Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seether_

LG W2453V-PF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to moja pierwsza recenzja także prosiłbym o wyrozumiałość i ewentualną pomoc w znalezieniu błędów. Mam nadzieję, że recenzja przyda się osobom, które mają problem z wyborem monitora.

 

Wstęp

 

Monitor zamówiłem 15.07.2009 w moim mieście w nowo powstałym sklepie, niestety nie mieli go na stanie od razu tak więc musiałem czekać aż sprowadzą go z magazynu. Na całe szczęście nie trwało to długo i monitor miałem już w piątek w swoich rękach.

 

Monitor zapakowany był w sporych rozmiarów pudełko. Wypełnienie styropianowe bardzo dobrze chroni monitor przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami w czasie transportu i jeśli tylko nie będziemu rzucać pudełka z wysokości Pałacu Kultury lub jeździć po nim Monster Truckiem to nic nie powinna się stać ze sprzętem w środeczku.

 

Po otwarciu pudełka widzimy podstawową instrukcję obsługi (podstawowe informację), kabel zasilający, kabel D-Sub oraz kabel DVI i płytę ze sterownikami oraz program do sterowania monitorem z poziomu Windows Forte Manager. Niestety brak pełnoprawnej papierowe instrukcji, a jedynie jak już wspominałem dostaniemy jej skróconą wersja, pełną zaś mamy na dołączonej płycie.

 

Rodzaj Monitor LCD

Przekątna ekranu 24"

Technologia wykonania TFT TN

Wymiary plamki 0,282mm

Maks. rozdzielczość obrazu 1920x1080

Dopuszczalne rozdzielczości pracy 1920x1080

Maksymalna częstotliwość odchylania poziomego 30 ~ 83 kHz

Maksymalna częstotliwość odchylania pionowego 56 ~ 75 Hz

Kąt widzenia poziomy 170 stopni

Kąt widzenia pionowy 160 stopni

Jasność 300 cd/m2

Współczynnik kontrastu 50 000:1

Czas reakcji matrycy 2 ms

Wbudowane głośniki Nie

Wbudowany mikrofon Nie

Liczba wyświetlanych kolorów 16.7mln

Kolor obudowy czarny

Pobór mocy tryb normalny/czuwanie/wyłączony 42W / - / 1W

Zasilacz wbudowany Tak

Rodzaj złącza wideo D-Sub,DVI-HDCP,HDMI

Możliwość powieszenia na ścianie Nie

Obrotowy ekran [pivot] Nie

Certyfikaty CE

EPA Energy Star

FCC B

Tuner TV Nie

Waga [kg] 5,3 kg

Wymiary (szer. x wys. x głeb.) 582 x 444 x 212 mm

 

 

Wygląd

 

Wygląd zewnętrzny monitora naprawdę może się podobać i uważam, że jest to jeden z najładniejszych monitorów dostępnie obecnych na rynku. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem go na stronie internetowej wiedziałem, że musi być mój. Obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, niestety bardzo wrażliwego na dotyk i po każdym "pomacaniu" pozostają ślady. Na dole listwę obudowy monitora mamy umieszczone przyciski sterowania, a pod listwą dodatkową przezroczystą, na której również znajduje się czerwona łezka-kontrolka zasilania. Przyciski do sterowania monitora działają na zasadzie dotyku, dotykamy obudowy monitora i wybieramy żądaną funkcję. Rozwiązanie fajne, aczkolwiek nie do końca udane i dla wielu zapewne będzie to minusem, ponieważ w nocy, gdy nie mamy dodatkowego oświetlenia w pokoju nie widać gdzie znajduje się, który przycisk i strzelamy w nie na ślepo - brak podświetlenia opisu przycisków. Sam panel sterujący jest podświetlany czerwonymi diodami. Po pierwszy naciśnięciu panelu włącza się jego podświetlenie i dopiero wtedy możemy zacząć bawić się ustawieniami naszego monitora. Na dolnej listwie monitora znajduje się również logo LG.

 

Monitor po wyjęciu w porównaniu do mojej poprzedniej 17" CRT Samtrona zrobił na mnie wielkie wrażenie sowim ogromem. Można go opisać "bydlak jakich mało".

 

20090722084.jpg

20090722083.jpg

 

Na tylnie obudowie monitora znajdujemy wejście zasilania z lewej:

 

20090722096.jpg

 

A z prawej kolejno wejście D-Sub, DVI oraz HDMI.

