Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rapture

LC by Rapture Rev. 1.0

Rekomendowane odpowiedzi

LC by Rapture Rev. 1.0

 

 

 

SPIS TREŚCI

 

 

 

Witam wszystkich.

Chcę zaprezentowac swój uklad chłodzenia cieczą.

Jest to moje pierwsze WC wiec mile widziane rady i konstruktywna krytyka :)

 

Układ składa sie z:

 

Blok CPU - MNP Prison Pro V4

Blok GPU - EK-FC260/275/285 GTX

Pompka - Laing DDC 1T + XSPC Rez-Top

Chłodnica - BWU 123 + 3xSS 1200rpm

Węże - Feser Tube 10/13

Chłodziwo - Feser UV Black

Regulator wentylatorów i pompki - Akasa AK-FC-03

 

 

11jgxs.jpg

312hev.jpg

10n9rm.jpg

4vqp1.jpg

sb5zq.jpg

2hyfim.jpg

zmmew.jpg

2n8p05.jpg

2ish8g.jpg

2v96sg.jpg

3w8s1y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, tylko nie podoba mi się ta chłodnica na górze. Jednak schować wszystko w środku jest lepiej :]

Pompka "stoi" na zasiłce?

 

@down - CM590 - info jest w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne :) Tylko ta chłodnica ;/ Podaj confing komputera i jaka to obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że bardzo fajnie to wszystko wygląda tylko poszczególne rzeczy mógłbyś umieścić w innych miejscach. Ta mata bitumiczna na tym dużym koszyku na dysk twardy itp. trochę głupie wygląda, tak połączone kawałki. Podaj konfig i jaka obudowa bo nawet fajna. Centurion 590?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko niepotrzebnie zalałeś rez do pełna. Spuszczanie płynu z ukladu będzie katorgą, a tak gdybyś zalał go do 3/4 to wystarczy postawić kompa na płasko aby do wylotowego węża wleciało powietrze i rozłączasz go na sucho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie, tylko nie podoba mi się ta chłodnica na górze. Jednak schować wszystko w środku jest lepiej :]

Pompka "stoi" na zasiłce?

 

@down - CM590 - info jest w temacie

 

hmmm.... IMO trochę szpachli, zestawu naprawczego, szpreja :E , czegośtam jeszcze i może być w "środku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie, tylko nie podoba mi się ta chłodnica na górze. Jednak schować wszystko w środku jest lepiej :]

Pompka "stoi" na zasiłce?

 

@down - CM590 - info jest w temacie

mialem do wyboru albo cienka chlodnica w srodku albo grubsza na zewnatrz.. co wybralem widac :P

tak pompka stoi na zasilce na kawałku gąbeczki zeby nie przenosila drgań.

 

 

No muszę przyznać że bardzo fajnie to wszystko wygląda tylko poszczególne rzeczy mógłbyś umieścić w innych miejscach. Ta mata bitumiczna na tym dużym koszyku na dysk twardy itp. trochę głupie wygląda, tak połączone kawałki. Podaj konfig i jaka obudowa bo nawet fajna. Centurion 590?

 

wiem ze ta mata brzydko wyglada ale za malo kupilem i zabrakło :] jak dokupie jeszcze ze dwa arkusze to zalepie to jednolitym kawałkiem.

tak buda tocenturion 590

 

hmmm.... IMO trochę szpachli, zestawu naprawczego, szpreja :E , czegośtam jeszcze i może być w "środku" :)

 

zastanawiam sie nad tym. mam zamiar cos wykombinować zeby zakryc tą chłodnicę. cos sie pomyśli...

jakies propozycje ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czemu zakryc, moze jakos fajnie zamontowac nagorze? Mi sie takie osobiscie tez podobaja WC, na MDPC pare takich bylo i calkiem ciekawie to wygladalo - masssssiiiv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej myslalem nad jakimis rurkami/zeberkami z lewej i prawej utrzymujace chlodnice nieco nad gora budy.

