Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Evertras

Staż z urzędu na studiach dziennych

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem list motywacyjny do firmy z zapytaniem czy mógłbym odbyć staż. Generalnie chodziło mi o to czy mogę u nich popracować, ale nie na praktykach, bo chciałbym otrzymać za to jakąś kaskę. Nie jest to żadna robota fizyczna dla każdego tylko specjalistyczne usługi, więc nie miałem zamiaru robić tego za darmo. Otrzymałem odpowiedź, że chętnie mnie przyjmą, ale na staż z urzędu, bo oni nie chcą ponosić żadnych kosztów. Z tego co wyczytałem to staż taki (z urzędu) przysługuje tylko zaocznym lub wieczorowym, albo absolwentom. No i tu jest mój problem, bo ja jestem na dziennych studiach i nie stać mnie żeby iść na zaoczne tylko po to, żeby móc odbywać staż z urzędu, za który i tak pewnie płacą grosze, ale zdobywa się cenne doświadczenie i jest co wklepać do CV :)

 

Spotkaliście się może z taką sytuacją ? A może udało wam się w jakiś sposób odbyć staż z urzędu będąc na dziennych ? Jutro będę dzwonił jeszcze do urzędu i dowiem się więcej na ten temat bo szczerze mówiąc ta firma ma dość silną pozycję w branży i siedziby w całej polsce, dlatego nie chciałbym przepuścić takiej okazji biorąc pod uwagę, że zgodę na staż mam tylko, że musi to być staż z urzędu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeskoczysz. Powiesz w ciągu dnia szefowi "ide na zajęcia" albo "dzis se nie przyjdę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam w tej samej sytuacji, będąc na dziennych zainteresowałam się stażem z urzędu pracy. powiedziano mi że trzeba być absolwentem zarejestrowanym jako bezrobotny, dopiero wówczas można starać się o staż.

no to się doczekałam że jestem już po studiach i teraz staram się na nowo o odbycie stażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłam w tej samej sytuacji, będąc na dziennych zainteresowałam się stażem z urzędu pracy. powiedziano mi że trzeba być absolwentem zarejestrowanym jako bezrobotny, dopiero wówczas można starać się o staż.

no to się doczekałam że jestem już po studiach i teraz staram się na nowo o odbycie stażu :)

To niech Ci udowodni, że już nie studiujesz, albo że Ciebie nie wylali. Niech Ci wskaże rodzaj studiów i gdzie studiowałeś, bo jakąś podstawę musi mieć.

 

Możesz iść na staż, nie mówiąc nic urzędnikom i wyrejestrować się w dniu 30 września.

Tylko nic nie mów urzędnikom powiatowego urzędu pracy. Jest to jedyny urząd, który załatwia swoje sprawy oraz utrudnia bezrobotnym na "gębę", a później kombinuje, jakie pisma podrzucić by się zgadzało z ich urojeniami. Znam przypadek, który przez 10 pism wskazywał uchybienia, a w żadnym (mimo pisemnych próśb) nie wskazał podstawy do takiego formułowania. Wszystkie "instancje" załatwia się w jednej placówce lub po porozumieniu z pierwotną placówką.

Najbardziej "samowolkowy" urząd. Urzędnicy pracują tam tak, jakby za każdą nieprawidłowość dostawali równoważne premie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To niech Ci udowodni, że już nie studiujesz, albo że Ciebie nie wylali. Niech Ci wskaże rodzaj studiów i gdzie studiowałeś, bo jakąś podstawę musi mieć.

przedstawienie zaświadczenia o studiowaniu bądź zakończeniu studiów leży po stronie interesanta. czyli w przypadku stażu to ja mam dostarczyć od dziekanatu do urzędu papier na to że ukończyłam studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przeskoczysz. Powiesz w ciągu dnia szefowi "ide na zajęcia" albo "dzis se nie przyjdę"?

Do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie. Nie w tym rzecz.

 

Aby móc iść na staż trzeba być bezrobotnym. Nie zarejestrujesz się jako bezrobotny będąc na studiach dziennych.

 

I kolejny problem, który dotyczył mnie miesiąc temu. W moim PUPie skończyły się środki na organizacje stażu. I w wielu regionach jest tak samo.

 

To niech Ci udowodni, że już nie studiujesz, albo że Ciebie nie wylali. Niech Ci wskaże rodzaj studiów i gdzie studiowałeś, bo jakąś podstawę musi mieć.

