Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Silverstone TJ07 po milionie modów. Ten projekt to Murderbox.

Dzięki wielkie :) faktycznie murder to on robi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie kupię 10 złączek kompresyjnych bitsa i zrobię tymczasową pętle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v1.jpg

 

Myślę o CL w Corsair Obsidian Series 500D

Co myślicie o takim projekcie?

 

1. Może być problem w okolicy zasilacza

2. Żeby "out" był z lewej strony cpu blok musi być do góry nogami

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem z połączenie dwóch chłodnic w taki sposób, bo wlot do frontowej wyjdzie pewnie wyżej niż wylot z chłodnicy na topie. Do tego wątpię czy przepuścisz tak rurkę przez osłonę PSU, w końcu zasilacz zajmuje to miejsce. Blok może być do góry nogami, to nie problem. Na Twoim miejscu kupiłbym combo D5 z rezem i od razu wstawił duża tubę - wtedy nie będzie problemów z łączeniem pompy z rezerwuarem.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjscie na kable z zasilacza znajduje się dużo bardziej z prawej.

 

W tunelu na kable znajdują się kable, pompy tam nie wcisniesz.

 

Jeśli gabarytowo ta buda jest jak 570x, to na front nie wchodzi push pull przy mocowaniu combo d5 do wentyla 120mm.

 

Przy okazji front w 570x jest mega zdlawiony. Wydalenie przedniego szkła znika nawet 10 stopni na wodzie. Może push pull by pomogło ale nie ma tam miejsca.

 

 

Polecam Cooper Master z meshem albo lian li pod LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście całkowicie zapomniałem o kablach w tunelu.

Przy użyciu combo rez + pompa chyba nie dam rady wtedy użyć rez 400 ml.

 

Poszukam innej obudowy, może z pełną piwnicą i zamiast 400 ml dam 250 bo zależy mi na schowaniu pompy...szkoda że już nie można dostać Caselabs SMA8.

Bardzo podoba mi się skromne podejście do rurek i wyjścia ze ścian i podłogi.

fgfg.jpg

 

Fajnie że można zamontować cpu blok do góry nogami, a dużym problemem było by podłączenie niezgodne z opisem "in" / "out"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób układ w Lian Li jak miał Heat i pompę ukryjesz za mobotray a rez bardzo duży wpakujesz do budy skoro taki Tobie pasuje.

Dwie chłodnice 360mm wchodzą,nowoczesna konstrukcja budy i pod set z jednym GPU spox opcja z bdb wydajnością LC...

 

http://forum.pclab.pl/topic/1089865-Heat-PCs/page__st__860

 

 

32.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lian li chłodnica 360mm na top plus 360mm na bok. Na dole wlot zimnego powietrza.

 

Taki układ byłby chyba najlepszy, bo nie przegrzewasz wówczas wnętrza.

Zimniejszy ram, vrm i dyski.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokąd świat zmierza, wkrótce 24pin w jednej wiązce grubości jednej żyły ze skrętki sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokąd świat zmierza, wkrótce 24pin w jednej wiązce grubości jednej żyły ze skrętki sieciowej.

 

2 żyłowe pci-e robilem ;)

 

2 zylowy EPS tez w planie

 

 

 

atx24 8 zyłowy tez zrobie ale nie chce mi sie narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z Was pasty termoprzewodzącej AAB Thermal Grease 5

Według producenta ma 12,5 W/mK a kosztuje

20.49/52.99/123 PLN odpowiednio za 1g/4g/10g

 

Zamówiłem z ciekawości 4g, zobaczymy co z tego będzie.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Warszawy może polecić firmę która wytnie mi otwory(sześciokąty) w dwóch panelach obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z Was pasty termoprzewodzącej AAB Thermal Grease 5

Według producenta ma 12,5 W/mK a kosztuje

20.49/52.99/123 PLN odpowiednio za 1g/4g/10g

 

Zamówiłem z ciekawości 4g, zobaczymy co z tego będzie.

niestety straszna słabizna, szybko się robi glut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć maksymalnie cichego i chłodnego PC, ale w temacie LC nie mam zielonego pojęcia i z moimi dwiema lewymi rękami, nie nadaje się do tak precyzyjnej pracy.

 

Zatem czy w ogóle i jeśli tak to kogo, moglibyście polecić do zlecenia takiej roboty? Jaki jest w ogóle orientacyjny koszt (materiały i robocizna osobno)?

 

Nie interesują mnie kolorowe płyny, LEDy i fantazyjne rozstawy rur. Prosta i efektywna konstrukcja to wszystko czego oczekuje. Graty są lub będą nowe, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to za 2800 mam overkilla w postaci obudowy phanteksa z czterema chlodnicami

 

480 + 480 + 140 + 240

 

do tego pompa d5 z rezem + jakis blok na cpu komplet złaczek i jakeis weze + 14 wentyli corsaira Magnetic

 

 

 

taki set pociągnie spokojnie nawet 2080ti czy vege64 i bedzie cisza

 

w sklepie za nowe pewnie kolo 4500 by wyszlo jak nei wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi wspaniale, ale nie planuje wychodzić ponad Ryzen 3700 + RTX 2070, a do takiej stawki ten zestaw to raczej overkill.

 

Jak wygląda temat czegoś skromniejszego, aczkolwiek cichego?

