Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Model z 2018r to H60i V2 ktory wspolpracuje z Corsair iCue (kiedys soft nazywal sie Corsair LINK) i tam mozna wszystko idealnie ustawic, obroty pompy, wentylatora itp.

Nie, to dotyczy tylko H80i v2. Najwyraźniej H60 2018 nie jest godne tego zaszczytu, iCue w ogóle nie wykrywa tego AiO.

 

@Duniek

Co masz na myśli pisząc o USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wyzwanie: zrób to z 24pin :E

 

w pure pc2.0 jest zrobione :E

 

chociaz jak sie uprzec, mozna by zrobic z 24pin kabla nawet 8zyłowy przewod a nawet 5 (jeden musialby byc grubszy z cienkimi zylami w srodku - do PWROK/PWR ON nie trzeba grubych kabli)

 

 

Nie, to dotyczy tylko H80i v2. Najwyraźniej H60 2018 nie jest godne tego zaszczytu, iCue w ogóle nie wykrywa tego AiO.

 

@Duniek

Co masz na myśli pisząc o USB?

 

 

czyli jednak to h60 nie ma USB wiec dobrze mowilem, prosty regulator na LM2596 (chyba dobry model podalem) on jest do 3A i mozna sobie regulowac napiecie przez potencjometr (wg mnie ta pompka corsair w bloku bedzie dzialac na nizszym napieciu np 9V wiec powinno byc troche ciszej, no ale pewnosci nie ma

 

moze sprawdze jeszcze na innym aio

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy przedłużki Cablemod Pro Extension Kit będą pasowały do zasilacza Corsair RMx/RMi? Takie jak z tego linka:

Link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy przedłużki Cablemod Pro Extension Kit będą pasowały do zasilacza Corsair RMx/RMi? Takie jak z tego linka:

Link

przedłuzki są uniwersalne i zasilacz nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pure pc2.0 jest zrobione :E

 

 

https://abload.de/img/img_7811ewdl9.jpg

https://abload.de/img/img_78120nexx.jpg

 

masz gdzieś więcej fot jak to jest zrobione? Jak ta płytka jest zasłonięta, chodzi mim o to jak to wygląda pod różnym kątem, myślę o czymś takim na bencha, w miejscu gdzie to połączenie jest dobrze widoczne (płyta itx).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

716cIS%2BdqDL._SX466_.jpg

tylko że u nas brak

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scierwo najtansze z ebaya, gabka przyklejona- jak chcesz ładnie trzeba by taka nakładke zaprojektowac i wydrukowac w 3D

 

ogolnie chcialem zrobic 180stopniowy adapter zeby kable zlutowac "od spodu" ale za duzo zachodu z tym było a chcialem juz "odpalic" kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają bloki od EKWB (Velocity i Vector) vs od Watercoola (Heatkiller IV CPU I GPU) jeśli chodzi o wydajność i jakość wykonania?

 

Czy Heatkiller IV dla RTX 2080 FE będzie pasował do EVGA RTX 2080 XC2 Ultra? Do karty pasuje EKWB Vector dla referenta, oraz dedykowany blok EVGA pasuje również do FE: https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=400-HC-1189-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego wyszperałem w sieci, nie wiem tylko czy to jest miedziane czy aluminiowe? Bo jeśli dobrze rozumiem to jest to alu?

 

Radiator:

Base NexXxoS 280 ST30

Size: 280 mm (for 2x 140 mm fan)

Material: Solid copper radiator

Colour: Black

Connections: 1x IN, 1x Out, 1x Fill-Port

Connection type: G 1/4"

 

Housing:

Size: 385.50 x 156 x 64 mm

Material: aluminium with plastic side strips

 

 

Czyli mamy radiator ST30 280 + pompę VPP755 V3 + 2x SilentWings3 140mm + rezerwuar + dwie złączki mniej i sporo wolnej przestrzeni w cenie 830zl ? To jakiejś 200-300zl taniej niż wszystko osobno? Ciekawa opcja, bo z takim czymś można wejść nawet w małą budę która mieści zamiennie chłodnicę 280 lub 360mm. Będziemy tutaj mieć szerokość chłodnicy 280mm i wysokość nieco mniejszą niż 360mm. Czyli nawet w mniejszej budzie da sie to upchać.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=G9aag1JxVZs

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320zl chłodnica st30 280mm

180zl 2xsw3

600zl pompa z razem

50zl dwie złączki mniej

 

200-300zl taniej. Chyba że liczysz cenę gołej pompki za 350zl. Ale wtedy i tak brakuje topu z razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporali się tam już z felerami w VPP755 V3? Bo w wątku na overclockersach cały czas jedzie hejtem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi. Bo przy okazji tej chłodnicy dowiedziałem się dopiero ze wyszła v3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam po co tak kombinowac z tymi pompami?

 

nie lepiej stawiac na sprawdzone rozwiązania jak starsze DDC @ 9V lub laing d5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tanie sztywne rurki polecacie 16mm? Będę robił mój pierwszy build z hard tubes i docelowo zamierzam kupić czarne rurki Bitspower, ale są niedostępne bezpośrednie w Polsce, a poza tym jedynie w długościach 50cm. Dlatego pierwszą podejście do hard tubes chciałbym wykonać na czymś łatwo dostępnym i względnie niedrogim, bo wiem, że na 90% nie będę zadowolony z rezultatu. Tak naprawdę nawet nie wiem ile złączek 90-stopni wykorzystam vs ile razy zagnę rurki. Na początku chce stworzyć prototyp i zbudować układ testowy, tak aby dało się używać komputera i mieć mniej więcej wizje co poprawić w finalnej wersji... A może mi się spodoba i kupię Mayhems Black Pastel zamiast czarnych rurek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rurki są ok, sam używałem. Cena za metr znacznie lepsza niż w przypadku "markowych" rurek, chociaż Akces i tak ją podniósł, bo kiedyś były po 26 zł za 2m.

