Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jarnet86

Zalman GS1000 SE by jarnet86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem obudowy Zalman GS1000 SE. Postanowiłem podzielić się z wami zdjęciami mojego kompa. O ile się doszukałem na forum są trzy worklogi tej obudowy (tylko że wszystkie poprzedniej wersji ja jestem pierwszym prezentującym wersję SE :) ) Jak na razie jeszcze nic w niej nie zmieniłem. Płytę główna idzie do wymiany z przyczyny opisanej tutaj. Zamieniam ją na MSI P45 Neo2-FR MOA Limited EDITION, powinna być jutro, najpóźniej w piątek jak UPS mnie znów nie zawiedzie bo obudowę słali mi tydzień :kwasny:. Zaraz po montażu postaram się pstryknąć parę fotek :). Fotki robione na SE k800i więc nie powalają jakością. Zastosowałem dodatkowe światło z lampki biurkowej i niektóre wyszły nawet znośnie.

 

Na początek zdjęcia mojej wcześniejszej obudowy

 

24379122.jpg

 

73153607.jpg

 

80737097.jpg

 

A oto mój zalmanik :)

 

51551479.jpg

 

18619500.jpg

 

40114394.jpg

 

25815082.jpg

 

Ponieważ miałem okazję zakupić tanio chłodzenie Arctic Cooling Accelero Xtreme 2900 które oczywiście jest dedykowane pod kary Radeon HD2900, ale ja postanowiłem spróbować zamontować go na mojego HD4850 od Gigabyte. Nie obeszło się bez małych modyfikacji chłodzenia. Nie wiem jak było by na referencie może wlazło by na niego to chłodzenie bez żadnych zmian.

 

86164140.jpg

 

Pierwszą rzeczą jaką musiałem zrobić było wycięcie kołków mocujących do laminatu i pozostawienie tylko czterech wokół chipu.

 

52385143.jpg

 

Następnie musiałem wyszlifować parę listków radiatora ponieważ przeszkadzało mi parę kondensatorów.

 

23045823.jpg

 

Jeszcze jedną rzecz jaką musiałem zrobić było odgięcie hot pipe'ów gdyż również przeszkadzały kondensatory. Niestety nie mam zrobionych fotek tej części modyfikacji. Jeżeli znajdą się zainteresowane osoby mogę zrobić parę ujęć ponieważ mam zamiar zmieniać tam jeszcze pastę. Polecam te chłodzenie gdyż można je tanio kupić bo chyba naprodukowali za dużo, a teraz nikt już przestarzałych HD2900 nie modyfikuje, również temperatura w stresie nie przekracza 45C mimo maksymalnego OC tej karty, które troszkę się polepszyło po zmianie z fabrycznego Zalman'a VF830.

 

Nie będę opisywał (chyba że ktoś sobie zażyczy :) ) jak przebiegł montaż chłodzenia na mem, NB i CPU opisywało już to parę osób, widz nie chcę się powtarzać. Mam nadzieję że wedle postanowienia czeka mnie jeszcze wiele modyfikacji, ale to nie w najbliższym czasie gdyż obecnie jestem już spłukany. Do czasy aż znajdzie się kaska mile widziane propozycje i spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak wrażenia po pierwszym kontakcie z SE. Jakiej grubości jest blacha boków? W poprzedniej wersji aluminium było dość grube, więc tu pewnie też jest z 1-1,5mm. W końcu SE waży ponad 17kg ;)

 

No i napęd oczywiście wymienisz...(?) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie wymieni to pewnie polakieruje ;). Możesz trochę lepiej kable ułożyć (szczególnie przy podłodze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad kupnem tej obudowy, ale nie mam pewności czy zmieści się tam mobas w standarcie E-ATX, w internecie napisane jest że tak, ale jakoś nie bardzo moge w to uwierzyć biorąc pod uwagę rozmieszczenie miejsc na śróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz jak wrażenia po pierwszym kontakcie z SE. Jakiej grubości jest blacha boków? W poprzedniej wersji aluminium było dość grube, więc tu pewnie też jest z 1-1,5mm. W końcu SE waży ponad 17kg ;)

 

Witam GURU modyfikacji i byłego (a szkoda) właściciela najlepiej zmodyfikowanego GS'a. :notworthy::E

Ogólnie obudowa spoko boczki są malowane proszkowo (tak przynajmniej mi się zdaje) i mają ok 1mm, ale te z poprzedniej wersji bardziej mi się podobały mają lepszą strukturę bo te z SE są gładkie. Ale za to plastiki są matowe i nie widać na nich każdego odcisku palca. No, ale jest kurewsko ciężka z 3 HDD to trzeba się sprężyć by ją podnieść.

