Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RaQ

Światła dzienne - jak podłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę sobie wsadzić do seicento światła dzienne, ale mam pewne wątpliwości. Jak one mają działać wg. najnowszego prawa, jakas ustawa zaczeła obowiązywac od 20 czerwca, ale nie mogę sie z niej tego tego doczytac. Wiem że mają się zapalać jak klucz jest w pozycji "2", czyli w pozycji, kiedy silnik może pracować. I teraz moje pytania:

1) Czy światła pozycyjne (czerwone te) z tyłu też mają się palić?

2) Czy pozycyjne z przodu też maja sie palić?

3) Jeśli pozycyjne z przodu mają się nie palić to co ma sie dziac po włączeniu ich? Mają gasnąć dzienne, czy dzienne mają zostac + pozcyjne?

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są światła dzienne ?

W samochodzie mamy pozycyjne, mijania i drogowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne to (chyba) coś jak ringi w BMW lub 'węże' w nowych Audi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziennych nie mam i chce zamontować ;)

 

@EDIT

Nie wiem czy se jaja robicie czy jak... Światła do jazdy w dzień, takie, które używamy w dzień zamiast mijania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mi chodziło, dzięki. A nie wiesz może się zmieniło w tej nowej ustawie? Gdzies wyczytalem wlasnie ze cos ma sie zmienic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Dziennika Ustaw:

W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne.

Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r.

Przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam od dawna dzienne tylko z przodu i nikt się jeszcze nie przyczepił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę załapać.

Z tyłu mają się świecić normalne pozycyjne to wiem.

 

A z przodu co wystarczy sobie białe lampki na choinkę z prawej i lewej założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem , dlaczego nie włączać świateł mijania? Skoro tylne wg Was są niepotrzebne to od razu mówię że te ledwo widoczne przednie lampki też :)

 

co wystarczy sobie białe lampki na choinkę z prawej i lewej założyć ?

na to wychodzi , że możesz sobie wsadzić coś co świeci..nieważne jak ważne , że sieci. Miałem taką małą latarkę , dokupię drugą i będzie :thumbup::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z przodu co wystarczy sobie białe lampki na choinkę z prawej i lewej założyć ?

 

 

na to wychodzi , że możesz sobie wsadzić coś co świeci..nieważne jak ważne , że sieci. Miałem taką małą latarkę , dokupię drugą i będzie :thumbup::E

Nie możesz. Światła muszą mieć homologację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jeżdżę gilerką, światła mijania włączone w pojeździe za mną są dla mnie bardzo dobrze widoczne,

w trzęsącym sie lusterku motorka na naszych polskich dziurawych drogach :P

Zauważyłem gdy samochody mają włączone pozycyjne są gorzej widoczne w lusterku (Oczywiście tylko wtedy g dy jade po dziurach w asfalcie :D )

 

Tak więc lepiej niech wszyscy jeżdżą na mijania a nie kombinują z innymi światłami, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wlasnie od 20 czerwca samochody ze swiatlami dziennymi mogą mieć włączone tylko światła dzienne. Jest osobna homologacja na te do jazdy dzienne. Wydaje mi się, że to z nimi można jeździć tylko na zapalonym przodzie. W słońcu większośc świateł postojowych nie widać, za to normalnie świecący przód - jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to namieszaliście :E Część osób mnie niezrozumiała z tymi pozycyjnymi... Chodzi mi oto: jeśli mam zamontowane światła dzienne na przodzie i one się świecą to rozumiem że postojowe z tyłu mają się też świecić... ale czy postojowe z przodu też? Mają świecić dzienne + postojówki z tyły czy dzienne + postojówki z tyłu + z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2 samochodach mam światła do jazdy dziennej, po pierwsze więc znajdź przepisy związane z ich umiejscowieniem., chyba 20cm od ziemi i 25 od krawędzi samochodu, ale zakładałem ponad rok temu i już nie pamiętam.

 

Światła do jazdy dziennej muszą się zapalać wraz z tylnymi pozycyjnymi, przednie pozycyjne MOGĄ się palić ale nie muszą.

 

Światła do jazdy dziennej muszą gasnąć AUTOMATYCZNIE w chwili włączenia świateł mijania. Należy więc zastosować przekaźnik rozłączający dzienne w chwili gdy na mijania pojawi się zasilanie. Nic skomplikowanego.

 

 

Ja mam to tak rozwiązane, że dzienne mam podpięte bezpośrednio pod pozycje, po drodze z przekaźnikiem odłączającym je gdy zapalę mijania. Nie używam samych pozycyjnych nigdy, więc mi to w niczym nie przeszkadza.

