Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, disconnecta się zapytaj:D On miał taką co nie działała z krakenem bez radiatorów.

 

Nowe bloki do poprzedniej generacji:

http://www.angela.pl/p11794,watercool-heatkiller-gpu-backplate-for-gtx-980ti-and-titan-x.html

http://www.angela.pl/p10254,ek-water-blocks-ek-fc-titan-se-nickel.html

 

To ile można dostać za używki? Ja bym więcej jak z nówki nie dał :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sunchez SilentLoop nie pasuje do ramki z G12, nie zamontujesz go na karcie. Musiałbyś brać inne chłodzenie, np. Kraken X62. Sam nawiew z G12 na sekcję spokojnie da radę.

 

W sklepie zostały bloki, to sprzedają po taniości. Ja blok FC na R9 290X za 220 zł sprzedałem w marcu tego roku - policz sobie ile karta miała :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę.

 

Ok ale jak dobrze rozumiem ten Kraken G12 to tylko ramka z wentylatorem, który chłodzi sekcję zasilania karty ? Potrzebne są radiatory do sekcji zasilania czy wystarczy sam przepływ powietrza ?

A jaki blok samego GPU do tego Krakena G12 polecacie ?

 

Ok rozumiem, że miałeś Be Quieta 240 Silent loop i porównywałeś. Bo jak nie to popatrz tu: http://www.guru3d.com/articles_pages/be_quiet_silent_loop_280_review,10.html ja nie widzę niczego cichszego.

 

 

Kraken G12 i EVGA pasują do siebie bardzo ładnie, bo jak się nie mylę to masz midplate który okrywa VRM i vRAM :) Czyli radiatorki byłyby zbędne. Tylko Silent Loop nie pasuje do G12 :)

 

 

W zlinkowanym teście nie ma Fractala. Ja szukałem najcichszej pompki. 25dB vs 20dB bodajże wychodzi przy silent loop. Wentyle akurat i tak montuje inne.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chlodzenie nie wyrabia pozostaje tylko jedna opcja - 

 

 

 

 

WINCYJ WENTYLATORÓW

25pqxdd.jpg

 

 

 

p.s

Jak sprawuje sie taka kombinacja, gorzej od oddzielnego reza i pompy?

https://www.highflow...th-d5-pump.html

Albo od EK: EK

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraken G12 i EVGA pasują do siebie bardzo ładnie, bo jak się nie mylę to masz midplate który okrywa VRM i vRAM :) Czyli radiatorki byłyby zbędne. Tylko Silent Loop nie pasuje do G12 :)

 

 

W zlinkowanym teście nie ma Fractala. Ja szukałem najcichszej pompki. 25dB vs 20dB bodajże wychodzi przy silent loop. Wentyle akurat i tak montuje inne.

Rzeczywiście jest midplate, w sieci jest film o montażu Krakena G12 na EVGA 1080 FTW. Moja karta to praktycznie to samo.

 

Te 20 dB to jest Fraktala czy BQ?

 

Jeśli tak to może rzeczywiście warto? ☺

 

Tzn zmieniłeś wentylatory z Fraktala?

Na jakie?

Edytowane przez Sunchez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fractal 20dB. bequiet 25db Chyba tak było, nie jestem pewien na 100%.

 

Ale muszę Cię zmartwić, jednak chłodnica Fractala nie ma 14FPI tylko około 20. Jak podmieniałem chłodnicę to widać różnicę gołym okiem.

 

Tak jak pisałem wcześniej, ja wymieniam chłodnicę na miedzianą, a wentylatory montuję BeQuiet SilentWings bo już je mam w obudowie.

 

Gdyby BeQuiet miał pompkę asteka to sam bym chętnie go kupił, ale wtedy też dostałby pewnie chłodnicę alu :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DP Ultra Red czy inne płyny z kolorem usuwasz dokładnie jedynie jak hardcore środków typu Mayhems Blitz PRO użyjesz (kwas do czyszczenia chłodnic)

 

http://www.angela.pl/p11187,mayhems-blitz-kit-cleaning-system.html

 

To jest 100% pewny specyfik który wymiata z zakamarków chłodnicy resztki po czerwonym płynie.

Używałem,potwierdzam skuteczność.

