Skocz do zawartości
LeWyyyyy

Car audio

Rekomendowane odpowiedzi

czy 350 zł za pioneer avic-f910bt to dobra cena? Ogólnie jakie opinie o tym radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u-dimension el comp 6, jakieś opinie?

 

Mam, polecam. Obowiązkowo MDF i wygłuszenie furtek.Przed wygłuszeniem grały niewiele lepiej niż fabryczny syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u-dimension el comp 6, jakieś opinie?

 

 

Miałem w Civic; Również polecam - grały całkiem przyjemnie.

W Civic były zamontowane na grubych panelach/dystansach + pełne tłumienie drzwi, źródłem dźwięku prosty Clarion DB288RUSB a jako wzmacniacz u-Dimension Glow 4075 v2 -> więc dostawały ~75W per kanał;

~225W z mostka dostawał mały JL Audio 10" (150W RMS) w zamkniętej skrzyni, w instalacje wpięty kondensator 1F;

Sub odcięty więc całościowo przyjemnie się słuchało muzyki w EJ'otce;

 

ad03f86decd6387b.jpg

8a6e88b09557dd81.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 350 zł za pioneer avic-f910bt to dobra cena? Ogólnie jakie opinie o tym radio?

ten Pioneer to już dawno i nie prawda.

 

Powoli się przymierzam do wymiany radia w Dodge'u. W tej chwili mam Pioneera AVH-X2800BS. Model tylko na Stany więc mam co drugą falę, bez RDSa, itd. Mam sterowanie z kierownicy, radio odtwarza MP3, ma podłączenie USB na kablu, BT z telefonem, odtwarzacz DVD, możliwość obsługi Spotify, obsługuje kamerę cofania, możliwość podłączenia navi. Chciałbym aby nowe radio miało co najmniej taką samą funkcjonalność. Fajnie jakby miało też navi od razu wraz z łatwym sposobem aktualizacji. Chciałbym coś na Androidzie wraz z mirror link/android auto czy jak to się zwie. Tak jak wspomniałem, mam podłączony interfejs CAN BUS do obecnego Pioneera tak, że mogę sterować radio z kierownicy. Czy jak kupie nowe radio będę musiał nowy interfejs kupować? Myślałem, żeby jakiegoś innego Pioneera zakupić, w myśl zasady, że ten sam producent to kabelkologia powinna być ta sama.

Generalnie co polecacie 2-DIN? Modeli tyle, że aż głowa boli, a ja się totalnie nie znam na tym. Budżetu nie mam określonego, ale nie chciałbym 2 tys na radio wydawać. Myślałem, by jakąś używkę do 500 zł wyrwać (wtedy Android nie jest obowiązkowy). Pioneer MVH-A100V jest coś warty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Okazało się, że w moim aucie w fabrycznym radiu nie ma wyjścia mocy. Czy mimo wszystko można takowe jakoś wyciągnąć czy radio do wymiany ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Nie ma wyjścia mocy?

Kiedyś ktoś wymyślił takie coś jak wzmacniacz samochodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o złącze RCA coby wzmacniacz podpiąć. Jest opcja, niektóre wzmacniacze mają tzw. złącze high input gdzie podłącza się te kable, które podłącza się normalnie do głośników. Ale nie wiem jak to działa, nie testowałem. Chyba prościej jest po prostu wymienić radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o złącze RCA coby wzmacniacz podpiąć. Jest opcja, niektóre wzmacniacze mają tzw. złącze high input gdzie podłącza się te kable, które podłącza się normalnie do głośników. Ale nie wiem jak to działa, nie testowałem. Chyba prościej jest po prostu wymienić radio.

 

Ja skorzystałem, bo w Peugeocie 407 wymiana radia jest karkołomna.

Z tym, że ja podłączałem taki wzmacniacz pod skrzynie basową więc jakość wyjścia nie jest tak istotna.

Nie stawiałbym na hi input przy zasilaniu głośników w drzwiach. Magicy wyciągają RCA sprzed końcówek mocy w seryjnych radiach i macie RCA out pierwszej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie

 

czy jesli fabrycznie sa zwykle glosniki to jesli trzeba je juz wymianic jest sens wymiany na 2-drozne ?

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakieś inne są w aucie których nie chcesz wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem do siebie oem wyższy model audio, na podstawie opinii ludzi w necie, że jest kolosalna różnica no zobaczymy, teraz jest

6 channels
8 loudspeakers

  • 2 treble loudspeakers, front 26 mm

  • 2 mid-range loudspeakers, front 100 mm

  • 2 bass loudspeakers, 217 mm

  • 2 mid-range loudspeakers, rear, 100 mm

  • Bandwidth: 40 Hz to 20.000 Hz Max. acoustic pressure: 104 dB

  • Amplifier power:
    2 x 40 W ( 
    2Ω) Bass

  • 4 x 25 W (2 Ω)

 

a ma być 

 

9 channels, 13 loudspeakers

  • 1 mid-range loudspeaker, middle, 100 mm

  • 2 treble loudspeakers, front 26 mm

  • 2 mid-range loudspeakers, front 100 mm

  • 2 bass loudspeakers, 217 mm

  • 2 mid-range loudspeakers, rear door, 100 mm

  • 2 treble loudspeakers, rear door, 26 mm

  • 2 mid-range loudspeakers (electro-dynamic planar loudspeakers) at rear in headlining

    Bandwidth: 30 Hz to 20.000 Hz Max. acoustic pressure: 110 dB

  • Amplifier power:

    • 2 x 70 W (4 Ω) Bass
    • 7 x 40 W (2 Ω)

No i teraz sygnał analogowo a ma być na cyfrę, zestaw w cenie używanego wzmacniacza a może nawet nie 

Edytowane przez Postrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie rozpisywać, wzmacniacz zaczął mi doić akumulator, tak że po 3 dniach postoju jest problem z rozruchem :( Aku nowe jakby co. Kolega doradził mi, żebym założył przekaźnik na plusowym przewodzie który idzie od wzmacniacza do akumulatora. Jedno i drugie mam w bagażniku. Doradzi ktoś jaki ten przekaźnik ? 

Tylko proszę mi nie pisać że mam coś źle podłączone, bo jeżdżę z tym już 8 lat i do tej pory było ok ;)  Radio i wzmacniacz prąd dostaje dopiero po przekręceniu kluczyka ;)  Modelu wzmacniacza nie podam teraz, bo już nie pamiętam, ale jest to stare Sony, jeszcze made in Japan ;) W sobotę dopiero będę mógł tam zajrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po odłączeniu akumulatora w moim E46 aby go podładować i podłączeniu go z powrotem nie działa radio. W sensie samo radio i wszystkie opcje działają, nazwy stacji (np. Radio Zet) się wyświetlają, ale nie ma żadnego dźwięku, nawet szumów.

Radio prawdopodobnie się rozkodowało (a przynajmniej tak mi podpowiada kuzyn), odłączałem je i podłączałem ponownie.

Radio BMW Business CD, SN 21018595 - reszta na zdjęciu.

https://imgur.com/a/fIq4RPw

Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć i skąd wziąć ewentualny kod? Nawet mi się nie wyświetla nic do wpisania takowego kodu. :/

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...