Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

możesz chyba zamówić w czarnym kolorze jak co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś pytałem o materiał który mógłbym użyć jako "filtr" przeciw kurzowy.

Padło na Tiul, nic jeszcze z tym nie robiłem ale powoli zamierzam i teraz mam inne pytanie.

Czy zna ktoś sklep gdzie mógłbym dostać paski z magnezu tak aby to ładnie do boku obudowy przykleić

 

 

44hH0QG.jpg

 

Wcześniej myślałem aby zakryć cały front miejsca w którym stoi buda ale taka opcja jak wyżej była by lepsza ale takie paski byłby najlepsze do łatwego zdejmowania i bardziej estetycznie by to wyglądało :) a nie za bardzo wiem gdzie takie coś dostać.

Oczywiście najlepiej gdybym miał na wymiar.

 

Ogarnąłem w ten deseń, czyli siatka "moskitiera" i bardzo dobrej jakości taśma magnetyczna wink.gif dumam z czego zrobić ramkę scratchhead.gif

 

 

527cb603d79fdcc1.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne, tylko kolor siatki nie pasuje ;)

Ja muszę jednak coś z mniejszymi oczkami by kurz zatrzymywało bo u mnie jest go sporo, tak aby nie trzymało za bardzo temperatury i przy okazji utrzymywało czysty środek.

Właśnie, taśma magnetyczna, brakowało mi słowa do wyszukiwania, teraz widzę tego pełno na alledrogo :) Idealnie się nada :)

Początkowo myślałem by dwa paski nakleić na siebie a pomiędzy dać materiał, tylko nie wiem czy nie było by to za grube i za bardzo poza obudowę wystawało, ale to zawsze można kupić więcej, cena widzę że jest niska to na dwa razy jak za pierwszy nie wyjdzie się zrobi :)

Teraz jeszcze pomyślałem, gdyby nawet jakieś małe zawiasy dodać to można by sobie to otwierać :)

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiul podobno się nadaje, do dostania w każdej pasmanterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne, tylko kolor siatki nie pasuje ;)

Ja muszę jednak coś z mniejszymi oczkami by kurz zatrzymywało bo u mnie jest go sporo, tak aby nie trzymało za bardzo temperatury i przy okazji utrzymywało czysty środek.

Właśnie, taśma magnetyczna, brakowało mi słowa do wyszukiwania, teraz widzę tego pełno na alledrogo :) Idealnie się nada :)

Początkowo myślałem by dwa paski nakleić na siebie a pomiędzy dać materiał, tylko nie wiem czy nie było by to za grube i za bardzo poza obudowę wystawało, ale to zawsze można kupić więcej, cena widzę że jest niska to na dwa razy jak za pierwszy nie wyjdzie się zrobi :)

Teraz jeszcze pomyślałem, gdyby nawet jakieś małe zawiasy dodać to można by sobie to otwierać :)

 

W sklepie w którym kupowałem nie posiadali czarnej siatki wziąłem tak dla testu, a oczka coś ok 1x1mm, można podpiąć tiul jak kolega huudy wspomniał 

Magnes wziąłem konkretnie TEN gruba warstwa kleju dobrej jakości i dużo w pasku proszku co przekłada się na dużą siłę przyciągania smile.gif

Siatka ma być z plastiku czarna ale jak na razie nie mogę takiej znaleźć kwasny.gif

A może cały boczek wykonać z blachy aluminiowej perforowanej z oczkami np 2-3mm w rozstawie 3-5mm i podkleić od środka jakąś drobną siatką, która ładnie wyłapie drobne cząstki kurzu.

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam celka co żre całe 8W ale stockowy wentyl (70x70x15mm) nadaje się co najwyżej na śmietnik.

 

SAM_3745_zpsz62mhbtm.jpg

 

SAM_3746_zpst96mtfvu.jpg

 

SAM_3743_zps9eectjt0.jpg

 

 

Pytanie jest takie : full pasyw czy jakoś z innym chłodzeniem (np. od lapa) zakombinować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra turbina z laptopa powinna dać radę.

Mam np. w thinkpadzie t450, z i5 ULV, to te turbinki na minimum są naprawdę niesłyszalne.