 

20090722095.jpg

 

Stopa monitora jest zdejmowana i przymocowywana od spody specjalnym wkrętem z rączka. Praktycznym rozwiązniem w tego typu stopie jest umieszczenie od spodu kółka na której obracamy monitor, jest to rozwiązanie o tyle wygodne iż możemy praktycznie bez ograniczeń obracać monitor.

 

 

Eksploatacja, jakość obrazu oraz podświetlenie

 

Aby uprzyjemnić nam pracę w monitorze nie zabrakło możliwości regulacji nachylenia monitora, o ile do tyłu mam dość mocny zakres regulacji to niestety do przodu jest on minimalny.

 

20090723124.jpg

20090723125.jpg

 

Monitor podłączałem w trybie zarówno analogowym jak i cyfrowym (DVI). Różnica pomiędzy D-Sub, a DVI była dość znaczna oczywiście na korzyść DVI. Poprzez podłączenie przez D-Sub zauważyłem dość dziwny efekt, tzn. przez ekran przebiegały 2 pionowe paski w których obraz był zamglony, tzn. czcionka rozmazana i nie tak wyraźna jak w pozostałych częściach monitora. Po zmianie podłączeni w tryb DVI problem znikł, a obraz był wyraźnie czytelniejszy i ostrzejszy. Niestety na początku przeżyłem wielkie rozczarowanie. Po włączeniu jakiegokolwiek filmu lub kilku programów np. w Javie obraz monitora zaczynał skakać. Na początku myślałem, że to wina monitora lub kabla. Na drugi dzień kupiłem dodatkowy kabel DVI, ale niestety i na nim pojawiał sie ten problem. Nie namyślając się długo pojechałem do brata i monitora podłączyłem u niego za pośrednictwem tych samych kabli DVI. Na całe szczęście u niego było wszystko w porządku, tak więc winowajcą okazała się moja leciwa już karta graficzna GeForce FX5200. Po podłączeniu z powrotem przed D-Sub ten problem już nie występuje, ale co dziwne zauważyłem że nie ma również dwóch niewyraźnych pasów. Być może była to wina sterowników od karty graficznej bo je też zmieniłem.

 

Kąty widzenia

 

Kąty widzenia oceniam jako dobre, co prawda nie miałem nigdy wcześniej stycznościami z monitorami, ale moim zdaniem do większości zastosowań są one wystarczające.

20090723133.jpg

20090723135.jpg

20090723136.jpg

20090723137.jpg

20090723138.jpg

20090723139.jpg

20090723140.jpg

 

Menu

 

Pierwszy przycisk sterowania od lewej jest to dostęp do funkcji smart, gdzie możemy zmieniać ustawienia jak tryb pracy, automatycznie rozjaśnianie ekranu, kontrola czasu pracy, czujnik odległości lub wybrać czy chcemy ustawiać opcje smart samemu czy automatycznie. Wielkim minusem ustawień Smart na tryb automatyczny jest niestety to, że monitor zaczyna samemu dopasowywać jasność ekranu w zależności od natężenia światła w pokoju. W ciemnym pokoju podświetlenie niestety jest zbyt słabe i ciężko się pracuje, człowiek szybko się męczy.

 

 

Kolejną przyciskiem jest przycisk Fun, gdzie znajdujemy opcję Ezooming - zmniejsza rozdzielczość ekranu (przydatne dla osób ze słabym wzrokiem), format 4:3 na ekranie panoramicznym oraz możemy wybrać jeden z kilku efektów photo jak np. sepia.

 

Kolejny przycisk to menu, gdzie znajdujemy pod opcję obraz, kolor, pozycjonowanie oraz ustawienia. Następny przycisk to funkcja f-engine dzięki której szybko dobieramy tryb pracy. Na jednej połowie ekranu widzimy obecny tryb pracy, a na drugiej obecnie wybierany. Pomaga to w odpowiednim i szybkim ustawieniu monitora i pozwala zaoszczędzić czas.

 

Kolejny przycisk to source, gdzie wybieramy źródło obrazu. Przedostatnim dotykowym przyciskiem jest funkcja autoset która automatycznie reguluje parametry obrazu. Ostatni przycisk to włącznik zasilania.

 

 

Forte Manager

 

 

Jest to program dołączany do monitorów firmy LG, które pomagają dostosować ustawienia monitora do swoich potrzeb poprzez nasz system opearcyjny. Po otwarciu programu naszym oczom ukazuje się widok pierwszej zakładki.

 

 

Możemy tutaj wybrać sobie dowolny profil z przygotowanych lub własnych i zapisanych. Standardowo dostępne są profile: Movie, Internet, User oraz Normal. Z tego poziomu programu dostępny jest także f-engine oraz kreator krok po kroku ustawienia monitora.

