Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lamborghini17

Jak to jest z aktualizacją do Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam Windowsa Vistę 32 bit. Chciałbym kiedyś go zmienić na Windowsa 7 ale też nie chcę musieć jeszcze raz instalować niektórych programów bo nie mam do kilku instalek a ściągać nie będę. Słyszałem że bęzie aktualizacja do Windows 7 z Visty i wtedy nie bezie trzeba wszystkiego instalowac jeszcze raz. Czy to prawda? Czy bezie mozna taka kupić czy bedzie dodawana tylko do komputerów? Ile by kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz aktualizował do wersji 32bit, to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do 64bit będą? Jakoś to przeżyję. A jak będzie można dostać taką aktualizację?

To i tak będziesz musiał ściągnąć instalki do tych programów które masz,niebędziesz chyba jechał na jednym windowsie aż do śmierci?!(komputera:)) śmieci masz pełno już pewnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

Mam Windowsa Vistę 32 bit. Chciałbym kiedyś go zmienić na Windowsa 7 ale też nie chcę musieć jeszcze raz instalować niektórych programów bo nie mam do kilku instalek a ściągać nie będę. Słyszałem że bęzie aktualizacja do Windows 7 z Visty i wtedy nie bezie trzeba wszystkiego instalowac jeszcze raz. Czy to prawda? Czy bezie mozna taka kupić czy bedzie dodawana tylko do komputerów? Ile by kosztowała?

 

Prosisz i masz:

 

Ceny Windows 7 wersja upgrade:

Home Premium 350 zł

Professional 835 zł

Ultimate 880 zł

 

Ceny Windows 7 wersja pełna

Home Premium 660 zł

Professional 970 zł

Ultimate 1010 zł

 

Czyli tyle co za Viste... Oszczedzasz tylko przy wersji pelnej Home Premium - 90 zl (Win 7 tanszy niz Vista).

 

Dodam jeszcze ze podobno w przedsprzedaży bedzie mozna kupic wersje Home Premium za 220 zl i Professional za 440 zł (szacowane ceny). I na WinXP nie da sie zrobic upgrade do Windows 7. A i jeszcze cos! Bedzie wersja Windows 7 E - bez Internet Explorera :-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można dokonać upgrade'u lub reinstalacji systemu 64bit na 32bit w żadnym Windowsie, w tym i 7. Niestety.

Aktualizacja programowa 7 dotyczy tylko Visty, z XP tylko czysta instalka. Jeśli chodzi o licencje to ma być upgrade z XP do 7. Za dwa tygodnie zobaczymy...

 

Nie można dokonać upgrade'u lub reinstalacji systemu 64bit na 32bit w żadnym Windowsie, w tym i 7. Niestety.

Aktualizacja programowa 7 dotyczy tylko Visty, z XP tylko czysta instalka. Jeśli chodzi o licencje to ma być upgrade z XP do 7. Za dwa tygodnie zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze cos! Bedzie wersja Windows 7 E - bez Internet Explorera :-O

Nie aktualne. Microsoft się z tego wycofał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc normalnie będę mógł sobie kupić w jakimś sklepie internetowym/allegro upgrade do Win 7 i będę mógł moją Vistę zaktualizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc normalnie będę mógł sobie kupić w jakimś sklepie internetowym/allegro upgrade do Win 7 i będę mógł moją Vistę zaktualizować?

niestety dowiedzialem sie jeszcze czegos - ale sprawdz, moze to nieprawda. Podobno upgrade bedzie mozliwy tylko na komputerach kupionych z vista po czerwcu 2009. Jezeli masz starszy komp i system na nim to z upgrade nici... :( Nie wiem jak upgrade to sprawdzi... :question:

 

Nie aktualne. Microsoft się z tego wycofał.

pewnie nie wiedzieli jak zrobic taki Windows... :E tyle lat robia i zawsze wszechobecny IE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety dowiedzialem sie jeszcze czegos - ale sprawdz, moze to nieprawda. Podobno upgrade bedzie mozliwy tylko na komputerach kupionych z vista po czerwcu 2009. Jezeli masz starszy komp i system na nim to z upgrade nici... :( Nie wiem jak upgrade to sprawdzi... :question:

Mieszasz dwie sprawy. To, o czym piszesz, to microsoftowy program marketingowy, gdzie możesz za darmo* przejść z Visty, kupionej po czerwcu 2009, na Win 7 (znaczy, że możesz zamówić sobie nośnik z 7 i dostać klucz licencyjny). Drugą sprawą jest zwykły upgrade systemu, który będziesz mógł normalnie wykonać przy instalacji siódemki, ale system będziesz musiał kupić sobie sam i nie dostaniesz go za darmo*.

 

*oczywiście trzeba ponieść opłaty manipulacyjne, koszty nośnika, itp. ;) Zdaje się, że wychodzi to w przeliczeniu ok. 100 zł, ale głowy za to nie dam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem kupiłbym windowsa 7 ale czy taką zwykłą wersją będę mógł sobie zaktualizować Vistę i nie stracę wszystkich programów czy będę musiał wszystko instalować od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej:

Nie można dokonać upgrade'u lub reinstalacji systemu 64bit na 32bit w żadnym Windowsie, w tym i 7. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lapka samsung R720. Oryginalnie kupilem go z Vistą, dzisiaj przyszła mi paczka z updatem do Win7.

 

Pytanko. Czy istnieje ryzyko, ze podczas updatu znikną mi dane z dysku D: (nie systemowego). Mam tam m.in. z 30gb zdjęć i nie chcialbym ich stracic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

Ryzyko zawsze istnieje jesli to wazne zdjecia zrob backup. 30GB to nie jest jakas straszna ilosc danych a utrata moze kosztowac sporo nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Pytanko. Czy istnieje ryzyko, ze podczas updatu znikną mi dane z dysku D: (nie systemowego). Mam tam m.in. z 30gb zdjęć i nie chcialbym ich stracic.

 

Mając ważne dane bez backup'u możesz je stracić w dowolnym momencie, nie tylko przy uaktualnianiu windowsa do nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...