 

Swoją drogą tak sobie myślę, jak ktoś lubi rzeźbę w itx, to zakup rozwalonego doszczętnie laptopa, wymontowanie płyty z wlutowanym cpu, i wmontowanie tego do jakiejś małej obudowy, można mieć niezłego pc, prawie za darmo tym sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar zamówić małe cuś bezpośrednio z watercoola. A ponieważ winszują sobie 15 eurosów za przesyłkę tego maleństwa, to może jak ktoś coś stamtąd potrzebuje to się zgadamy i jakoś się koszt podzieli. Nie żebym izraelczykował, ale grosz oszczędzony to grosz zarobiony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu czasem na pclabie zamówień zbiorowych - jak w mp3store

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja 1080 TI Black Edition ma midplate z SC2. Te wystające Sutki uniemożliwiają montaż krakena G12 :D Krakena G10 bym już zamontował. Będę wiercił krakena i mocował go jak było w Krakenie G10.

cf01870b-8a58-47cf-8423-62e424fb78b4.jpg

Ja napotkałem ten sam problem przy montażu Krakena G12 na EVGA GTX 1080 SC. Skończyło się zdjęciem midplate'u i siłą rzeczy backplate'u z karty. Kraken G12 + FD Celsius 36 zmontowane z ta kartą - która ogołocona z chłodzenia i blach wygląda jak brzydkie kaczątko. Obawiam się nieco o temperatury przetaktowanych kości pamięci karty. Chodzą na 10800 MHz i chłodzi je tylko ten wentyl z krakena i to niebezpośrednim podmuchem (wentylator Krakena jest nad sekcja zasilania karty).

 

Nie ogarniam, czemu nic do siebie nie pasuje. Co do chłodnicy montowanej na TOPIE, może przesadziłem z brakiem miejsa na płytę główną, płyta się mieści, to ram się nie mieści. Albo mieści się tak, że wentylatory przykręcone do chłodnicy naciskają na RAM. Nie wyobrażam sobie montażu u mnie w Corsair 400C chłodnicy 280mm na topie. Niski ram się nie mieści, musiałbym gołe Geile chyba kupić i pewnie i tak by się nie zmieściło. A już na pewno nie w otwory montazowe.

 

Dlatego też zmieniłem obudowę z Aquarius X70W na BQ Darke Base 900 Pro zanim zabrałem się za podwójne wodowanie.

Możliwość Obniżania tacki płyty głównej w obudowie BQ jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

Ostatecznie Silent Loop 280 trafił na TOP nowej obudowy i chłodzi I7 4790K@4.5 GHz a Fractal Designe Celsius 36 na przód i chłodzi EVGA GTX 1080 SC.

Z tak ogromnej obudowy musiała jednak zniknąć klatka napędów optycznych i pierwszy raz od 18 lat mam PC bez CD/DVD-RW :/

 

Jeśli chodzi o głośność pompek obu chłodzeń to zwycięża bezapelacyjnie i zdecydowanie pompka BQ (jest niesłyszalna).

Pompka FD C36 jest słyszalna nawet na min obrotach. Szkoda wielka, że bloku BQ nie można stawiać na kartach graficznych :(

 

A teraz co nieco o efektach wodowania w nowej obudowie:

Wiedźmin III DG 2560x1080 Ultra - temp. GPU max 63-67 st.C, CPU 58-65 st.

Obroty went. BQ SL 280 850 obr/min, Obroty went FD C36 1400-1800 obr/min (pompka 2000 obr/min), Obroty went. Krakena G12 1350 obr/min.

Wszystko wyraźnie chłodniejsze, tj.: CPU o ~10 st C, GPU o ~ 10 do 15 st C niżej niż na chłodzeniu powietrznym

A WSZYSTKO PRZY ZNACZNIE NIŻSZYM POZIOMIE HAŁASU (niestety nie mam przyrządu do pomiaru natężenie dźwięku).

 

Zrobiłem filmik z montażu po sklejeniu podam link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego poradnika dotyczącego oplatania paracordem (najlepiej bez użycia termokurczu), macie coś godnego polecenia ?

 

Ogólnie chciałbym wykonać przedłużki 24pin, 8pin eps i pci-e, ale żeby zaoszczędzić kilka zł myślałem o zakupie gotowców i własnoręcznym wykonaniu oplotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego poradnika dotyczącego oplatania paracordem (najlepiej bez użycia termokurczu), macie coś godnego polecenia ?

 

Ogólnie chciałbym wykonać przedłużki 24pin, 8pin eps i pci-e, ale żeby zaoszczędzić kilka zł myślałem o zakupie gotowców i własnoręcznym wykonaniu oplotu :)

 

W bit-tech możesz kupić kable z zarobionymi terminalami na wymiar. LINK

 

Oplatałem fabryczne 8 i 24pin w moim RM550x. PCI-E robiłem od nowa z kabli 16AWG.

 

Żadna filozofia. Ja poradziłem sobie bez poradników. Docinasz paracord na długość kabla, tak żeby wchodził kilka mm na terminal, wyjmujesz rdzeń sznurka, zakładasz oplot na kabel (ja obklejałem zawsze terminal, żeby się nie haczył i nie poniszczył oplotu od środka), nadtapiasz końcówkę oplotu zapalniczką i zaciskasz palcami tak, żeby się zakleszczyła między terminalem a kablem. Powtarzasz to tyle razy ile masz kabli i voilà :E. Tylko nie zapomnij o znalezieniu pinoutu zasilacza. Powodzenia.

