Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlackHat

Jak poprawnie sformatować baterię w laptopie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu prosiłem was o pomoc w wyborze laptopa, wybrałem Toshibe A500.

 

Z racji, że na dniach ma do mnie dojechać, a mam niestety złe doświadczenia z pracą na baterii w CA mam do was pytania i prośbę o odpowiedź na nie.

 

1. Czy technika: 3,4 pełne rozładowania baterii i ładowanie jej przy wyłączonym komputerze to dobry sposób sformatowania baterii?

2. Przy jak długiej pracy na komputerze lepiej wyjąć baterię i pracować wyłącznie na ładowarce?

3. Czy jest jakiś właściwy sposób na poprawną konserwację baterii po jakimś czasie użytkowania?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. lapek jest o ile się nie mylę na baterii litowo-jonowej, a tych się nie formuje.

2. pierwsze słysze, ale niestety sprzedawcy gadają takie bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu ukazał się świetny (jak wszystkie) artykuł śp. pana Ryszarda Sobkowskiego Jak nie zabijać akumulatora?

Z niego powinieneś się dowiedzieć wszystkiego, a baterii się nie formuje bo wszystkie sprzedawane w UE muszą być już uformowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem czemu ludzie nadal w to wierzą ;) Tutaj nawet nie chodzi o samo formatowanie ale o to że urządzenie po naładowaniu baterii nie ciągnie prądu z sieci i odcina się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem co napisałem, bo jak wspomniałem miałem smutną przygodę z moją baterią z CA m160s.

Bateria po ok. 6 miesiącach użytkowania, trzymała do 30 minut (z poprzednich ok. 2,5 - 3h w idle).

 

Działo się tak ponoć (tak mi ktoś powiedział, nie pamiętam czy serwis czy jakiś 'expert') ponieważ:

1. źle sformatowałem baterię (o ile pamiętam "tylko" raz naładowałem do pełna i rozładowałem)

2. zostawiałem komputer czasem na noc, albo i 2, 3 dni pracy non stop (pracy mam na myśli - noc idle, za dnia normalna praca, gry, filmy itd)

 

Dlatego pytam o to wszystko już teraz, żebym znowu nie musiał wykładać 400zł na baterię po 6 miesiącach.

Uprzedzając pytania - bateria z CA to: Bateria Litowo-Jonowa 7200mAh

 

urządzenie po naładowaniu baterii nie ciągnie prądu z sieci i odcina się

znaczy się... bateria naładuje się, będzie pełna, wtedy nie pobiera prądu z sieci aż do momentu gdy osiągnie jakiś tam minimalny poziom energii w akumulatorze?

 

@A92: dzięki za arta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Baterii się nie formatuje.

2) Najlepiej jak się nie używać rozładować do 40% i trzymać w lodówce - ja tego nie robię.

3) Bateria i tak mam swoją ilość cykli ładowania, więc prędzej czy później "zdechnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak pisałem o tym dosłownie z 2 miesiące temu, tutaj to mnie wyśmiali, że science fiction opowiadam... Węgry jak Węgry, ale jakby tak Turcja zrobiła taki numer (a przecież Erdogan to kumpel putlera) to zobaczymy w razie godziny W wojska natowskie z UE jak świnia niebo... Bo jakby Turcja przeszła do bloku ruskiego to każdy kraj UE zostawi sobie wojska u siebie do obrony... A nawet wystarczy pewno to, że Turcja oznajmi, że zachowuje "neutralność" to i tak kraje UE będą posrane i nikt tu nic nie przyśle...
    • A nie miałeś wyciągniętej broni? Mnie raz tak wsadzili do więzienia, ale miałem klucz i po prostu wyszedłem.   Za drugim razem, wparowałem już bocznym wejściem obok nich i nic nie zrobili. Brechtałem z tego, bo przy tym quescie jeszcze zmienia się muzyczka, aby podkręcić napięcie skradania, a ja sobie chodziłem jak u siebie.
    • @Passt A jak uzywam tego alienware DWF w 100Hz zeby miec 10 bit to w tym cru i tak daje odswierzanie 155hz a wtedy w Freesysnc 24 - 154? Czy wtedy odswirzeanie na 90hz a freesync na 24 - 89?
    • A cały ten cyfrowy syf zaczął się wraz ze startem Steam. 
    • Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm. Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach.  Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...