Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lechu1777

Wymiana rozrządu w Seat Leon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ogólnie mam taki problem, że nigdy nie mialem Seata i nie bardzo wiemy czy podczas wymiany rozrządu są jakieś układy, które można zablokować, żeby się nie rozregulowały i nie trzeba było ich ponownie ustawiać? Leon wersja 1M.

 

Nie mogę nic znaleźć w instrukcji, nie ma książeczek naprawiam sam na temat Leona, więc tu ostatecznie proszę o pomoc :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na forum Seata, względnie VW, Skody. Często na forach danych marek/modeli są w PDF książki tj. Haynes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim co to za silnik, bo czy AUDI VW SKODA czy SEAT to nic nie zmienia

jak sie usmiechniesz to wieczorem mogę Ci dać instrukcję jak dla debila bo dysponuje pewnymi mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9TDI 90KM bez pompowtrysków, ale jeszcze się nie doczytałem jakie oznaczenie ma silnik, bo dopiero na forum odnalazłem informacje gdzie jest to umiejscowione.

 

Generalnie ktoś z kim robie samochód zrobi to tak czy inaczej, ale po co sobie utrudniać? Najbardziej zależy mi na właśnie możliwościach uniknięcia ponownego ustawiania układów, które po drodze w wymianie rozrządu się rozregulują. Wcześniej to zazwyczaj francuzy były, więc inna bajka...

 

Jakbyś mógł lukjar7 to podrzuć na PW, byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.9TDI 90KM bez pompowtrysków, ale jeszcze się nie doczytałem jakie oznaczenie ma silnik, bo dopiero na forum odnalazłem informacje gdzie jest to umiejscowione.

 

Generalnie ktoś z kim robie samochód zrobi to tak czy inaczej, ale po co sobie utrudniać? Najbardziej zależy mi na właśnie możliwościach uniknięcia ponownego ustawiania układów, które po drodze w wymianie rozrządu się rozregulują. Wcześniej to zazwyczaj francuzy były, więc inna bajka...

 

Jakbyś mógł lukjar7 to podrzuć na PW, byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

wymiana jest banalna, trzeba tylko kąt wtrysku ustawić po wymianie przy pomocy vaga

jak bedziesz chciał mat to wieczorem podrzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam zatem z góry dzięki :)

 

A tego VAG'a to hmm mam kupić? Drogie? Czy da rade inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam zatem z góry dzięki :)

 

A tego VAG'a to hmm mam kupić? Drogie? Czy da rade inaczej?

niestety nie mam teraz dojścia do tego komputera by Ci podesłać to ale osoba która wymieniała chodz raz rozrząd zrobi to bez problemu.

 

a po całej operacji trzeba ustawić kąt wtrysku, vag to program na kompa obslugujący samochód ale do tego trzeba interfejs,

wchodzisz 001 silnika, bloki pomiarowe, kanał 000, przechodzisz na BS i krecisz w czase pracy samochodu poluzowaną pompą aż w 2 polu będzie ok 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, ale skąd ja tego VAG'a wykombinuje. W sumie osoba, która to robiła nie wiem pare razy na pewno będzie zmieniać.

 

Ale generalnie nic się nie blokuje tylko zmienia rozrząd i potem wtrysk ustawia? Bo tylko o to mi chodzi w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, że zdejmiesz osłonę rozrządu i na kółkach i pasku miejsca ząbków - po jednym oznaczeniu na każdym kółku. Później zdejmujesz pasek, przykładasz na nowym (koniecznie sprawdzając dokładnie liczbę ząbków nowego paska bo czasem różne jaja robią sprzedawcy) i na nowym pasku oznaczasz te same ząbki co na starym. Zakładasz nowy pasek aby dokładnie te same ząbki weszły w te same rowki w kółkach. Nie wiem czy masz hydrauliczny napinacz czy ręczny - jeśli hydro to on ustala naciąg paska, jeśli ręcznie to naciągasz tak aby ręką można w najdłuższym "wolnym" miejscu można było w palcach obrócić pasek o 90* i ani mm dalej. Skręcasz, podłączasz VAGA i dalej tak jak napisał Lukjar7 - ustawienie kąta i wio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie mam VAGa.

 

Druga sprawa, że osoba, która to będzie robić twierdzi, że nie trzeba będzie ruszać pompy wcale, czyli tym samym nie zmieniać kąta wtrysku, bo chodzi właśnie o ustawienie pompy tak tj. wcześniejszy/późniejszy wtrysk?

 

No nic dzięki za posty, jakoś będzie kombinować, wiele samochodów już było robionych na głowe, a nie na instrukcje i chodziły :) Jakby co to będę jeszcze pisać.

