Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ds-ds

Jak zmniejszyć temperaturę karty graficznej?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz mozliwosc wstawienia jakiejs fotki obudowy wraz z grafika? przyda sie..

 

EDIT: A bardzo goraca ta obudowa na gorze czy tylko ciepla? Ja mam grafe na dole i i tak mam przy wentylach cieplo a mam ich 7... Wiec jak masz tylko dwa wiatraczki i sa cieple to nic sie nie martw...

Postaram się zrobić fotki za godzinę i je wstawić. Szybciej nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się zgadza. Zwróć jednak uwagę na fakt, jakie tytuły wykorzystał ds-ds do pomiaru temperatur w stresie. Settlers oraz Heroes of Might and Magic.

 

Przeciez w takie GTA4 to on by ze 100*C mial albo i wiecej :E

 

Postaram się zrobić fotki za godzinę i je wstawić. Szybciej nie dam rady.

no ok, poczekam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mialem zawsze tylko GF i na ATI sie mniej orientuje... Sciagnij program RIVA TUNER http://www.dobrepliki.pl/Download-Plik-1209-RivaTuner.html

Tam masz zakladke tylko nie pamietam o jakiej nazwie... musi sie nazywac FAN i tam masz regulacje obrotow... :)

Zainstalowałem. Są zakładki, ale nie ma w nich wpisanych żadnych wartości (Value).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez w takie GTA4 to on by ze 100*C mial albo i wiecej :E

 

 

no ok, poczekam ;D

 

Karty graficzne są przystosowane do pracy w temp. 105 stopni, więc ma 5 stopni zapasu :P Poza tym tak jak mówiłem, Glaciator o syf a nie chłodzenie, lepiej zmień na jakieś "custom" ze sklepu i będzie dobrze. Poza tym zobacz czy nie masz przypadkiem wentylatorow w budzie obróconych w przeciwną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Catalyst Control Center > Overdrive > Klikasz na tą kłódeczkę na górze i masz od tej chwili mozliwość bawienia się ustawieniami GPU/MEM i obrotami wentyla na karcie. A po lewej stronie masz podaną temperaturę oraz szybkość wentyla podaną w procetnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATI Catalyst Control Center > Overdrive > Klikasz na tą kłódeczkę na górze i masz od tej chwili mozliwość bawienia się ustawieniami GPU/MEM i obrotami wentyla na karcie. A po lewej stronie masz podaną temperaturę oraz szybkość wentyla podaną w procetnach

I po klopocie ^^ ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem prędkość wentylatora na 70%. Nie za dużo?

I właśnie testuję w stresie. Dam znać za 25 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw nawet 100%. Żadna różnica jeżeli Ci hałas nie przeszkadza. Poza tym dlaczego tak katujesz tą kartę? Wbiłeś sobie do głowy, że tempy za wysokie i tak już masz? :P Nowe Radeony się tak grzeją, są cieplejsze niż Geforce GTX XXX. Miałem wcześniej 4870 więc trochę wiem na ten temat. Oprócz tego miałem 2900XT, 1800XT, 1600 Pro, X800GTO, 9700, 9000 :P Praktycznie zawsze cisnąłem na Radosławach, teraz jakoś mnie wzięło żeby na Nvidie poleciec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw nawet 100%. Żadna różnica jeżeli Ci hałas nie przeszkadza. Poza tym dlaczego tak katujesz tą kartę? Wbiłeś sobie do głowy, że tempy za wysokie i tak już masz? :P Nowe Radeony się tak grzeją, są cieplejsze niż Geforce GTX XXX. Miałem wcześniej 4870 więc trochę wiem na ten temat. Oprócz tego miałem 2900XT, 1800XT, 1600 Pro, X800GTO, 9700, 9000 :P Praktycznie zawsze cisnąłem na Radosławach, teraz jakoś mnie wzięło żeby na Nvidie poleciec ;)

Jak to katuję? Pytam Was, bo się nie znam. A nie chcę, żeby mi się coś zepsuło. Ty możesz spytać mnie o homerecording i z przyjemnością pomogę.

A nie wydaje mi się, żeby temperatura 85 stopni była normalna. Ale skoro jest to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to katuję? Pytam Was, bo się nie znam. A nie chcę, żeby mi się coś zepsuło. Ty możesz spytać mnie o homerecording i z przyjemnością pomogę.

A nie wydaje mi się, żeby temperatura 85 stopni była normalna. Ale skoro jest to ok.

