Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lojciec14

Case by lojciec14 [Worklog]

Rekomendowane odpowiedzi

CASE BY LOJCIEC14

 

Witam wszystkich! Dłuuugo ukrywałem się na forum, by znów zaprezentować wam nowy projekt. Przez moją głowę przechodziło biliony pomysłów, a skończyło się na... obudowie za 10 zł z allegro. Przeglądając na allegro oferty starych obudów ATX, znalazłem obudowę BIG TOWER na licytacji od złotówki... Zaryzykowałem i wygrałem. Z przesyłką zapłaciłem za nią 12.50. Gdy dotarła do mnie nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem: masywna, ciężka obudowa z blachą 1mm. Jak dla mnie strzał w 10. A teraz parę zdjęć:

 

PACZKA JUŻ NA MIEJSCU:

 

(jak widać, taśmy poprzedni właściciel sobie nie oszczędzał)

1005499.jpg

1005500.jpg

1005501.jpg

 

PO WYCIĄGNIĘCIU Z PUDŁA:

 

1005502.jpg

1005505.jpg

1005506.jpg

1005507.jpg

1005508.jpg

1005509.jpg

 

 

Włożyłem do niej sprzęt, który na dzień dzisiejszy już dawno jest wypalony i tak stała sobie między szafką a biurkiem do czasu, aż nie zechciało mi się wziąć do pracy.

 

W OCZEKIWANIU NA PRZYPŁYW WENY TWÓRCZEJ:

 

1005512.jpg

 

Pomysłów mam sporo i postaram się je wszystkie zrealizować, jednak na razie nie będę wychodził przed orkiestrę. Pierwszy projekt zakładał, że dopasuję ją do... mebli :E Czyli trzeba było ją skrócić:

 

TYLKO 7cm DO USUNIĘCIA:

 

beztytuuojd.jpg

 

Na początek roznitowałem całą budę i rozebrałem. Niestety z tego etapu prac nie mam zdjęć... Pierwsze, co należało zrobić, to skrócić obudowę i zmienić miejsce na zasilacz. Powędrował on na sam dół, gdzie będzie łatwo uporządkować wszystkie kable. Mocowanie zasilacza po prostu wyciąłem z góry i przynitowałem na dół...

 

MOCUJEMY ZASILACZ:

 

dsc00850n.jpg

dsc00851z.jpg

dsc00852n.jpg

dsc00854f.jpg

dsc00855c.jpg

dsc00857ykp.jpg

 

EFEKT KOŃCOWY:

 

dsc00860p.jpg

dsc00863z.jpg

dsc00859g.jpg

 

 

Później przyszła kolej na zrobienie właściwej piwniczki. Zdjęcia z tego etapu umieszczę w późniejszym czasie.

 

 

Po zrobieniu piwniczki, postanowiłem zamontować tackę od mobo. Nie było łatwo, ale udało się.

 

TACKA NA MIEJSCU:

 

dsc00864d.jpg

dsc00866s.jpg

dsc00867q.jpg

dsc00868e.jpg

dsc00869w.jpg

dsc00870f.jpg

 

Jak na razie to tyle. Na dzień dzisiejszy obudowa wygląda mniej więcej tak:

 

dsc00871.jpg

dsc00875h.jpg

dsc00876g.jpg

dsc00877eow.jpg

dsc00878.jpg

dsc00880w.jpg

 

Czekam na wasze opinie i uwagi. Dalszych planów co do obudowy nie wypisuję, bo i tak zmienią się one z biegiem czasu. Powiem tylko tyle: nie będzie to kolejna cukierkowa obudowa, tylko poważna obudowa, bez zbędnych bajerów, która nie wyróżnia się z tłumu, a mimo wszystko czymś będzie zaskakiwać i sama w sobie ma być piękna :E

 

P.S. Sorry za jakość zdjęć... To tylko k800i...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyysoooka i krótka - dziwnie jakoś :E

Ale zapowiada się fajnie :thumbup:

 

WC będzie? Bo dużo miejsca tam masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmaż swój adres z 1 zdjęcia. Poza tym niezły pancernik wyhaczyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambitny plan, ale spoko, za 10zł można ryzykować ;)

Wysyłka kosztowała 2.50zł? :o

Czekam co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Big Tower wygląda teraz jak Big Slim Tower :lol2:

 

Coś czuję, że zmontujesz z tego coś naprawdę oryginalnego.

