Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

Silent Hunter 5 - Temat Główny

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiedział bym, że tak szybko. Owszem grać dało się szybko lecz trzeba było (nie pamiętam) albo odpinać napędy albo coś z securomem kombinować. Normalnie bez tych tricków nie uruchamiało się.

 

A ja właśnie instaluje SH5 :P

No to napisz co się zmieniło względem trójki i czwórki bo też się przymierzam do tej gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silenthunter5.th.jpg

Jesli wplywamy do portu na przyspieszeniu czasu, mozemy sie liczyc z tym ze nasz okręt zostanie przeteleportowany w głąb lądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlag mnie trafia z ustawieniami realizmu-w opcjach sobie zmieniam to i tamto właczam/wyłaczam, ide w kampania a tam wszystko pochrzanione-są tylko opcje medium, hard i realistic, a ja chce custom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szlag mnie trafia z ustawieniami realizmu-w opcjach sobie zmieniam to i tamto właczam/wyłaczam, ide w kampania a tam wszystko pochrzanione-są tylko opcje medium, hard i realistic, a ja chce custom.

 

Jak skończysz samouczek w kampani i dopłyniesz do portu to bedziesz mugł sobie w opcjach ustawić realzim na customo.

 

A co do wpływania na ląd, przy mnożniku czasu w górnym prawym rogu ekranu są 3 ikonki jeśli jest wciśnięta pierwsza od prawej strony wtedy komputer ignoruje wszystkie kolizje i statki, nie zwalnia przyśpieszenia jak widzi nowe okręty, gdy jest ona wyłączona to wtedy gra zwalnia do 8 razy gdy tylko pojawi się gdzieś nowy statek lub jakieś kolizje będą groziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, widzę że nie dużo ludzi na tym wspaniałym forum lubi tego typu gry. Ja też nigdy się nimi nie interesowałem mowa tu ogólnie o symulatorach. Nie wiem , ale coś mi się stało :), i od tygodnia czasu, patrząc na wszystkie info o Silent Hunter 5 stwierdziłem że czas dorosnąć hehe , choć młody już nie jestem ćwiartka stuknęła, całe życie tylko dobre fpsy, gry sportowe od czasu Wiedźmina staram się nadrobić dobre Rpg , parę lat temu próbowałem sił u koleżki w którejś z części znanego wszystkim symulatora lotu podziękowałem szybko. Ale do sedna bo zaczynam pierdzielić za przeproszeniem. Jak już mówiłem od tygodnia coś mi odwaliło i stwierdziłem że muszę w to zagrać, oglądnąłem w krótkim czasie wszystkie warte obejrzenia filmy o okrętach podwodnych Das Boot faktycznie rozwala i jeszcze bardziej się nakręciłem. I teraz pytanie do jakiegokolwiek fana serii Silent Hunter czy jest sens bo zastanawiam się nad kupnem tej gry. Grałem trochę wczoraj u znajomego przyznaję w nielegalną wersje gry, ale nie chodzi o to chodzi mi o bo chcę kupić tę grę i czy sobie poradzę. Nie chce wydawać około stówki na coś co po godzinie grania będę ją wystawiał na allegro , jestem kompletnym laikiem i grając w tę grę ,wiem że wymaga dużej znajomości i orientacji w tych sprawach. Wiem że jest poziom trudności itd, ale czy choćby na średnim poziomie ogarnę to wszystko , proszę o Wasze sugestie co do mojego posta , z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich morskich wilków jak i wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od czasów Silent Hunter 2 i jak dotąd dwójkę i przede wszystkim 3 wspominam najlepiej. Radzę Ci poczekać trochę na kilka patchy. Gra ma wiele bugów, w sumie cała seria jest znana z tego, że do sprzedaży trafia "beta". Nawet trzecia, najlepsza część na początku posiadała wiele mniejszych błędów, które poprawiły dopiero patche, albo fanowskie mody. Z 5 jest znacznie gorzej, wydaje się dosłownie, że to jakaś wczesna wersja beta i kupując ją teraz możesz się trochę zrazić. Co do trudności, to ma ona wiele ułatwień w porównani do poprzednich części, wydaje się być mniej realistyczna. Pod pewnym względem jest trudniejsza, a to przez całkowicie skopany interface. Zawsze wszystko miało się poukładane i intuicyjne, a w nowej części wszystko jest pochowane i trzeba latać i szukać różnych funkcji, co jest frustrujące bo do tej pory nie pamiętam gdzie co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupić taniej SH4 i bawiąc się nią poczekać na moment, kiedy SH5 zacznie był używalne, stabilne itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie już lepiej sh3 niż sh4. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, co jest ważne w rozgrywce ;)

