Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na tak dużą budę waga średnio zachęca. Oby nie było jak w enthoo primo gdzie blachę bocznych paneli się gięło lekko w 2 palcach 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dobry filmik pokazujący co i jak baaardzo dokładnie:

 

Co wejdzie co nie wejdzie przy lc. Jak się gnie i buja :D No wszystko. Nie jest to solidność premium, ale funkcjonalność pod LC jest mega :) Można spokojnie wpuszczać zimne powietrze do budy i wyrzucać wszystko przez chłodnice. Mnie się podoba chociaż ideał to oczywiście nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałeś mnie. Kupię ją aby zamontować swojego ITX'a na dole, a wyżej sobie jakiś ogródek zrobię czy coś :E:lol2:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ITXa to może być śmiesznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może natrafił na aliexpress na taki kabel - https://www.moddiy.com/products/Corsair-AiO-Water-Coolers-Pump-over-Mainboard-3Pin-Fan-RPM-Power-Cable.html ? Szukam i szukam, i widzę tylko molex to 3pin. Potrzebuję do pompki na SATA, a nie chcę miliona przejściówek(lub samoróbek :D). Kabel który jest wart może 0,5$ sprzedają za 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy jest szansa, żeby "bezpiecznie" przetestować RTX 2080 z blokiem full cover bez podłączenia do loopa? :P Chcę sprawdzić tylko i wyłącznie, czy karta do obraz, więc potrzebuję 15 sekund działania, żeby zobaczyć post screen. Czynił ktoś z Was takie eksperymenty? :P

 

Ewentualnie, czy jest ktoś w Trójmieście z testowym benchem do LC u kogo mógłbym przetestować kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie w 15s, w idlu do 2d to całkiem długo by dało radę

takli kloc miedzi nagrzewa się dużo wolniej niż coolery w trybie fanless na kartach graficznych

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to wezmę kartę do pracy i przetestuję bez płynu, bardzo mnie to cieszy :D

Edytowane przez Xender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie dla potomnych, posiadam RTX 2080 XC który od małego jak tylko dostał blok wodny EK Vector szalał na 100% TDP. Walił Freezami gier, wywalał gierki etc. ale nigdy nie było artefaktów. Temperatury na backplate były rzędu 55-60*C temperatury na gpu wedle gpu-z 55*C max.

Poczynione działania.

1. Wymiana Termopadów na pamięciach na 1mm było 0,5mm.

2. Tremopad na sekcji zasilania nie został przycięty na szerokość tylko na długość. Czyli zakrywa dodatkowe dwa R47 które poprzednio wręcz zaznaczyły swoja obecność na bloku wodnym lekkim przebarwieniem.

3. Spiłowanie śrub o około 0.3mm każdej co zapewniło idealny docisk. Przedtem pomiędzy pcb a blok tam gdzie wchodzi śruba w gwint ten bolec taki co przylega do karty w to miejsce wchodziła bez problemu kartka papieru, nawet złożona na pół. Aktualnie nie ma takiej szansy mimo grubszych termopadów na pamięciach które nie wyglądają na szczególnie ściśnięte.

 

Te trzy rzeczy zmieniły kulturę pracy karty nie do poznania.

GPU-Z pokazuje 45-47*C max, backplate w tych samych miejscach co wyżej ma max 40-45*C.

Karta kręci się z automatu na 1950MHz pamięci (Micron power :D) mam na zero.

Tak dla porównania Przedtem TDP 75% dawało 112FPS w pewnym tytule teraz na TDP 100% mam 115FPS czyli tak czy siak mam skręcone TDP do 75% karta pobiera wtedy 160W zamiast 240W i grzeje się.. now własnie nie grzeje się, ponieważ po 12h gierczenia ma max 42*C w gpu-z i 40-42*C na backplate.

 

To tak w razie by ktoś miał problem z okiełznaniem EK Vector.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pressure is king!

