Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jur_N16

Router Wi-Fi do dalekiego zasięgu (150-200m)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam totalną pustkę w głowie (czym więcej czytam tym większą) :hmm: w sprawie wyboru routera.

Otóż mam internet z TEJ FIRMY Jest to zwykły ADSL (1Mbit) i potrzebuję sięgnąć z tym netem do laptopa oddalonego o jakieś 200m. Anteny mogą się widzieć, jeżeli była by to dodatkowa zewnętrzna antena do routera. Oczywiście komp "domowy" chciał bym aby został jak jest, czyli na kabelku. Z lapka korzystał bym również w domu, ale to zasięg 10-20m.

Proszę o radę, czy w ogóle da się coś takiego zrobić (w rozsądnych pieniądzach) czy działanie jednak będzie tylko na terenie mieszkania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam totalną pustkę w głowie (czym więcej czytam tym większą) :hmm: w sprawie wyboru routera.

Otóż mam internet z TEJ FIRMY Jest to zwykły ADSL (1Mbit) i potrzebuję sięgnąć z tym netem do laptopa oddalonego o jakieś 200m. Anteny mogą się widzieć, jeżeli była by to dodatkowa zewnętrzna antena do routera. Oczywiście komp "domowy" chciał bym aby został jak jest, czyli na kabelku. Z lapka korzystał bym również w domu, ale to zasięg 10-20m.

Anteny muszą się widzieć, to gwarantuje prawidłowy zasięg.

Proszę o radę, czy w ogóle da się coś takiego zrobić (w rozsądnych pieniądzach) czy działanie jednak będzie tylko na terenie mieszkania ?

co to znaczy :hmm:

 

Na tym forum było to milion razy wystarczy użyć SZUKAJ. Jest w prawym górnym rogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy :hmm:

 

Na tym forum było to milion razy wystarczy użyć SZUKAJ. Jest w prawym górnym rogu.

 

Bardzo śmieszne :kwasny: Jam bym znalazł na szukajce to bym nie pytał.

Pytania są takie:

1. Czy możliwy jest do uzyskania taki zasięg?

2. czy wystarczy zwykły router z możliwością dołączenia zewnętrznej antenki?

3. Jeżeli tak to czy antenka ma być jakaś panelowa czy inna? nie mam pojęcia jaka

 

W ogóle nie miałem wcześniej do czynienia z radiówkami,a tylko DSL stąd moje pytania.

Np. TAKI router wystarczy ? czy potrzebny jakiś droższy ? i jaka do niego antenka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak. Możliwy jest zasięg nawet kilka kilometrów, pod warunkiem widzialności optycznej anten i pustej strefy Fresnela

http://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_Fresnela

2.Tak.

3. Może być panelowa.

 

Nie nadaje się. Musi być z jedną antenką.

Poszukaj Tplinka. Mają mocne anteny i na ogół moc wyjściową 18 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi być z jedną antenką.

 

Hmm. Zakodowałem sobie z jakiegoś powodu, że żeby mieć w jednym kierunku daleki zasięg jest potrzebna 1 antenka zewnętrzna, a do łączności w mieszkaniu potrzebuję drugiej tej na routerze :hmm:

Jak widać źle to wymyśliłem.

 

Czyżby TAKI + TA antena rozwiązały mój problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Zakodowałem sobie z jakiegoś powodu, że żeby mieć w jednym kierunku daleki zasięg jest potrzebna 1 antenka zewnętrzna, a do łączności w mieszkaniu potrzebuję drugiej tej na routerze :hmm:

Jak widać źle to wymyśliłem.

W nie których starszych modelach tak było. Jedna była od trybu b a druga od trybu g. W tej chwili zmiana jednej anteny na zewnętrzną spowoduje raczej żę wifi praktycznie przestanie działać.

Czyżby TAKI + TA antena rozwiązały mój problem ?

Tak może być. Tylko upewnij się, że wtyki pasują. Nie widzę aby w zestawie był przewód z końcówkami. Z przewodem nie przesadzaj jakieś 5m maksymalnie 7m jeśli to jakiś tani przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kabelku pamiętam ;) a będzie go 3-4m (tyle co za okno).

Komp domowy będzie na ok 10 m UTP.

Dzięki za przypomnienie o wtykach, kupił bym jak leci i był by zonk.

Ogólnie dzięki za pomoc. Mam nadzieję że nie będzie problemów z konfiguracją sprzętu.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komp domowy będzie na ok 10 m UTP.

To akurat nie problem.

Dzięki za przypomnienie o wtykach, kupił bym jak leci i był by zonk.

Oczywiście masz zaciskarkę do wtyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciskarki nie mam ale dam radę ;)

Albo gotowy kupię, albo ktoś mi zaciśnie.

Bardziej się martwię tym zasięgiem wi-fi w domu.

Czy taka panelowa antena sieje na tyle w tył i na boki, że da radę przez ścianę, czy dwie i to na ukos do tyłu ?

 

Może antenkę jakąś inną nie panelową.

Obawiam się o ten zasięg na boki i do tyłu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka panelowa antena sieje na tyle w tył i na boki, że da radę przez ścianę, czy dwie i to na ukos do tyłu ?

 

Może antenkę jakąś inną nie panelową.

Obawiam się o ten zasięg na boki i do tyłu :kwasny:

Przy odrobinie szczęścia. :)

Jeśli nie musisz dokupić AP i wszystko będzie na pewno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednaj jakaś inna antenka, która będzie siała bardziej na boki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jednaj jakaś inna antenka, która będzie siała bardziej na boki ?

Każda antena sieje na boki, dlatego napisał ci że przy odrobinie szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zamawiam.

Myślałem że jakieś modele sieją bardziej ;)

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Ładna zabawka dla amatorów tanich rozwiązań i spędzania czasu na różnych forach. :lol2:

Nawet nie za bardzo wiem co można by z tego zrobić. Ale jedno wiem na pewno kłopoty wliczone w cenę :lol2:

Wystawienie tego za okno na pewno spowoduje, że z czasem przestanie to działać.

Poszukaj zwykłej anteny panelowej lub typu yagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...