Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja polecam punktak autoamtyczny/sprezynowy (nie wiem jak sie dokladnie nazywa) nie trzeba młotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELDER Zastanawiam się czy kolor mi teraz będzie potrzebny bo mało co węży będzie, a dużo puszczone złączkami. Mam Alphacool Cape Kelvin Catcher i EK Cryofuel Blood Red koncentrat i gotowy płyn i zastanawiam się co będzie lepsze nie patrząc już tak na kolor. Chociaż myślałem żeby zalać CKC i w razie czego dolać koncentratu Blood Red, ale podobno koncentratu nie powinno się mieszać z innymi płynami, więc nie wiem co by z tego wyszło.. A co do płukania to w takim razie chyba przepłuczę tylko zwykłą destylką i może styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nic nie podpowiem,EK Cryofuel Blood Red nie używałem...Aquacomputer DP Ultra red tak i to jest wyśmienity płyn.

 

Xender

Dowolny model wiertarko wkrętarki czy to Makita DHP484Z 18V

czy inny firmowy sprzęt z mocnym akku 18V byle nie chinina z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLACK DECKER BDCDC18B 18V Li-ion

Względnie tani i dobry sprzęt. Mam i polecam jeśli będziesz tylko niedzielnym majsterkowiczem.

 

Na firmie mam MILWAUKEE HD18PD-402C - jest kozak, czuć że ma dużo większe pierdyknięcie niż B&D.

 

Ale jeśli chodzi o komfort pracy, to jest niebo a ziemia w sytuacji gdzie potrzeba takich mocy.

 

Waga :

BLACK DECKER BDCDC18B 18V - 1,18 kg

Makita DHP484Z 18V - 1,6 kg

MILWAUKEE HD18PD-402C - 2,5 kg

 

Nie miałem okazji pracować z Makita, ale już jest prawie o połowę cięższa od B&D. Za to z MILWAUKEE 30 minutowa znajomość mocno odbiła się na moim nadgarstku :)

 

 

Ważne, żebyś kupił sobie coś z akumulatorem Litowym. Najlepiej 18V, bo dają one sporą moc bez wyraźnych spadków obrotów pod obciążeniem.

 

Taki BLACK DECKER jest mocno plastikowy. Wykonany solidnie ale plastikowy. Jeśli chciałbyś kupić dla swoich pracowników to pewnie rozwaliliby ją kopiąc po podłodze. Jeśli nie masz zamiaru nią rzucać to sama w ręku Ci się nie rozpadnie :) Wcześniej miałem marketówkę NuTools. Nie dość, że była słaba to jeszcze akumulator rozładowywał się chyba samoistnie zanim wsadziło się go do wkrętarki. Po miesiącu leżakowania nic nie dało się nią robić bez ładowania. w B&D kilka jeszcze nie ładowałem akumulatora a już kilka razy ją używałem np do skręcania mebli czy wiercenia otworów pod kołki w ścianie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za porady, pomyślę jeszcze nad tym czy brać BLACK DECKER czy Makite. Mniejsza waga wydaje się dużym plusem przy pracy z drobnymi rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makity są bardzo dobre, ale do takich okazjonalnych rzeczy mogę polecić również wkrętarki Parkside z lidla. Mam 2 takie - małą 10,8V i większą 14,4V i do takich sporadycznych użyć czy nawet remontów sprawują się dobrze, do codziennej pracy jednak już makita wskazana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Z tym 18V bym nie szalal, bo jednak lepiej zwrocic uwage na to, do czego bedziemy uzywali. Zabawki na 10,8V sa lekkie i sprytne do skrecenia mebli czy wywiercenia dziurki pod obrazek wystarczaja. I duzo poreczniejsze, szczegolnie przy precyzyjnych pracach.

 

Pany, mam dwa pytania.

1. Pomijajac kwestie obudowy i roznicy w powierzchni: 540(180) czy 560 (140)?

Ktory rozmiar jest sensowniejszy w kontekscie ciszy i zwiazanej z tym predkosci smigiel <1000 obrotow?

 

2. Czy zwykla D5, te z pieciostopniowa reczna regulacja, mozna zasilic modulowanym napieciem (PWM)? Czy sa wskazania, by tego nie robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mało Voltowe zazwyczaj mają tez malutkie akumulatorki. Mi B&D 1,2kg wygodnie się pracuje, lepiej niż miniaturkami 10,8V. Chociaż trzeba przyznać, że tamta malutka makita DF031DZ ma niemal wszystkie parametry jak tańsze 18V, brakuje tylko standardowego uchwytu na wiertla. Ze zdjęć widać tylko mocowanie do bitów. Nie wiem tez ile kosztuje kompletna z akumulatorem i ładowarka, bo sprzedają wszędzie sam korpus.