 

Na 1070 dałem za grube termopady na memki, 1 mm zamiast 0,5 mm. Nie pamiętam już dlaczego, czy w instrukcji źle było, czy mi się pokićkało. Na rdzeń głównie to wpłynęło, bodajże 80 C od razu łapał. Bez zwiech itd. no ale kurde bez przesady. Po zdjęciu od razu widać było, że pasta słabo się rozsmarowała, a to (przynajmniej wg mojej praktyki) główny dowód na dobry / słaby docisk.

 

Teraz na Vegach i Navi ludzie dają podkładki z tyłu PCB, żeby lepiej dociągnąć coolerek. To samo jak się ładuje Morpheusa na Vegę, trzeba głównie zadbać o docisk (i sporo pasty, ale to taka wyjątkowa sytuacja) bo inaczej hotspot jak na referencie.

 

Nie mówiąc już o tym, że czytałem ostatnio o kilku przypadkach mocno wygiętych bloków EK - oczywiście bez problemu wymieniali, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sam blok ma za wysoko wyprofilowane miejsce na pamięci i już docisk jest do niczego. Podkładki są po to aby nie uszkodzić pcb a nie żeby poprawić docisk. Co do pasty wiadomo że, to nie CPU gdzie kropka na środek i pałowanko do 70-80*C przez godzine i dosłownie widać jak w oczach temperatura maleje z powodu "wypalania" pasty. GPU lubi być opaćkane pastą :E

Ale w mojej aktualnej sytuacji dałem tyle pasty co na procesor czyli naprawdę mało i gpu nie narzeka :P

 

Trzeba obserwować co się dzieje, to miałem na myśli w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podkładkami do kart AMD to mam na myśli dodatkowe - tzn one spełniają właściwie taką samą funkcję co u Ciebie skrócone śruby - czyli lepsze dociągnięcie.

 

banalna sprawa, ale działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz z past termoprzewodzących warto kupić?

 

Chodzi mi o 2 pozycje typu totalna opłacalność oraz wydajność przy akceptowalnej cenie.

 

 

Kiedyś warto było kupić MX-2 jak się często coś dłubało. No a jak teraz? Niby wyszła jakaś wersja 2019 z tego co widzę. Czy są jakieś inne ciekawe alternatywy? 8g za 20-25 zł, to jednak bardzo dobra cena.

 

Jeśli chodzi o wydajne, to używam od dłuższego czasu już niedocenianą CM Mastergel maker, chociaż też podrożała kilka zł. Jest jej tam chyba 3,5-4g przy cenie obecnie blisko 40 zł.

 

Obie mi się kończą i w sumie zastanawiam się co kupić.

 

Misiek może i jest dobry, ale imo przereklamowany, a cena z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz z past termoprzewodzących warto kupić?

 

Chodzi mi o 2 pozycje typu totalna opłacalność oraz wydajność przy akceptowalnej cenie.

 

 

Kiedyś warto było kupić MX-2 jak się często coś dłubało. No a jak teraz? Niby wyszła jakaś wersja 2019 z tego co widzę. Czy są jakieś inne ciekawe alternatywy? 8g za 20-25 zł, to jednak bardzo dobra cena.

 

Jeśli chodzi o wydajne, to używam od dłuższego czasu już niedocenianą CM Mastergel maker, chociaż też podrożała kilka zł. Jest jej tam chyba 3,5-4g przy cenie obecnie blisko 40 zł.

 

Obie mi się kończą i w sumie zastanawiam się co kupić.

 

Misiek może i jest dobry, ale imo przereklamowany, a cena z kosmosu.

Gelid GC-Extreme TC za 33 zł 3,5g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 2 tubki. Spoko pasta, chociaż imo teraz są lepsze propozycje. Wolałbym własnie np. dopłacić te kilka zł do mastergel maker, która jak teraz czytam ma 4g. Czyli w sumie za 1g cena wychodzi taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX-4 / MX-2 pod thermalpady, częste wymiany chłodzenia lub chwilowe montaże. ( i do laptopów bo jest bardzo żywotny )

 

Grizly pod GPU, szczególnie jak masz blok wodny. Oraz na lutowane i skalpowane procesory.

