Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej do 2006-7 pasuje :E Kiedys to bylo, obudowa Tracera dawala +20% wydajnosci :E 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie zakup dwóch takich złączek QDC od Alphacool, masz od razu zintegrowaną złączkę typu bulkhead (pass through), więc wiercisz sobie dziurę w obudowie, wkładasz tą złączkę w dziurę i przykręcasz pierścieniem kompresyjnym tak, że złączka wystaje na zewnątrz obudowy. Od wnętrza mocujesz zwykłą złączkę prostą pod rurki, od zewnątrz złączkę na wąż i tyle :). Łącznie potrzebujesz 2 złączki QDC, 2 złączki proste pod rurki i 2 złączki proste pod węże.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś programik do wymiarowania i wychodzi tak średnio bym powiedział.

 

Wymiarowo dosłownie mieści się na styk EK EVO. Natomiast dysza jest w totalnie złej pozycji. Między rdzeniami zamiast nad rdzeniem.

 

 

Pompy Asteka to 30x26mm ale też z dyszą na środek.

 

 

556b93b3_Threadripper2-AsetekCLCbasenew.png

 

 

 

 

 

EK-SUPREMACY-EVO-rotated.png

 

 

 

EK-SUPREMACY-EVO-max-core-size.png

 

 

cpu33.jpg

 

 

Chyba jednak blok na ryzenie ma znaczenie. I EK sa do dupy ;)

http://forum.pclab.pl/topic/1276909-AMD-RYZEN-3000-temat-zbiorczy/page__view__findpost__p__15582219

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zagadnienie. Pytanie jednak, czy to ma duże znaczenie? Czy jednak heatspreader nie robi tego, na co jego nazwa wskazuje?

 

Jakiś tydzień temu zrobiłem testy R5 3600 na 3 chłodzeniach: Wraith Spire (nie Stealth dołączony do procka), jakiś Asentek a'la Corsair H55 z 2x SP120 i LC z blokiem EK Supremacy MX i 2 chłodnicami 240.

 

CPU-Z st 65,75 (24) 4100
CPU-Z mt 79,75 (24) 3875
Prime95 91,00 (24) 3750

CPU-Z st 57,25 (22) 4125
CPU-Z mt 71,50 (22) 3950
Prime95 77,75(22) 3750

CPU-Z st 52,50 (20) 4150
CPU-Z mt 65,25 (20) 4000
Prime95 69,50 (20) 3800

*legenda: program testujący, temperatura w st. C, temperatura otoczenia w st. C, zegar w MHz (auto PBO)

 

Widać, że pomimo problemu z odbieraniem ciepła (wysoki współczynnik W/mm2) chłodzenie ma znaczenie, przynajmniej do pewnego stopnia. Choć też całkiem możliwe, że solidny miedziany kloc z większą liczbą hp nie odstawałby od LC.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście kiedyś obudowę do dysków 3.5 na USB 3.0? W sensie,że było miejsca na więcej dysków?Np 5 ?

Czy są tylko obudowy pod jeden dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zabójcza tej lian li.

 

Kupię sobie stację dokująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mają monoblok do Maximus Gene, który nie jest kompatybilny do końca z tą płytą. :E

co :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co :E

 

Jest wersja monobloku z oświetleniem bling-bling ARGB, a ta płyta nie ma złącza ARGB tylko zwykłe RGB i nie ma jak tego podłączyć :E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<klap klap> :lol2:

 

widać dla kogo, przez kogo oraz jak to jest projektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja monobloku z oświetleniem bling-bling ARGB, a ta płyta nie ma złącza ARGB tylko zwykłe RGB i nie ma jak tego podłączyć :E.

 

Ale płyta szmelc! :D Trzeba jeszcze kontroler dokupić żeby działało jak należy tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś obudowę mITX do mocnego configu: RTX 2080, 6700k, Seasonic Titanium 1000W (chcę duży zasilacz bo SFX Corsaira są dla mnie za głośne. Priorytetem jest taka aranżacja obudowy, aby osiągnąć jak najlepsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne zasilacze sfx, nie potrzebujesz takiej mocy. Ciężko będzie o super kompaktowego itx, który zmieści taką cegłę jak ten seasonic 1000w, to dość duży zasilacz.