 

2.Zasilanie PWM odbywa się dodatkowym kablem sygnałowym. Napięcie zasilające podawane jest stałe 12V. Sygnał PWM informuje sprzęt z jaką częstotliwością ma korzystać z tego napięcia zasilającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy to możliwe, żeby chłodnica zaczęła przeciekać? Może od początku. Nabyłem na forum parę lat temu chłodnicę.. W 100% sprawna, lekko orbita. Wyczyściłem, zamontowałem i korzystałem. Teraz jednak nastąpił czas na pożegnanie się z nią. Wyczyściłem ją dokładnie przez sprzedażą. Dla pewności zalałem ją czystą wodą, żeby sprawdzić czy nie ma wycieków. Wszystko było OK. Wystawiłem ją na licytację. Dokładniej jest to Magicool 240mm. Kupujący wylicytował ją za 60zł. Przy okazji wystawiłem też drugą chłodnicę, którą mam od nowości, Alphacool 240mm. Ta poszła za 100zł. Obie kupił ten sam kupujący. Dzisiaj dostałem maila, że Magicool cieknie, a z chłodnicy Alphacool wycieka ze złączek. Co sądzicie o tej sprawie? No, jak już wcześniej wspominałem Magicool sprawdzałem, na kranie, ale sprawdzałem. Przyznam się, że Alphacool nie, ale na litość boską to jest nowa chłodnica. Gwint był używany 2 razy - żeby wkręcić złączki i wykręcić. Tyle. Po poinformowaniu kupującego o tym fakcie powiedział, że zrobił tak samo z chłodnicą Magicool, ale później po zalaniu układu i włączeniu pompki wyciek. Generalnie chciałbym Was zapytać co o tym myślicie, bo ja nie mam zielonego pojęcia.

 

cyQeZLM.jpg

 

tutaj wspomniane uderzenie

Edytowane przez SKEMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 18V bym nie szalal, bo jednak lepiej zwrocic uwage na to, do czego bedziemy uzywali. Zabawki na 10,8V sa lekkie i sprytne do skrecenia mebli czy wywiercenia dziurki pod obrazek wystarczaja. I duzo poreczniejsze, szczegolnie przy precyzyjnych pracach.

 

Pany, mam dwa pytania.

1. Pomijajac kwestie obudowy i roznicy w powierzchni: 540(180) czy 560 (140)?

Ktory rozmiar jest sensowniejszy w kontekscie ciszy i zwiazanej z tym predkosci smigiel <1000 obrotow?

 

2. Czy zwykla D5, te z pieciostopniowa reczna regulacja, mozna zasilic modulowanym napieciem (PWM)? Czy sa wskazania, by tego nie robic?

 

 

1.Chłodnic 560mm masz opór do wyboru,

wentylatorów 140mm bdb jakości z wysokim ciśnieniem statycznym jak przykładowo NB Eloop 140mm tak samo

więc nikły wybór chłodnic 540 i wentylatorów 180mm zamyka temat.

Po co się w to pchać?

 

2.Jeśli zwykła D5 Vario to za mało kup Aquacomputer D5 NEXT i z bani,najlepsza D5 ever.

Ma wszystko,sterowanie wentylatorami w kompie po sofcie Aquasuite

podłączenie przepływomierza,czujnik temp płynu w loop,czytelny wyświetlacz,sterowanie dotykowe z korpusu pompy i inne tematy.

Pasuje do większości rez/combo na rynku.

 

 

 

aquacomputer-d5-next_49367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje takiego info, czy SPC do pasków RGB Aurora 2 dodaje rozgalznik RGB, by podlaczyc oba paski pod jedno zlacze RGB na plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w zestawie rozgałęźnik ;)

 

ELDER

A jaki polecasz rez do takiej D5 NEXT ? Rozglądam się za jakąś D5 bo nie wiem czy mój Laing DDC 3.2 TP 18W ogarnie 4 bloki i 3 chłodnice :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci dobrą chłodnicę 360? Cena? Nie wiem, tak do 600 zł. Chłodzony będzie tylko procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam do D5 NEXT Heatkiller combo set 150 szklany...bo mi perfekt do projektu na 4 chłodnicach i trzech blokach LC to pasuje

zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania jak rozmiar i modułową konstrukcję tego reza,

top wymienny różne rodzaje struts/łatwa wymianę tuby na inną wysokość,różne systemy montażu/chwyty itd.

 

Ma wszystko co potrzebuję.

 

 

36108938085_d5da565ec7_b.jpg

 

 

Szklane rezy Aqualis mają za wielkie masywne topy,odpadły.