 

Ciekły metal pod IHS do skalpa ( ewentualnie na laptopy )

 

Thermal Grizzly Carbonaut - grafitowy pad, szmatka na CPU które CZĘSTO są rozdzielane od chłodzenia oraz do laptopów na LATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mx-2 tak właśnie używam od lat, jak coś często dłubię, ale ciekaw jestem czy się jakieś alternatywy lepsze nie pojawiły. Ogólnie rozbieżność wyników wydajności tej pasty w różnych testach jest ogromna.

 

Grizzly imo przereklamowany. Owszem, bardzo wydajny, ale kiedyś sprawdzałem tonę recenzji, to z reguły mastergel maker wypadał lepiej lub porównywalnie. Mało kiedy przegrywał. Dużo w testach pewnie i tak zależy od aplikacji. Pasty tak samo się nigdy nie nałoży.

 

 

Ciekły metal do skalpa to wiadomo. Chociaż jak wielokrotnie używałem CLU oraz miską, to wolę clu. Gęstsze i łatwiej się nakłada. Też przy miśku bywają jazdy, że potrafi spłynąć z rdzenia i to nawet po jakimś czasie, więc skalpując broadwella 5775c nie wyobrażałem sobie ryzykować z miśkiem. Kiedyś też PrimoGhost testował metale i clu wypadało minimalnie lepiej, a w idle różnice były dosyć wyraźnie.

 

 

Coś kiedyś słyszałem o tym padzie. Cena mega wysoka. Ciekawe jak z trwałością na dłuższą metę. To akurat bardziej w sumie ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińska GD-900 z Aliexpress, chyba 5 czy 6 dolców za mega tubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek potrzebuje lut lub skalp aby działał dobrze. W skrajnych przypadkach na lutowanych CPU potrafiło być gorzej niż na MX2/MX4.

 

Pady mają deklarowaną żywotność na 10-15 lat. W laptopie aż do śmierci :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten pad grafitowy i takim zmienianiu chłodzenia czy cepa dziesiątki czy setki razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterGel Maker dałem pod bloki.

Nakładanie to dramat.

Dopiero po chwili w kubku z wrzątkiem, dało się jako tako rozprowadzić.

Ale względem mx-2 szału nie ma.

Kupiłem też mx-4 i jestem ciekaw tej pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kilka past przerobilem na zasadzie "sprawdzam"

 

GC-Extreme - na niej miałem przeważnie najlepsze tempy, ale mam wrażenie, że najszybciej traci właściwości. Na plus to, że łatwo się ja później usuwa - jest jakby wysuszona i pewnie dlatego najszybciej traciła właściwości.

 

NT H1 - taki kompromis między wydajnością, a długością działania. Do dupy się ja usuwa, mega brudzi.

 

MX-2 - używałem jej od zawsze. Latwo sie ja rozprowadza, usuwa troche gorzej, ale tragedii nie ma. Wydajnosc troche gorsza od GC Extreme, ale za to cenowo extra.

 

Kryonaut - mam ja obecnie od dwóch miesięcy. Tempy delikatnie lepsze od GC Extreme ale może to wynikać z innej aplikacji, która zastosowałem w dość problematycznym monoblocku w Waterforce. Aplikacja taka sobie. Niby jest specjalna końcówka do rozprowadzania, ale po pierwszej instalacji jest cala uwalona i ciezko ja doczyscic. Nie wiem jak z ususuwaniem, ale po tym co widziałem przy aplikacji pewnie też będzie do dupy.

 

Ogólnie przemyślenia mam takie, że jak mi się zacznie pasta kończyć to kupię duża tube MX-2

To są tak małe różnice między tymi pastami, że naprawdę bez większej różnicy co się kupi.

Teraz bardziej zwracam uwagę na to ile wychodzi 1g i do tego jaka jest łatwość aplikacji i usuwania i pod tym względem MX-2 jest w moim odczuciu najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat,jak temperatury na 2080 aorus,po wymianie pasty?Rozumiem ze wczesniej nie wymieniales tylko miales fabryczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...