 

Pasek bedzie Contiego, więc myśle, że oni w wała nie lecą, ponoć to najlepsze paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Contitech / Gates to dwie najlepsze firmy - owszem. A ustawienie pompy wynika z rozciągnięcia / naciągu paska. 1mm różnicy w obwodzie i już możesz mieć np problem z zapaleniem gdy będzie ciepły. Robienie rozrządu bez interface'u to takie trochę robienie na wariata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Contitech / Gates to dwie najlepsze firmy - owszem. A ustawienie pompy wynika z rozciągnięcia / naciągu paska. 1mm różnicy w obwodzie i już możesz mieć np problem z zapaleniem gdy będzie ciepły. Robienie rozrządu bez interface'u to takie trochę robienie na wariata.

dokladnie a i zapomnialem dodać ze ustawienie kata wtrysku dokonujemy gdy temp robocza silnika ma 90 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc rozgrzejemy silnik i ustawimy na podstawie obrotów. Tak to widzi przynajmniej i uważa, że to banalne 'kierownik' zmiany rozrządu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc rozgrzejemy silnik i ustawimy na podstawie obrotów. Tak to widzi przynajmniej i uważa, że to banalne 'kierownik' zmiany rozrządu ;)

bull shit ponieważ kąt początku tłoczenia jest odpowiedzialny za odpalanie, w przypadku pracy silnika kąt jest automatycznie wysterowywany przez ECU.

EDit: zmień mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym aucie ustawiał ręcznie, myślę że bez problemu sobie poradzi :) Elektronika nie jest niezastąpiona. Najwyżej będziemy kombinować, w sumie to lepsze niż siedzenie cały dzień na fotelu ;) Heh nie znasz człowieka to Go może nie oceniaj od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym aucie ustawiał ręcznie, myślę że bez problemu sobie poradzi :) Elektronika nie jest niezastąpiona. Najwyżej będziemy kombinować, w sumie to lepsze niż siedzenie cały dzień na fotelu ;) Heh nie znasz człowieka to Go może nie oceniaj od razu?

nie da się ustawić czegoś co przekierowuje od razu ECU ręcznie(na słuch), potrafisz to pojąć ??

kompem blokujesz korekte sterownika silnika na kąt wtrusku i ukazuje Ci się rzeczywisty kąt początku tłoczenia i dopiero to zmieniasz.

 

ja Cie do niczego nie namawiam, zrobisz to jak bedziesz uwazał a ja Ci mowie jak to sie powinno robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyżej będziemy kombinować[...]

No mnie to pachnie druciarnią, pogratulować mechanika :thumbup: Tylko nie pisz potem proszę na forach "silnik xxx to syf, w ogóle cała marka to syf!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mnie to pachnie druciarnią, pogratulować mechanika :thumbup: Tylko nie pisz potem proszę na forach "silnik xxx to syf, w ogóle cała marka to syf!"

Nie chce nikogo oceniać ale z ludźmi którymi miałem do czynienia to panowie Heńki ustawiali zawsze wszystko na słuch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce nikogo oceniać ale z ludźmi którymi miałem do czynienia to panowie Heńki ustawiali zawsze wszystko na słuch :)

Jak nie mają na sprzęt to ustawiają na słuch. Podejrzewam, że efekty ustawiania na słuch nie wystąpią od razu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym aucie ustawiał ręcznie, myślę że bez problemu sobie poradzi :) Elektronika nie jest niezastąpiona. Najwyżej będziemy kombinować, w sumie to lepsze niż siedzenie cały dzień na fotelu ;) Heh nie znasz człowieka to Go może nie oceniaj od razu?

 

 

Owszem, po twojej opinii mechanika już znamy. Żydzi 150pln na vaga który i tak w coraz większej liczbie samochodów będzie mu niezbędny jest idiotą. A ustawiać na słuch to można monowtryski i gaźnikowce a nie nowoczesne silniki. Elektronika owszem jest niezastąpiona ponieważ wkracza w coraz głębsze obszary - w tym motoryzację. Kowal dobrze napisał - mechanik to druciarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cervandes

 

Tylko jaki to nowoczesny silnik? LOL zwykły 1.9TDI z pompą najzwyklejszą tak jak w prawie każdym aucie jaki mieliśmy.

Widzisz gdzieś tu coś nowoczesnego?