 

To ja Ci mówię, że jest normalna, zwłaszcza przy Glaciatorze. Bo to gówno, a nie chłodzenie za przeproszeniem. Referenty ATI były lepsze od tego Glaciatora. Dzisiejsze karty graficzne są w stanie wytrzymać temperaturę do 105 stopni celsjusza o ile dobrze pamiętam, z tym że temperaturę lepiej trzymać minimum 5 stopni przed wartością krytyczną (czyt. 105). Powtarzam po raz kolejny, Glaciator to chłodzenie tak dupne, że za darmo bym tej karty nie wziął, bo jestem pewny że niedługo musialbym ją oddać na gwarancję ;) Bez urazy, ale to cala prawda o tym chłodzeniu. Nic nie poradzisz, albo wymienisz na lepsze chłodzenie, albo zwiększysz obroty wentyla jeżeli te 5 czy 6 stopni zrobi Ci różnicę. Radeon ma zupełnie inną budowę niż Geforce i taka temperatura jest dla niego normalna. Podejrzewam, że w Crysisie powyżej 90 stopni by Ci nie podskoczyło. Jednak jeżeli już tak bardzo Ci zalezy na tym aby karta mniej grzała, to ściągnij Gacka, wyczyść pastę, nałóż nową i przykręc spowrotem chłodzenie/lub kup lepsze. Bo ta karta prędzej spierd*(^ się z Glaciatorem niż z chłodzeniem kupionym np. w cooling.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja Ci mówię, że jest normalna, zwłaszcza przy Glaciatorze. Bo to gówno, a nie chłodzenie za przeproszeniem. Referenty ATI były lepsze od tego Glaciatora. Dzisiejsze karty graficzne są w stanie wytrzymać temperaturę do 105 stopni celsjusza o ile dobrze pamiętam, z tym że temperaturę lepiej trzymać minimum 5 stopni przed wartością krytyczną (czyt. 105). Powtarzam po raz kolejny, Glaciator to chłodzenie tak dupne, że za darmo bym tej karty nie wziął, bo jestem pewny że niedługo musialbym ją oddać na gwarancję ;) Bez urazy, ale to cala prawda o tym chłodzeniu. Nic nie poradzisz, albo wymienisz na lepsze chłodzenie, albo zwiększysz obroty wentyla jeżeli te 5 czy 6 stopni zrobi Ci różnicę. Radeon ma zupełnie inną budowę niż Geforce i taka temperatura jest dla niego normalna. Podejrzewam, że w Crysisie powyżej 90 stopni by Ci nie podskoczyło. Jednak jeżeli już tak bardzo Ci zalezy na tym aby karta mniej grzała, to ściągnij Gacka, wyczyść pastę, nałóż nową i przykręc spowrotem chłodzenie/lub kup lepsze. Bo ta karta prędzej spierd*(^ się z Glaciatorem niż z chłodzeniem kupionym np. w cooling.pl :)

Jedno pytanie. Czy pasta Arctic Cooling 5 będzie do tego dobra? Bo mam akurat taką w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jesteście przewrażliwieni - mocna karta graficzna i temperatura w stresie 85*C, i wielki płacz :rotfl: - ludzie nie przesadzacie czasem ? układy graficzne mogą pracować z wyższą temperaturą i nie ma z tym problemów, dodatkowo weźcie poprawkę na to, że na dworze jest 30*C w cieniu, więc automatycznie temperatura w waszych pomieszczeniach również rośnie... nie wspomnę jeszcze o tym, że połowa z was ma skręcone chłodzenia na 30% i dziwicie się co to za temperatury

 

za niedługo będą pisać, że "o matko radiator jest ciepły" - no, a jaki ma być skoro przyjmuje na siebie ciepło wytwarzane przez dany układ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli Arctic Silver 5? ;) Tak szczerze to ta pasta jest taka zwykła. Zyskała miano dobrej dlatego bo jest po prostu popularna :) Ale myślę, że powinna być lepsza niż jakiś glut stosowany przez Nvidia/ATI na GPU. Jeżeli nie zobaczysz poprawy temperatury po takiej operacji, to daj sobie spokój. Glaciator to naprawdę kiepskie chłodzenie... :) Aha... jeszcze jedno, jak już nałożysz pastę to uzyj programu Video Card Stability Test, najlepiej przez jakąś godzinę. Wygrzewa on mocno kartę graficzną i przy okazji wygrzeje pastę co nieco przyspieszy proces jej wygrzewania. (tylko obserwuj temperatury)

 

ale jesteście przewrażliwieni - mocna karta graficzna i temperatura w stresie 85*C, i wielki płacz :rotfl: - ludzie nie przesadzacie czasem ? układy graficzne mogą pracować z wyższą temperaturą i nie ma z tym problemów, dodatkowo weźcie poprawkę na to, że na dworze jest 30*C w cieniu, więc automatycznie temperatura w waszych pomieszczeniach również rośnie... nie wspomnę jeszcze o tym, że połowa z was ma skręcone chłodzenia na 30% i dziwicie się co to za temperatury

 

za niedługo będą pisać, że "o matko radiator jest ciepły" - no, a jaki ma być skoro przyjmuje na siebie ciepło wytwarzane przez dany układ ?