 

Poza tym homologacja to połowa sukcesu, wiele ledowych lamp z alledrogo ma homologacę e11 czyli UK oraz Hong-Kong... Drugie niezbędne oznaczenie to RL oznaczające światło do jazdy dziennej, na kloszu więc musi się znaleźć oznaczenie RL wraz z jakimkolwiek E.

 

Jeśli chcesz założyć ledki, to nie ma kłopotu z zasilaniem, 1W to nic. Jednak w przypadku żarówkowych 6W razy 2 czyli 12W masz już 1A prądu, więc pamiętaj o zapewnieniu dobrego zasilania, najlepiej przez przekaźnik aby nie spalić instalacji czy bezpiecznika (nie wiem jakie fiat zniesie obciążenie).

 

 

Bazyli: Po co? Żeby nie zużywać 110W prądu w czasie jazdy? Nie wypalać kloszy lamp które z czasem ciemnieją? Żeby niepotrzebnie nie zużywać żarówek za 100pln jeśli ktoś ma np H7 Bluevision? A może ktoś oszczędza ksenonki? O spalaniu mniejszym to są mity, ale jak widzisz powodów racjonalnych jest przynajmniej kilka.

 

 

Od siebie zdecydowanie polecam: ładne autko i ładne światełka ładnie wyglądają ;) Np te od S6 w passatach b5 czy b5fl... superbie i golfach IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienne to nie te same co mijania, i używa się albo świateł dziennych albo mijania.

 

Trochę wikipedii:

* Symetrycznie względem osi pojazdu

* Na równej wysokości

* Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm

* Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm

* Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

 

Nie wiem, czemu ludzie to instalują. Żeby nie przeciążać akumulatora czy alternatora? Różnica 20-30W, a ładować się w koszty i pamiętać, żeby nie wjechać w mgłę albo w tunel.

Osobiście jestem przeciwny samego korzystania, bo są one za mało wydajne, bardzo małe (5x5cm?) i nie widoczne przy lekkich wzniesieniach (właśnie dlaczego wszyscy instalują dokładnie 25 cm od ziemi, a nie np 50?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-30W różnicy? U mnie jest dokładnie 108W różnicy, inne powody już podałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wymiary mi nie chodzi, znam je. O podłączenie kabli też nie, powinienem sobie poradzić. Ale o działanie to w końcu będzie dobrze jak ze światałami dziennymi zapala sie pozycje z tyłu, a jak włącze pozycje z przodu to mi dzienne zgasną?

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale po co? rozwiązanie które podałem jest ułatwieniem, to o czym Ty piszesz to moim zdaniem utrudnienie, dodatkowe przekaźniki bądź diody (nie mylić z ledami)... Ja bym poprostu podłączył z pozycjami, ewentualnie z jakimś wyłącznikiem gdybyś chciał mieć możliwość włączenia samych pozycji, a przekaźnik miałby cewkę sterowaną z + świateł mijania. Ale jeśli chcesz rzeźbić, to baw się, tak jak piszesz jest ok (albo dzienne przód + pozycje tył albo mijania przód a dzienne gasną automatycznie).

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście jestem przeciwny samego korzystania, bo są one za mało wydajne, bardzo małe (5x5cm?) i nie widoczne przy lekkich wzniesieniach (właśnie dlaczego wszyscy instalują dokładnie 25 cm od ziemi, a nie np 50?).
Jak już cervandes zauważył - w niektórych konstrukcjach oszczędność. Natomiast rozmowa zaszła na "stare" auta. W mojej nowej Octavce jest to fabrycznie zamontowane. Co więcej można to samemu wyłączyć wchodząc do menu serwisowego. Nie wiem czy w innych nowych autach jest to montowane, pewnie w części tak. Ja tam się cieszę, bo mogę właśnie m.in. oszczędzić trochę ksenonki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, tak dla pewności to znalazłem że samochody rejestrowane do 31 grudnia 09r. mogą miec włączone wraz z dziennymi swiatla pozycyjne i oswietlenie tablicy. Natomiast samochody rejestrowane od 1 stycznia 10r. musza byc montowane w sposob taki aby włączone były same dzienne. Podsumowując mają palic sie same dzienne.

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaah to mnie najbardziej niszczy haha

Kupuje taki baran te światła dzienne do swojego szmelcwagena, audi, civica itd. i montuje je w taki sposób, że świecą razem ze światłami mijania a chciał pokazać "patrzcie system jest zły bo mi spalanie wzrasta i się żarówki mijania przepalają" hahaha.

Boże po co Audi to wymyśliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem co Wam przeszkadza jak ktos jest bardziej oświetlony? Jak by oslepiał to dobra, racja, ale dziennymi nie oślepia, niech se świeci z mijania, co mnie to... ;d Ja chce sobie zamontowac dzienne, zeby sie same paliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...