 

Możesz kombinować z octem,niestety nie jest to pewny temat

i jak pamiętam Tadzik wpakował się w problemy

bo tak czyścił po DP Ultra Red chłodnice i zalał biały płyn do loop...no i różowy płyn mu się zrobił.

 

Wtedy nie było jeszcze Mayhems Blitz PRO,to akcja z przed 7 lat...po tej akcji i wylaniu do kibla płynu za 180zł

użył preparatu na bazie chloru który pacyfikuje organiczne dodatki koloryzujące płyny LC.

Coś z oferty preparatów firmy Henkel,już nie pamiętam co to było ...

BIFF czy coś podobnego (on pracuje w tej firmie więc jest obeznany z chemią).

Problemem było odkwaszenie chłodnic,Mayhems ma w secie płyn do odkwaszania.

Nie przywrócisz neutralnego Ph to diabli wezmą nowy płyn i cała impreza psu w d...

 

Temat prosty.

Albo tanio albo dobrze.

Twój wybór.

 

Jeśli zapytasz Aeriala,Heata i kilku innych speców od LC na forum to samo powiedzą,

mieli nie doczyszczone po poprzednim płynie chłodnice i torba...

nowo wlany płyn wyblakł po kilku tygodniach i szczyny przypominał

albo zasyfił gilami układ i do kibla trafił,strata czasu i kasy.

 

Tzn. ja nie che zmieniać kolor płynu, więc o kolor się nie martwię. Będę znowu zalewał DP Ultra Red. Wymieniam płyn, ponieważ dokładam blok GPU do loopa i rurki, a sam płyn ma już ponad rok.

Chodzi mi o to, że gdzieś wyczytałem... że płyn do LC nie przewodzi prądu, jednak z czasem mogą wytrącić się jony metali (czy jakoś tak) np. z chłodnicy, które trafiają do płynu i w razie wycieku może się zrobić "kuku".

Czyszcząc części układu (rezerwuar, blok CPU, złączki itd.) zauważyłem na nich osad brązowy (od miedzi w chłodnicy?), który się mienił (powiedzmy, coś jak farba metalik).

Czy to faktycznie będą jakieś cząsteczki metalu?

Jeżeli potrzeba, to kupię ten Mayhems Blitz Kit, chociaż trochę drogie jak na zestaw do jednego użycia (płyn z part 1 starczy na jedno użycie) :/

 

Trochę się namęczyłem czyszcząc blok, pompę combo oraz złączki. Zalewając nowym płynem nie chciałbym zanieczyścić od razu nowy płyn i cały układ osadem z chłodnicy. Chłodnicę po rozebraniu układu od razu przepłukałem kilka razy wodą destylowaną, aż leciała niezabarwiona woda.

O co chodzi z tym Ph? Tzn z neutralnego robi się jakie? I jaki wpływ na układ i chłodzenie ma to złe Ph?

 

Tylko takie zdjęcia wnętrza chłodnicy udało mi się zrobić:

 

 

E4AkcTel.jpg3e4J3P0l.jpg

87r6rPPl.jpg

 

 

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnicę po rozebraniu układu od razu przepłukałem kilka razy wodą destylowaną, aż leciała niezabarwiona woda.

 

jakbyś jeszcze kiedyś chciał płukać chłodnicę, to najlepiej użyć węża od prysznica. Ściągasz słuchawkę i lejesz wodę raz w jedną stronę, później w drugą. Płukanie chłodnicy destylarką to fanaberia. Jak już porządnie wodą kranową wyczyścisz układ to dopiero możesz go przepłukać raz wodą destylowaną.

 

Tak samo jak myjesz auto na bezobsługowej. Wpierw wszystkie programy lecą na wodzie z sieci. Ostatni program to woda destylowana i jak widziałeś, nie ma grama zacieków po takim myciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fractal 20dB. bequiet 25db Chyba tak było, nie jestem pewien na 100%.

 

Ale muszę Cię zmartwić, jednak chłodnica Fractala nie ma 14FPI tylko około 20. Jak podmieniałem chłodnicę to widać różnicę gołym okiem.

 

Tak jak pisałem wcześniej, ja wymieniam chłodnicę na miedzianą, a wentylatory montuję BeQuiet SilentWings bo już je mam w obudowie.

