Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

Silent Hunter 5 - Temat Główny

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie na U-bootach było tak, że podawało się wszystkie dane odnośnie okrętu przeciwnika (jego prędkość, kurs, odległość) a kalkulator torpedowy sam przeliczał kurs torbedy (uwzględniająć własny kurs okrętu, jego prędkość) tak, aby trafiła w cel. Normalnie, gdyby okręt musiał dokładnie ustawiać się dziobem do przeciwnika pod odpowiednimi kątami, a torpeda zawsze płynełaby tylko i wyłącznie na wprost to nic by nie zatopili. Były kiedyś nawet takie przypadki, że torpeda zawracała w wyniku swojej awarii systemu naprowadzania i uderzała w łasną łódź!!! (tak jak np. w okręt USS Tang)

 

 

O tym zajściu akurat słyszałem. Ale trochę dziwi mnie fakt że już w 39 roku było takie cos jak komputer pokładowy torpedy (bo to inaczej nie można nazwać) A co z odpowiedziami na moje dalsze pytania? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z widokami wrogich okrętów?nie ma kamer? Jak z widokiem uderzenia torpedy? Czy można samemu celować przez optykę z działa? Trochę dziwnie jest z tym strzelaniem z torpedy ,bo nie trzeba ustawiać okrętu pod odpowiednim kątem tylko wystarczy ustawić peryskop a torpeda sobie sama zakręci na cel.Dziwne.

 

To nie jest dziwne kiedyś tak właśnie było.

Torpeda ma żyroskop a że nie potrafi się sama na prowadzać to może jedynie skierować się na zadany kurs właśnie dzięki żyroskopowi.

Po wystrzeleniu torpedy torpeda zakręca na wyznaczony kurs i płynie prosto.

 

Torpedy które weszły do użytku po roku 41 takie jak TY albo Lut potrafią się same nacelowywać na cel po dźwięku silnika aczkolwiek są powolne i łatwo je wymanewrować.

 

TDC (Komputer pokładowy torpedy) to raczej tylko nazwa i nic go nie łączyło z teraźniejszymi komputerami, poza tym tam nie było żadnej elektroniki wszystko się opierał na mechanice czyli zegar żyroskop i trybiki.

 

A co do kamery to przecież masz Wolny widok gdzie kamerą możesz poruszać się wszędzie w opcjach realizmu to się ustawia a włącza się tym przyciskiem po prawej u góry taki okrągły i możesz kamerą oglądać wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest dziwne kiedyś tak właśnie było.

Torpeda ma żyroskop a że nie potrafi się sama na prowadzać to może jedynie skierować się na zadany kurs właśnie dzięki żyroskopowi.

Po wystrzeleniu torpedy torpeda zakręca na wyznaczony kurs i płynie prosto.

 

Torpedy które weszły do użytku po roku 41 takie jak TY albo Lut potrafią się same nacelowywać na cel po dźwięku silnika aczkolwiek są powolne i łatwo je wymanewrować.

 

A co do kamery to przecież masz Wolny widok gdzie kamerą możesz poruszać się wszędzie w opcjach realizmu to się ustawia a włącza się tym przyciskiem po prawej u góry taki okrągły i możesz kamerą oglądać wszystko.

 

Tą kamerkę to akurat rozpracowałem ,zależało mi na kamerce takiej jak w SH3,jak hydr coś namierzył mogłem zobaczyć co to za jednostka naciskając odpowiednia kamerkę. Jak torpeda podchodziła pod cel to sama kamera pokazywała trafienie. I z działa mogłem strzelać poprzez przyrządy optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci chodzi o Event camera która się pokazuje wtedy jak coś się dzieje np. statek dostaje torpedą czy samoloty cię atakują. Taka mała kamerka co się pokazuje w lewym dolnym rogu.

