Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Linkin Parker

PObieraczek 5 - platnosc 94,8 zl... Za co?

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem takiego eMaila:

Szanowny Panie S,

 

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 13.06.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

 

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

 

Szymek S

15-399 Białystok

MIckiewicza 4

 

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

 

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 13.06.2009 to 89.174.83.206. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

 

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

 

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

 

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ

Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

 

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - szskutnik@vp.pl

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=...Cyzf8FhAKna637t

 

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

 

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

 

Oczywiscei dane sa nieprawdziwe, ale co mam robic - oklamali mnie i jeszcze mnie strasza ;(( Nie jestem pelnoletni i boje sie, a nawet nie wiem za co mam placic ;(

 

 

 

POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak stawiają sprawę, to nie rozumiem tego zdania, w zakładce "Jak to działa"

Dostęp przez nas zapewniany jest anonimowy i nie podlega jakiejkolwiek cenzurze
:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieraczek - oszustwo

olewaj ich to sie odczepia

oni czekaja az ktos zaplaci bez przychodzenia do sadu

bedzie sprawa w sadzie bedzie rozglos i za duzo osob sie dowie i bedzie ciezko

ale byla juz chyba ta firma w uwadze czy w innym programie i tam szef sie bal pokazac twarzy :D

wiec pomysl sobie dlaczego :)

 

OSZUST !! PIE*** TO !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ciepłym sikiem, z oszustami się nie rozmawia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie ze to warez wiec juz to widze jak z checia pojda do sadu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto traktuje powaznie E-MAIL z wezwaniem do zaplaty? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
Szymek Skutnik

15-399 Białystok

MIckiewicza 4

 

 

:E To pojechales po bandzie, oczywiscie olej to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto traktuje powaznie E-MAIL z wezwaniem do zaplaty? :lol2:

Mi na maila przychodzą faktury z upc, traktuje je nawet poważnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W treści maila od razu widać że ma na celu zastraszenie - podają od razu jakie kary za co, żebyś się przestraszył :P W rzeczywistym ponagleniu do zapłaty raczej nikt by nie pisał ile i za co grozi. A z tym IP to jedna wielka ściema ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym przyjrzeniu się wygląda na to, że ludzie akceptują różne rzeczy bez czytania. Zasadniczo jak sie klikało bezmyślnie to potem trzeba płacić. Nie sądzę, żeby zdecydowali się na proces, ale na pierwszy rzut oka prawo jest po ich stronie, chyba, że wykorzystali w umowie jakąś niedozwoloną klauzulę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to do mnie przyszło, wklepałem w wujku Google 'pobieraczek.pl' poczytałem co nieco i mam w d tego maila :]

Naciągają aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dokładniejszym przyjrzeniu się wygląda na to, że ludzie akceptują różne rzeczy bez czytania. Zasadniczo jak sie klikało bezmyślnie to potem trzeba płacić. Nie sądzę, żeby zdecydowali się na proces, ale na pierwszy rzut oka prawo jest po ich stronie, chyba, że wykorzystali w umowie jakąś niedozwoloną klauzulę.

Kliknij link i poczytaj o komentarzach na wykopie. Analizowali i jest sporo rzeczy, do których się można przyczepić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kliknij link i poczytaj o komentarzach na wykopie. Analizowali i jest sporo rzeczy, do których się można przyczepić...

Ale w końcu wychodzi na to i tak, że ludzie zaakceptowali regulamin i te opłaty...

Szczerze przyznam, że ta 'umowa' była tak zawikłana i długa, że po minucie czytania mi się odechciało zagłębiać się dalej w nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "pobieraczek" jest legalny? , oferują gry , filmy , hmmm ciekawe czy policja gospodarcza nie zajełaby tym "serwisem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że do mnie napisać nie chcą :(( Wreszcie bym sobie ulżył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Serwis oferujacy ogromne zbiory filmów, muzyki i programów :Up_to_s: straszy sądem. Dobrzy też są ludzie od PR tego serwisu. Gdzieś czytałem, że już ktoś miał rozprawę w sądzie. Oczywiście przegrał i musiał uregulować koszt abonamentu + koszty sądowe. To chyba są te 24godzinne sądy pana Zbigniewa Z. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POMOCY !!!

Jeżeli nie jesteś pełnoletni, a Twój przedstawiciel ustawowy nie wyraził zgody na zawarcie umowy, umowę traktuje się za nieważną, jeżeli przedstawiciel ustawowy nie potwierdzi umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre. Serwis oferujacy ogromne zbiory filmów, muzyki i programów :Up_to_s: straszy sądem. Dobrzy też są ludzie od PR tego serwisu. Gdzieś czytałem, że już ktoś miał rozprawę w sądzie. Oczywiście przegrał i musiał uregulować koszt abonamentu + koszty sądowe. To chyba są te 24godzinne sądy pana Zbigniewa Z. :lol2:

Komentarz osoby, którą podejrzewano o bycie pracownikiem firmy będącej właścicielem "pobieraczka". Dodatkowo nie ktoś, a jego siostra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi na maila przychodzą faktury z upc, traktuje je nawet poważnie :E

oj, oszukujesz, bo na maila to UPC wysyła zawiadomienia o wystawieniu faktury, a same faktury są do pobrania na oddzielnej stronie;-) To tak w gwoli ścisłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu było głośno o tej sprawie w TV i niektórzy faktycznie otrzymali pisma sądowe. Pobieraczek wykonał najgorszy możliwy chwyt, zawierając niewygodny punkt w regulaminie, który przez wielu jest nieczytany wcale lub czytany bardzo pobieżnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj, oszukujesz

Racja, po***ało mi się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...