Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ds-ds

Jak zmniejszyć temperaturę karty graficznej?

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT:

Wrzucam zdjęcia poprawnej obudowy tak, jak pisałem:

93358157.th.jpg

 

Hej,

Mój komputer to:

*Asus Commando mobo

*Intel Core 2 Duo E8400 z chłodzeniem BOX

*Asus HD4850 z chłodzeniem Glaciator

*BeQuiet Dark Power P7 550W

*Kingston HyperX 2x1GB dual, 800mHz, CL3

*obudowa Aerocool Zerodegree

*1 x DVD-RW

*1 x Samsung F1 320GB

*1 x Samsung jakiś inny 250GB.

 

Mam problem z grzaniem się karty graficznej. Nie sprawdzałem jej temperatury, ale cała obudowa od góry (bo tutaj w obudowie Aerocool Zerodegree jest miejsce na grafę) jest bardzo mocno nagrzana. W obudowie seryjnie zamontowane są 2 dodatkowe wiatraczki. Jednak to nie wystarcza. Moje pytanie brzmi: Który z wiatraków mogę zmienić na lepszy (na jaki?) lub jakie chłodzenie dodać, aby temperatura karty graficznej była chociaż o kilka stopni niższa? JEDNAK nie chcę ruszać chłodzenia na ASUS HD4850 ponieważ nie chciałbym utracić gwarancji.

 

Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw temperatury, np. programem Everest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź najpierw temperatury, np. programem Everest ;)

 

Ściągnąłem Everest Home Edition 2.20. Jak tutaj sprawdza się temperaturę karty graficznej? "Procesor graficzny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer -> Czujnik

Spoko, na starym kompie (drugim) mam temperaturę. Na właściwym (z HD4850) mam tylko wyszczególnioną temperaturę płyty głównej oraz twardych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to innym sposobem, jak masz zainstalowane Catalyst Control Center, to w zakładce ATI Overdrive masz podaną temperaturę (możliwe że trzeba będzie ustawić w View: Advanced view)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to innym sposobem, jak masz zainstalowane Catalyst Control Center, to w zakładce ATI Overdrive masz podaną temperaturę (możliwe że trzeba będzie ustawić w View: Advanced view)

Przy normalnej pracy, bez grania:

Temperatura: 56 stopni C

Aktywność: 0%

Prędkość wentylatora:57 %

.....................

Odpalę Settlersów i napiszę za jakieś 3 godziny, jakie będą wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy normalnej pracy, bez grania:

Temperatura: 56 stopni C

Aktywność: 0%

Prędkość wentylatora:57 %

.....................

Odpalę Settlersów i napiszę za jakieś 3 godziny, jakie będą wskazania.

 

Glaciator to kiszka nie chłodzenie :/ Jeszcze nie spotkałem osoby żeby na nie nie narzekała. Albo wiecznie się psuje, albo źle chłodzi... ja polecam wymianę chłodzenia i tyle. Bo jeżeli nawet zrobisz coś żeby Ci dobrze chłodziło, to najprawdopodobniej prędzej czy później Ci padnie. Chyba najgorsze chłodzenie jakie Asus montował na kartach graficznych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glaciator to kiszka nie chłodzenie :/ Jeszcze nie spotkałem osoby żeby na nie nie narzekała. Albo wiecznie się psuje, albo źle chłodzi... ja polecam wymianę chłodzenia i tyle. Bo jeżeli nawet zrobisz coś żeby Ci dobrze chłodziło, to najprawdopodobniej prędzej czy później Ci padnie. Chyba najgorsze chłodzenie jakie Asus montował na kartach graficznych :/

 

 

Popieram przedmówcę widziałem glaciatory z przepalonymi pcb już nawet :E , ds-ds zobacz czy na grafie na śrubach masz jakieś naklejki czy coś, jeśli nie możesz ściągać chłodzenie( brak plomb na śrubach nie zakazuje Ci zmieniać chłodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady. Przetestuję jeszcze przez chwilę w stresie i dam znać za jakąś godzinkę, jak wyglądają wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę pod temat :P