Tak samo szklane rezy EK (słoiki na ogórki z druciakami jako mocowaniem)

Szklanego XSPC Photon miałem ale mnie wpieniał przy napełnianiu i serwisie (rozkręcenie tego to mordęga)

Innych niż szklane rezy (akrylowe tuby) nie tykam.

 

 

leelooo@

Wybierz wedle uznania i docelowego rpm fan jakie planujesz:

 

 

https://www.techpowerup.com/reviews/HardwareLabs/Black_Ice_Nemesis_GTR_360/5.html

 

Alphacool XT45 bdb relacja cena/performance...miałem ten model.

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny jest, ale razem z NEXT'em już się robi 1k :kwasny: Obecnie mam Phanteks Glacier R160 i tu szczególnie obsługa to nie takie cyk fuch :E Ale ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z takimi "filtrami" Barrow GLA-YT432-S ? Warto zamontować taki przed blokami ? Zastanawia mnie czy zbyt mocno nie ogranicza przepływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

A w jaki sposob oczyscic ten filtr? Trzeba rozpinac uklad? Troche slabo. Poza tym zwroc uwage na jego relatywnie mala powierzchnie robocza.

Aquacomputer robi filtr z zaworami i jeszcze ktos taki klasyczny, w stylu starych samochodow. Z odkrecanym dolem. Sa na Angeli.

 

Minciu, ogladalem taka mala Makite kiedys przy okazji i bardzo dobrze lezala w lapce. Oczywiscie nie jest to sprzet do warsztatu, ale do prostych prac domowych idealny. I mozna dokupic normalne futerko.

Makita DHP481 wazy wedlug dokumentacji 2,7kg. Precyzyjne operowanie z wolnej reki slabo mi wychodzi.

 

Elder, dziekuje za punkt pierwszy. Zastanawialem sie, bo jednak 540 ekonomiczniej wychodzi. ;) Ale jednak 560 jako rozmiar popularniejszy jest sensowniejszym wyborem.

 

Natomiast D5 zwykla juz posiadam. Tylko po zamontowaniu w zasadzie nie bede mial mozliwosci jej regulacji i stad pytanie, czy podanie juz modulowanego napiecia, moze wplynac negatywnie na zywotnosc. W sensie, ustawiam predkosc maksymalna, a pozniej zewnetrznym sterownikiem zrzucam obroty na odpowiednio nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę się chwile pobawić z odkręcaniem filtra, niż później czyścić 4 bloki ;) A planuję taki układ w którym wystarczy praktycznie tylko wodę z reza spuścić do wykręcenia takiego filtra. Ale nie wiem czy zbyt mocno nie ograniczy przepływu nawet wyczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesknie za starymi czasami

 

 

Wydawales 400-500zł na czesci, za te cene miales mega wypas WC i 15-20 stopni mniej na cpu/gpu, do tego respekt na wszystkich forach i osiedlach bo wodne malo ktos sie odwazył robic bo mu zaleje :E, jak top bloczku pękł czy cos to zaklejało sie silikonem/taśma teflonową i bylo OK

Do wodnego wtedy kazda buda była dobra, wystarczylo cos wyciąc/przerobic zeby chlodnica weszla itp.

 

 

 

 

Teraz na same złaczki wydaje sie wiecej, a na calosc kilkarazy wiecej w dodatku wszyscy wodują cpu ktore nic nie daje, i lepiejbyloby same gpu wodowac bo tu jest o wiele wieksza roznica, do tegi jak do budy cos nie wchodzi i wystarczyloby 5min zabawy z brzeszczotem to budy do wc nikt nie poleca bo nie wchodzi :E.

 

Juz nie wspomne ze jak na bloku pojawi sie ryska/mikropekenicie to panie - oszukali, zwrot kasy + za czas i straty moralne, a jak ktos kupił dawno to blok do wymiany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakie są obecnie "najlepsze" węże? Coś lepszego niż Mayhems Ultra Clear trafi?

Chodzi szczególnie o coś co przez długi czas nie zżółknie.

 

Druga sprawa, to potrzebuję termopadów do bloku GPU. Czy są jakieś tańsze i porównywalne jakościowo niż te od EK? Chodzi mi dokładniej o Thermal PAD E 0,5mm

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma. U mnie od fabrycznych thermopadów EK lepiej sprawdzały się Gelidy GC-Extreme 12W/mK (niższa temperatura na sekcji Radeon 290), ale są też wyraźnie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jednak droższe, a ja będę potrzebował głównie tych na vram, więc tutaj nie wiadomo jakiej przewodności nie trzeba.

 

Jednak warto by się rozeznać jak ogólnie wygląda rynek termopadów i w co warto celować jeśli szuka się opłacalnego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termopadow wg mnie nie ma sensu lepszych dawac bo np vram i tak jest podgrzewany przez rdzen

 

ja mam najtansze z chin i 1080ti hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...