 

edit: Na razie tylko chciałbym zorientować się w temacie kosztów i realizacji.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC nigdy nie jest opłacalnym wyborem i tego musisz być świadom, bo wydasz tonę kasy za kilka(naście) stopni mniej i trochę lepszą kulturę pracy względem tego co da się uzyskać na dobrze ogarniętym powietrzu.

 

Pod taki zestaw o jakim mówisz, jeśli ma być cicho, to dwie chłodnice 360mm to takie rozsądne minimum. Pompa najlepiej D5 w wersji PWM - obroty ustawić na 1800-2000 i będzie cicho.

 

Tutaj masz przykładowy zestaw na nowych częściach (blok GPU oczywiście trzeba dopasować pod kartę - tutaj wrzucony byle jaki).

 

7b4SBv1.png

 

Trochę kasy można oszczędzić biorąc taki blok - wydajnościowo wiele nie stracisz oraz inną pompę - DDC lub w ostateczności DCP-450, która jest tania i cicha, ale warto wspomnieć, że w przeszłości miała problemy z wyciekami. Osobiście obstawałbym jednak przy D5.

 

Znacznie taniej wyjdzie poskładać wszystko na używanych częściach, tak jak proponuje duniek. Wtedy taki zestaw jak masz w koszyku powyżej powinno się udać złożyć jakieś 40% taniej. Blok GPU będzie trzeba kupić nowy, bo używki pod RTX raczej nie upolujesz, ale całą resztę (poza płynem i wężami) można kupować używaną.

 

Poskładanie LC na wężach jest proste. Jak masz dobrze dobrane podzespoły i dobrą obudowę, to zejdzie Ci na to max z 1h. Nie ma w tym nic trudnego - trudnej jest LC na rurkach.

 

Pamiętaj też o jednej kwestii - najważniejszym elementem LC jest obudowa, ponieważ to ona limituje to co możesz do niej wsadzić, jak będzie się pracować oraz jak będzie to działać. Budowę dobrego układu LC zawsze zaczyna się od wyboru odpowiedniej obudowy pod własne oczekiwania.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi wspaniale, ale nie planuje wychodzić ponad Ryzen 3700 (obecnie 1700) + RTX 2070 (obecnie GF 210 hehe), a do takiej stawki ten zestaw to raczej overkill.

 

Jak wygląda temat czegoś skromniejszego, aczkolwiek cichego?

 

edit: Na razie tylko chciałbym zorientować się w temacie kosztów i realizacji.

 

no to nawet za 650-700zł zlozysz (sam mam takie zestawy - z obudową starszą co prawda lian li - ale jesli dorzuci sie jeszcze pare złotych na alu - mozna zrobic covery/piwnice i bedzie lepiej wygladac)

 

nie licze bloku gpu bo jesli rtx to raczej tylko nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

Dzięki za rozpisanie wszystkiego!

 

Jednakże nie trafia do mnie stwierdzenie o ciszy przy 1800-200 rpm. Nawet swoje BQ Pure Wings 3 PWM skręciłem na 600 rpm, nie wspominając o manii UV i UC na GPU, aby uzyskać do 1000 rpm pod obciążeniem... RPM pompy jest jakoś inaczej liczone w tym wypadku, czy ja coś źle interpretuje?

 

Spodziewałem się kwot rzędu 1000-1500zł za najprostszy układ. Jeżeli da się zejść poniżej 1000zł na używanych częściach to brzmi to rozsądnie. Alternatywą dla mnie jest AIO na CPU + AIO z NZXT G12 na GPU, a dwa zestawy + adapter to w sumie koszt blisko 1000zł.

Edytowane przez Kamil04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800-2000 RPM na pompie to niewiele, zawsze możesz też zejść trochę niżej z obrotami. Wersja PWM D5 ma większy zakres regulacji obrotów niż D5 z pokrętłem i przy prostym, nie restrykcyjnym, układzie możesz zejść nawet na 1200-1500 RPM.

 

AiO sobie odpuść, bo już lepiej siedzieć na powietrzu. Pompy w AiO są po prostu gorsze, często nie ma nad nimi kontroli i buczą. Do tego żywotność jest sporo niższa. D5 to pompa przemysłowa zaadaptowana na potrzeby LC. Konstrukcja pancerna i nie do zajechania.

 

Na używkach złożysz prostą pętlę na samo CPU za jakieś 600-700 zł. W przypadku dołożenia GPU pojawia się problem bloku, bo full cover używanego pod nowe RTXy raczej nie dostaniesz, więc musisz wydać te 500-600 zł za sam blok (ewentualnie kupić na Ali od chińskich producentów typu Barrow czy Bykski, to wyjdzie te 100-150 zł taniej). Do tego przy GPU 2 chłodnice 360mm to sensowne minimum, więc dochodzi koszt chłodnicy, dodatkowych wentylatorów i złączek. Generalnie w 1500 zł da się zmieścić na używkach z pętlą CPU + GPU na 2x360mm i D5, ale trzeba trochę polować na okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa w LC nie szumi przepychanym powietrzem.

 

Wirnik wewnątrz pompy jest niewielki, dla tego ma większe obroty niż wentylatory.

 

D5 - cicha i mocna. Wentyle ją zagłuszą. Nawet takie SW3 120mm poniżej 1000rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że musi być dobrze odizolowana od obudowy, łatwo wibruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...