 

Gdyby BeQuiet miał pompkę asteka to sam bym chętnie go kupił, ale wtedy też dostałby pewnie chłodnicę alu :D

 

Na stronie Fractal Designe widnieje, że pompa generuje 20 dB.

Gęstością finów się nie przejmuję, bo chłodnica będzie dla 180W karty graficznej a układ Celsius 36 ma pewnie ponad 350 W TPD.

Jest zapas pojemności cieplnej w chłodnicy.

Podzespoły nie muszą pracować z temp. poniżej 50 st. C., może być wyższa temp. 50-65 jest do przyjęcia byle było CICHO !

Dotyczy to CPU i GPU.

 

Zamóiłem oba układy tj BQ Silent Loop 280 na top dla CPU i Fraktala Celsius 36 na przód dla GPU + wentylator Krakena G12 wewnątrz i wentylator zasilacza Dark Power Pro (niezależnie z własnej komory i własnej czerpni powietrza spod obudowy).

Ciekaw jestem efektów i porównania BQ i Fraktala.

 

Może jeszcze zaszaleję z kasa i kupie nowa obudowę.

Coś doradzicie dla dwóch 240 i 360 mm chlodnic + Krakena G12 i Dark Powera Pro 650W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fractal Designe widnieje, że pompa generuje 20 dB.

Gęstością finów się nie przejmuję, bo chłodnica będzie dla 180W karty graficznej a układ Celsius 36 ma pewnie ponad 350 W TPD.

Jest zapas pojemności cieplnej w chłodnicy.

Podzespoły nie muszą pracować z temp. poniżej 50 st. C., może być wyższa temp. 50-65 jest do przyjęcia byle było CICHO !

Dotyczy to CPU i GPU.

 

Zamóiłem oba układy tj BQ Silent Loop 280 na top dla CPU i Fraktala Celsius 36 na przód dla GPU + wentylator Krakena G12 wewnątrz i wentylator zasilacza Dark Power Pro (niezależnie z własnej komory i własnej czerpni powietrza spod obudowy).

Ciekaw jestem efektów i porównania BQ i Fraktala.

 

Może jeszcze zaszaleję z kasa i kupie nowa obudowę.

Coś doradzicie dla dwóch 240 i 360 mm chlodnic + Krakena G12 i Dark Powera Pro 650W ?

 

 

Fajnie, podłącz sobie pompki na sucho i porównaj. Jak będzie znaczna różnica na plus dla Fractala to możesz zawsze zmienić SilentLoopa. napisz też później jak widzisz oba chłodzenia. Ja dzisiaj jeszcze nie skończyłem składać swojego zestawu. Jutro będę walczył dalej.

 

 

Jak lubisz BeQuiet to jest teraz w ofercie X-Kom biała wersja DarkBase 900 Pro, ale cena też limitowana -1100zl ;/

 

Cała reszta fajnych bud jeszcze nie dotarła do sklepów w PL. Może na dniach się pojawią jakies nowości.

 

Co do chłodnic 280mm + 360mm ( bo takie chyba masz? a nie 240+360 ), to najlepsza moim zdaniem może być TT view 71. Tylko cena też z 700zl pewnie będzie.

Niektóre budy, np moja Corsair 400C mimo iż na topie mieści 280mm a na froncie 360mm, to realnie można obsadzić 240mm +360mm. zestawy chłodnica + wentyle obu chłodnic zaczynają na siebie nachodzić. Dodatkowo po zamontowaniu samych wentylatorów 140mm na TOPie mojej budy wyraźnie widać brak miejsca dla płyty, przeszkadza wtyczka zasilania CPU. Z chłodnicą byłby problem z radiatorami. Jak będziesz chciał zaszaleć, to uważaj co kupujesz, bo 280mm jest zdradliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, podłącz sobie pompki na sucho i porównaj. Jak będzie znaczna różnica na plus dla Fractala to możesz zawsze zmienić SilentLoopa. napisz też później jak widzisz oba chłodzenia. Ja dzisiaj jeszcze nie skończyłem składać swojego zestawu. Jutro będę walczył dalej.

 

 

Jak lubisz BeQuiet to jest teraz w ofercie X-Kom biała wersja DarkBase 900 Pro, ale cena też limitowana -1100zl ;/

 

Cała reszta fajnych bud jeszcze nie dotarła do sklepów w PL. Może na dniach się pojawią jakies nowości.

