Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Muminek

ANTEK XP ==> VCORE problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm. Taki problmik: nie moge ustawic napięcia zbyt wysoko gdy ustawie na 1,8V to dupa zimna. EPOX 8RDA3+ + zasilacz Chieftec 360W.Zmienie w biosiku napięcie komp sie wlancza i flashuje ustawienia.Potem znów sie restartuje ale zonk sprzęt działą(wszystko sie kręci monitor czarny) ale na wyswietlaczu MOBO jest FF co jest grane? Moze to wina chłodzenia? Antki mają jakieś wewnętrzne zabezpieczenia przed przegrzaniem? PROCEK: ANTEK 1,7 JIUHB DLT3C :)

 

[Edytowane: 24/5/2003 przez Muminek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

spróbuj flashować BIOS płyty, możliwe że ta nie obsługuje tego napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najnowszy bios:( Nie wiem co jest grane !!!! Moze to wina chłodzenia ? Mam badziewny cooler... Udało mi sie odpalic napięcie 1,9V ale było tak: Komp sie właczył pokazał taktowanie proca i lipa nagle zgon wyłaczył sie sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podnoisisz tylko napiecie??Domyslam sie ze jak podnosisz napiecie to podkreciles tez proca i pewnie podniosles FSB wiec moze pamieci Ci nie wyrabiaja...ja mialem takie obiawy jak opisujesz na 8RDA+ i byly to wlasnie pamieci...mala zabawa z ich napieciem i timingami i puscilem mojego Antka na 2.35 Ghz

 

[Edytowane: 24/5/2003 przez Dylu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. FSB udało mi sie max na 235MHz no ale to mało ważne... Pamiatki wytrzymują bo obniżyłem taktowanie o 50% w stosunku doszyny proca i dalej to samo... Moze kolejna wersja biosu rozwiaże ten problemik. A moze byc to przez chłodzenie ? w XPku jest wbudowany jakis czujnik temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wbudowany czujnik temp.A jaka masz temp jak ci siada komp chyba w bios mozesz wejsc i tam zobaczyc odczyt ale watpie zeby to byla tego wina...a jak z grafika i taktowaniem masz na auto czy na sztywno ustawione masz taktowanie AGP bo to tez wazne...a moze masz jakies urzadzenia w slotach PCI ktore nie trawia tak wysokiego FSB...przyczyn moze byc wiele...

 

[Edytowane: 24/5/2003 przez Dylu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie tak: wchodze do biosu --> zmieniam temperature --> zapisuje ustawienia --> komp sie restartuje --> flashuje bios --> komp sie restartuje i w tym momencie sobie kompter chodzi na wyswietlaczu jest FF i ciemnosc widze :( Na nforce chyba jest AGP zablokowane prawda? Ale ogólnie mi nie chodzi o FSB tylko o to ze jak mam nie podkręconego ANTKA i dam mu jakies wyzsze napięcie to jest taki objak jak pisalem na początku tej wypowiedzi :( Ale kicha :( Jak bede miec wc to sie przekonam czy to wina chłodzenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze grafika nie jest juz zablokowana tylko jest ustawiona na auto czyli jej czestotliwosc zmienia sie razem z FSB wiec przy kreceniu trzeba zablokowac recznie...a co do biosu to w swojej MoBo masz numerek 3507 ?? Jak nie to zassij stad http://www.epox.nl/BIOS/8RD33507.zip

 

[Edytowane: 25/5/2003 przez Dylu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co go grafiki to prawdopodobnie masz racje (nie sprawdzalem) ale nie o to mi cały czas chodzi.... Chce sprawić aby mój antek 1700 uruchomił sie np na VCORE 2.0V i lipa... BIOS MAM NAJNOWSZY :(((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem ja na 8RDA+ puscilem swojego 1700+ nawet na 2.1 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zostaje mi nic innego jak postawic na słabe chłodzenie SIC !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1 - sado-maso!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś jakie masz chłodzenie; wraz ze wzrostem napięcia wzrast (i to nawet sporo) wydzielana moc przez procka; jeśli jej wystarczająco szybko nie odprowadzasz to kupa;

a co do twojego problemu: taktuj zawsze synchronicznie pamięci; i nie szalej tak z tym napięciem bo sobie szybko procka spalisz; athlony nie mają wewnętrznego zabezpieczenia przed przegrzanem, ale płyta ma; możesz je ustawić ręcznie w biosie, a drugie jest na sztywno (gdyy procek przekroczy 110C);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem proca na 3*100 i był sobie 600MHz :) I mimo to nie chce przy wyzszym napieciu kumać.... a temperaturka nie przekroczyla 30stopni przy takim speedzie :( Mówisz ze to płyta blokuje proca hmmm... ciekawe idzie to jakos wyłączyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie ...

taka niska temperatura i nie idzie

moze plyta nie obsluguje tego napiecia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoczko. Na dniach kończe budowe WC więc powinno byc OKI :) Jak sie ma miedziany blok do aluminiowej chłodniczki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...