

 

 

 

 

Wikipedia "Homologacja

 

Homologacja - to pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terenie kraju, wydającego pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję. Korzystanie ze sprzętu, który jej nie posiada powoduje, że za uszkodzenia lub szkody spowodowane użytkowaniem odpowiada użytkownik.Obowiązkowi homologacji podlegają jedynie urządzenia określone we właściwych przepisach prawa." 

 

 

 

http://www.sfora.pl/Zlapal-cie-fotoradar-Nie-musisz-placic-mandatu-a12852 przeczytajcie ten link, chyba by rmf sie nie osmieszało gdyby to okazało się nieprawdą

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :) Ale tak swoją drogą to w chorym my kraju żyjemy w chorym! :E

Policja robi nielegalne zdjęcia..:E Pytanie jak sprawdzić czy słup ma homologację? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie wszystkie fotoradary są aktywne tylko przenoszone są skrzynki każdorazowo musi być wykonana kalibracja i tzw przegląd. Bez tego mandat możesz wywalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze na tak duzo ciekawych wnioskow nikt nie sypnal ani jednym paragrafem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imag0233j.jpg

zdj z 5 lipca, wezwanie do straży doszło dzisiaj...

 

pyt. 1 - ryja jak widać-nie widać. czyli wystarczy powiedzieć, że nie wiem kto jechał wtedy i uda mi się bez punktów?

pyt. 2 - są jakieś terminy zdjęć, czy ważne zawsze nawet, jak zrobione kilka miechów temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w przepisach bo chyba sie spóźnili coś, ewentualnie pytaj Gordona.

 

Zresztą nie ładnie tak szybko przez przejście przejeżdżać :naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczales wtedy auto kilku osobom, nie wiesz kto akurat jechal. Ktos na rf.pl sie tak bronil. Chociaz Gordon najpewniejszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale będę musiał wskazać te osoby, więc to nie wypali. mogę wskazać w sumie jedynie ojca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ciebie jako posiadacza lub właściciela pojazdu ustawa prawo o ruchu drogowym nakłada obowiązek wskazania osoby(osób) której powierzyłeś pojazd do kierowania lub używania.

 

Jeżeli zgodnie z prawdą dopełnisz ustawowego obowiązku wskazując przy okazji co najmniej 1 osobę oprócz siebie to SM ma ukarać sprawcę wykroczenia - natomiast w przypadku gdy zdjęcie jest nieczytelne nie bardzo ma podstawy do zrobienia tego we właściwy i zgodny ze stanem faktycznym sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM ma 180 dni na nałozenie mandatu od ujawinienia wykroczenia, czyli od odczytania z dysku w fotoradarze. Jak się spóźnia do muszą skierowac do sądu

poza tym

Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pamiętam co robiłem 5 lipca, ani tym bardziej kto jechał moim samochodem, czy to był tata, siostra czy kolega... nie prowadzę takich zapisków, nie mam obowiązku tego pamiętać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pamiętam co robiłem 5 lipca, ani tym bardziej kto jechał moim samochodem, czy to był tata, siostra czy kolega... nie prowadzę takich zapisków, nie mam obowiązku tego pamiętać

Dokładnie. Mandat bez punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to ratuje sytuacje, że nie mam pojęcia co robiłem 5 lipca - i to jest szczera prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pamiętam co robiłem 5 lipca, ani tym bardziej kto jechał moim samochodem, czy to był tata, siostra czy kolega... nie prowadzę takich zapisków, nie mam obowiązku tego pamiętać

Masz umieć wskazac, to w jaki sposób sobie to odtworzysz jest już twoim problemem czy masz dobrą pamięć, czy załozysz dzienniczek. Zapewniam, ze zdjecie, które mają w postaci cyfrowej jest znacznie lepsze niż to, które dostaleś w kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? A która część przepisów kodeksu drogowego o tym mówi? Jak mają wyraźne zdjęcie na którym widać, ze to ja no to się nie wykręcę, ale w innym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz umieć wskazac, to w jaki sposób sobie to odtworzysz jest już twoim problemem czy masz dobrą pamięć, czy załozysz dzienniczek.

Chciałbym zobaczyć, jak mnie zmuszają do wskazania gdy nie pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zabawa w dobrego i złego policjanta? Albo hipnoza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panie władzo. Ja wtedy ostro piłem. Nie pamiętam nawet jak się w domu znalazłem". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...