Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

między wężem 8/10 a 13/19 nie ma różnicy w wydajności.... prędzej ograniczy flow złączka, czy to blok lub chłodnica niż wąż. Dla wyglądu owszem można pokusić się o zmianę ;)

 

W jaki sposób złączki ograniczają wydajność? Złączki kątowe są złe? Bo mam dwie albo trzy w układzie...

 

Siostra wróciła z aparatem z wakacji więc pokażę wam niedługo mój "tymczasowy" układzik... a mobas z bloczkami od hilfiger'a już powinien być gdzieś na poczcie :]

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące bloczków na CPU - który będzie wydajniejszy Prison Pro V2 czy Enzotech Sapphire :]

Edytowane przez badman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że chodziło mu o niebieskie świecące katody a nie węże :]

Skorek_, zajrzyj tutaj... 30zł i będzie niebiesko

Dokładnie chodziło o katody. Nie wiedziałem jak się to zwało, dzięki za info :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób złączki ograniczają wydajność? Złączki kątowe są złe? Bo mam dwie albo trzy w układzie...

 

Siostra wróciła z aparatem z wakacji więc pokażę wam niedługo mój "tymczasowy" układzik... a mobas z bloczkami od hilfiger'a już powinien być gdzieś na poczcie :]

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące bloczków na CPU - który będzie wydajniejszy Prison Pro V2 czy Enzotech Sapphire :]

 

 

i to jeszcze jak.... Polskie złączki mają w środku mniejszą średnice ~6mm a waż 8mm do tego kąt 90*.... ciecz spotyka opór na ściance złączki

 

co do bloków poszukaj testów i porównań do innych.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to jeszcze jak.... Polskie złączki mają w środku mniejszą średnice ~6mm a waż 8mm do tego kąt 90*.... ciecz spotyka opór na ściance złączki

 

co do bloków poszukaj testów i porównań do innych.

 

W takim razie wywalę te kontowe złączki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Seba dawał linki do holderków ;) Może komuś się przyda

http://multisort.pl/products/644/1.html

 

Osobiście zamówiłem sobie 20 sztuk o średnicy 9mm i 11,5mm jednak sobie je darowałem bo w 690-tce bez wiercenia nie ma bata żeby ładnie poukładać. Do holderka o średnicy 11,5mm wejdzie (ale bardzo ciężko) 12 kabli z wiązki ATX. Do 9mm wejdzie coś około 5 kabli. Ogromnym plusem sklepu jest to, że bez względu czy weźmiesz wysyłkę pocztą czy kurierem płacisz 13zł i nie doliczają nic za pobranie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś i ja:

 

http://www.tabal.pl/

 

Cieli mi bok budy,fotki pod linkiem w sigu o chłodzeniu,coś 20zł dałem za otwór pod 120kę i 4 dziurki pod śrubki kaliber 4mm :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarux, przydałoby się też trochę linków do różnych sklepów z obudowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że madtech miał sporo obudów ale jak nazywa się jego oddział zajmujący się sprzedażą dla prywatnych klientów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarux, przydałoby się też trochę linków do różnych sklepów z obudowami.

 

To chyba większość potrafi znaleźć ;) opinie mogą poczytać chociażby na ceneo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowanie niedługo startuje z worklogiem ale mam parę pytań ;)

Otóż kupuję wąż Feser Tube white 10/13 i mam oryginalne złączki choinkowe od Swiftecha (te plastikowe). Na razie ich nie będą wymieniać ale brakuje mi jeszcze dwóch złączek. Gdy kupie choinkowe - dokładnie te: click to dobrze byłoby zaopatrzyć się również w taki oto zacisk czy sobie go darować?

Bloki mam Swiftech Storm i Swiftech MCW30 i właśnie u nich mam te plastikowe złączki choinkowe i te zaciski- w miarę dobre są te złączki i zaciski są konieczne? Nie chce ich zmieniać bo pasują kolorystycznie do bloku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z przedłużkami PCI-E?

Do 24pin i 8pin bez problemu można kupić w coolingu czy angeli, ale jeśli chodzi o zasilanie do grafy, to znalazłem na allegro tylko jedną aukcję i do tego kabelek bardzo krótki, co mnie nie zadowala :]

Niby mógłbym wykorzystać dodaną do grafy przejściówkę 2xMolex > PCI-E, ale też jest króciutka.

