Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel5000

Allegro i zwrot prowizji

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowałem jakiś czas konto rapidshare na allegro dokładnie tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=657053037 a dziś dostałem takiego meila od allegro " Sprzedający wystąpił do Allegro o zwrot prowizji, wybierając następujący powód niesfinalizowania transakcji:

Przedmiot został uszkodzony w transporcie (poczta, kurier, spedycja itp.)" a za chwile meila od sprzedawcy "

Przed chwilą wysłano do Ciebie "Formularz zwrotu prowizji"

O co chodzi?

 

Już mówię, chodzi o to że staram się o obniżenie kosztów wystawienia aukcji, bardzo prosił bym o nie odpowiadanie na poprzedniego emaila.

Państwo nie tracicie nic, a ja mogę trochę zaoszczędzić."

 

Co dziwne konto otrzymałem wychodzi z tego ze gościu chce być cwańszy od allegro i odzyskać koszty prowizji wmawiając im ze transakcja nie doszła do skutku

Oczywiście odpisałem allegro ze gość kreci walka i chce ich walnąć na prowizje

Czego to już ludzie nie wymyślą żeby parę grosza zaoszczędzić żal i rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz,jezeli wystawia kilkaset albo tysiac aukcji,to jest to troche grosza.co nie zmienia faktu,ze to oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram się sprzedawać i kupować poza allegro. Kupuję jedynie przedmioty o bardzo małej wartości dla komentarza - przyda się gdy coś sprzedaję no chyba, że ktoś się uprze na to alledrogo.

 

W sumie postąpiłeś słusznie, bo możliwe, ze dostałbyś ostrzeżenie. Gościa i tak by zdjeli jeśli żądalby zwrotu prowizji z kilkunastu aukcji, byłoby to zbyt podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie konta RS podczas wysyłki. Co jak co, ale ułańskiej fantazji to mu nie można odmówić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłeś odpisać, że przedmiot uległ uszkodzeniu i czekasz na zwrot pieniędzy od sprzedawcy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dostajesz ostrzezenie jako kupujacy jesli z twojej winy nie doszlo do sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
Dostajesz ostrzezenie jako kupujacy jesli z twojej winy nie doszlo do sprzedazy.

 

:rotfl: ale bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale koleś kręci... jak konto RS może uszkodzić się ?xD nie kumam xD co on to hasło i login wyrył w marmurze :P tylko że podczas transportu się uszkodził ? : :szczerbaty: Nie daj się !! pisz do allegro że kręci ! masz dowody że aukcja doszła do skutku ? emaile wszystkie itp ? jak tak to wysyłaj do allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogłeś odpisać, że przedmiot uległ uszkodzeniu i czekasz na zwrot pieniędzy od sprzedawcy :E

 

To mogłoby go nauczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego to już ludzie nie wymyślą żeby parę grosza zaoszczędzić żal i rozpacz

 

Aha, aha ... to po co ci w takim razie konto na Rapid? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S3Bols

A ty dostaniesz ostrzeżenie = 3 ostrzeżenia ban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
A ty dostaniesz ostrzeżenie = 3 ostrzeżenia ban

 

kolejny ktory wciska kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S3Bols
kolejny ktory wciska kit

 

nie wiem jakie panuja tam zasady bo ich nawet tam nie ma ;) ale ostrzezenia chetnie daja i blokuja konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jego sprawa po co mu konto na RS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01
A ty dostaniesz ostrzeżenie = 3 ostrzeżenia ban

"Przedmiot został uszkodzony w transporcie (poczta, kurier, spedycja itp.)"

W czym kupujący zawinił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest jego sprawa po co mu konto na RS ;)

 

Jesteśmy dorośli, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy dorośli, prawda? ;)

To jak z photoshopem, każdy pyta o tutoriale, pomoc techniczną, a program kosztuje coś około 3,5k zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy dorośli, prawda? ;)

No właśnie, przynajmniej część z nas, nie wiem czy autor tematu jest, ale chyba nie, bo trzeba mieć tupet zarzucając sprzedawcy oszustwo a samemu kupując konto na rapidzie, kodeków ani freeware'u z niego na pewno nie ściąga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, przynajmniej część z nas, nie wiem czy autor tematu jest, ale chyba nie, bo trzeba mieć tupet zarzucając sprzedawcy oszustwo a samemu kupując konto na rapidzie, kodeków ani freeware'u z niego na pewno nie ściąga ;)

 

Czemu zakładasz od razu ze jak kupuje konto na rapidshare to od razu pirace :hmm: Jaki tupet taki ze gościu chce orżnąć allegro na parę groszy dosłownie parę groszy to się może obrócić przeciwko nam w przyszłości bo ten proceder zacznie się wtedy mnożyć i zostaną podniesione opłaty za allegro a każdy z Nas coś czasem wystawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu zakładasz od razu ze jak kupuje konto na rapidshare to od razu pirace :hmm:

 

A skąd niby wiemy, ze skoro kobiecie rośnie brzuch to jest w ciąży? Robisz jej USG, czy po prostu pytasz czy jest gruba? Pewne rzeczy po prostu się wie, szczególnie, gdy chodzi o 150 GB na okres 1 miesiąca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypis_01
No właśnie, przynajmniej część z nas, nie wiem czy autor tematu jest, ale chyba nie, bo trzeba mieć tupet zarzucając sprzedawcy oszustwo a samemu kupując konto na rapidzie, kodeków ani freeware'u z niego na pewno nie ściąga ;)

Żartujesz sobie mam nadzieję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki tupet taki ze gościu chce orżnąć allegro na parę groszy dosłownie parę groszy to się może obrócić przeciwko nam w przyszłości bo ten proceder zacznie się wtedy mnożyć i zostaną podniesione opłaty za allegro a każdy z Nas coś czasem wystawia

 

Ja widzę to zupełnie inaczej. Jeśli spostrzegą, że ludzie uciekają przed drożyzną to sami pojdą po rozum do głowy i obniżą opłaty. Alternatywa jest w postaci Swistaka. Szkoda, że tak malo popularna. Nawet gdyby allegro upadło to nie martw się. Napewno pojawią się jakieś nowe serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja widzę to zupełnie inaczej. Jeśli spostrzegą, że ludzie uciekają przed drożyzną to sami pojdą po rozum do głowy i obniżą opłaty. Alternatywa jest w postaci Swistaka. Szkoda, że tak malo popularna. Nawet gdyby allegro upadło to nie martw się. Napewno pojawią się jakieś nowe serwisy.

 

Nie, to krętactwo i kombinatorstwo. I nic tego nie usprawiedliwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę bo jednak gościu kombinuje po fakcie. Prowizja do zapłaty i mówi się trudno. Niech myśli dalej jak przyciagnąć do siebie zakupowiczów zanim klikną kup teraz. A móglby podać gg z info "dziś promocja pisać na gg".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...