Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

batonx

Dodatkowy monitor do laptopa...

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem na szatanski pomysl, aby do swojego Della (Latitude E6500) podlaczyc dodatkowy monitor (w pracy). Rozdzielczosc na jakiej pracuje 1920x1200 jest dosc meczaca przy pracy kilkanascie godzin na dobe...

 

Wstepny wybor to 24 calowy monitor marki Dell - UltraSharp 2408WFP

 

http://accessories.euro.dell.com/sna/produ...&sku=147256

 

Zamierzam go zainstalowac na ponizszych uchwycie biurkowym:

 

http://www.edbak.pl/?d=194

 

 

W zwiazku z powyzszym ma do Was, Szanowni Forumowicz kilka pytan i bardzo Was prosze o wyczerpujace odpowiedzi ;-)

 

1. Czy to dobry wybor, moze polecicie inny monitor do kilkunastogodzinnej pracy? Nie jestem fanatykiem marki Dell, za moim wyborem przemawiaja wysokie oceny jakie osiaga ten monitor w rankingach. Stosunkowo korzystna cena ok. 2400pln

brutto. Zlacze display port... Rozdzielczosc 1920x1200 przy 24 cala bedzie zapewne duzo bardziej komfortowa niz przy 15...

 

2. Czy na takim monitorze komfortowo bede mogl pracowac na 2 oknach przegladarki (wzglednie innych programach) ulozonych rownolegle? Oczywiscie jako 3 okno bedzie sluzyl ekran laptopa... a moze do takiego zastosowania lepiej wybrac inny monitor?

 

3. Uchwyt jaki sobie wybralem przeznaczony jest do monitorow o maksymalnej rozdzielczosci 22 cali ... konsultowalem sie jednak ze sprzedawca i twierdzi, ze jesli monitor nie wazy wiecej niz 10kg (dell wazy 9,6) i ma rozstaw srob do mocowania 100x100 (tego wlasnie nigdzie nie moge odnalesc!!!) to bedzie ok.

 

 

Co o tym wszystkim myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpadlem na szatanski pomysl, aby do swojego Della (Latitude E6500) podlaczyc dodatkowy monitor (w pracy). Rozdzielczosc na jakiej pracuje 1920x1200 jest dosc meczaca przy pracy kilkanascie godzin na dobe...

 

Wstepny wybor to 24 calowy monitor marki Dell - UltraSharp 2408WFP

 

http://accessories.euro.dell.com/sna/produ...&sku=147256

 

Zamierzam go zainstalowac na ponizszych uchwycie biurkowym:

 

http://www.edbak.pl/?d=194

 

 

W zwiazku z powyzszym ma do Was, Szanowni Forumowicz kilka pytan i bardzo Was prosze o wyczerpujace odpowiedzi ;-)

 

1. Czy to dobry wybor, moze polecicie inny monitor do kilkunastogodzinnej pracy? Nie jestem fanatykiem marki Dell, za moim wyborem przemawiaja wysokie oceny jakie osiaga ten monitor w rankingach. Stosunkowo korzystna cena ok. 2400pln

brutto. Zlacze display port... Rozdzielczosc 1920x1200 przy 24 cala bedzie zapewne duzo bardziej komfortowa niz przy 15...

 

 

Co o tym wszystkim myslicie?

 

Monitor jest OK. Jeżeli jednak montujesz go na zewnętrznym uchwycie i to w dodatku do notebooka - to funkcja pivot będzie Ci zbywać ...

A jeżeli może być bez pivota - to zdecydowanie korzystniej wypada P24W-5 (można znaleźć nawet < 2kzł.) .

 

 

2. Czy na takim monitorze komfortowo bede mogl pracowac na 2 oknach przegladarki (wzglednie innych programach) ulozonych rownolegle? Oczywiscie jako 3 okno bedzie sluzyl ekran laptopa... a moze do takiego zastosowania lepiej wybrac inny monitor?

 

najważniejsza w tym przypadku jest natywna rozdzielczość 1920x1200 (a przekątna może być 22"-26") i będzie właściwym rozwiązaniem

 

3. Uchwyt jaki sobie wybralem przeznaczony jest do monitorow o maksymalnej rozdzielczosci 22 cali ... konsultowalem sie jednak ze sprzedawca i twierdzi, ze jesli monitor nie wazy wiecej niz 10kg (dell wazy 9,6) i ma rozstaw srob do mocowania 100x100 (tego wlasnie nigdzie nie moge odnalesc!!!) to bedzie ok.

 

2408WFP ma także możliwość mocowania w standardzie VESA 100x100 (po demontażu podstawy z pivotem).

A sam panel waży nawet niecałe 7kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Prosze napisz jeszcze czy ten pivot jest cos wart i czy jest sens zakupu wiekszego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Prosze napisz jeszcze czy ten pivot jest cos wart i czy jest sens zakupu wiekszego monitora?

 

PIVOT (czyli możliwość obrotu ekranu o 90 stopni - to pozycji portretowej) był IMO pożyteczny (dla osób pracujących np. z tekstem w Wordzie) w monitorach o proporcjach 5:4 (15 - 19 " ). W monitorach panoramicznych (1680x1050 i więcej, 1920x1080, 1920x1200) gdzie tryb pracy ze "stronami" w przeważającej większości przypadków polega na umieszczeniu dwóch stron obok siebie (czyli dokładnie tak jak wspomniałeś na początku tematu) praktyczne znaczenie fabrycznie instalowanej funkcji pivot - po prostu zmalało do minimum.

