Forum PCLab.pl: Co zrobić z zabezpieczeniem antykradzieżowym na ubraniu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Co zrobić z zabezpieczeniem antykradzieżowym na ubraniu Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   malyfotograf Ikona

• l'instant decisif
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:28

Mama dzisiaj kupiła koszulkę w promocji. Sprzedawca zapomniał zdjąć klips zabezpieczający przed kradzieżą. Mamy rachunek, ale po pierwsze koszulka za 15zł i benzyna za dojazd do sklepu więcej warta :) a po drugie zastanawiam się, czy mimo rachunku nie będą robili jakichś przykrości w sklepie...? Mieliście kiedyś taki problem?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Tatoosiek Ikona

• nieobecny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:29

Zobacz postmalyfotograf, o 14 Lipiec 2009, 21:28, napisał(a):

Mama dzisiaj kupiła koszulkę w promocji. Sprzedawca zapomniał zdjąć klips zabezpieczający przed kradzieżą. Mamy rachunek, ale po pierwsze koszulka za 15zł i benzyna za dojazd do sklepu więcej warta :) a po drugie zastanawiam się, czy mimo rachunku nie będą robili jakichś przykrości w sklepie...? Mieliście kiedyś taki problem?

oj cos kombinujesz :E

zadzwoń do sklepu i się spytaj

#3 Użytkownik jest niedostępny   ssk13 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:33

Ja miałem. Kupiłem spodnie w Real'u i były dwa takie klipsy. Polazłem na drugi dzień do sklepu, pokazałem rachunek i bez problemu zdjeli. Pani w obsłudze stwierdziła, że to sie często zdarza xD

#4 Użytkownik jest niedostępny   kepak Ikona

• Neo kids and emo killer.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:34

Zawsze można przypiąć to komuś do ubrania i wysłać do marketu (jeśli go nie lubisz).

#5 Użytkownik jest niedostępny   malyfotograf Ikona

• l'instant decisif
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:34

Zobacz postbatico, o 14 Lipiec 2009, 21:29, napisał(a):

oj cos kombinujesz :E

Wiem, że tak wygląda. Swoją drogą lepiej nie udzielajcie rad jak to zdjąć, bo jeszcze jakieś bany polecą :D

#6 Użytkownik jest niedostępny   Pietrek Ikona

• Flash & Thunder!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:41

Malyfotografie, o nic Cie nie podejrzewam, tak z ciekawości pytam. Pani kasjerka zdejmuje klips przy kasie, za kasą jest bramka. Wiec jeśli Ci klipsa nie zdjęła to jakim cudem przeszedłeś przez bramkę nie uruchamiając alarmu? :E

#7 Użytkownik jest niedostępny   outca$t. Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:44

Magnes jak masz w domu możesz spróbować. Przykładasz mocno tą część przypominającą stożek do magnesu a ta prostokątna część powinna sama odlecieć.

Zobacz postPrivate_Ryan, o 14 Lipiec 2009, 20:41, napisał(a):

Malyfotografie, o nic Cie nie podejrzewam, tak z ciekawości pytam. Pani kasjerka zdejmuje klips przy kasie, za kasą jest bramka. Wiec jeśli Ci klipsa nie zdjęła to jakim cudem przeszedłeś przez bramkę nie uruchamiając alarmu? :E

Skanowała kod artykułu po swojej stronie. Jeżeli coś przechodzi przez ręce kasjera tzn, że nie jest kradzione (teoretycznie).

#8 Użytkownik jest niedostępny   malyfotograf Ikona

• l'instant decisif
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:51

Zobacz postPrivate_Ryan, o 14 Lipiec 2009, 21:41, napisał(a):

Nie ja, tylko moja mama. Nie mam pojęcia jak działa to zabezpieczenie, więc nie wiem czemu nie piszczało. Szkoda, że nie piszczało, bo nie byłoby problemu...

#9 Użytkownik jest niedostępny   outca$t. Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:59

Tam gdzie kasjer skanuje artykuły nie ma żadnej bramki/czujnika. Jakby ta bluzka została w koszyku i twoja mama z nią przekroczyła bramkę to wtedy zapikałoby.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Kisieel Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 20:59

Idź do biura ochrony w tym markecie z bluzą i rachunkiem prosząc o zdjęcie klipsa.
Ew. możesz spróbować je rozpy***lic młotkiem.