Całe to zamieszanie oczywiście z powodu oplatania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowanie niedługo startuje z worklogiem ale mam parę pytań ;)

Otóż kupuję wąż Feser Tube white 10/13 i mam oryginalne złączki choinkowe od Swiftecha (te plastikowe). Na razie ich nie będą wymieniać ale brakuje mi jeszcze dwóch złączek. Gdy kupie choinkowe - dokładnie te: click to dobrze byłoby zaopatrzyć się również w taki oto zacisk czy sobie go darować?

Bloki mam Swiftech Storm i Swiftech MCW30 i właśnie u nich mam te plastikowe złączki choinkowe i te zaciski- w miarę dobre są te złączki i zaciski są konieczne? Nie chce ich zmieniać bo pasują kolorystycznie do bloku :E

 

Kup NK12 i jak na to naciągniesz wąż 10 wtedy zaciski będą zbędne ;)

 

 

Jak to jest z przedłużkami PCI-E?

Do 24pin i 8pin bez problemu można kupić w coolingu czy angeli, ale jeśli chodzi o zasilanie do grafy, to znalazłem na allegro tylko jedną aukcję i do tego kabelek bardzo krótki, co mnie nie zadowala :]

Niby mógłbym wykorzystać dodaną do grafy przejściówkę 2xMolex > PCI-E, ale też jest króciutka.

Całe to zamieszanie oczywiście z powodu oplatania :)

 

 

Jeśli masz trochę chęci sam możesz sobie przedłużyć przedłużkę tą którą dostałeś do grafy lub z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup NK12 i jak na to naciągniesz wąż 10 wtedy zaciski będą zbędne ;)

 

Jeśli naciągnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli naciągnie :E

Fesera po rozgrzaniu naciągnie

Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris_90

Jaki blok na 4870 polecacie? Mam 2x120mm i za cicho nie jest ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup NK12 i jak na to naciągniesz wąż 10 wtedy zaciski będą zbędne ;)

(...)

Hmm no dobra :) A te oryginalne, plastikowe złączki od Swiftecha mogą być czy lepiej je wymienić? :E

 

 

Fesera po rozgrzaniu naciągnie
Damy radę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki blok na 4870 polecacie? Mam 2x120mm i za cicho nie jest ..

Zdejmij jeden wentylator, a drugi skręć na 7V i masz ciszę i w miarę dobre temperatury o ile sygnatura nie kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki blok na 4870 polecacie? Mam 2x120mm i za cicho nie jest ..

 

 

mam na accelero ( po małym modzie ;p) założone 2x Acuatake 120 Pro na 12V i jakoś ich nei słyszę, ze wszystkich elementów w budzie słysze dysk i napęd jak coś doczytuje/nagrywam :)

proponuję zostawić oba ale skręcić je na 7V ;) tak jak pisał Jarux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam na accelero ( po małym modzie ;p) założone 2x Acuatake 120 Pro na 12V i jakoś ich nei słyszę, ze wszystkich elementów w budzie słysze dysk i napęd jak coś doczytuje/nagrywam :)

proponuję zostawić oba ale skręcić je na 7V ;) tak jak pisał Jarux

Acutake na 12V uważasz za ciche? To chyba jakiś żart. Podłącz na 7V, co prawda wtedy one ledwo co dmuchają ale lepsze to niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tymi dwoma wentylatorami? sam mam accelero S1 na HD 4850 i jest na nim aby 1 fander puszczony na minimum i to wystarcza. Dla testu wyłącz jeden wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ;P dlaczego dwa? po pierwsze wiem, że moja sekcja piszczy przy wysokich temp na jednym wentylu, a jak mam dwa to, tak jak CI psiałem Jarux zrobię sobie kontroler dla obu wiatraków i jednego skręce na minimum(gpu) a drugiego na 9v(sekcja) i będzie ok.

A poz ato bardziej mi się podoba accelero z dwoma wentylatorkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup NK12 i jak na to naciągniesz wąż 10 wtedy zaciski będą zbędne ;)

 

Ja mam NK12 i wąż 10/13 (BlackWater) i strasznie ciężko jest to naciągnąć :]

 

Jakie inne węże polecacie na NK12... ewentualnie jakiś wąż 8/10 którym można łączyć bloczki, które są blisko siebie, bo ten który mam teraz nie da rady :]

Edytowane przez badman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...