Zdaje się, że SH4 po patchach i modach też jest ok dla 'wymiataczy'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, Czy twórcy gry próbowali w ogóle torpedować statki w tej grze?! Przecież tam sięnie da strzelać. Czy jest w piątce ta "osobna mapa do strzelania torpedami" taka jak w trójce? Bo peryskop to już wogóle nie wiem po co jest, chyb żeby sobie pooglądać rozmywająca się szybke :kwasny: Ta gra jest chyba dla idiotów albo ja oślepłem i nie widzę połowy opcji :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem że wszyscy narzekają na ten interfejs, niby z jednej strony łatwiejszy dla nowicjuszy z drugiej nie koniecznie dla obydwóch stron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie :E niech któryś kupi gre bo ja widzialem w Media Markt i juz byla i opowie co i jak czy jest interesujaca bo ja wogule nie mialem doczynienia z tym tytulem :P kupilem ostanio tydzien temu Battelfield Bad Company 2 :D Aliens vs Predator i PES 2010 i wydalem ponad 350 zł jesli bedzie fajna to kupie czekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopiowałem swój opis tej gry z innego forum.

 

Może to dziwnie wyglądać bo zostało wyrwane z kontekstu ale już nie chce mi się tego prze-edytować

 

"Auto celowanie jest ciekawie rozwiązane i wcale nie jest tak źle mi osobiście się podoba.

Gdy zaznaczymy cel pokazuje się na mini mapce jego kurs i minuty jaką drogę pokona w jakim czasie to samo jest z nasza torpedą i wystarczy tak ustawić aby zeszły się te numerki czyli po prostu musimy celować peryskopem na tyle przed celem aby i torpeda i statek znalazł się w tym miejscu w tym samym czasie.

 

Na przykład cel jest jakiś kilometr od nas ustawiamy tak prędkość torpedy aby pokryły się numerki na mapce np. torpeda i statek zejdzie się w punkcie którym celujemy za 3 minuty czyli musimy ustawić tak aby 3 z kursu statku i 3 z kursu torpedy zeszły się w jedno i gdy to już nastąpi po prostu odpalamy torpedę.

Osobiście ten sposób mi się bardzo podoba bo jest prosty a jednocześnie w jakimś stopniu łączy to z realizmem a w poprzednich częściach wystarczyło odpalić torpedę i tyle.

Denerwuje mnie natomiast to że nawet pancerniki toną po 2 może 3 torpedach.

Przecieki i dźwięk uszkodzeń teraz bardzo fajnie wygląda ale woda chyba nie może nalać się więcej niż do kolan."

 

 

2 Cytat.

 

"Sprawdziłem mniej więcej jak jest z ręcznym celowaniem oraz zamieszczam ogólny opis gry.

 

Wszystko odbywa się jakby w formie dialogu patrzymy przez peryskop blokujemy cel i klikamy na podobiznę oficera i jest to co on mówi czyli np. "Widze statek frachtowiec w odległości pod kątem i tp.

I po prostu wystarczy klikać w odpowiednie wyrazy jest to bardzo ciekawe urozmaicenie.

Na przykład klikniemy na frachtowiec pokazuje nam się panel identyfikacji statku dzięki któremu możemy dopasować jego podobiznę do tego co widzimy bardzo fajnym ułatwieniem jest to że kształty statków możemy sortować po różnych kryteriach np. możemy wybrać sortowanie po ilości kominów czy masztów. Następnie klikamy na wyraz odległość i ustawiamy odległość w której statek się znajduje od nas później kąt pod jakim go widzimy i kąt peryskopu. Prędkość ustalamy jak w poprzednich częściach na stoperze poprzez sprawdzenie odległości do celu po odpowiednim czasie.

 

Niestety niema panelu z mapą i ustawieniami torped jak to było w 3 części natomiast to co ustawiamy widac na mini mapce po której możemy pisac i rysować kąty

 

Torpedy mają wszystkie takie same ustawienia jak wcześniej czyli, głębokość, szybkość czy rodzaj zapalnika doszła także możliwość wystrzelenia salwy której nie było w 4 części a była w 3. Dodatkową opcją jest możliwość wykorzystania umiejętności oficera który zajmuje się załadunkiem torped czyli np. Jeśli posiada daną umiejętność to możemy rozkazać mu zwiększyć ładunek torpedy co spowoduje większe uszkodzenia albo podgrzać torpedę by jej zasięg się zwiększył(jak wiemy pierwsze torpedy były napędzane parą więc temperatura odgrywała rolę).