Tu właśnie się skończył ncase chwilę temu w niezłej cenie: https://allegro.pl/oferta/ncase-m1-obudowa-mini-itx-srebrna-8377984480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasilaczem będzie problem, bo jest długi - Parvum X2.0 czy Parvum VEER 1.0 są przewiewne, ale ten zasilacz nie wejdzie. Pod taki config wystarczy tak na prawdę dobre 550W, a dla zapasu 650W.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już NCase, teraz pobawiłbym się czymś innym :P. Co do zasilacza, to w sumie nie mam nic przeciwko zmianie, byle było ciche bo Corsair SF600 Gold był za głośny ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SF600 Gold jest najgłośniejszy z całej linii SF, już SF450 jest cichszy. SF600 Platinium oraz SF750 Platinum są cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś obudowę mITX do mocnego configu: RTX 2080, 6700k, Seasonic Titanium 1000W (chcę duży zasilacz bo SFX Corsaira są dla mnie za głośne. Priorytetem jest taka aranżacja obudowy, aby osiągnąć jak najlepsze chłodzenie

 

Miałem w łapach SF600 platinum. Byłem zdziwiony jego kulturą pracy. Jest bardzo dobrze.

 

Co do ciekawych bud, to Inwin A1. Jeśli chodzi o temperatury gpu, to wręcz absurdalnie dobre, bo 63 stopnie vs 69-70 jakoś w mastercase (sito atx). Buda była 1cm podniesiona wyżej niż normalnie, bo przestrzeń pod spodem w defalut to jakieś nieporozumienie. Po prostu wentylatory pod kartą dają ogromnego boosta i świetnie odbierają ciepło wraz z tym na boku. CPU tradycyjnie jak to w budach bez górnego wentylatora i kilka stopni trzeba doliczyć.

 

Temperatury jak na ITX po prostu świetne. Buda w środku się nie nagrzewa. Sprawdzałem organoleptycznie wkładając dłoń przy wygrzewaniu occt psu stress test. Cena jednak wysoka przez zasilacz jaki dodają "gratis".

 

Można wsadzić sf600 lub np. coś atx do 14cm jak seasonic focus.

 

2FMsEoe.jpg?1

 

 

PS.

 

Gdyby ktoś się zastanawiał, to jest miejsce aby z tyłu wyprowadzić węże na wysokości śledzi.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz InWin ma nowszą A1 PLUS :)

 

A dzięki temu A1 starszą można dostać w dobrej cenie:

https://www.ceneo.pl/64493805

779zł z zasilaczem i ładowarką bezprzewodową za ładnego ITXa to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz górnych lotów to zdecydowanie nie jest w wersji bez plus w każdym razie. Plus ma dodane 2 wentylatory i ledy rgb. Zasilacz jest gold, a nie bronze. 2x mocniejsza ładowarka na topie, lecz przez to top jest też brzydszy, ale to już kwestia gustu. Buda idealna nie jest. Inwin niepotrzebnie ją zrobił pod swój zasilacz oraz ta ładowarka nie wiadomo po co. Widząc jak wygląda wentylacja już rok temu wiedziałem, że będzie dobrze, ale jak robiłem testy, to aż nie dowierzałem jeśli chodzi o temperatury GPU. Jednak też standardowo jest zbyt mało miejsca pod spodem budy. Podniesienie jej o ten 1cm zmienia bardzo, bardzo dużo. Ciekawe w sumie jakby tak ją podnieść o te 5cm czy by było jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawiej wyszlaby z zewnętrzną chłodnica. Pod biurkiem na stałe przykręcić z metr 120 lub 140mm. Byłoby kozak.

 

Sam o tym myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie te "przelotki" wkręcić własnie z tyłu na wysokości śledzi. Chociaż będzie tak stosunkowo na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, zastanowię się nad nimi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby potrzeba było, jest nowa fajna zabawka w sam raz do D5 NEXT zamiast QUADRO:

http://www.angela.pl/p14836,aquacomputer-farbwerk-360.html

 

Splity9 + D5 Next + Farbwerk 360 = pierdylion czujników, wentyli oraz LEDów RGBpx z możliwością puszczenia części na podświetlenie AMBI za monitorem.

 

Gdyby Farbwerk 360 miał chociaż jedno wyjście na sterowanie PWM, tak zeby sobie je rozdzielić to była by już totalna torpeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebe, mam juz drugie Control PCB w CoolerMasterze C700M i znowu padly mi LEDy na tylnej czesci topu kiedy zdjalem przedni panel. Zgasly i umarly na dobre.

Lian Li byla mala, R6 tez ale o niebo lepiej wykonane od tego CMa.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...