 

Jak dla mnie rewelacja :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czeka cie sporo pracy przy niej, ale da tego ja kupiłeś :). Bardzo podobała mi się przeróbka codegena. Po skróceniu obudowa wygląda dziwnie :E. Płyta czy to nie przypadkiem niezniszczalny soltek SL75-kav? Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój prac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie znając Twoje zdolności to zrobisz z tego coś na prawdę zadziwiającego w porównaniu do tego jak teraz wygląda :) Powodzenia ! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak ... jak LODÓWKA :szczerbaty:

Maluj na czarno !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Nieźle, powodzenia w modowaniu. Ale mam nadzieję, że pójdziesz w stronę Lian Li :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie lojciec się ujawniłeś :D Tylko jedno jest ciekawe dlaczego dopiero teraz jak obudowę masz już od zimy :P

Mam nadzieję że jej nie zepsujesz bo jestem ciekaw co z niej będzie i przyznam się bez bicia że kiedyś miałem taką samą jak kupowałem gotowca :D

Niestety nie przeżyła dość mocnych uderzeń młotkiem i skończyła w koszu.

 

Powodzenia :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :D Na WC mnie nie stać niestety... za to będzie dobre AC (nie rewelacyjne), nowy front, 3 osobna komora na dyski i napędy. Co do kształtu obudowy, to czy ja wiem do czego to jest podobne? I tak wyląduje w tym samym miejscu, w którym zaczęła, czyli między szafką a biurkiem. Długości nie będzie widać. Ująłem sporo z powodu kabli. Za tacką jest już miejsce na kable, specjalnie zostawiłem 1.5 cm wolnego, jak widać na jednej z fotek. Zdardzę, że kolor będzie czarny, jak się uda, to malowana u lakiernika... Jeśli będe miał czas, to nad nią popracuję. Niestety mam też złą wiadomość... ze względu na braki blachy codegen pójdzie pod wiertarkę i ulegnie metamorfozie w nową obudowę... poza tym zrobiłem olbrzymi błąd... założyłem tackę nie sprawdzając, czy gwinty na kołeczki dystansowe są całe... niestety były poukręcane... tak więc tacka też będzie z codegena :D Wracając jeszcze do AC: 2x120 na front, 1 x 92 na tył i 2x120 na top ;) reszta jest milczeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem wersję skróconą: KLIK

 

Zapowiada się świetnie, życzę sukcesu w modowaniu (z takich właśnie starych Big Towerów ludzie cuda robią :thumbup: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże... ta lian-li jest piękna :) Może uda mi się coś podobnego zrobić... :) Tyle, że dyski będą u góry... odwrócone o 180* względem napędów, z możliwością ich wyjmowania od strony tylnej ścianki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys chcial to moge CI oddac mojego Big towera dość krótkiego ... ale wysokiego - jak mieszkasz gdzies w wawie to daj znac to sie gdizes spykniemy i mam nadzieje ze CI sie przyda - u mnie sie kurzy ...

 

No to chyba nie jestes z wawy ... ;P

 

Moze jak chcesz zrobie dla CEibei zdjecie budy i sam ocenisz czy sie za transport oplaca dawac kase ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety.. do wawy mam spoooro :D Śląsk, Ruda Śląska ;) Ale dzięki za info ;)

 

Zdjęcia zawsze możesz podesłać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda ma teraz 30cm głębokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaszpachlował tę rączkę u dołu i wejście na dyskietke:E . W ogóle bym sie szpachlą pobawił :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego 1x92mm z tyłu? Nie zmieści się 120mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, lojciec ;)

Proszkowo będzie?

jak nie, to polecam ci spray dupli- color

sam nim malowałem i zobacz jakie efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się zapowiada. Czekam na dalsze modernizację.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ludziom chce się jeszcze takie rzeczy modyfikować. Mi ta obudowa wygląda na jakąś szafkę. Walnij całą obudowę jakimś sprayem albo daj proszkowe bo ten standardowy kolor kremowo-biały jest nie do zniesienia. Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że kolor będzie czarny :D Szpachla też będzie ;) Front całkiem nowy. Malowanie może nie proszkowe, ale na lakierni. Na tył niestety 120mm nie wejdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potwór! :o

Miejsca w środku tyle że można jeszcze wstawić mini lodóweczkę na piwo, hehe. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń, bo zapowiada się bardzo ciekawie... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale potwór! :o

Miejsca w środku tyle że można jeszcze wstawić mini lodóweczkę na piwo, hehe. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń, bo zapowiada się bardzo ciekawie... :thumbup:

 

Albo zrobić Beer Cooling, do węży zamiast płynu wlać piwo, jak się będzie chciało wymienić "płyn" to się go po po prostu "wchłonie" :E:lol2: Tylko może juz nie smakować tak jak wcześniej :lol2:

 

Co do tematu to czekam na malowanie i nowy front :]

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...