Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jur_N16

Router Wi-Fi do dalekiego zasięgu (150-200m)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam totalną pustkę w głowie (czym więcej czytam tym większą) :hmm: w sprawie wyboru routera.

Otóż mam internet z TEJ FIRMY Jest to zwykły ADSL (1Mbit) i potrzebuję sięgnąć z tym netem do laptopa oddalonego o jakieś 200m. Anteny mogą się widzieć, jeżeli była by to dodatkowa zewnętrzna antena do routera. Oczywiście komp "domowy" chciał bym aby został jak jest, czyli na kabelku. Z lapka korzystał bym również w domu, ale to zasięg 10-20m.

Proszę o radę, czy w ogóle da się coś takiego zrobić (w rozsądnych pieniądzach) czy działanie jednak będzie tylko na terenie mieszkania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam totalną pustkę w głowie (czym więcej czytam tym większą) :hmm: w sprawie wyboru routera.

Otóż mam internet z TEJ FIRMY Jest to zwykły ADSL (1Mbit) i potrzebuję sięgnąć z tym netem do laptopa oddalonego o jakieś 200m. Anteny mogą się widzieć, jeżeli była by to dodatkowa zewnętrzna antena do routera. Oczywiście komp "domowy" chciał bym aby został jak jest, czyli na kabelku. Z lapka korzystał bym również w domu, ale to zasięg 10-20m.

Anteny muszą się widzieć, to gwarantuje prawidłowy zasięg.

Proszę o radę, czy w ogóle da się coś takiego zrobić (w rozsądnych pieniądzach) czy działanie jednak będzie tylko na terenie mieszkania ?

co to znaczy :hmm:

 

Na tym forum było to milion razy wystarczy użyć SZUKAJ. Jest w prawym górnym rogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy :hmm:

 

Na tym forum było to milion razy wystarczy użyć SZUKAJ. Jest w prawym górnym rogu.

 

Bardzo śmieszne :kwasny: Jam bym znalazł na szukajce to bym nie pytał.

Pytania są takie:

1. Czy możliwy jest do uzyskania taki zasięg?

2. czy wystarczy zwykły router z możliwością dołączenia zewnętrznej antenki?

3. Jeżeli tak to czy antenka ma być jakaś panelowa czy inna? nie mam pojęcia jaka

 

W ogóle nie miałem wcześniej do czynienia z radiówkami,a tylko DSL stąd moje pytania.

Np. TAKI router wystarczy ? czy potrzebny jakiś droższy ? i jaka do niego antenka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Możliwy jest zasięg nawet kilka kilometrów, pod warunkiem widzialności optycznej anten i pustej strefy Fresnela

http://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_Fresnela

2.Tak.

3. Może być panelowa.

 

Nie nadaje się. Musi być z jedną antenką.

Poszukaj Tplinka. Mają mocne anteny i na ogół moc wyjściową 18 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi być z jedną antenką.

 

Hmm. Zakodowałem sobie z jakiegoś powodu, że żeby mieć w jednym kierunku daleki zasięg jest potrzebna 1 antenka zewnętrzna, a do łączności w mieszkaniu potrzebuję drugiej tej na routerze :hmm:

Jak widać źle to wymyśliłem.

 

Czyżby TAKI + TA antena rozwiązały mój problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Zakodowałem sobie z jakiegoś powodu, że żeby mieć w jednym kierunku daleki zasięg jest potrzebna 1 antenka zewnętrzna, a do łączności w mieszkaniu potrzebuję drugiej tej na routerze :hmm:

Jak widać źle to wymyśliłem.

W nie których starszych modelach tak było. Jedna była od trybu b a druga od trybu g. W tej chwili zmiana jednej anteny na zewnętrzną spowoduje raczej żę wifi praktycznie przestanie działać.

Czyżby TAKI + TA antena rozwiązały mój problem ?

Tak może być. Tylko upewnij się, że wtyki pasują. Nie widzę aby w zestawie był przewód z końcówkami. Z przewodem nie przesadzaj jakieś 5m maksymalnie 7m jeśli to jakiś tani przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kabelku pamiętam ;) a będzie go 3-4m (tyle co za okno).

Komp domowy będzie na ok 10 m UTP.

Dzięki za przypomnienie o wtykach, kupił bym jak leci i był by zonk.

Ogólnie dzięki za pomoc. Mam nadzieję że nie będzie problemów z konfiguracją sprzętu.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komp domowy będzie na ok 10 m UTP.

To akurat nie problem.

Dzięki za przypomnienie o wtykach, kupił bym jak leci i był by zonk.

Oczywiście masz zaciskarkę do wtyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciskarki nie mam ale dam radę ;)

Albo gotowy kupię, albo ktoś mi zaciśnie.

Bardziej się martwię tym zasięgiem wi-fi w domu.

Czy taka panelowa antena sieje na tyle w tył i na boki, że da radę przez ścianę, czy dwie i to na ukos do tyłu ?

 

Może antenkę jakąś inną nie panelową.

Obawiam się o ten zasięg na boki i do tyłu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka panelowa antena sieje na tyle w tył i na boki, że da radę przez ścianę, czy dwie i to na ukos do tyłu ?

 

Może antenkę jakąś inną nie panelową.

Obawiam się o ten zasięg na boki i do tyłu :kwasny:

Przy odrobinie szczęścia. :)

Jeśli nie musisz dokupić AP i wszystko będzie na pewno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednaj jakaś inna antenka, która będzie siała bardziej na boki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jednaj jakaś inna antenka, która będzie siała bardziej na boki ?

Każda antena sieje na boki, dlatego napisał ci że przy odrobinie szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zamawiam.

Myślałem że jakieś modele sieją bardziej ;)

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Ładna zabawka dla amatorów tanich rozwiązań i spędzania czasu na różnych forach. :lol2:

Nawet nie za bardzo wiem co można by z tego zrobić. Ale jedno wiem na pewno kłopoty wliczone w cenę :lol2:

Wystawienie tego za okno na pewno spowoduje, że z czasem przestanie to działać.

Poszukaj zwykłej anteny panelowej lub typu yagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...