 

Na drugiej zakładce Display mamy następujące podmenu: Brightness - regulacja jasności, Contrast - ustawienia kontrastu, Position - pozycja pionowa oraz pozioma, Tracking - rozsunięcie obrazu, Sharpness - ostrość oraz Resolution - tutaj możemy wybierać sobie ustawienie rozdzielczości ekranu.

 

 

Następna zakłada to Color. W podmenu idąć w dół mamy po kolei: Color Temp. - temperatura kolorów, RGB - regulacja każdego z kolorów RGB oddzielnie, Gamma - , Color Calibration - tutaj możemy skalibrować sobie kolory.

 

Ostatnia zakładka to Option, gdzie mamy po kolei funkcję pivot (nie dostępna dla tego monitora, gdyż pivotu nie posiada), Preference - ustawienia języka programu (brak polskiego), wyświetlania ikony w tray lub na pulpicie, Input - wybieramy sygnał, Power Indicator - nie mam pojęcia do czego to służy , Factory Setting - ustawienia fabryczne.

 

 

Podświetlenie

 

Podświetlenie obrazu jest dość równomierne, jednak momentami (nie w każdej sytuacji) widać, że od ramek dolnej i górnej odstają pasy na około 1 cm, które są wyraźnie mocniej podświetlone. Jest to jednak sytuacja rzadka. Ogólnie podświetlenie oceniam na ocenę dobry+.

 

Jakość obrazu

 

Monitor testowany był w pracy codziennej - pakiet Office, internet jak i multimedia. Jakość obrazu oceniam na bardzo dobry. Kolory są żywe i wyraziste, zaś kolor czarny rzeczywiście jest bliski ideałowi, a nie jak to bywa w niektórych urządzeniach, że widujemy kolor szary. Czcionka jest wyraźna, a miejsca do pracy w pakietach biurowych czy przeglądaniu plików pdf jest wystarczająca by móc odtworzyć dwie strony na ekranie. Oglądanie filmów na tym monitorze to naprawdę sama przyjemność, świetne kolory, zero smużenia, obrazy jest ostry i płynny. Bardzo przydatną funkcją przy oglądaniu filmów jest tryb movie, który naprawde dużo daje i znacznie poprawa jakość obrazu.

 

Skalowanie w grach

 

Moim zdaniem monitor mniejsze rozdzielczości skaluje nieźle, w grach które nie obsługują trybów panoramicznych będzie obraz coprawda rozciągniety, ale nowsze gry z rozdzielczościami panoramicznymi powinny chodzić bez problemów. Niestety z racji, że mam słaby komputer nie jestem w stanie tego sprawdzić.

 

Quake 3 Arena - 1024-768

20090722115.jpg

 

Quake 3 Arena - 1280-1024

20090722116.jpg

 

Quake 3 Arena - 1280-1024 --> 4:3 in widescreen

20090722117.jpg

 

Filmy

 

Filmy ogląda się z wielką przyjemnością, w szczególności w trybie movie. Kupując monitor obawiałem się, że filmy divx oraz DVD będą wyglądać tragicznie, ale szczerze mogę przyznać że moje obawy na całe szczęście się nie potwierdziły. Obraz zarówno na DVD jak i Divx wygląda naprawdę nieźle, jednak prawdziwa jazda zaczyna się, gdy odpalimy jakiś film w hd, a w szczególności FullHD. Jakość obrazu powala!!

 

Transformers HD 720p MKV

20090723143.jpg

 

Madagaskar 2 - Divx

20090723144.jpg

 

Internet i praca biurowa

 

Internet przegląda się znakomicie. Na początku trochę trudno się przyzwyczaić, że mamy tyle wolnego miejsca po bokach, a posty na forum są w zdecydowanej większości w jednej linijce. Jednak po pewnym czasie nie zwracamy na to uwagi,a wręcz przeciwnie zaczyna mi się to podobać. Co do pracy biurowej testowałem monitor w pakiecie Office 2007. W Wordzie otwieranie są od razu dwie strony, natomiast w Execelu wyświetla nam się spora ilość komórkę co znacznie ułatwia pracę.