 

Wreszcie doszła możliwość prowadzenia ataków nocnych na powierzchni.

Gdy jest niska widoczność możemy wypłynąć i atakować statki będąc na powierzchni.

 

Ciekawą opcją jest opuszczanie się peryskopu w zależnie od odległości do celu im jesteśmy bliżej tym peryskop się niżej opuszcza aby statek wroga nas nie zobaczył.

Poza tym widoczność została znacznie powiększona teraz widzimy na dużo większe odległości.

 

Co do wykrywalności nas przez wroga, na mapce gdy widzimy wrogi statek, mamy kołami zaznaczony zasięg jego widzenia i słuchu, jeśli się zanurzymy koła się zmniejszają tak samo jest z peryskopem gdy jest wyżej wtedy zasięg widzenia wroga jest większy a gdy niżej to mniejszy. To samo tyczy się prędkości im szybciej płyniemy tym wróg nas słyszy z większych odległości.

 

Każdy oficer ma jakieś umiejętności które możemy wykorzystać np. mechanik ma pasywne umiejętności które zwiększają prędkość im damy więcej w tą umiejętność tym szybciej nasz statek będzie płyną(sławetne rozcięczanie ropy alkoholem). Są także umiejętności aktywne które możemy wykorzystać w zamian za punkty morale. np. dodatkowe przyśpieszenie silnika na określony czas np. (tak jak to było w rzeczywistości płynąć na powierzchni z włączonymi silnikami disla oraz elektrycznymi co dawało jakiś dodatkowy wenzeł prędkości. 2 oficer ma umiejętność przyśpieszania napraw lub szybkości wypompowywania wody itp.

 

Wadą gry jest to że jest bardzo ułatwiona praktycznie każdy statek tonie po 2 torpedach sam zatopiłem Pancernik King Georg V 2 torpedami co wydało mi się bardzo dziwne zwłaszcza że jedna trafiła w rufę a 2 w śródokręcie ale na głębokości 3 m a nie stępki jakby mogło się wydawać. Na szczęście nie wyświetlają się paski stanu życia.

 

Statki wroga są dosyć inteligentne gdy jesteśmy na powierzchni i przez chwilę po zanurzeniu gdyż strzelają w miejsce gdzie się zanurzyliśmy przez jakiś czas a także po kursie przewidywanym przez jakiś 40 sekund po zanurzeniu co jest ciekawe tak samo samoloty mogą bombardować gdy widzą gdzie się zanurzyliśmy przez jakiś czas. Natomiast gdy już jesteśmy zanurzeni przez więcej niż minutę to wróg jest idiotą gdyż nawet gdy płyniemy prostym kursem z pełną prędkością to i tak pływa i nie może nas trafić kołuje nad nami i zrzuca wszędzie bomby głębinowe które praktycznie nie mają najmniejszych szans by w nas trafić. Jak nas wykryje to cudem jakoś nie gubi kursu ale za to często mają problemy z wykryciem zanurzonego okrętu nawet gdy płynie z dużą prędkością.

 

Wizualny model uszkodzeń naszego okrętu oraz okrętów wroga jest bardzo atrakcyjny wygląda lepiej niż w 4 części, teraz widać jak woda się nalewa i wszystkie odgłosy pękających rur słychać poza tym widać poziom wody na okręcie oraz przecieków jest dużo więcej nie tak jak to było w poprzednich częściach że robił się 1 przeciek i ewentualnie jakaś para z kompresora, teraz jak cieknie to z wielu rur.

 

Natomiast jeśli chodzi o sprawy techniczne to model uszkodzeń jest uproszczony w porównaniu do 4 czy 3 części. Jest mniej urządzeń które dają się popsuć.

 

Gra jest bardziej fabularna teraz misje bierzemy poprzez rozmowę z oficerem który znajduje się w porcie (bunkrze) po którym możemy się poruszać, możemy także wypłynąć na własną rękę na patrol i samemu wyznaczyć sobie cel co chcemy zatopić i gdzie.

 

W porcie możemy także porozmawiać z Inżynierem u którego możemy wybrać torpedy czy ulepszyć okręt.

 

W ogóle niema wacht i nie da się zmienić załogi.

