Skocz do zawartości
LeWyyyyy

Car audio

Rekomendowane odpowiedzi

:E

 

:E :E :E

 

Wejdź sobie na elektroda.pl i w dziale car audio poczytaj sobie co użytkownicy tego forum myślą o głośnikach w tylnej półce.

 

PS masz może adres internetowy tego "warsztatu" w którym byłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat

Jakie głośniki do przodu polecacie do radia JVC KD-SH77R dokładnie TAKIE

Samochód Do primera P 10.

 

Jeszce jedno pytanie, co jest przyczyną tego, że gdy mam dźwięk ustawiony na 4 głośniki (2 w drzwiach, 2 na tylnej półce) to przy lekkim basie wszystko pierdzi, a gdy przełączę dźwięk na byle który głosnik aby grał sam lub z przyciszonym drugim to mogę dać duży bass i dużo więcej podgłosic i nic nie charczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio jest słabe i tyle... pewnie ma parę watów a Ty chcesz napędzić nimi 4 głośniki :) Spróbuj podpiąć pod te głośniki inne (lepsze) radio i sprawdzić czy ciągle to samo będzie. A co do głośników to polecaliśmy wcześniej Helix Dark Blue ale jeżeli Twoje radio teraz ma problem napędzić te głośniki co masz to nie widzę sensu kupowania ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam głośniki Helix Dark Blue II i radio ALPINE CDE-9874L

Drzwi wygłuszone taśmą dekarską i pod samym radiu grało fajnie. Do tego dołożyłem markowy wzmacniacz Axton X502 4x65W i teraz głośniki grają rewelacyjnie (jak na swoją cenę) mają fajny basik :D do tego w bagażniku mam suboofer Rockforda 150W i taki zestaw ma "kopa"

Słuchając głośno (pojęcie względne) nie mogę wytrzymać zbyt długo bo jest zbyt męczące, mówię oczywiście o czystym graniu, a nie charczeniu :)

masz identyczny zestaw jak ja :P tylko ze ja nie mam tuby i wzmaka :P trzymają te taśmy strasznie nie :)? chyba sie tego niczym nie da odkleić ! jest roznica jak sie wyciszyło tymi matami dekarskimi i to spora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie tak:

af74b4998de7bccdm.jpg

 

Wytłumione drzwi i fakt - warto było (Wewnątrz blachy również);

I wg. mnie to 1. co powinniśmy zrobić w celu poprawy dźwięku:

Wytłumić drzwi solidnie, zadbać o dobre okablowanie, jeżeli (tak było u mnie) głośnik 165mm będzie wchodził pod tapicerkę częściowo to wykonać panele pod taki głośnik (tracimy na dyskrecji... no ale coś za coś)...

A potem zmieniać radio, potem głośniki...

Nie wspominając o ciszy jaka potrafi zapanować w aucie (nowe auta są ciche, dobrze wytłumione... niestety w starszych autach... typowych, nie limuzynach...);

 

Jedyne co mnie czeka jeszcze to wyklejenie Soudalem klapy bagażnika od środka i podłożenie pod rejestrację/ramkę pianki;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio jest słabe i tyle... pewnie ma parę watów a Ty chcesz napędzić nimi 4 głośniki :) Spróbuj podpiąć pod te głośniki inne (lepsze) radio i sprawdzić czy ciągle to samo będzie. A co do głośników to polecaliśmy wcześniej Helix Dark Blue ale jeżeli Twoje radio teraz ma problem napędzić te głośniki co masz to nie widzę sensu kupowania ich.

 

według linku który wyżej podałem radio ma 5x 50W

 

Jeśli to okaże sie prawda, to sprzedam radio i kupie Sony Xplode bo mam okazje wyrwać tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według linku który wyżej podałem radio ma 5x 50W

 

Jeśli to okaże sie prawda, to sprzedam radio i kupie Sony Xplode bo mam okazje wyrwać tanio.

A czytałeś w ogóle to co wyżej pisałem m. in. ja? Zmiana radia wiele Ci nie da, chyba, że to radio jest ewidentnie bardzo słabe.Sony jakością nie poraża więc sobie bym odpuścił, prędzej kupiłbym jakiś używany wzmachol pod te 4 głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem, czytałem tylko te które pojawiły sie po moim pytaniu.

Jaki wzmak np proponujesz, z takich tańszych używanych?

 

CZy radio jest słebe sam osadź, wyżej podałem link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz identyczny zestaw jak ja :P tylko ze ja nie mam tuby i wzmaka :P trzymają te taśmy strasznie nie :)? chyba sie tego niczym nie da odkleić ! jest roznica jak sie wyciszyło tymi matami dekarskimi i to spora :)

 

Rockford to nie tuba, nie obrażaj go :E

Ja te taśmy przy naklejaniu jeszcze grzałem opalarką i przykleiły się jak wścieknięte :E zobaczymy tylko, czy nie popękają w zimie :P W sumie nie wiem ile dało wytłumienie bo nie mam porównania z wytłumieniem i bez :P Wewnętrzną stronę drzwi też masz wytłumioną, czy tylko z zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałem, czytałem tylko te które pojawiły sie po moim pytaniu.