 

PCLab - strona główna,forum

20090723128.jpg

20090723130.jpg

20090723130.jpg

 

Excel

20090723141.jpg

 

Word

20090723142.jpg

 

Plusy:

Ładne kolory

Ostry obraz

Niezłe kąty widzenia

Niski pobór prądu

Ładny design

Funkcje Smart

Rozdzielczość FullHD i duży obszar roboczy

 

Minusy:

Brak możliwości powieszenia na ścianie

Praktycznie brak możliwości nachylenia przedniego

Czasami występujące jaśniejsze paski przy listwach obudowy

 

 

 

Podsumowanie:

 

Monitor uważam za bardzo udany zakup i nie żałuje wydanych na niego pieniędzy. Przejście jakościowe w porównaniu do mojego starego monitora CRT jest ogromne. Mimo tych kilku wad o których wiedziałem jeszcze przed zakupem zdecydowałem się jednak na niego. Z takim monitorem praca przy komputerze lub zabawa to czysta przyjemność.

 

PS. Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale były one robione telefonem komórkowym, gdyż chwilowo nie mam dostępu do cyfrówki. W miarę upływu czasu będę jednak starać się dodawać fotki lepsze jakościowo i przede wszystkim w większej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, nie czytałem jeszcze całej ale widze ze sie napracowałeś :)

 

A monitor - wygląda na to że testowana przeze mnei seria W2252TQ ma godnego następcę, najbardziej zazdroszczę tej rozdzielczości, przy FullHD miejsca na pulpicie jest tyle że szok a film HD bez skalowania to tez jest to co tygryski lubia najbardziej :D

 

w sklepie ogladalem ten sam monitor tylko mniejszy i sprzedawca pokazal mi ze jest niezly bajer, ze jak sie ustawi w OSD odpowiednio to nie trzeba dotykac przyciskow zeby wlaczyc podswietlenie tylko wystarczy zblizyc dłon i wtedy zapalają się diody - bajer :) no i w nocy nie swieci po oczach

 

z jednym sie nie popisales, zdjecia brzydkie :(

 

napisz jeszcze jak z jakoscia obrazu w rozdzielczosciach innych niż natywna, czy obraz jest dużo słabszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja. Szczególnie ważna dla mnie informacja o małej możliwości nachylenia monitora do przodu. Niestety ten element może znacząco uprzykryć oglądanie filmu w przypadku gdy leżymy na kanapie a monitor jest położony nieco wyżej w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skalowanie w grach

 

Moim zdaniem monitor mniejsze rozdzielczości skaluje nieźle, w grach które nie obsługują trybów panoramicznych będzie obraz coprawda rozciągniety, ale nowsze gry z rozdzielczościami panoramicznymi powinny chodzić bez problemów. Niestety z racji, że mam słaby komputer nie jestem w stanie tego sprawdzić.

 

Da sie chyba w nim ustawić funkcje wyświetlania obrazu 4:3 z czarnymi pasami po bokach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka. ;)

Monitorek prezentuje się świetnie, aż ślinka cieknie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akodo_ jeśli chodzi o Twoje pytanie to niestety w trybie system (pulpit, okienka, internet) niższa rozdziałka znacznie wpływa na jakość. Obraz jest rozmyty i nie tak ostry. Jeśli chodzi o gry to do rozdzielczości 1280x1024 dużych strat nie ma. Poniżej już raczej widać znaczny uszczerbek.

 

Karol R - tak da radę ustawić taki tryb w monitorze 4:3 np dla gier, wspomniałem o tym w recce w opisie funkcji menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akodo_ jeśli chodzi o Twoje pytanie to niestety w trybie system (pulpit, okienka, internet) niższa rozdziałka znacznie wpływa na jakość. Obraz jest rozmyty i nie tak ostry. Jeśli chodzi o gry to do rozdzielczości 1280x1024 dużych strat nie ma. Poniżej już raczej widać znaczny uszczerbek.

 

Karol R - tak da radę ustawić taki tryb w monitorze 4:3 np dla gier, wspomniałem o tym w recce w opisie funkcji menu

to chyba sie nie zrozumielismy bo nie wiem czego sie spodziewales, obrazu idealnie ostrego w kazdej rozdzielczosci? Chodzi mi o to ze kiedys mialem LCD taki z przed kilku lat i tam zmiana rozdzielczosci na inna niż natywna UNIEMOZLIWIALA jakakolwiek prace, wszytsko bylo poszarpane kompletnie krzywe i nieczytelne. Dzisiejsze LCD skalują lepiej i jedyny efekt (w dobrych monitorach a tak np jest w moim W2252TQ) jest taki ze obraz nie jest tak ostry jak w natywnej ale wyglada mneij wiecej tak jak na CRT.