Dostępne do pływania są tylko VII A,B,C

 

Teraz możemy spotkać sprzymierzony okręt podwodny."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matko, Czy twórcy gry próbowali w ogóle torpedować statki w tej grze?! Przecież tam sięnie da strzelać. Czy jest w piątce ta "osobna mapa do strzelania torpedami" taka jak w trójce? Bo peryskop to już wogóle nie wiem po co jest, chyb żeby sobie pooglądać rozmywająca się szybke :kwasny: Ta gra jest chyba dla idiotów albo ja oślepłem i nie widzę połowy opcji :mad2:

 

Też mam z tym problem,nie mogę zablokować peryskopu na stałe w wyznaczony cel żeby ustawić okręt do oddania strzału pod odpowiednim kątem. Jak to zrobić? Ciężko jest w coś trafić torpedą. Druga sprawa gdzie są kamerki wrogich jednostek? SH3 można było zobaczyć co wykrył nasz hydroakustyk tutaj tylko widzę linię na mapie.Troszkę się zawiodłem co do tej nowej wersji,SH3 z wszystkimi dodatkami jest o wiele lepsza w pojęciu sterowania ,naprowadzania i nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a ja mam problem. Włączam grę, jest to logowanie, gra się uruchamia i pojawia się komunikat "Proszę czekać synchronizacja zapisanych plików gry z serwera" (czy jakoś tak) i na tym koniec. Nic dalej nie idzie. Ten komunikat pojawił mi się od wczoraj od godziny 22 i dzisiaj jest to samo. Nic się nie dzieje. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i jest dokładnie to samo.

Macie jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie a ja mam problem. Włączam grę, jest to logowanie, gra się uruchamia i pojawia się komunikat "Proszę czekać synchronizacja zapisanych plików gry z serwera" (czy jakoś tak) i na tym koniec. Nic dalej nie idzie. Ten komunikat pojawił mi się od wczoraj od godziny 22 i dzisiaj jest to samo. Nic się nie dzieje. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i jest dokładnie to samo.

Macie jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam

No to jak sie pojawi to naciśnij na nim klawisz OK i przejdziesz do głownego menu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak sie pojawi to naciśnij na nim klawisz OK i przejdziesz do głownego menu gry.

Tylko w tym problem, że nie pojawia się przycisk OK. Wszystko jakby się zawieszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwny problem, bo nie ma co z tym zrobić w takim przypadku.Może Firewoll coś ci blokuje i przez to gra nie moze sie połączyć z witryną i umiera w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dziwny problem, bo nie ma co z tym zrobić w takim przypadku.Może Firewoll coś ci blokuje i przez to gra nie moze sie połączyć z witryną i umiera w tym miejscu.

Firewall był wyłączony. Co ciekawe sama gra się podłącza, czyli loguje się prawidłowo. Dopiero dalej nic się nie dzieje, jak pojawia się komunikat o synchronizacji tuż przed głównym menu. Myślałem, że może u nich coś z serwerem nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam z tym problem,nie mogę zablokować peryskopu na stałe w wyznaczony cel żeby ustawić okręt do oddania strzału pod odpowiednim kątem. Jak to zrobić? Ciężko jest w coś trafić torpedą. Druga sprawa gdzie są kamerki wrogich jednostek? SH3 można było zobaczyć co wykrył nasz hydroakustyk tutaj tylko widzę linię na mapie.Troszkę się zawiodłem co do tej nowej wersji,SH3 z wszystkimi dodatkami jest o wiele lepsza w pojęciu sterowania ,naprowadzania i nawigacji.

 

Jest tak dlatego że przy auto celowaniu peryskopem ustawiasz wyprzedzenie torpedy przed statkiem włącz minimapkę to zobaczysz o co chodzi.

Zaznaczasz cel i peryskopem pokazujesz przed statkiem gdzie torpeda ma płynąć a wszystko ustawiasz na minimapce.

 

 

 

Słuchajcie a ja mam problem. Włączam grę, jest to logowanie, gra się uruchamia i pojawia się komunikat "Proszę czekać synchronizacja zapisanych plików gry z serwera" (czy jakoś tak) i na tym koniec. Nic dalej nie idzie. Ten komunikat pojawił mi się od wczoraj od godziny 22 i dzisiaj jest to samo. Nic się nie dzieje. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i jest dokładnie to samo.