 

Miałem dwie VPP755 - jedna V1 i druga V2, obie zdechły po kilku dniach. Nawet jeśli V3 działa dobrze, to kijem tego nie tknę. Stare dobre D5 jest znacznie pewniejsze.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rurki są ok, sam używałem. Cena za metr znacznie lepsza niż w przypadku "markowych" rurek, chociaż Akces i tak ją podniósł, bo kiedyś były po 26 zł za 2m.

 

Całkiem rozsądna cena, nakupię 6 metrów i będę wyginał ile wlezie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320zl chłodnica st30 280mm

180zl 2xsw3

600zl pompa z razem

50zl dwie złączki mniej

 

200-300zl taniej. Chyba że liczysz cenę gołej pompki za 350zl. Ale wtedy i tak brakuje topu z razem.

 

Nie chodziło mi o to czy się opłaca czy nie ale o to, że w tej cenie co podałeś zestaw nie jest kompletny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś "domowe" sposoby do płukania chłodnic poza destylką ? Na rezerwuarze widać delikatny osad, ale mogę go rozkręcić i dobrze wymyć tak jak bloki, a chłodnice to już inna bajka.. Myślałem nad Mayhems Blitz, ale nie wiem czy jest sens bo kosztuje trochę, a tylko do chłodnic bym potrzebował. Chłodnice są z miedzi/mosiądzu i mam starą pompkę której mi nie szkoda, żeby zalać jakieś specyfiki i przepłukać :) Soda, ocet, cytrynka - warto coś kombinować czy dać sobie spokój ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to czy się opłaca czy nie ale o to, że w tej cenie co podałeś zestaw nie jest kompletny.

 

To znaczy?

Chodzi Ci o brak bloku CPU i węży?

 

http://angela.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=%09+Alphacool+Eisbaer+Extreme&x=0&y=0&kategoria=2

 

Wersja z blokiem i wężami kosztuje już prawie 300zl więcej. Czyli resztę lepiej samemu kompletować. Chyba że ktoś się uprze na robienie całego zestawu na tych szybko złączkach: http://angela.pl/p12812,alphacool-eisbaer-quick-connect-extention-kit.html

 

Można do tego dobrać jeszcze chłodnicę:

http://angela.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=Alphacool+NexXxos+Eiswolf+&x=0&y=0

 

I jakiś blok na GPU:

http://angela.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=Alphacool+Eisblock+GPX&x=0&y=0

 

Jakby ktoś chciał koniecznie komplet. Ale ja osobiście wolałbym swoje rurki na wymiar 16/10 zamiast te z zestawu 12/8.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draco0 OFC możesz osad z chłodnic usunąć specyfikami domowej roboty (BIFF na bazie chloru itp) i to super zamiata osady,jest czysto ale...

ale Blitz ma fajny patent który jest nie do pominięcia.

Specyfik do przywracania neutralnego Ph układu po oczyszczaniu chłodnic kwasem z setu Blitz.

Ph neutralizer.

 

Odkwaszenie to podstawa,co z tego jak niskim kosztem oczyścisz chłodnice takim czy innym specyfikiem

jeśli ich nie odkwasisz i nie będzie neutralnego Ph w loop.

Płukanie loop 10 razy destylką może to ogarnie może nie...mi się nie chciało z tym chrzanić.

Bez neutralnego Ph w loop płyn się zdegraduje,wyblaknie i masz szczyny w loop po kilu tygodniach nie kolor...płyn do wywalenia i całą robota od nowa.

To są koszty.

 

Po Blitz i rzetelnym przygotowaniu układu Aquacomputer DP Ultra red pracował 3 lata bez problemu i sedowania...trzymał kolor

więc pomyśl czy warto stówkę wydać i mieć spokój 3 lata czy ciąć koszty na siłę.

 

Chyba że i tak co 2 miesiące coś zmieniasz w loop,zlewasz płyn i nowy dajesz to nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie zakupić jakieś narzędzie do wiercenia w obudowie oraz ewentualnie gwintowania (stal i aluminium). Kompletnie się na tym nie znam, pierwszy raz będę takie rzeczy robił (wierciłem tylko dużą wiertarką w ścianach :P) :E. Co polecacie w tym celu? Dremel 3000/4000, czy może jakaś wiertarka akumulatorowa?

 

Do tego pewnie jakiś punktak się przyda, żeby ładnie zrobić pod prowadzenie wiertła w metalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiercenie w blachach budki->wiertarko wkrętarka akumulatorowa lub ostatecznie sieciowa

najlepiej mała poręczna akumulatorowa i po sprawie.

Używam do tego starej Makity akumulatorowej od 10 lat i luzik...punktak obowiązkowo.

 

 

p1460795gdpoc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zastosowania punktaka, to w przypadku aluminium i cienkiej stali chyba nie muszę go "dobijać młotkiem" tylko wystarczy mocniej ręką przycisnąć i zostawić ślad?

 

Rozumiem, że mini Makita to coś takiego:

https://www.megamajster.pl/akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-makita-df031dz.php?cnv=717201-d948d14f03

Edytowane przez Xender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...