Zeby z boku wychodzily cos jak tu:

lian-li-a01-08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear takiego efektu to ja nigdy nie osiagne :P

 

bardziej myslalem wlasnie nad takim czyms jak narysowal bartbaszt.

albo pomaluje szprejem chlodnice na czarno i bedzie mniej rzucać sie w oczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci wyszło a nad największym mankamentem jakim jest rzucająca się w oczy chłodnica już pracujesz. BRAWO ;)

 

 

P.S. Powiedzcie mi czy pompka i wentyle mogą być regulowane za pomocą takiego regualtora (akasa z pierwszego psota)?? Kiedyś pytałem się czy utrzyma pompke i wentyle zalman ZM-MFC1 lub Kaze Master i dostałem negatywną odpowiedź. A taka Akasa daje radę?? Myślałem że jedynym rozwiązaniem do regulowania pompki jest Aqua Computer poweradjust. Jak to wkońcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulator ma na jednym kanale 20W (dlatego wlasnie go wziąłem) wiec z pompką spokojnie sobie radzi. regulacje mam 6-12V co daje okolo 1500-3800rpm na pompce :)

 

odlalem troche plyny tak jak mowil Dukes i dolozylem jeszcze jeden wentyl taki sam na front :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba

Product not found! ... fixit :E

 

@Rapture

nie o caly efekt mi chodzilo, tylko o to jak wychodza z gory budy biale weze, mozna w podobnym klimacie by jakies rurki powyginac zeby tak wlasnie chlodnice podtrzymywala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Powiedzcie mi czy pompka i wentyle mogą być regulowane za pomocą takiego regualtora (akasa z pierwszego psota)?? Kiedyś pytałem się czy utrzyma pompke i wentyle zalman ZM-MFC1 lub Kaze Master i dostałem negatywną odpowiedź. A taka Akasa daje radę?? Myślałem że jedynym rozwiązaniem do regulowania pompki jest Aqua Computer poweradjust. Jak to wkońcu jest?

Zalman MFC1 nie da sobie rady z laingiem na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wynika, że jest jedno urządzenie sata - logicznie rozumując prawie na pewno jest to dysk twardy. A napęd? Zawsze można mieć zewnętrzny na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, napęd. Ja napęd używam raz na parę miesięcy. Do zainstalowania systemu.

 

Co do obudowy - no, bardzo ładnie to wygląda. Z chłodnicą zrób, tak jak zaproponował bartbaszt, może bez LCD, a na przód dałbym jeszcze jeden wentyl.

 

BTW.

 

nytmw6.jpg

Macior89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna fotka nocna.

 

bq34z.jpg

 

a tylko jedna dlatego ze jeszcze nocny "ymycz" jest nie gotowy.

musze kupic katody UV (ma ktos moze na sprzedaż?), wymienic diodkę w rezie na pomarańczową i mysle ze wywale diody z wentyli bo podobno te xigmateki reaguja na UV wiec biale diody bedą niepotrzebne.

 

Pianka z reza znikneła to znaczy ze układ juz sie dobrze odpowietrzył wiec czas na testy.

jutro postaram sie wrzucic screeny z temperaturami w idlle/stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jednak masz drugiego wentyla. Wyeliminuj niebieski kolor z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyłącz podświetlenie panelu luz zmień je na pomarańczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem daje dzisiaj testy wydajnosci tego LC.

 

Temperatura w pokoju 22 stopnie.

tempy idlle to pulpit visty

tempy stress jednoczesnie odpalony orthos na prio 9 i furmark xtreme burning test przez 30 minut.

 

 

Temperatury idlle - pompka 1500rpm, wentyle 650rpm

tempyidllemin.th.jpg

 

 

Temperatury idlle - pompka 3800rpm, wentyle 1200rpm

tempyidllemax.th.jpg

 

 

Temperatury stress - pompka 1500rpm, wentyle 650rpm

tempstressmin.th.jpg

 

 

Temperatury stress - pompka 3800rpm, wentyle 1200rpm

tempstressmax.th.jpg

 

 

wiadomo ze takiego stressu komp nigdy nie bedzie mial przy normalnym uzytkowaniu/graniu ale i tak tempy imo niezłe są.

patrzac na temperature pewnego elementu mozecie wywnioskowac co bedzie niedługo zmienione/dodane w układzie :]

 

@lewy' taki wlasnie mam zamiar :)

 

@jarux zmienic/wylaczyc da sie tylko ekranik, gałki swieca sie caly czas na niebiesko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...