Skocz do zawartości
LeWyyyyy

Car audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Chciałbym wrzucić coś co by w miare fajnie grało . Radia już nie muszę kupować ponieważ mam takie: http://allegro.pl/item723745788_jvc_kd_r40...fv.html#gallery

 

I żadne inne nie jest mi potrzebne.

 

Nie mam pojęcia co chcę uzyskać przez sprzęt ale z moimi funduszami nie mam co liczyć na nic fajnego.

 

na ten cel chciałbym przeznaczyć ok 400-600 zł

 

Może coś do bagażnika ?

 

Samochód to

 

Audi A4 96r. SEDAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 600 zeta coś do bagażnika... pewnie by się dało ale jak to będzie grać? A chyba nie chcesz po włączeniu radia poczuć niedosyt i rozczarowanie? Pamiętaj, że same okablowanie to już około 100 zeta... no chyba, że połączysz to wszystko kablem telefonicznym :)

 

Ja bym na Twoim miejscu zainwestowałbym w wygłuszenie przednich drzwi i zamontowanie głośników Helix Dark Blue (często polecane). Lepszych nie ma co kupować bo i tak pod radiem będą grały. Później postaraj się dozbierać to wrzucisz coś sensownego do bagażnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie - profesjonalnie wygłuszyć drzwi i założyć wspomniane Helixy. Od tego powinno zacząć się przygodę z car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie zrobićź żeby z tyłu jakoś fajnie grało ?

 

Może 6x9'' na tylną półkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby z tyłu fajnie grało trzeba włożyć subwoofer + wzmak (gdy potrzeba również kondensator), a ile na to trzeba kasy? Zależy czego oczekujesz od sprzętu. Jednych zadowoli sprzęt w bagażniku za 1k zeta a inni będą ciągle kręcić nosem mając sprzęt w bagażniku z 3k zeta ;)

 

A jaja (głośniki 6x9) na tylną półkę sobie daruj, po co masz wydawać kasę na coś co będzie brzęczało gdzieś tam z tyłu auta. Ale to jest Twój wybór, my Ci już doradzili... a jak zrobisz to Twoja sprawa.

Edytowane przez Radexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co Panowie zrobićź żeby z tyłu jakoś fajnie grało ?

 

Może 6x9'' na tylną półkę ?

 

Jak chcesz żeby z tyłu fajnie grało, to również wycisz tylne drzwi (jeśli to 5d) i załóż tam te wspomniane helixy. Grającą półkę sobie daruj, bo to najgorsze rozwiązanie w Car Audio. Głośniczki będą dudniały całym bagażnikiem (jak wyżej, będzie gdzieś tam coś brzęczało). Są jakieś specjalne głośniki do zabudowy tylnej półki, ale koszta wcale nie koniecznie muszą się równać jakości otrzymanego i pożądanego brzmienia.

 

EDIT:// Gdzieś mi umknęło, że to sedan. Więc ja bym pomyślał nad zabudową tylnych drzwi i do tego bagażnik.

Edytowane przez xide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz żeby z tyłu fajnie grało, to również wycisz tylne drzwi (jeśli to 5d) i załóż tam te wspomniane helixy. Grającą półkę sobie daruj, bo to najgorsze rozwiązanie w Car Audio. Głośniczki będą dudniały całym bagażnikiem (jak wyżej, będzie gdzieś tam coś brzęczało). Są jakieś specjalne głośniki do zabudowy tylnej półki, ale koszta wcale nie koniecznie muszą się równać jakości otrzymanego i pożądanego brzmienia.

 

EDIT:// Gdzieś mi umknęło, że to sedan. Więc ja bym pomyślał nad zabudową tylnych drzwi i do tego bagażnik.

 

Większość opinii (jeżeli nie wszystkie) ludzi siedzących w temacie jest taka, że głośniki ładuje się do przednich drzwi + tweetery do słupków + sprzęt w bagażniku. Pomijając opinie o braku korzyści z wkładania głośników w tylne drzwi spotkałem się również z głosami, że takie rozwiązanie może zepsuć scenę audio...

 

...ale jeżeli ktoś nie zamierza (lub nie ma funduszy) na sprzęt do bagażnika to dobre głośniki w tylnych drzwiach to nie jest zły pomysł. Ale to jest moja subiektywna opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem Helixy Dark Blue i jestem bardzo zadowolony, do tego radio Alpine http://allegro.pl/item723143506_alpine_cde...lera_opole.html koniecznie chciałem bez USB, do tego wygłuszyłem drzwi matami dekarskimi SOUDAL i gra to rewelacyjnie... szczerze polecam !

4x45W?

Ja już bym inwestował w coś chociaż 50W

na moich słabych głośnikach odczułem już różnicę między kenwoodem 45W a JVC 50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4x45W?

Ja już bym inwestował w coś chociaż 50W

na moich słabych głośnikach odczułem już różnicę między kenwoodem 45W a JVC 50W

LOL

 

Może być i 4x100W, radio ma i tak góra ok. 20W mocy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL

 

Może być i 4x100W, radio ma i tak góra ok. 20W mocy :E

 

Dokładnie jest tak jak Kowal pisze.

Jako przykład mogę Ci podać moje radyjko które w sklepach ma "moc" 4x50W "clarion 389 dxz" sprawdź w google, a w książce pisze 4x19W.