Jaki wzmak np proponujesz, z takich tańszych używanych?

 

CZy radio jest słebe sam osadź, wyżej podałem link

 

Te 4x50W to jak już wspominaliśmy cel marketingowy bo najlepsze radia nie przekraczają 22W. Jeżeli radio Ci nie przeszkadza to je zostaw a kup tak jak pisał Kowal używanego wzmaka 4 kanałowego. Ten jest fajny http://allegro.pl/show_item.php?item=726961797 tylko musiałbyś do gościa napisać aby jeszcze raz aukcje wystawił. Fajnie by było jakbyś znał parametry głośników które masz, można by było dobrać wzmaka aby mocą się zgadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głóśniki to seryjny, nadpalony syf z nissana primer P 10.

Głośniki dopiero będą dokupione, ale już do hondy civic coupe (chyba że seryjne będą wystarczały.)

Głownie chodzi mi o radio, czy to jego wina, czy jest uwalone czy to głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio to raczej niższa półka więc nie możesz zbyt dużo od niego wymagać ;) A jeżeli planujesz zmianę auta w najbliższej przyszłości to nie ładowałbym teraz sprzętu do primery, natomiast zawsze możesz powolutku odkładać kasę na sprzęt do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje radio to raczej niższa półka więc nie możesz zbyt dużo od niego wymagać ;) A jeżeli planujesz zmianę auta w najbliższej przyszłości to nie ładowałbym teraz sprzętu do primery, natomiast zawsze możesz powolutku odkładać kasę na sprzęt do nowego.

Dla Was pewnie najniższa, ale swego czasu radio kosztowało 1200zł, ma regulowany panel i wiele innych bajerów ale zdaje sobie sprawę, że na dzisiejsze czasy to niska klasa.

 

Jesli to wina radia to je sprzedam, stąd to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla Was pewnie najniższa, ale swego czasu radio kosztowało 1200zł, ma regulowany panel i wiele innych bajerów ale zdaje sobie sprawę, że na dzisiejsze czasy to niska klasa.

 

Jesli to wina radia to je sprzedam, stąd to pytanie.

Nie bajery powodują, że radio dobrze gra..

 

 

Zapewne radio nie daje rady, ale sprzedawać nie ma sensu, nie myśl, że kupisz inne i nagle zdoła ono napędzić 4 głośniki tak żeby przy większej głośności dźwięk był czysty i przy tym było dużo basu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że MateuszTbg ciągle nie rozumie, że jakie by radio nie kupił to nie będzie miało wystarczającej mocy aby zapewnić "ciśnienie" w aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u kolegi , że radio JVC KD-g333 dawało radę z seryjnymi głośnikami w Hyundai'u nawet na 65% głośnosci i średnim basie grało to dosyc ładnie.

U mnie już przy 38-40% zaczyna się pierdzenie, nawet przy b.małym basie, jak dam moc tlyko na 1 głosnik to łądnie gra nawet przy 70% głośnosci i średnim basie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rockford to nie tuba, nie obrażaj go :E

Ja te taśmy przy naklejaniu jeszcze grzałem opalarką i przykleiły się jak wścieknięte :E zobaczymy tylko, czy nie popękają w zimie :P W sumie nie wiem ile dało wytłumienie bo nie mam porównania z wytłumieniem i bez :P Wewnętrzną stronę drzwi też masz wytłumioną, czy tylko z zewnątrz?

rowniez uzywałem opalarki (Makita) :P przykleiło sie na 150 :D ta mata nie popęka w zimie masz to jak w banku... ogolnie w moim Del Solu blacha jest cienka strasznie wieć wykleiłem od strony wewnetrznej jak i zewnetrznej :) efekt mnie zadowala :) teraz tylko wzmak i tuba :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu to gra na seryjnych głośnikach... a Ty masz jeszcze jakieś 6x9, które zapewne potrzebują więcej mocy i tutaj zaczyna się problem bo brakuje pałeru dla tych 4 głośników. Kurcze ciągle Ci to tłumaczymy... zawsze możesz podłączyć jego radio pod Twoje głośniki, może będzie odrobinę lepiej ale w cuda nie wierze.

 

Swoją drogą przeczytałem co nie co o Twoim radiu na elektrodzie i tam też paru gości miało problem z charczeniem spowodowanym tym, że te radia są zwyczajnie słabe. Rozwiązaniem był mały wzmak 4 kanałowy. Dodatkowo na Twoim miejscu wywaliłbym te jaja z tylnej półki i wsadził skrzynie do bagażnika.

Edytowane przez Radexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupił samochód, był w nim również zamontowany mikrofon, ale niestety bez radia. Więc dokupiłem radio blaupunkt hamburg mp57 bluetooth, tylko bez żadnych kabli. Jest możliwość rozmawiania poprzez to radio tylko niestety nie wiem jak podłączyć mikrofon, końcówka od mikrofonu to najmniejszy jack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co widzę mój mikrofon ma taką samą końcówkę co blaupunkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musi pasować hehe... :) A nie masz w instrukcji schematu co gdzie ma być podłączone? Jestem pewien, że tam znajdziesz rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...