Nawet wśród wymagających użytkowników wykorzystujących obracany ekran panuje przekonanie, że lepiej wybrać dobry panel , a ew. funkcję pivot realizować za pomocą zewnętrznych uchwytów (mocowanych zgodnie ze standardem VESA), zwłaszcza że dzisiejsze możliwości kart graficznych pozwalają również na bardzo łatwy obrót wyświetlanego obrazu i nie jest wymagane "wsparcie" w monitorze sprzętowego przełączania sterowania matrycy.

Poza nielicznymi wyjątkami (do których zalicza się również wspomniany wyżej Dell) wykorzystywane w stopniu większym niż przeciętna - monitory z pivot-em - to średniej klasy niedrogie modele dedykowane do zastosowań biurowych, gdzie decydują przede wszystkim względy ekonomiczne (zastosowanie dodatkowego uchwytu w istotny sposób wpłynęłoby na cenę kompletnego rozwiązania).

 

Ponieważ (jak widać) szukasz rozwiązania z "wyższej półki", mając już doświadczenie z pracą w wysokiej rozdzielczości na niedużej powierzchni - znasz dobrze niedoskonałości takiego rozwiązania i wiesz czego oczekujesz.

Przy wyborze monitorów tej klasy do twoich zastosowań "dodatki" typu pivot czy wbudowane głośniki nie powinny w decydujący sposób wpływać na wybór (oczywiście fajnie jak jest opcja).

 

W Twoim przypadku: po demontażu podstawy w celu zamocowania panelu (jak planujesz) w dodatkowym uchwycie - demontujesz jednocześnie opcję obracania panela zainstalowaną w podstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o pomoc w takim temacie: mam laptop Toshiba U400-17Y 13", podlaczylem monitor full HD 24" Benq z pivotem. Monitor sprawuje sie bardzo dobrze, ale pivot nie dziala, gdy instaluje sterownik to po restarcie kompa wychodzi error. Probowalem juz nawet jakiegos innego programu do pivota i nie da rady. Mysle ze karta grafiki broni sie przed tym by matryca laptopa nie pokazywala obrazu inaczej niz powinna.

Jak poradzic sobie z tym problemem? Gdzie mozna pobrac jakis inny, nowy, skuteczny soft do pivota zebem mogl ten monitor sobie przekrecic o 90 stopni? Na PC dzialal mi wysmienicie. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszą mnie ludzie którzy najpierw kupują laptopa, a potem dokupują do niego części jak do komputera stacjonarnego (chociaż w twoim przypadku jest to uzasadnione). Myszka oczywiście obowiązkowa, potem okazuje się że głośniczki w laptopie są za słabe trzeba dokupić stacjonarne, później znowu okazuje się że oglądane filmy na tak małym monitorze duża tracą, więc trzeba dokupić monitor. Jeszcze tylko brakuje zwykłej klawiatury (bo ta w laptopie może okazać się niewygodna) i mamy stacjonarnego laptopa, zresztą u większości i tak laptop tylko stoi na biurku, gdyż go nigdzie nie zabierają, bo nie maja takiej potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śmieszą mnie ludzie którzy najpierw kupują laptopa, a potem dokupują do niego części jak do komputera stacjonarnego (chociaż w twoim przypadku jest to uzasadnione). Myszka oczywiście obowiązkowa, potem okazuje się że głośniczki w laptopie są za słabe trzeba dokupić stacjonarne, później znowu okazuje się że oglądane filmy na tak małym monitorze duża tracą, więc trzeba dokupić monitor. Jeszcze tylko brakuje zwykłej klawiatury (bo ta w laptopie może okazać się niewygodna) i mamy stacjonarnego laptopa, zresztą u większości i tak laptop tylko stoi na biurku, gdyż go nigdzie nie zabierają, bo nie maja takiej potrzeby...

 

Zenuja mnie ludzie, ktorzy zawieraja glos nie na temat. I nie zamierzam polemizowac z Toba, dlaczego akurat ja mam monitor zewnetrzny podlaczony do laptopa, moze za pare lat zrozumiesz gdy poczujesz potrzebe miec jeden mobilny maly komputer, a w domu bedziesz potrzebowal pracowac na np. dwoch arkuszach A4 jednoczesnie. Koniec TEGO tematu, prosze jesli ktos mi moze pomoc o kompetentna odpowiedz na zadane WCZESNIEJ pytanie dot. pivot'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej wybrac Dell 2709W ? Dodatkowe 3 cale wiecej a roznica w cenie niewielka... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy ktoś może jest zainteresowany ale nie dawno natknąłem się na taki artykuł w którym przedstawione są monitory specjalnie pod notebooki (oraz te mniejsze netbooki) ich zaletą jest to że nie posiadają stopki dzięki czemu są równe wysokością z laptopem....http://www.egospodarka.pl/46153,Monitor-LG-W30S-Color-Pop,1,15,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...