Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jarszo

Co myslicie o aukcjach za jeden grosz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem ciekaw jakie są wasze opinie dotyczące opinii o serwisach oferujących aukcje "za jeden grosz" ?

 

Ja osobiście, z ciekawości zarejestrowałem się na jednej z takich stron, mianowicie: www.chilloo.pl

Z czystej ciekawości zakupiłem najtańszy pakiet kliknięć i zaobserwowałem o co w tym wszystkim chodzi.

 

Miałem kilka sytuacji gdy spod nosa uciekła mi dobry laptop za 30zł. Dosłownie różnica 2 minut wejścia na stronę. Irytowało mnie to więc załadowałem sobie kliknięcia sms'em i polowałem na towar do 3 w nocy. jak sie okazało to 2/3 aukcjowiczów (wydaje mi sie) były to tzw. boty. No ale udało mi sie wygrać za połowę ceny.

 

Towar jaki wygrałem to 500-kliknięć. A teraz nurtuje sie cz zapłacić te pieniądze, i z tyloma kliknięciami na pewno wygrać np. laptopa, mikser, czy cos tam innego, a może sie już sie w to nie ładować. http://chilloo.pl/pl/aukcja/podglad/1900/5...ow_chilloo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z tego typu serwisami,zycie Cie nie nauczylo jeszcze ze nie ma okazji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj sobie spokoj z tego typu serwisami,zycie Cie nie nauczylo jeszcze ze nie ma okazji?

:thumbup: chociaż raz na moich oczach zeszła nawigacja za 17 PLN-ów z groszami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee no to jest fakt. Jakieś zairno prawdy w tym jest, na bank.

Spróbujemy zobaczymy. Jak sie zdecyduje wpłacić, upolować jakiegoś laptopa to powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niee no to jest fakt. Jakieś zairno prawdy w tym jest, na bank.

Spróbujemy zobaczymy. Jak sie zdecyduje wpłacić, upolować jakiegoś laptopa to powiem :)

nie decyduj sie,polowanie skonczy sie fiaskiem i strata podbic,takich jak Ty jest mnostwo,nie tylko jeden ma ochote na okazje,pamietaj jeszcze o tym ze oni utrzymuja sie dzieki Tobie,a nie Ty dzieki nim bo w tym wypadku tego serwisu by nawet nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji wygląda to tak, że część przedmiotów można zdobyć za niewielkie pieniądze. Na wszelkie laptopy, ipody i inne bardziej popularne przedmioty nie ma co tracić czasu. Czasami pewnie uda się upolować coś płacąc niewiele mniej niż zapłaciłoby się w sklepie, ale w większości przypadków stracimy tylko kasę. Chyba każdy widział laptopy i inne takie urządzenia, których wartość podbić kilkukrotnie przekroczyła wartość urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak- Laptopa wygrasz za 25 zł...ale wydasz na to 300 zł na kliknięcia- i jesteś szczęśliwy.

ale 100 innych osób też wydało 300zł na kliknięcia i są przegrani :)

czysty zysk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie serwisy to hazard - płaci się 6 razy więcej niż się zalicytuje (sumują pieniadze i wszystkie punkty). Oczywiście zdarzają się okazje, ale najczęściej jest tak jak tutaj:

http://chilloo.pl/pl/aukcja/podglad/1894/lot_szybowcem.html

Już ludzie przepłacili a dalej licytują.

Albo tutaj: http://chilloo.pl/pl/aukcja/podglad/1885/p...ody_nowosc.html

Dobili już do 4000zł (jest wart 5100zł) a pewnie skończy sie na jakichś 6000zł, czyli "rzekomo" 1000zł).

 

Działa na tej samej zasadzie co nie powszechnie znana licytacja:

Do wygrania jest 50 złotych.

Licytacja miedzy 2ma osobami zaczyna się od 20zł. Zasady sa takie, że wygrywa osoba, która więcej da, ale czas jest nieograniczony. Natomiast przegrany i tak musi zapłacić to co zalicytował. Zakładamy, że licytujący się nie znają i się nie "dogadają" na początku. W pewnym momencie oba jlicytują nie po to aby wygrać i zarobić, ale po to aby kasa, którą już wyłożyli, nie byla za nic.

Jest tylko jeden sposób, aby dobrze wyjść na takiej licytacji: nie podejmować jej!

 

Takie serwisy to jest identycznie to samo, ale opakowane w ładny papierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa piramida, gdzie przegrani "fundują" zwycięzcy przedmiot aukcji. Cała zabawa ma charakter hazardowy i zapewne nie trudno się od tego uzależnić, a potem przepuścić spore pieniądze. Polecam dać sobie z tym spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Purem pr0 aktif żel możesz umyć aż 15 talerzy za jeden grosz.

 

 

To jest zwykły hazard i niezła żyła złota dla twórców tego typu aukcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz pięknie opisane na jakiej zasadzie działają tego typu serwisy: Aukcja o dolara

Tak jak wcześniej koledzy napisali jest to żyła złota dla właścicieli tego serwisu, a ludzie bardzo często są na tyle naiwni że próbują 'upolować' coś za ułamek jego wartości. A potem w przypadku przegranej muszą zapłacić tą kwotę którą zalicytowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...