Macie jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam

 

 

Na forum Subsim tak o tym piszą:

 

post ze wczoraj

 

"servers are down, no play, whole day. Ubisoft maxed out my patience

 

I'm returning this product as defective to the store (amazon), because it has a major problem - you can't play it. good bye Silent Hunter 5, enough

 

Title: Silent Hunter: Battle of the Atlantic

Quantity: 1

Sold by: Amazon.com, LLC

Condition: new

Reason: Defective/Does not work properly

Return Details: requires online connection - however Ubisoft servers are offline so it's unplayable; defective DRM design, not working at all

Action Requested: Refund "

 

No a piraci żadnych problemów nie mają

 

 

 

Spowiedź Ubisoftu za niedziałające serwery.

http://gry.wp.pl/wiadomosci/ubisoft-przeprasza,46748,1.html

http://gry.wp.pl/wiadomosci/serwery-ubisof...ne,46755,1.html

 

 

Wychodzi na to że Ubisoft sam sobie stworzył problem, tworząc DRM popełnił wielki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pare pytań ,z tymi torpedami jush po mału łapę. Teraz czy jest możliwość obserwacji wrogich jednostek zmieniając kamerkę jak hydroakustyk coś namierzy? Strzał z działa odbywa się tylko stojąc na pokładzie bez możliwości patrzenia przez celownik armaty?Jak jest z obsadzaniem stanowisk radarowych i sonarowych ?Musimy do nich podchodzić czy mamy gdzieś jakiś przycisk aby szybko usiąść na ich miejscu. Widzę że w SH5 trzeba się nieżle nalatać bo tym okręcie aby co kolwiek zrobić.Z armaty sami też nie chcą strzelać do wrogiego statku tylko sam musze obsadzać armate wtedy raczą się zjawić. :kwasny:

 

Jeszcze jedno pytanie czy jest widok z torpedy? Nie widzę jak torpeda trafia w cel na osobnym filmiku jak to miało miejsce w SH3 widok jest tylko z peryskopu. Jak to ma być tak jak teraz to o wiele lepszy jest SH3 z wszystkimi dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pare pytań ,z tymi torpedami jush po mału łapę. Teraz czy jest możliwość obserwacji wrogich jednostek zmieniając kamerkę jak hydroakustyk coś namierzy? Strzał z działa odbywa się tylko stojąc na pokładzie bez możliwości patrzenia przez celownik armaty?Jak jest z obsadzaniem stanowisk radarowych i sonarowych ?Musimy do nich podchodzić czy mamy gdzieś jakiś przycisk aby szybko usiąść na ich miejscu. Widzę że w SH5 trzeba się nieżle nalatać bo tym okręcie aby co kolwiek zrobić.Z armaty sami też nie chcą strzelać do wrogiego statku tylko sam musze obsadzać armate wtedy raczą się zjawić. :kwasny:

 

Jeszcze jedno pytanie czy jest widok z torpedy? Nie widzę jak torpeda trafia w cel na osobnym filmiku jak to miało miejsce w SH3 widok jest tylko z peryskopu. Jak to ma być tak jak teraz to o wiele lepszy jest SH3 z wszystkimi dodatkami.

 

Z działa tak samo można strzelać jak w poprzednich częściach jedyna różnica to to że obsada nie wychodzi natychmiast tylko trzeba trochę na nich poczekać aż się pojawią. A jak już wejdą do działa to po staremu wyciągamy lornetkę i "spacją" pokazujemy do czego mają strzelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie mogę grać. Już myślałem, że może wina mojego komputera i zainstalowałem na innym sprzęcię z innym system operacyjnym i ciągle to samo. Kiedy to zostanie usunięte? Kupiłem orginała i wylądowałem z ręką w nocniku :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z widokami wrogich okrętów?nie ma kamer? Jak z widokiem uderzenia torpedy? Czy można samemu celować przez optykę z działa? Trochę dziwnie jest z tym strzelaniem z torpedy ,bo nie trzeba ustawiać okrętu pod odpowiednim kątem tylko wystarczy ustawić peryskop a torpeda sobie sama zakręci na cel.Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z widokami wrogich okrętów?nie ma kamer? Jak z widokiem uderzenia torpedy? Czy można samemu celować przez optykę z działa? Trochę dziwnie jest z tym strzelaniem z torpedy ,bo nie trzeba ustawiać okrętu pod odpowiednim kątem tylko wystarczy ustawić peryskop a torpeda sobie sama zakręci na cel.Dziwne.

Normalnie na U-bootach było tak, że podawało się wszystkie dane odnośnie okrętu przeciwnika (jego prędkość, kurs, odległość) a kalkulator torpedowy sam przeliczał kurs torbedy (uwzględniająć własny kurs okrętu, jego prędkość) tak, aby trafiła w cel. Normalnie, gdyby okręt musiał dokładnie ustawiać się dziobem do przeciwnika pod odpowiednimi kątami, a torpeda zawsze płynełaby tylko i wyłącznie na wprost to nic by nie zatopili. Były kiedyś nawet takie przypadki, że torpeda zawracała w wyniku swojej awarii systemu naprowadzania i uderzała w łasną łódź!!! (tak jak np. w okręt USS Tang)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...