Jeśli o to ci chodzi to da się to ustawić w ustawieniach realizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie warto wydać pieniądze na ta grę w tej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekać na patche albo mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ci chodzi o Event camera która się pokazuje wtedy jak coś się dzieje np. statek dostaje torpedą czy samoloty cię atakują. Taka mała kamerka co się pokazuje w lewym dolnym rogu.

Jeśli o to ci chodzi to da się to ustawić w ustawieniach realizmu.

Tak o to mi chodzi ,gdzie tego szukać w raliżmie?

 

Ta kamerka tylko mi działa w misjach pojedynczych ,za pierona nie mogę włączyć w campani ,zaraz ustawia wyłączoną kamerkę. Potrzebna mi była ale nie mogę włączyć co odfajkuje to sama sie zafajkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobni jest jakiś bug że nie pozwala zmienić realizmu w kampanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobni jest jakiś bug że nie pozwala zmienić realizmu w kampanii.

 

Hmmm trochę dużo tych bugów.No cóż czekamy na jakiegoś nowego Patcha. Żeby SH3 miał taka grafike jak SH5 to by było cacy.

 

Na razie dodałem dzwięki z SH3 (wilcze stada) i jest OK bynajmniej z dzwiękami. Jeszcze jedno pytanie,jak powrócić na wyznaczony kurs po manewrach z ataku niszczyciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olewam 5 bo to jakaś pomyłka. Poza tym ,że ładne widoczki ładniejsze fale i pianka, bąbelki, czy chmurki i tekstury statków to reszta to na razie porażka. Wygląda jakby się cofnęli do początku z bugmi i dziadostwem.

Ja rozumiem ,że ktoś może nie widzieć jakiegoś ukrytego buga ,ale jak np. po trafieniu ludkowie sobie chodzą w szalejącym ogniu dalej po pokładzie ,albo po pójściu na dno 50m pod wodą nadal sobie po tym samym pokładzie dalej chodzą - przepraszam to po prostu totalne partactwo i nie dokończona gra ,a nie jakiś drobny bug przeoczony. Robię misję i sobie spoko zapisuje fajną sytuacje w porcie gdzie na zacumowanych statkach robię rzeź. Wracam do zapisu ,a tam połowę statków co stała lub się paliła zniknęła. To jakiś żart? Po kiego te savy? To ma być sychnoronizacja zapisu ,że Ci coś kompletnie innego wyskakuje po zapisie i wczytaniu? Wywalam w zacumowany niszczyciel 50 AP i ryski nawet nie ma! Gdzie tam porównywać z IV model uszkodzeń gdzie nawet działa dało się rozwalać! Tutaj nawet skoszenie nieśmiertelnej ubsługi KMem jest niemożliwe. V przy IV to jakiś kiepski żart ,a nie symulator łodzi podwodnej! Bez patchy V na razie wędruje do półki i wracam do IV(nie przegrałem jeszcze dodatku Woolfs of the Pacyfic). Interfejs dla mnie też skopali. IV miała świetnie wypracowany. Tutaj to jakiś kiepski eksperyment. Niby chodzisz po okręcie ,ale połowa ważnych wskażników to bezsensowne atrapy. Szkoda słów. Na razie to można sobie to pooglądać bo grać się sensownie nie da! Nie kupujcie na razie bo szkoda kasy. Lepiej jeszcze IV się pobawić bo dodatków kupa ,a mody to cud miód....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, żę muszą jeszcze SH% dopracować i zrobić coś takiego z torpedami jak w SH3 gdzie są pełne dane statku który mamy na celowniku. Fajnu bug jest z tym peryskopem wachtowym co się wysuwa kiedy rozpoczyna się misję. Gra klimacik daje fajny ale te błędy :mad2:

Nie wiecie może jak się zmienia kąt steru na łodzi bo ja tylko potrafię o 1 stopień zmienić (strzałką w bok) ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej baczki. Jak ładuje się jakaś misja, to pojawiają się ładne obrazy okrętów na morzu lub podczas bitwy, a pod nimi jest zawsze jakiś tekst. Interesują mnie te rysunki, ponieważ są ładnie zrobione ale za cholerę nie mogę ich znaleźć jako plik .jpg, a print screen nie działa. Możecie jakoś pomóc?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, żę muszą jeszcze SH% dopracować i zrobić coś takiego z torpedami jak w SH3 gdzie są pełne dane statku który mamy na celowniku. Fajnu bug jest z tym peryskopem wachtowym co się wysuwa kiedy rozpoczyna się misję. Gra klimacik daje fajny ale te błędy :mad2:

Nie wiecie może jak się zmienia kąt steru na łodzi bo ja tylko potrafię o 1 stopień zmienić (strzałką w bok) ://

 

Maciśnij tą strzałkę trzymając shift, wtędy będziesz miał pełny skręt.Co do gry ,jak nie naprawia parę rzeczy patchem to będzie jakaś pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ????????

Czy w SH 5 macie banderę w u-boocie???????? - czy sam "patyk"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aidahow

Czy już wyszła wystarczająca ilośc poprawek, żeby możnabyło spokojnie zagrać?

 

Po dwóch miesiącach - nie.

 

Dzisiaj kupiłem SH5 wersję kolekcjonerską - gra uruchamia się, lecz po uruchomieniu jakiejkolwiek misji czy to w kampanii czy luźno - welcome pulpit... Totalne nieporozumienie. Mam do sprzedania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo po co zakładać nowy, nawet po tak długim czasie od pojawienia się tej gry nadal nie da się normalnie zagrać, to jest po prostu jakiś gniot, kpina totalna, trafić we wrogi statek to cud chyba, że stoi w porcie. Grałem w SH2, SH3 i nadal grywam, SH4 mam ale jakoś mi nie podeszła za pierwszym razem, piąta część ładnie wygląda ale gra się ch*jowo.

 

Grę zpatchowałem do wersji 1.2.0 nowszego chyba nie ma.

Dzisiejsze błędy:

-w misji historycznej z Warspitem podczas zanurzania kapitan(ja) i oficer wachtowy zostaliśmy na kiosku :mad2::lol2:

-w misji historycznej z Bismarkiem podczas ataku na pancernik brytyjski torpedy (przy auto namierzaniu przy ataku prostopadłym) poszły za okręt wroga zamiast z wyprzedzeniem.

-peryskop wachtowy na początku misji nadal się wysuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem.

Instalacja nie poszła gładko, wyskoczyło mi takie coś kilka razy, dopiero jak to zamknąłem to instalacja została dokończona : th_Beztytuu-2.png .

Następny problem pojawił się gdy gra wykrywała mój sprzęt.

Gra wykryła ,że mam sterowniki nvidia w wersji 175 czy coś takiego, i kazała mi zainstalować minimum 190. Wszystko fajnie, tylko ja mam zainstalowaną najnowszą wersję sterowników, 2 dni temu pobierałem ze stronki nvidii.

No ale ok, nie przejąłem się tym.

No więc próbowałem odpalić grę, klikam "graj" - a gra otwiera się w oknie, nie można na nie kliknąć (bo jak by to określić jest niefizyczne - klikając gdzieś klikam na ikonę która w tym miejscu na pulpicie jest) i nie ma żadnego dźwięku.

Leci tylko filmik z dzielnym kapitanem : th_Beztytuu2-2.png

 

A koniec jest taki : th_Beztytuu3-2.png

I to wszystko. Nie mam żadnych modów, gra jest w wersji 1.2 PL, zrobiłem reinstalkę gry i sterowników.

Nie ma pojęcia o co chodzi anie jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trumnę. Grał ktoś w to ostatnio? Na łatki i poprawę gry ze strony Ubi raczej nie liczę, ale może wyszły jakieś mody co poprawiły grywalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...