Ten post był edytowany przez Kisieel dnia: 14 Lipiec 2009 - 20:59

#11 Użytkownik jest niedostępny   Galvatron Ikona

• + The Black Swordsman +
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 21:01

Spróbuj obcęgami do gwoździ, kombinerkami i śrubokrętem. Daj zdjęcie tego ustrojstwa.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Bobbi Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 21:05

Miałem kiedyś taki problem i też o to na forum pytałem. ;) Ostatecznie wróciłem do sklepu, pokazałem paragon i powiedziałem że nie zdjęto mi tego zabezpieczenia. Nikt krzywo nie patrzył, ani nic. Idź śmiało. ;)

#13 Użytkownik jest niedostępny   jagular Ikona

• promieniujcie miłość :D
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 21:49

Miałem podobną sytuację. Kupiłem spodnie, gdzie były dwa klipsy - jeden w "miejscu widocznym i typowym" (został zdjęty przy zakupie), drugi w okolicach tylnej kieszeni (nie został zdjęty przy zakupie).
Spodnie...ubrałem na tyłek jakiś dzień, dwa po ich zakupie i udałem się na...zakupy do centrum ze sklepami odzieżowymi. Oczywiście zauważyłem że mam klipsa...w środku tego centrum. Po prostu kombo....
Mocowałem się z klipsem w toalecie chyba z 15 minut. Rozbroiłem go ręcznie pomagając sobie kluczem. Wstyd i obawę że klips wygeneruje alarm w jakiejś okolicznej bramce pamiętam do dziś...

#14 Użytkownik jest niedostępny   rwiazek_zadziecki Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 22:16

Ja kupiłem jakiś ciuch w Real'u w jednym mieście i pojechałem do drugiego miasta. W tym drugim zdjęli mi bez problemu :)

Przy okazji, jak będziesz sobie zdejmij.

A teraz chodź z tym :E

#15 Użytkownik jest niedostępny   Pietrek Ikona

• Flash & Thunder!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 22:17

Zobacz postmalyfotograf, o 14 Lipiec 2009, 21:51, napisał(a):

Nie ja, tylko moja mama. Nie mam pojęcia jak działa to zabezpieczenie, więc nie wiem czemu nie piszczało. Szkoda, że nie piszczało, bo nie byłoby problemu...

Ok, mimo to dalej tego nie ogarniam. Ja miałem taką sytuację ze kupiłem daaawno temu telefon komórkowy w MM, po miesiącu z telefonem wbijam się do innego punktu MM, i zapiszczała oczywiście bramka. Po wypróżnieniu kieszeni, zmacaniu mnie przez ochroniarza, i rozbrojeniu na czynniki pierwsze komórki, okazało się że pod tylna obudową był jakiś pasek, który powinien był być przez kasjerkę zdjęty. A historia Jagulara dobra, gratuluje opanowania, ja bym chyba całkiem spanikował, :E

#16 Użytkownik jest niedostępny   moonraker Ikona

• ask me if i sparkle
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 22:21

młotkiem.

#17 Użytkownik jest niedostępny   jagular Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 23:09

Zobacz postPrivate_Ryan, o 14 Lipiec 2009, 21:17, napisał(a):

Ok, mimo to dalej tego nie ogarniam. Ja miałem taką sytuację ze kupiłem daaawno temu telefon komórkowy w MM, po miesiącu z telefonem wbijam się do innego punktu MM, i zapiszczała oczywiście bramka. Po wypróżnieniu kieszeni, zmacaniu mnie przez ochroniarza, i rozbrojeniu na czynniki pierwsze komórki, okazało się że pod tylna obudową był jakiś pasek, który powinien był być przez kasjerkę zdjęty. A historia Jagulara dobra, gratuluje opanowania, ja bym chyba całkiem spanikował, :E

Powiem Ci, że naprawdę miałem pietra. Co jak co, ale być posądzonym o kradzież głupich spodni to dla mnie totalne upodlenie. Chyba bym umarł ze wstydu, gdyby się okazało że coś zapipczało i wtedy bym zauważył ten drugi znacznik.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Vega Ikona

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 14 Lipiec 2009 - 23:48

Klips na koszulce za 15 zeta, dobre. :) Chociaż ja miałem okazję spotkać się z większym idiotyzmem. Parę miesięcy temu polazłem do Reala, zrobiłem zakupy, przelazłem przez kasę, wychodzę, a tu menda bramkowa pika. Żadnych ubrań, żadnych kosmetyków, tylko spożywka. No i grzyb, co za cholerstwo pika? Przylazł ochroniarz, ja w zakupach grzebię - no co do grzyba, a tu... zabezpieczenie (przyklejane) na... kabanosach. Ładnie, równo podklejone, choć myślałem, że może ktoś se żarta zrobił i przykleił. Traf chciał, że parę osób za mną, w kolejce stała babencja z tymi samymi kabanosami i wyciągnęła z koszyka i obejrzała, a tam to samo. Cena kabanosów 5,99 PLN. Normalnie ktoś w kolejce palnął, że jeszcze trochę, a na bułkach zaczną przyklejać. :E

#19 Użytkownik jest niedostępny   jagular Ikona

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2009 - 23:50

Znaczy się...jakie zabezpieczenie? Takie jak w książkach, płaski pasek magnetyczny?

#20 Użytkownik jest niedostępny   Vega Ikona

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 14 Lipiec 2009 - 23:53

Yep. Zalaminowany pasek samoprzylepny :) .

(chyba że malegofotografa pytałeś ;) )

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2