Skocz do zawartości
ckast

Dragon Age: Początek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nawet jak grafika bedzie troszke gorsza to zadna strata. Liczy sie caly fan z gry a nie blur xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po

jestem pewien, że gra będzie tym, czego oczekuję od RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez wątpienia to najlepszy film z Dragon Age i w sumie jeden z lepszych jakie widziałem dot. tematyki gier. Czekamy na kreator postaci, bez wzgledu na to czy sie kupi konsolowa czy pctowa wersje, warto sie bedzie pobawic na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam się niezbyt podoba, tego typu "pokazówki" mnie nie rajcują (chyba ze genialnie wykonane, np. intro WoW-a), a juz na pewno nie zwiekszyl apetytu na grę (dużo bardziej zadzialal ostatni 20 minutowy gameplayek). :)

 

Kreator postaci przed premiera dostepny bedzie tylko na PC.

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ogladania tego zwiastuna dowiedziałem sie, ze premiera bedzie juz w listopadzie, podczas gdy np na gry-online wciaz pokazuja październik. Ale to dobrze, tyle fajnych gier wychodzi, ze nie wiadomo w co grac najpierw... No i boje sie troche tej całej drużyny - wole sterowac jedna postacia, pewnie dlatego Baldury i Icewind Dale nie do konca przypadły mi do gustu. Moze jakies demko wypuszcza, to zobaczy sie praniu jak to wyglada...

Edytowane przez Baronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji ogladania tego zwiastuna dowiedziałem sie, ze premiera bedzie juz w listopadzie, podczas gdy np na gry-online wciaz pokazuja październik.

 

W pierwszym poscie miales. :E

 

Eee? Od dawna widnieje tam listopad (3 w USA, 6 w Europie, w tym w Polsce). ;)

 

Jesli opisane wczesniej przeze mnie opcje taktyczne (robienie schematu, jak dany kompan w druzynie ma sie zachowywac w czasie walki) sie sprawdza w praniu, to bez problemu bedzie mozna grać tylko swoim bohaterem (badz innym czlonkiem druzyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym poscie miales. :E

 

Eee? Od dawna widnieje tam listopad (3 w USA, 6 w Europie, w tym w Polsce). ;)

 

Jesli opisane wczesniej przeze mnie opcje taktyczne (robienie schematu, jak dany kompan w druzynie ma sie zachowywac w czasie walki) sie sprawdza w praniu, to bez problemu bedzie mozna grać tylko swoim bohaterem (badz innym czlonkiem druzyny).

co do terminu, to teraz dopiero przeczytalem, a sugerowalem sie terminarzem z G-o, co zas sie tyczy schematów zachowań, to ok, ale jak znam życie sztuczne AI będzie w niektórych momentach szwankowało i w kluczowych momentach trzeba się będzie namęczyć. Ale nie uprzedzam, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zas sie tyczy schematów zachowań, to ok, ale jak znam życie sztuczne AI będzie w niektórych momentach szwankowało i w kluczowych momentach trzeba się będzie namęczyć. Ale nie uprzedzam, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...

w praniu wychodzi podobno nieźle (podpieram się recką w cda), zresztą, jeśli o mnie chodzi, jako, że jestem wychowany na RPGach "balduropodobnych" cieszę, się, że to ja będę decydował o tym, co dany człowiek (lub inny człekokształtny) ma w danej chwili robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie tam się niezbyt podoba, tego typu "pokazówki" mnie nie rajcują (chyba ze genialnie wykonane, np. intro WoW-a), a juz na pewno nie zwiekszyl apetytu na grę (dużo bardziej zadzialal ostatni 20 minutowy gameplayek). :)

 

Kreator postaci przed premiera dostepny bedzie tylko na PC.

