Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MasterGel Maker dałem pod bloki.

Nakładanie to dramat.

Dopiero po chwili w kubku z wrzątkiem, dało się jako tako rozprowadzić.

 

Chwilę łopatką trzeba pomazać, ale problemu to z nią nie mam :hmm:

 

Dwie lewe ręce masz Pan Panie :E

 

 

 

 

 

Co do temperatur, to własnie dużo zależy od aplikacji i jaką warstwę się da. Najlepsza to taka idealnie równa możliwie najcieńsza bez prześwitów, ale aby taką zrobić, to trzeba sporo czasu poświęcić. Trzeba jeździć łopatką na różne sposoby i zbierać nadmiar. Najlepsze do wygładzania i zbierania nadmiaru są powolne delikatne ruchy.

 

 

mx-2 jak napisał heat, lipa trochę z usuwaniem. Nawet jak się solidnie izopropanolem potraktuje, to jeszcze jakieś bagno zostaje na ihs. Sam jej używam chyba z 6-7 lat, ale to jak coś tylko na krótki okres mam dać. Pewnie ze 30g tej pasty "zjadłem"

 

Jak coś na dłużej, to gelid gc extreme, a potem przeszedłem na cm mastergel maker. Kiedyś jeszcze używałem ale to bardzo dawno temu noctua nt-h1

 

 

https://www.eteknix.com/cooler-master-mastergel-maker-nano-review/3/

 

http://www.enostech.com/mastergel-makel-paste-review/

 

https://play3r.net/reviews/cooling/cooler-master-master-gel-maker-nano-thermal-paste-performance/

 

https://www.hwcooling.net/en/the-test-of-27-thermal-compounds-part-1-en/2/

 

 

Ogólnie jest też sporo testów gdzie np. misiek wypada po prostu mocno przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem potestowy blok do mojego RTX 2080ti i dostałem go bez termopadów, jakiej grubości są oryginalne termopady do bloku Corsair Hydro X Series XG7 RGB 20-SERIES GPU Water Block (2080 TI FE) lub jakiej grubości powinienem użyć żeby nie było czasem sytuacji że nie będzie mi stykał blok z rdzeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... pisz do producenta, albo szukaj jakiejś specyfikacji odnosnie zakupu i tego co jest zawarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styk bloku można akurat sprawdzić przy zakładaniu, jak odciśnie się pasta. Ale lepiej znać fabryczną specyfikację.

Miałem kilka razy bloki od EK bez padów używane, i normalnie kupowałem uniwersalne pady docinałem i było ok. Nie zamawiałem oryginalnych za tam 30€ czy ile sobie z wysyłką liczą, bo tyle to dałem za blok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ile kupić i jaką grubość byś polecił ? Najgorsze, że nie mam nawet odniesienia żadnego do stockowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadną... musisz znać dokładną specyfikację bloku pod dana kartę i jakie termopady do niego są odpowiednie. Pisz do producenta...

 

Gdyby to było ekwb, to by sprawa była dużo łatwiejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz dostępnej zadnej instrukcji montażu ? Tam powinny być podane jakie termopady w jakie miejsca należy zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powinien być manual, EK daje, i tam są grubości podane. Pady które się kupi będą się różnić np. miękkością od tych oryginalnych, ale przynajmniej grubość jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na forum corsaira zobaczymy co mi odp, napisałem też wiad do supportu.

 

W instrukcji Quick Guide nie ma nic o termopadach. Ten blok ma fabrycznie naklejone termopady dla ułatwienia montażu na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jelopa który je zerwał, żeby powiedział gdzie i jakiej grubości były.

 

Ile dałeś za ten blok? Nie lepiej było nowy z backplate od Alphacool kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450zł tylko do testów użyty. Wystarczy dokupić te termopady i tyle :)

 

Dostałem odp od niego ze niby 0.2mm, ale jakoś się wahał więc pewien nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy takich padów jak 0,2mm, najcieńsze są 0,5mm :E. Nie podali Ci tego w calach? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, na 100% 0.2mm, też takich nie widziałem dlatego napisałem tutaj :D no nic, czekam na odp na Corsair community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

420-500zl kosztują nowe z backplate.

 

DLa Ciebie pasuje to :

http://www.angela.pl/p14697,alphacool-eisblock-gpx-n-acetal-nvidia-geforce-rtx-2080-2080ti-m02-with-backplate.html

https://www.aquatuning.de/download/Kompatibilit%C3%A4tsliste2080TiM02.pdf

 

 

 

 

450zl za używkę bez gwarancji, z pokazu którą dostał ktoś za darmo i bez thermal padów? Drożej niż nowy kompletny. NC.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Corsair mi się spodobał i taki się trafił, i jest też wbudowany przepływomierz którego akurat nie posiadam więc nie będę musiał dokładać :) mniejsza o to, nie w tym rzecz, blok jest sprawny, nigdy nie odsylalem bloku na gwarancję więc jakiś problemów się raczej nie spodziewam ;)

 

Termopady to żaden problem tylko grubość dobrać i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie był problem, to byś tu nie pisał postów :E:lol2:

 

Termopady swoją drogą za komplet też coś kosztują, szczególnie jak dochodzi wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie był problem, to byś tu nie pisał postów :E:lol2:

 

Termopady swoją drogą za komplet też coś kosztują, szczególnie jak dochodzi wysyłka.

 

1mm właśnie dostałem odpowiedź na corsair community :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mm wszystkie czy to jedna z grubości? Chyba zazwyczaj różne dają.

 

 

Nie może Ci baran który sprzedał blok podać grubości? Jakim to trzeba być Januszem żeby ukraść pady z bloku przed sprzedażą? Żeby mu w gardle stanęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebie Minciu, przecież blok jest używany. Pady mogły nie być już pierwszej świeżości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bloku RTXa wysyłanym z miesiąc temu do wszystkich na testy? Trzeba być chyba inwalidą żeby porozwalac pady i je wywalić lub zatrzymać dla siebie bez sprawdzenia i podania kolejnemu nabywcy grubości.

 

Ja też jebie, żeby jeszcze za taką kasę sprzedać i kupić niekompletny sprzęt.

 

Nie ma uzasadnienia dla braku padów lub chociaż informacji jakie i gdzie mają być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bijesz do mnie że przepłaciłem ;) nie ważne czy on to dostał za darmo czy kupił. Najtańszy ten blok widziałem za 630zl, taki chciałem a że trafił się za 450zl to uznałem że cena ok. Napisałem jeszcze raz do niego i co się okazało... Że stare pady dał do pudełka pod tą wyściółke której nie wyciągnąłem heheh. Mam te termopady ale są ciutke twardawe, jakby trochę wyschły? Hmm

 

Jeszcze co do ceny. Jeśli nawet miałbym kupić termopady to za 100zl mam 14W komplet, ciekaw jestem jaka jest przewodnosc tych z corsaira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli są pady. Złóż najlepiej na nich kartę i sprawdź czy nic się nie przegrzewa na sensorach GPU.

 

To nie jest normalne sprzedać blok bez padów lub informacji jakie są potrzebne. Tak jak pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, dzięki :)

 

Przed zakupem o tym nie myślałem ani chwili ale jak otwarłem pudełko z nową kartą za prawie 5k i zobaczyłem tą naklejkę "warranty void if removed" to się zacząłem zastanawiać czy ją rozbierać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ktoś nie szuka jakiejś bardzo dobrej mobo pod AM4 jak MSI X470 GAMING M7 AC?

 

Mam pod nią monoblok ;)

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...