 

Super, tylko po co się powtarzasz? Z tego co pamiętam, pisałem to samo wyżej, tylko w innym kontekście o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, tylko po co się powtarzasz? Z tego co pamiętam, pisałem to samo wyżej, tylko w innym kontekście o.O

 

nie mogę się powtarzać, bo napisałem pierwszy post w tym temacie i wyraziłem swoją opinię na ten temat - radzę przestudiować trochę znaczenie słowa "powtórzyć się" w odniesieniu do wypowiedzi danej osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie w CCC obrotów wentylatora na stałe 70% temperatura w stresie wynosi 71 stopni, czyli o około 6 stopni mniej niż w Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę się powtarzać, bo napisałem pierwszy post w tym temacie i wyraziłem swoją opinię na ten temat - radzę przestudiować trochę znaczenie słowa "powtórzyć się" w odniesieniu do wypowiedzi danej osoby

 

A ja radzę przestudiować najpierw cały temat "studencie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zmianie w CCC obrotów wentylatora na stałe 70% temperatura w stresie wynosi 71 stopni, czyli o około 6 stopni mniej niż w Auto.

 

nie mogę się powtarzać, bo napisałem pierwszy post w tym temacie i wyraziłem swoją opinię na ten temat - radzę przestudiować trochę znaczenie słowa "powtórzyć się" w odniesieniu do wypowiedzi danej osoby

 

Dzięki stary i nie przejmuj się tymi docinkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia poprawnej obudowy tak, jak pisałem:

93358157.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzucam zdjęcia poprawnej obudowy tak, jak pisałem:

Podtrzymuję swoje twierdzenie z postu #25. Aerocool Zero Degree poza +1 do lansu jest idealnym kandydatem na wyrzucenie z okna z wysokości przynajmniej czwartego piętra. Wentylator tłoczący chłodne powietrze do wnętrza obudowy nie spełnia swojego zadania. Wysoko umieszczona karta graficzna z systemem chłodzenia "orb" bez braku sprawnej wymiany powietrza wręcz się tam gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podtrzymuję swoje twierdzenie z postu #25. Aerocool Zero Degree poza +1 do lansu jest idealnym kandydatem na wyrzucenie z okna z wysokości przynajmniej czwartego piętra. Wentylator tłoczący chłodne powietrze do wnętrza obudowy nie spełnia swojego zadania. Wysoko umieszczona karta graficzna z systemem chłodzenia "orb" bez braku sprawnej wymiany powietrza wręcz się tam gotuje.

Rozumiem. Czy w takim razie wymiana chłodzenia na Accelero S1 rev.2 + 2 x Zephyr 120mm ma jakikolwiek sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. Czy w takim razie wymiana chłodzenia na Accelero S1 rev.2 + 2 x Zephyr 120mm ma jakikolwiek sens?

Jeżeli niższe temperatury lub ciszej pracujący system chłodzenia są dla Ciebie priorytetem - tak. Powtórzę jednak, że w mojej opinii na razie nie masz powodów do zmartwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli niższe temperatury lub ciszej pracujący system chłodzenia są dla Ciebie priorytetem - tak. Powtórzę jednak, że w mojej opinii na razie nie masz powodów do zmartwień.

Rozumiem. Chodzi mi już teraz :) wyłącznie o to, czy lepiej zmienić obudowę czy dorzucić Accelero + 2 x zephyr, żeby uzyskać te min. 10 stopni mniej.

 

P.S.

Co to jest system chłodzenia "orb"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. Chodzi mi już teraz :) wyłącznie o to, czy lepiej zmienić obudowę czy dorzucić Accelero + 2 x zephyr, żeby uzyskać te min. 10 stopni mniej.

Biorąc pod uwagę Twoją desperację, będąc na Twoim miejscu, wymieniłbym Glaciatora na Accelero.

Co to jest system chłodzenia "orb"?

Jest to konstrukcja systemu z wentylatorem osadzonym na dnie radiatora o kształcie walca eliptycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...