Dostajesz dokument do podpisania z warunkami, które są wymagane do przejścia na bezrobocie. Jeśli ich nie spełniasz to nie możesz podpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę się starał o staż. Trzeba być absolwentem, lub na studiach zaocznych (wieczorowe nie wchodzą w grę - info z pierwszej ręki od znajomej pracującej pup'ie :D ). Jeśli pracowałeś/aś do tej pory (umowa na zlecenie/dzieło) musisz przedstawić kwitek. Ofc trzeba się najpierw zarejestrować jak bezrobotny, staż zostaje przyznany z dwóch tak jakby źródeł (nie pamiętam ich nazwy), ważne że jeśli przydzielą Ci staż z pierwszego źródła to odtrzymasz zwrot poniesionych kosztów za transport publiczny do miejsca obycia stażu, a z drugiego źródła takiej rekompensaty nie uzyskasz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pracowałeś/aś do tej pory (umowa na zlecenie/dzieło) musisz przedstawić kwitek.

Nic takiego przedstawiać nie musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caveman: te jedno zrodlo to pieniadze PUP na staze, a te drugie zrodlo to EFS (Europejski Fundusz Spoleczny bodajze tak to sie nazywa ).

 

Do zarejestrowania sie jako bezrobotny jak juz wspomniano nie mozesz byc na studiach dziennych. Ja musialem pokazac indeks z wpisem ze zrezygnowalem z nauki pomimo ze do szkoly nie chodzilem, a bylem tylko zapisany. Jezeli pracowales dluzej niz bodajze 6 miesiecy na staz mozesz sie nie dostac. Z tego co zrozumialem z rozmowy w PUP to po szkole sredniej mozna ubiegac sie o odbycie stazu do 25 roku zycia , po ukonczeniu studiow/szkoly wyzszej jest tylko rok na podjecie stazu. Jezeli zaczynasz staz, i przerywasz go bo masz takie widzi mi sie czy cos, zwracasz kase jaka dostales na stazu + koszty badan, dojazdow itp ( w wypadku finansowania stazu z EFS , jak to wyglada gdy staz finansuje PUP - nie wiem ), jezeli nie chcesz zwracac kasy to musisz znalezc prace na umowe zlecenie , umowe o prace ( nie wiem czy umowa o dzielo wchodzi w gre ). Po kazdym przepracowanym pelnym miesiacu stazu przysluguja Ci 2 dni wolne ;-), okres rozliczeniowy maja od 1 kazdego miesiaca do 30/31. Za staz z EFS wychodzi ~650zl na reke jak masz przepracowany pelen miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przedstawienie zaświadczenia o studiowaniu bądź zakończeniu studiów leży po stronie interesanta. czyli w przypadku stażu to ja mam dostarczyć od dziekanatu do urzędu papier na to że ukończyłam studia.

Ale gdzie się zaznacza, że się studiuje? Zaznaczasz "bezrobotny" i masz spokój.

Chce ktoś świadectwo kończące szkołę, daje to z liceum. Niech mi urzędnik udowodni, że 1-2 lata studiowałem - mogłem przecież pracować, być za granicą itd.

 

Tylko zakończyć to trzeba wypisując się z "bezrobocia" bez podania przyczyny albo z przyczyną ustną "już nie chce być bezrobotnym", "wyjeżdżam", "idę do pracy".

 

Aby móc iść na staż trzeba być bezrobotnym. Nie zarejestrujesz się jako bezrobotny będąc na studiach dziennych.

 

Dostajesz dokument do podpisania z warunkami, które są wymagane do przejścia na bezrobocie. Jeśli ich nie spełniasz to nie możesz podpisać.

Sęk w tym, że oni Ci tego nie udowodnią, że Ty studiujesz, chyba, że ktoś Ciebie podkabluje.

 

To tak jakbyś miał podpisać, czy kiedyś przechodziłeś przez pasy na czerwonym świetle; jeżeli nie masz mandatu - nikt Ci tego nie udowodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi światłami nikt nie udowodni racja, ale to zły przykład. Inne urzędy posiadają już na kogoś takiego haka :D Nie wiem jaki oni mają obieg dokumentów, być może kiedyś jak się bardziej zinformatyzują to pewne rzeczy wyjdą i może być nie ciekawie. Ja byłem na umowie zleceniu i z niej zrezygnowałem, bo nawet nie chciałem myśleć o konsekwencjach i wolałem być uczciwy.

 

A inna sprawa, że zostałem zrobiony potem przez PUP w hu** :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gdzie się zaznacza, że się studiuje? Zaznaczasz "bezrobotny" i masz spokój.

Chce ktoś świadectwo kończące szkołę, daje to z liceum. Niech mi urzędnik udowodni, że 1-2 lata studiowałem - mogłem przecież pracować, być za granicą itd.

 

A mi sie wydaje ze idac na studia swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej zostawialem w szkole wyzszej. Hmmmm. Ostatnio jak skladalem papiery do szkoly na studia to tez zostawialem tam swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic takiego przedstawiać nie musiałem.

 

Jak bum cyk cyk wczoraj mi o tym mówiła znajoma, chyba że sama nie wie... Takich to mamy urzędników. :E

 

@Caveman: te jedno zrodlo to pieniadze PUP na staze, a te drugie zrodlo to EFS (Europejski Fundusz Spoleczny bodajze tak to sie nazywa ).