 

Najlepiej jakbys dal rade jakies zdjecia wrzucic w roznych rozdzielczosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: da się na tak dużym monitorze oglądać filmy w formacie rmvb??Jeśli tak to z jakiej minimalnej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych w których 1,5 godzinne filmy upchnięte są w 350 megabajtach nie da się oglądać nawet na 17'', a co dopiero na 24''. Chyba, że z drugiego pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam na 17" z odległości 1,7m i różnicy między dobrym rmvb a divx nie widzę i wzrok mam ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za recke, przyda się , sam się zastanawiam czy nie kupić tego monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 23 calowego W2353V-PF. Mój sposób na mały zakres regulacji do przodu to pochylenie na max i podłożenie z tyłu pod podstawę monitora dwóch minirozmówek. U mnie świetnie sie sprawdza.

 

Nie trzeba grzebać w osd żeby zmieniać jasność kontrast - dwa szybkie ruchy myszą po suwakach w forteManager i wszystko zrobione. Bardzo przydatny program. Jak ja sie mogłem wczesniej bez niego obejść? Teraz każdy następny monitor będę sprawdzał pod kątem tego czy posiada podobny sofcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok mam go , jak zdjąć ten kelj z pod tej naklejki ?

 

Ja tej naklejki wogóle nie odklejałem bo czytałem, że zostaje klej po jej zdjęciu, moim zdaniem to musisz próbować na mokro tzn. nanieść wodę na klej jakąś morką szmatką i potem delikatnie próbować inną szmatką ścierać, nie polecałbym raczej na sucho i drapania bo sobie obudowe porysujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lg jak to lg, bardzo dobre monitory ;)

 

 

a co to za plama po lewej tak na srodku mniej wiecej? widac na ostatnich zdieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lg jak to lg, bardzo dobre monitory ;)

 

 

a co to za plama po lewej tak na srodku mniej wiecej? widac na ostatnich zdieciach

 

wina aparatu a raczej telefonu z którego byly robione foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się tak męczyć z małymi stronkami w fiefoxie about:config , zoom.minPercent dać np: 120 szkoda wolnego miejsca lub opera ma to lepiej rozwiązane ustawić domyślne powiększenie stron 150% szkoda oczu i wolnego miejsca na monitorze. Komputery to nie książki można literki powiększać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co się tak męczyć z małymi stronkami w fiefoxie about:config , zoom.minPercent dać np: 120 szkoda wolnego miejsca lub opera ma to lepiej rozwiązane ustawić domyślne powiększenie stron 150% szkoda oczu i wolnego miejsca na monitorze. Komputery to nie książki można literki powiększać.

kto jak lubi, ja np. nie potrafie tak długo neta przeglądać z powiększonym tekstem, oczopląsu dostaje:) jestem przyzwyczajony do normalnego przeglądania, a pozatym dużo więcej widać i nie musze tak często przewijać stron jak przy powiększonej stronie, ale tak jak pisałem to raczej żalezy od preferencji osobistych i przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko recenzja. Mam ochotę na ten monitor. Poprzedni do W2261V - czy ktoś używał tego i recenzowaneog i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za recenzje, przyda sie. Wlasnie go zamówilem i jeszcze moge zmienic na inny ;) Myslalem o jakims Samsungu alternatywnie... ale chyba zostane z tym LG. Jeszcze jedno pytanie: czy ktos wie czy da sie go wykorzystac jako telewizor jezeli podlacze do tunera cyfrowej telewizji przez HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma lepszą gwarancję na bady i ta seria ma funkcje zmniejszajace zmęczenie oczu, więc lepiej zostać przy tym modelu, a jako TV też da radę.

 

 

Alternatywą dla niego może być W2486L na LED'ach z tym samym pakietem funkcji Smart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Planuję zakup monitora i już prawie zdecydowałem się na LG W2442PA-BF, ale przy okazji zobaczyłem tutaj recenzję LG W2453V-PF i mam w tej chwili problem co wybrać :-) Z jednej strony W2453V-PF ma lepsze parametry (kontrast dynamiczny 50.000 vs 10.000 i funkcja redukcji zmęczenia oczu), jednak W2442PA-BF jest bardziej funkcjonalny (PIVOT + możliwość powieszenia na ścianie), ładniejszy (wygląd klasyczny, z normalną matową, nie odbijającą światła obudową) no i tańszy o ok 100zł.

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba są bardzo dobre, mimo że W2442PA jest nieco starszy to nadal trzyma poziom, wszystko zależy do czego będziesz go głównie używał... W2453V ma funkcje zmniejszajace zmęczenie oczu co jest dużą zaletą jeśli długo Siedzisz przy PC, W2442 jest wyposażony w Pivot który jest idealny do przegladania stron i pracy z txtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...