 

No i napęd oczywiście wymienisz...(?) ;)

 

Napęd w przyszłości wymienię bo i tak mam problem z otwieraniem szuflady. Po wciśnięciu guzika muszę postukać w szufladkę by się otworzyła. Wygląda to tak jakby zepsuł się dzwonek i trzeba pukać :).

 

A jak nie wymieni to pewnie polakieruje ;). Możesz trochę lepiej kable ułożyć (szczególnie przy podłodze).

 

Do czasu wymiany to mam zamiar polakierować bo bodajże mam gdzieś czarny sprej. A kabelki poukładam jak nowe mobo zamontuję

 

Też myślałem nad kupnem tej obudowy, ale nie mam pewności czy zmieści się tam mobas w standarcie E-ATX, w internecie napisane jest że tak, ale jakoś nie bardzo moge w to uwierzyć biorąc pod uwagę rozmieszczenie miejsc na śróbki.

 

Podejrzewam że serwerówka wejdzie jest tak nawet w instrukcji. ale zakryje ci otwory do poprowadzenia kabli za mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak wejdzie - w końcu nie bez podstawnie by na oficialnej stronie zalman'a pisali o E-ATX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie jest firmowo malowana w środku na czarno. Planuje w własnym zakresie ją pomalować. Mógł bym ją równie dobrze matami wyłożyć, ale byłbym czwarty na forum który tak zrobił więc żeby być bardziej oryginalnym muszę jakiegoś dobrego lakiernika w Olsztynie znaleźć. Może ktoś zna, oczywiście metodą proszkowa. Najbardziej mnie martwi rozłożenie obudowy na części pierwsze i ponowne złożenie bo jak elementy są dobrze spasowane to dodatkowa warstwa lakieru może utrudnić ponowny montaż. Najlepiej by było gdyby się dało ja w jak najmniejszym stopniu rozłożyć, wie ktoś jakie są efekty tak pomalowanej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATX i E-ATX mają taki sam rozkład śrubek :)

 

Ale w E-ATX dochodzą jeszcze 3 dodatkowe śróbki, z racji tego że płyta jest szersza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich. Na przykład Asus Rampage II Extreme to E-ATX, a dodatkowych śrubek brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie we wszystkich. Na przykład Asus Rampage II Extreme to E-ATX, a dodatkowych śrubek brak.

 

Akurat R2E jako przykład eatx to nie najlepszy pomysł. Każdy twierdzi/podaje inaczej.

komputronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie chłodzenia:

ile slotów zajmuje, jak z jego głośnością na minimalnych obrotach, oraz czy jest niklowane?

 

czy twoja karta ma rdzeń umieszczony "w poprzek" tak jak hd2900?

oraz jeśłi można prosiłbym o wymiary tego coolera

 

bardzo mi na tym zależy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy się - to nie są typowe E-ATXy. Popatrz na eatxy intela, pod 2 procki; tam jest inny rozstaw śrubek. R2E i Classified prawdopodobnie nie mają zmienionego rozstawu, żeby nie robić kłopotów potencjalnemu nabywcy, bo jaki jest sens zmieniać mu dość istotną rzecz? Na pewno evga i asus chcą aby nabywca nie wsadził płyty do wymarzonej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=W7i5...&templete=2

 

"One inch greater than standard ATX." I to jest właśnie EATX :P

 

Innym przykładem jest EVGA X58 Classified

 

http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?...rboard%20Family

 

EVGA:

Form Factor

EATX Form Factor

Length: 12in = 304.8mm

Width: 10.375in = 263.5mm

 

Tyan:

12"x13" (305x330mm)

 

E-ATX z wikipedi: EATX (Extended) 305×330

 

Więc EVGA to raczej nie płyta w standardzie E-ATX (chyba że jakiś błąd jest na ich stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie chłodzenia:

ile slotów zajmuje,

Chłodzenie zajmuje trzy sloty czyli zakrywa dwa złącza poniżej karty.

jak z jego głośnością na minimalnych obrotach,

Jak podłączysz pod 5V to nic nie słychać.

oraz czy jest niklowane?

Nie niestety nie jest niklowane.

czy twoja karta ma rdzeń umieszczony "w poprzek" tak jak hd2900?