 

Ja tylko widzę, że obrażać to potrafisz i to ludzi, którzy są prawdopodobnie starsi od Ciebie dwukrotnie i których na oczy nie widziałeś. Pogratulować

 

Temat uważam za wyczerpany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów do słupa a słup jak dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to ten cały VAG to interfejs, który podłączam do jakiegoś slota w aucie, odpalam na komputerze program i w jaki sposób ustawiam kąt wtrysku przez ten soft? kręce pompą aż mi na programie pokaże nie wiem "OK" ??

 

Nie jak do słupa tylko nie masz argumentów dobrych. To jest bardzo prosty silnik, nic w nim nie ma skomplikowanego, ma już swoje 9 lat w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@cervandes

 

Tylko jaki to nowoczesny silnik? LOL zwykły 1.9TDI z pompą najzwyklejszą tak jak w prawie każdym aucie jaki mieliśmy.

Widzisz gdzieś tu coś nowoczesnego?

 

Ja tylko widzę, że obrażać to potrafisz i to ludzi, którzy są prawdopodobnie starsi od Ciebie dwukrotnie i których na oczy nie widziałeś. Pogratulować

 

1. TDI to nowoczesne silniki, im nowsze tym bardziej nowoczesne. Ciesz się, że nie masz 2,5 gdzie potrzebne są blokady kółek bo wtedy dopiero mechanik-druciarz miałby kłopot z ustawieniem tego na słuch. Skoro procedura serwisowa wymaga ustawienia na vagu a nie ma mowy o wykonaniu tego na słuch to co sie tak rzucasz? Jeśli chcesz to jeszcze ci dopiszę, że wymiana rozrządu w 1z wymaga też wymiany śruby na dolnym kole pasowym oraz sprawdzenia wałka oraz klina ponieważ lubią się wyrobić, co powoduje przesunięcie rozrządu a w najgorszym przypadku urwanie kółka i silnik idzie do bozi. Skoro pojęcie o temacie masz żadne to dlaczego opinie ludzi, którzy wiedzą co i jak uważasz za kretynów? Pytasz i dostajesz odpowiedź, zresztą nie jedną. Nie pojawiła się żadna informacja potwierdzająca poprawne podejście mechanika do pracy.

 

2. Mechanik to druciarz. Tak jak napisałem - skąpi 150pln na interface, przez co może naprawiać tylko stare samochody bez samodiagnostyki. Już do passata B4 z 1994 roku nie podejdzie, bo i tam komputery i czujniki na każdym kroku, a pierwsze co się robi w przypadku usterek to sprawdzenie błędów komputera. To nie PRL żeby bez nowoczesnych narzędzi podchodzić do samochodów, bo wzrokowo czujników czy czasów otwarcia wtrysku nie stwierdzi. Ale nie, Lechu nadal swoje i wścieka się gdy ktoś napisze oczywistą prawdę.

 

3. A gdzie ja ciebie obraziłem... a może czujesz się tak zżyty ze swoim mechanikiem, że najmniejsze słowa krytyki powodują uraz i u ciebie? Skoro pytasz o coś i przedstawiasz problem to licz się również z tym, że ktoś może dobitniej napisać, że TAK SIĘ NIE ROBI. Ale wiesz co... już sobie przypomniałem jak nieraz dyskutowaliśmy w "Telefony komórkowe" a ty byłeś doskonałym przykładem funboya firmy SE. Wytknięcie jakiejkolwiek wady urządzenia SE traktowałeś jako osobisty atak i zawsze rozmowa na temat miała charakter drugoplanowy.

 

4. Prawdopodobnie starszy dwukrotnie? To jedyny argument jaki ci pozostał? Mój wiek nie jest tajemnicą, wystarczy nieco doświadczenia lub inteligencji i już byś wiedział. Gdybyś był ode mnie dwukrotnie starszy to mógłbyś powoli dni do emerytury odliczać a z komputerami miałbyś styczność u wnusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że "tak sie nie robi" to nie argument :) A jak proszę o wytłumaczenie logiczne to Ty się denerwujesz, zresztą nie wiem czym. Ja proszę o racjonalne argumenty, nic więcej.

 

Czyli wg Ciebie ustawienie, żeby na wolnych obrotach było 900/min tak jak powinno być jest awykonalne bez vag'a?

 

No nic jak się nie uda kupi się VAG'a. Na allegro kosztuje 50zł, znowu to nie taki kosmiczny wydatek, ale myślę, że się jednak obejdzie.

 

Znaczy się usterek to żadnych nie ma, chodzi o wymianę paska i 4 rolek, zaraz się okaże, że jednak tylko do ASO można z tym isc, bo albo nie doceniam tego silnika jako nowoczesnego wynalazku, albo za bardzo dramatyzujesz. Nie zrozum mnie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...