Jeżeli w radiu była by moc 4x50W to nie potrzebny byłby Ci wzmak do drobnej estrady (aktualnie mam JBL GT5-1204BR podłączoną pod Carpower HPB-602 70W@4ohm i łupie na całe osiedle).

 

W gronie moich znajomych mówimy że w radiach jest montowana chińska imitacja końcówki mocy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL

 

Może być i 4x100W, radio ma i tak góra ok. 20W mocy :E

Wiem o tym.

Ale skoro te 50W ma 22W mocy to pytanie ile ma te 45W? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem o tym.

Ale skoro te 50W ma 22W mocy to pytanie ile ma te 45W? :E

Tyle samo?

 

 

Na moim Pionku stoi dumnie 4x45, a z tyłu na karteczce 4x4W, albo 4x5W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle samo?

 

 

Na moim Pionku stoi dumnie 4x45, a z tyłu na karteczce 4x4W, albo 4x5W :)

Tyle samo? ja mam w 4x50W a realne jest 4x19W

dobra nie ważne :E wydaje mi sie po prostu że te 4x50W sa jednak lepsze skoro inne maja 4x45 napisane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle samo? ja mam w 4x50W a realne jest 4x19W

dobra nie ważne :E wydaje mi sie po prostu że te 4x50W sa jednak lepsze skoro inne maja 4x45 napisane :E

No jasne ze sa lepsze - maja lepszy chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że głośniki montowane z tyłu na półce bądź przy boczkach są największym grzechem w dziedzinie Car Audio. Tył samochodu jest polem do popisu dla Tubu bądź skrzyni które są bardziej polecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuba z prasowanego kartonu to też grzech :);

 

Nie słyszałem jeszcze ciekawie grającej tuby (czy bardziej poprawnie: 'głośnika w obudowie walcowej', bo to tuba nie jest);

A wydać większą kasę na taką konstrukcję (bo ktoś powie, że jak się kupi porządną to bla bla bla)... lepiej inwestować w inny sprzęt ca;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuję wsadzenie do bagażnika wzmacniacza i skrzyni. Okablowanie już mam wyprowadzone, końcówki porobione, łącznie z bezpiecznikiem przy aku. Co proponujecie do 500-600 zł (wzmacniacz+skrzynia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też planuję wsadzenie do bagażnika wzmacniacza i skrzyni. Okablowanie już mam wyprowadzone, końcówki porobione, łącznie z bezpiecznikiem przy aku. Co proponujecie do 500-600 zł (wzmacniacz+skrzynia).

Weź moją za 300zł, b. dobrze gra i nie zajmuje wiele bagażnika :>

 

29082009296.th.jpg

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź moją za 300zł, b. dobrze gra i nie zajmuje wiele bagażnika :>

 

29082009296.th.jpg

 

Mogę wiedzieć dlaczego sprzedajesz w takim razie ? :) Coś lepszego na oku ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też planuję wsadzenie do bagażnika wzmacniacza i skrzyni. Okablowanie już mam wyprowadzone, końcówki porobione, łącznie z bezpiecznikiem przy aku. Co proponujecie do 500-600 zł (wzmacniacz+skrzynia).

 

Żeby Ci tylko grubość kabli pasowały do mocy wzmaka, którego zakupisz :) To samo bezpiecznik...

Edytowane przez Radexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę wiedzieć dlaczego sprzedajesz w takim razie ? :) Coś lepszego na oku ? ;)

Yhym. Ten głośnik z tą skrzynią kupiłem po przeczytaniu wielu opinii na necie, b. dobre granie w klasie 25cm (w niemieckiej gazecie HiFi zajął chyba 3 miejsce będąc lepszym od kilku głośników 30cm :D ) Drugi powód był taki, że zależało mi na niewielkiej skrzyni (butla LPG w kole i dojazdówka w bagażniku). W drugim golfie jest wolny cały bagażnik więc chcę spróbować 30cm i o klasę wyżej - JL AUDIO 12W3V3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem Helixy Dark Blue i jestem bardzo zadowolony, do tego radio Alpine http://allegro.pl/item723143506_alpine_cde...lera_opole.html koniecznie chciałem bez USB, do tego wygłuszyłem drzwi matami dekarskimi SOUDAL i gra to rewelacyjnie... szczerze polecam !

 

Też mam głośniki Helix Dark Blue II i radio ALPINE CDE-9874L

Drzwi wygłuszone taśmą dekarską i pod samym radiu grało fajnie. Do tego dołożyłem markowy wzmacniacz Axton X502 4x65W i teraz głośniki grają rewelacyjnie (jak na swoją cenę) mają fajny basik :D do tego w bagażniku mam suboofer Rockforda 150W i taki zestaw ma "kopa"

Słuchając głośno (pojęcie względne) nie mogę wytrzymać zbyt długo bo jest zbyt męczące, mówię oczywiście o czystym graniu, a nie charczeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie gdzie sprzedają/montują sprzęt car audio i powiedzieli mi, żeby wstawiać głośniki na tylną półkę a nie inwestować w drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem w sklepie gdzie sprzedają/montują sprzęt car audio i powiedzieli mi, żeby wstawiać głośniki na tylną półkę a nie inwestować w drzwi.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...