mam asusa hd4870 oczywiscie glaciatora :E i dziś się wiatraczek wyłączył i nie wiem czy to wentylator się spalił, zatarł czy to wina wejścia jakiegoś układu na pcb... ( a nie specjalnie chce mi sie odsyłać na gwarancję do agito i czekac mies) chciałbym to sprawdzić podpinając baterię pod niego ale są tam 3 kabelki i jeden prawdopodobnie do regulacji obrotów 1 czarny 2 czerwony i 3 żółty wie ktoś które podpiąć jeśli jest walniety wentyl to luzik i kupie inne chłodzenie np. AC Twin turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, nigdy nie siadało same PCB czy też jakaś część na nim. Awaria zawsze była powodowana przez chłodzenie typu zwarcie, siadanie itp. Co do kolorów kabelka to ja Ci nie pomogę, ja nie elektryk :P Poza tym możesz przykładać kabelki po kolei. Baterie nie generują aż tak wysokiego napięcia żebyś mógł coś spalić na karcie. Ewentualnie wsadzić kabelek w gniazdko od kontaktu... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateryjkę chciałem podpiąć do tego kabalka wypiętego juz z samej karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki chłopaki za rady. Przetestuję jeszcze przez chwilę w stresie i dam znać za jakąś godzinkę, jak wyglądają wskazania.

Kurcze, proszę załóż oddzielny temat. Mam ważną sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym to sprawdzić podpinając baterię pod niego ale są tam 3 kabelki i jeden prawdopodobnie do regulacji obrotów 1 czarny 2 czerwony i 3 żółty wie ktoś które podpiąć jeśli jest walniety wentyl to luzik i kupie inne chłodzenie np. AC Twin turbo

Połącz gniazdo wentylatora z wtykiem 3-pin na płycie głównej. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz gdzieś jakiś w zasięgu przewodu.

Kurcze, proszę załóż oddzielny temat. Mam ważną sprawę.

Spokojnie. Miałeś podać wskazania temperatur w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Połącz gniazdo wentylatora z wtykiem 3-pin na płycie głównej. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz gdzieś jakiś w zasięgu przewodu.

 

Spokojnie. Miałeś podać wskazania temperatur w stresie.

 

Wyszło mi około 77 stopni w Settlers oraz do 85 w Heroes od Might and Magic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszło mi około 77 stopni w Settlers oraz do 85 w Heroes od Might and Magic.

 

Lol to sporawo.. Chociaż to u Radzia normalne z tym chłodzeniem że tak sie grzeje... A masz jakiś program fabryczny do zwiększenia obrotów wentyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lol to sporawo.. Chociaż to u Radzia normalne z tym chłodzeniem że tak sie grzeje... A masz jakiś program fabryczny do zwiększenia obrotów wentyla?

Nie wiem, może tym Catalyst Control Center się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszło mi około 77 stopni w Settlers oraz do 85 w Heroes od Might and Magic.

Nie masz raczej powodów do zmartwień. Szału też nie ma. W Zero Degree możesz dodatkowo zamontować wentylator wysysający powietrze z tyłu obudowy. Czy to śmigło na panelu bocznym na 5V wysysa z, czy tłoczy powietrze do wnętrza obudowy?

 

EDIT

Wysysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz raczej powodów do zmartwień. Szału też nie ma. W Zero Degree możesz dodatkowo zamontować wentylator wysysający powietrze z tyłu obudowy. Czy to śmigło na panelu bocznym na 5V wysysa z, czy tłoczy powietrze do wnętrza obudowy?

 

EDIT

Wysysa

 

Na ATI takie temperatury to normalka. Ja na 4870 od Gigabyte'a miałem około 70 w stresie więc bez paniki. Chyba, że karta Ci wysypuje artefakty, albo wywala do windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czuc zadna spalenizna? :E :E hehe jak nie to sie niczym nie martw ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przetestuję ten program. Prośba: Spójrzcie proszę na moje pytanie w 1szym poście. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba: Spójrzcie proszę na moje pytanie w 1szym poście. Dzięki.

Masz mozliwosc wstawienia jakiejs fotki obudowy wraz z grafika? przyda sie..

 

EDIT: A bardzo goraca ta obudowa na gorze czy tylko ciepla? Ja mam grafe na dole i i tak mam przy wentylach cieplo a mam ich 7... Wiec jak masz tylko dwa wiatraczki i sa cieple to nic sie nie martw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ATI takie temperatury to normalka. Ja na 4870 od Gigabyte'a miałem około 70 w stresie więc bez paniki. Chyba, że karta Ci wysypuje artefakty, albo wywala do windowsa.

Wszystko się zgadza. Zwróć jednak uwagę na fakt, jakie tytuły wykorzystał ds-ds do pomiaru temperatur w stresie. Settlers oraz Heroes of Might and Magic. IMO obudowa jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...