Nie, ale rdzeń mieści się na styk i nic nie wystaje

oraz jeśłi można prosiłbym o wymiary tego coolera

 

bardzo mi na tym zależy

pozdr

szerokość 90mm, grubość 33mm(bez wentylatora) 53mm(z wentylatorami) 58mm(razem z kartą), długość 250mm(sam radiator) 280mm (razem z kartą)

 

Dorzucam więcej fotek grafy:

dsc000161024x768.jpg

 

dsc000171024x768.jpg

 

dsc000181024x768.jpg

 

dsc000231024x768.jpg

 

dsc000241024x768.jpg

 

Niestety, ale spóźniłeś się trochę bo wczoraj wymieniałem pastę i mogłem porobić więcej fot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszła płyta, więc nie omieszkałem zaraz ją założyć. Problemów z montażem oczywiście nie było, a oto efekty:

 

dsc00052n.jpg

 

dsc00054h.jpg

 

dsc00055mf.jpg

 

dsc00056ad.jpg

 

dsc00060qt.jpg

 

dsc00059jj.jpg

 

Ta poniżej podoba mi się najbardziej

 

dsc00057dt.jpg

 

No i jeszcze kabelki za mobo

 

dsc00061c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ci bardzo ;)

 

a jaki jest rozstaw otworów przy rdzeniu na chłodzeniu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem wymienić chłodzenie na mojej płycie (MSI P45 NEO2-FR), gdyż fabryczne nie wyrabia na obecnym FSB 458, a po wymianie pamięci to mam zamiar ustawić na ponad 520.

 

Najbardziej zależy mi aby współgrało to kolorystycznie. Posiadam HR-05 IFX SLI który trafi na NB, o ile będzie pasował, najwyżej wymienię na prostą wersję bez SLI. Nie wiem czy potrzeba będzie schłodzi SB, możne ma ktoś pojęcie?

 

Największym i tak zmartwieniem dla mnie są mosfety. Nie mam pojęcia co by tu było kompatybilne. Wyglądem najbardziej pasował by tu HR-09 TYPE4, ale nie dość ze ciężko go dostać to nie wiem czy by tu dało rade go zamontować. Inne produkty Thermalright na zasilanie za bardzo mi się nie podobają, ale w ostateczności mogą być. Macie pojęcie który by tu pasował?

 

Dodatkowy radiator firmowo założony na zasilaniu w górnej krawędzi płyty mógł by pozostać, no chyba że macie jakąś ciekawą propozycje.

 

Zdjęcie przedstawiające dokładnie taką sama płytę jaką ja posiadam. Oczywiście wszystkie blaszki z radiatorów pozdejmowałem.

 

msi-p45-neo2-fr_0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać dokładną głębokość tej obudowy. W jednym sklepie podają 580mm a znowu w innym 640mm. Skąd taka rozbieżność :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chłodzenie MSI to poprzeglądaj chłodzenia na stronie Thermalright tam masz wypisaną kompatybilność. Jeżeli na mosfety nie będzie nic pasować to pozostaje przyklejenie jakiegoś radiatora zrobione ze starego chłodzenia karty graficznej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na stronie Thermalright na liście nie ma mojej MSI, ale zapewne nie oznacza to że żadne nie jest kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Prace nad projektem są kontynuowane, zapowiada się trochę zmian :D.

 

Na razie parę fotek.

 

 

Jakiś czas temu wyciąłem kratki, nie mam fotek z prac, ale mogę pokazać efekt.

 

96074207.jpg

 

12080610.jpg

 

 

Obudowa po rozbiórce, przygotowana do umycia i na dalsze prace.

 

77502745.jpg

 

 

Między czasie pomalowałem front i tackę napędu.

 

31930414.jpg

 

 

Nowy nabytek gdyż obecna (MSI) padła. Nie działa PCI-E, w poprzedniej (EVGA 650i) również uwalił mi się ten port. Nie mam do tego coś szczęścia.

 

46653238.jpg

 

Obecnie czekam na przesyłki.

 

CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, iż ktoś jeszcze w GS1000 pracuje :)

Miałbym tak przy okazji pytanie, z jakiego źródła nabyłeś maximusa? :hmm:

Obecnie przeglądając allegro natrafiam jedynie na http://allegro.pl/asus-maximus-ii-formula-p45-fsb1600-ddr1200-fv-i1231982088.html, a sam jestem zainteresowany tym sprzętem, bo jakąś odrzucają mnie nowsze sockety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...