 

Co do chłodnic 280mm + 360mm ( bo takie chyba masz? a nie 240+360 ), to najlepsza moim zdaniem może być TT view 71. Tylko cena też z 700zl pewnie będzie.

Niektóre budy, np moja Corsair 400C mimo iż na topie mieści 280mm a na froncie 360mm, to realnie można obsadzić 240mm +360mm. zestawy chłodnica + wentyle obu chłodnic zaczynają na siebie nachodzić. Dodatkowo po zamontowaniu samych wentylatorów 140mm na TOPie mojej budy wyraźnie widać brak miejsca dla płyty, przeszkadza wtyczka zasilania CPU. Z chłodnicą byłby problem z radiatorami. Jak będziesz chciał zaszaleć, to uważaj co kupujesz, bo 280mm jest zdradliwe ;)

 

Tak 280 i 360 (pomyłka z tą wartością 240).

 

Daj znać gdzie w sieci jest informacja o kompatybilności FD Celsius 36 i Krakena G12.

 

 

Obudowa musi być duża to prawda. Mam na oku BQ 900 Pro czarną (ta z oknem).

I oglądałem NZXT i FD różne.

Tego TT view 7.1 to chyba ciężko w czystości utrzymać :D

Będę składał chyba już w nowej obudowie :)

Edytowane przez Sunchez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na Enthoo Evolv ATX TG, jak to się ma do Enthoo Luxe?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Enthoo Evolv ATX TG jest dość mocno przydławiony na przepływie powietrza.

 

Pod LC z phantexa chyba najlepsza to Enthoo Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux ma otwartą górę

Evolv praktycznie zamkniętą... chyba żeby coś wymodzić

:E

C9f8IV5XsAI3CU6.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux ma otwartą górę

Evolv praktycznie zamkniętą... chyba żeby coś wymodzić

:E

C9f8IV5XsAI3CU6.jpg

 

 

czyli zamknięta góra to problem, skoro ktoś już pociął ją flexem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zamknięta góra to problem, skoro ktoś już pociął ją flexem.

Otwarta góra to podstawa -przy cieplejszym osprzęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że BQ Silent Loop 280 jest nieco mniej głośny niż FD Celsius 36

http://www.guru3d.com/articles_pages/fractal_design_celsius_s36_review,10.html

 

Ktoś spotkał informację w sieci, że FD Celsius 36 jest kompatybilny z Kraken G12 ?

 

 

5*C mniej na Celsius36 a 1dB więcej. Zrównaj temperatury to będzie ciszaj. Albo zrównaj głośność to będzie zimniej.

 

Celsius ma pompkę Aseteka 5 generacji, która ma identyczny system mocowań jak inne pompki tego typu ( poprzednie generacje w sumie mają też takie samo mocowanie ). W skrócie, musi być kompatybilny. Jutro Ci powiem jak dokończę składać swój sprzęt.

 

Żeby było ciekawiej, mocowanie z jednego zestawu do AM4 dałem kumplowi do jego chłodzenia chyba corsaira i też wszytko pasowało:) Na moim zestawie z Fractala zamocował sobie inne chłodzenie do ryżego.

 

Otwarta góra to podstawa -przy cieplejszym osprzęcie :)

 

myślisz, że i9 to zalicza się już do cieplejszego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że i9 to zalicza się już do cieplejszego sprzętu?

myślę że gdzie taaaam :lol2::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił jeszcze "skalpowanie na (NIE) wesoło" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oczywiscie typowy polacki brak kultury i ból dupy w komentarzach, no k**a nawet na zagranicznych stronach siara.

Oczwyiscie nie mozna napisac w normalny sposób tylko trzeba zwyzywac, zmieszac z blotem i zyczyc najgorszego to takie proste i bezpieczne - anonimowo zza klawiatury.

 

 

 

 

E1sXymY.png

 

 

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ten komentarz, który został usunięty, a do którego się ten Polak odnosił?

Bo z tego co pamiętam to był dość chamski i zwalał całą winę na moddera, więc nie dziwię, że ktoś mu w ten sposób odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne jaki byl, skoro ktos i tak zniza sie do takiego samego poziomu albo i gorzej a trolli w internecie zawsze bedzie pelno.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...