 

edit: o tę metodę chodzi:

 

Jak na pierwszy raz chyba nie najgorzej mi wyszło (jakość zdjęć level 0):

 

 

frsxNtg.jpg

pBlDO38.jpg

 

 

Edytowane przez l4jtowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, pytanie ;)

 

orientuje się ktoś czy wraz z usunięciem metalowych coverów na radiatorach mobo, Asus anuluje mi gwarancję? :D

 

-> od 9:21 ;)

 

w moim przypadku to Maximus VIII Impact i paskudne "metalowe blaszki" - jedna na chipsecie, druga na sekcji zasilania - dzwiękówka nie będzie używana.

 

bez tego mobas wyglądałby zdecydowanie lepiej ;)

 

13-132-638-02.jpg

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak to uczynisz. Jak bezśladowo, to nie będą sapać. Ja ze swojej Z170-A usunąłem wszelkie covery w taki sposób, że mogę je ponownie bezśladowo zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cover na radiatorze podgrzewałeś opalarką tak jak na filmiku powyżej czy jakoś inaczej?

 

myślałem nad dłuższym podgrzewaniu suszarką, tak aby klej puścił i dało się to ściągnąć bez używania siły - co za tym idzie nie uszkadzając tych elementów tak aby ewentualnie dało się je ponownie zamontować. nie mam jednak pojęcia czy suszarka da sobie radę :D

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. Był wsunięty na radiator i trzymał się na sprężynujących elementach cover'a. Wystarczyło odrobinę siły i lekko je rozgiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękówkę można wyjąć.

Poza tym raczej ryzykowna sprawa, w serwisie na ogół szukają każdej pierdoły żeby się przyczepić i umyć ręce od realizacji gwarancji.

Bezpieczniej by było to okleić folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiękówka już wyjęta :)

 

jeszcze myślałem żeby to wymoczyć w jakimś alkoholu (izopropyl, spirytus), może klej się się trochę rozpuści / zmięknie i sam odejdzie.

 

muszę tylko sprawdzić czy nie reaguje jakoś z tym lakierem :D

 

folia też do przemyślenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o

evga582.jpg

evga5822.jpg

evga5823.jpg

 

A gdzie RGB? Gdzie rysunki na PCB? Gdzie bezcelowe wcięcia w PCB? Gdzie plastik?!

EDIT:

Chociaż z tym brązowym PCB na Classy K EVGA się już za bardzo cofnęła w czasie.

Edytowane przez Tomsto100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Wcięcie jest, ledy można wyłączyć, płyta ma brązowe PCB, małe radiatorki i biała bezsensowna obudowa... a każda pewnie kosztuje sporo więcej niż jakieś asrocki czy gigabajty.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcięcie jest, ledy można wyłączyć, płyta ma brązowe PCB, małe radiatorki i biała bezsensowna obudowa... a każda pewnie kosztuje sporo więcej niż jakieś asrocki czy gigabajty.

Wcięcia są do prowadzenia kabli, jedna z płyt ma brązowe PCB.

Radiatory mają większą powierzchnię niż 90% płyt (chyba że mówisz o rozmiarze, ale nie rozumiem co to ma do rzeczy w radiatorze), a covery portów I/O, cóż, są standardem.

A że kosztuje więcej niż Asrocki? Jeżeli nie zamykasz jej w sejfie, to mimo wszystko warto dopłacić, żeby oszczędzić sobie tego widoku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny słuszny Asrock ;)

 

 

z170-extreme4_2.jpg

 

 

Wersja mATX od EVGA bardzo fajna, minimalistyczna ale.. dlaczego tylko 2 sloty pamięci DDR? trochę jak H110 za 200zł :E

 

już mogli dać 24pin pionowo bez wycięcia, a nie obcinać ramu

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty evga na z370 to dla mnie tragedia,po prostu nie.Nie chodzi mo brak ledow,ktorymi juz wymiotuje...po prostu nie sa fajne jak dla mnie,poprzednie serie byly duzo ladniejsze.

Szkoda ze evga wzorem gpu nie wypuszcza wersji hydro,z dwoma blokami ...przeciez bloki wodne na sekcji i chipie to proste rzeczy a tym samym niedrogie...brazowe pc to juz przesada.matx wyglada jak jakas tanizna seri B...szkoda.

 

Panowie,ktos zamawial graty od Coldzero?Chodzi mi szczegolnie o backplate na gpu-jemu trzeba wyslac projekt,czy sam tez projektuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...