 

Do zarejestrowania sie jako bezrobotny jak juz wspomniano nie mozesz byc na studiach dziennych. Ja musialem pokazac indeks z wpisem ze zrezygnowalem z nauki pomimo ze do szkoly nie chodzilem, a bylem tylko zapisany. Jezeli pracowales dluzej niz bodajze 6 miesiecy na staz mozesz sie nie dostac. Z tego co zrozumialem z rozmowy w PUP to po szkole sredniej mozna ubiegac sie o odbycie stazu do 25 roku zycia , po ukonczeniu studiow/szkoly wyzszej jest tylko rok na podjecie stazu. Jezeli zaczynasz staz, i przerywasz go bo masz takie widzi mi sie czy cos, zwracasz kase jaka dostales na stazu + koszty badan, dojazdow itp ( w wypadku finansowania stazu z EFS , jak to wyglada gdy staz finansuje PUP - nie wiem ), jezeli nie chcesz zwracac kasy to musisz znalezc prace na umowe zlecenie , umowe o prace ( nie wiem czy umowa o dzielo wchodzi w gre ). Po kazdym przepracowanym pelnym miesiacu stazu przysluguja Ci 2 dni wolne ;-), okres rozliczeniowy maja od 1 kazdego miesiaca do 30/31. Za staz z EFS wychodzi ~650zl na reke jak masz przepracowany pelen miesiac.

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... neoktorzy musza plaic firme za to ze odbywaja u nich staz, a tu prosze - odwrotna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi światłami nikt nie udowodni racja, ale to zły przykład. Inne urzędy posiadają już na kogoś takiego haka :D Nie wiem jaki oni mają obieg dokumentów, być może kiedyś jak się bardziej zinformatyzują to pewne rzeczy wyjdą i może być nie ciekawie. Ja byłem na umowie zleceniu i z niej zrezygnowałem, bo nawet nie chciałem myśleć o konsekwencjach i wolałem być uczciwy.

 

A inna sprawa, że zostałem zrobiony potem przez PUP w hu** :P

Nie Urząd Pracy, nie w Polsce.

Kara to zwrot środków przyznanych, na bezrobotnego nie mogą nałożyć dodatkowe kary.

 

Ehhh ... neoktorzy musza plaic firme za to ze odbywaja u nich staz, a tu prosze - odwrotna sytuacja.

Za naukę-staż ze szkoły się płaci, za staż-pracę otrzymuje się wynagrodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja skorzystam z wątku przy okazji ;) Orientuje się ktoś czy można odbyć staż w innym mieście, niż to, w którym się jest zarejestrowanym jako bezrobotny? Do urzędu i tak sie przejdę dopytać, ale może ktoś jest w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za staz z EFS wychodzi ~650zl na reke jak masz przepracowany pelen miesiac.

a prawda to że oprócz tego wynagrodzenia urząd zwraca jeszcze część kosztów dojazdu do miejsca odbywania stażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a prawda to że oprócz tego wynagrodzenia urząd zwraca jeszcze część kosztów dojazdu do miejsca odbywania stażu?

To zalezy. Jezeli Twoj dojazd to dojazd autobusem komuinkacji miejskiej to nie zwraca. Jezeli dojezdzasz PKS/PKP to po okazaniu biletu tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może ja skorzystam z wątku przy okazji ;) Orientuje się ktoś czy można odbyć staż w innym mieście, niż to, w którym się jest zarejestrowanym jako bezrobotny? Do urzędu i tak sie przejdę dopytać, ale może ktoś jest w temacie.

tak. To Ty masz status bezrobotnego, a nie jedna placówka przygarnęła Ciebie.

Tylko, że znając życie to dużo papierów do załatwienia, o ile w ogóle nie trzeba zwieź dokumentów. Pewnie zależy jeszcze, czy to samo województwo.

Zadzwoń na infolinię.

 

To zalezy. Jezeli Twoj dojazd to dojazd autobusem komuinkacji miejskiej to nie zwraca. Jezeli dojezdzasz PKS/PKP to po okazaniu biletu tak.

1. Z poza miasta,

2. Za okazaniem biletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak , że można odrabiać staż w ty mieście w którym się studiuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stazu nie musisz odrabiac. Na staz nie musisz isc nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak. To Ty masz status bezrobotnego, a nie jedna placówka przygarnęła Ciebie.

Tylko, że znając życie to dużo papierów do załatwienia, o ile w ogóle nie trzeba zwieź dokumentów. Pewnie zależy jeszcze, czy to samo województwo.

Zadzwoń na infolinię.

Dzięki za wskazówki :)

 

Dopytałam dzisiaj co i jak i teoretycznie można odbyć staż gdzie się chce, tylko tak jak mówisz jest z tym trochę roboty - trzeba zmienić Urząd na ten, któremu dane miejsce podlega i mieć tam przynajmniej czasowe zameldowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...