No ja wiem że tylko na PC, ale jak ktoś ma konsole i PC to czemu się nie pobawić ;]. Ciekaw jestem jakie ma możliwości kreator tak na żywo nie w filmikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GOL-u pojawił sie artykuł odnośnie różnic miedzy PC wersja a konslowymi. I w sumie okazuje się, ze roznice siegaja glebiej... Na Xboksie 360 aktywna pauza nie bedzie dzialać tak, jak w wersji na PC (tylko bardziej na wzór Mass Effecta - chociaż to nie jest w 100% pewne), poziom trudności będzie niższy (nawet wysoki nie odpowiada normalnym w wydaniu pecetowym), nie będzie kamery izometrycznej (w PC wersji będzie mozliwość dowolnego jej ustawiania, na konsolach tylko TPP). Zabraknie też schematów taktycznych (tych, w ktorych ustalamy, co dany kompan ma robić w walce). No i właściwie tylel, pomiając gorszą grafikę (w tym we znaki najbardziej dają się słabsze tekstury).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdziły się te pogłoski o których pisałem jakiś czas temu. Szkoda, no ale tak się kończą porty na łapu capu. Dodajmy do tego ogólne przekonanie, że dla graczy konsolowych gry trzeba "zgłupiać" i upraszczać i tadam - mamy efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że fabuły nie zrobili bardziej infantylnej dla "przygłupów od konsol". No nic - jedyne czym mnie wzruszyli tym porównaniem to prostsze walki na konsoli. Będę grał na hard.

Uważam, że jak twórcy gier mają jakąś ciekawą epicką historię do opowiedzenia, to nawet mogę grać w "kreski i kropki" a Dragon Age tak, czy siak kupuję w dniu premiery i mnie nie ma na kilka dobrych tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopień trudności to pół biedy - podobno w wersji PC jest dość wysoki nawet na normalu i można się solidnie zaciąć. Wyzwanie taktyczne jest ok, ale powtarzanie jednego fragmentu po kilka/naście razy nie jest tym czego oczekuję od RPG. Chyba, że przegięto w drugą stronę i w wersji konsolowej łatwo jest na każdym stopniu trudności.

 

Gorzej z "programowaniem" towarzyszy, a raczej jego brakiem. Skończy się na tym, że ai będzie biegać jak kurczaki bez głowy, sypiąc jakimiś rutynowymi akcjami "z automatu", a my będziemy musieli grę ciągle pauzować i wprowadzać korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokojąco to wygląda, zwłaszcza, że ów tytuł do niedawna był dla mnie pewniakiem. Pozostaje tylko pytanie jaki wpływ będą miały te zmiany na ogólny poziom i komfort gry, osobiście nadal liczę na to, że zostały wprowadzone z głową i w określonym celu. Nic, tym bardziej trzeba czekać na pierwsze recenzje, które powinny rzucić nieco światła na ten temat. Jednak mając na uwadze co ostatnio zrobiono z konsolową edycją Risen'a - mam pewne obawy, choć tu sytuacja jest zgoła inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm właśnie obejrzałem wywiad z człowiekiem z Bioware na Inside Xbox i wg niego opcja ustawiania taktyk dla pozostałych postaci nadal w wersji konsolowej jest (podano konkretny przykład ustawiania rozkazu dla maga, żeby leczył bohatera, jeśli jego HP spadnie poniżej określonej wartości). Ma to być jednak mniej skomplikowane (złożone) niż w wersji na PC.

Edytowane przez teaser2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorzej z "programowaniem" towarzyszy, a raczej jego brakiem. Skończy się na tym, że ai będzie biegać jak kurczaki bez głowy, sypiąc jakimiś rutynowymi akcjami "z automatu", a my będziemy musieli grę ciągle pauzować i wprowadzać korekty.

W Baldurach, czy Tormencie moi towarzysze nie biegali jak kurczaki bez głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra powedrowala do tloczni. :D

 

Z tej okazji (?) na Gametrailers pojawily sie trzy filmiki z wydania na konsole. Przykladowy: http://www.gametrailers.com/video/dog-and-dragon-age/58136

 

Całkiem nieźle, szczerze mowiac wizualnie wcale tak duzo gorzej (przynajmniej na filmikach) nie wyglada (chociaż podobno DA:O w rzeczywistosci prezentuje sie znacznie ladniej od tego, co widzimy na fotkach czy gameplayach). W podanym przeze mnie linku do filmiku razi jeno dosc dlugo utrzymujacy sie ogień (ździebko komicznie to wyglada, czyżby bug?). :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie filmik jakiś dziwny :E Choćby przenikająca ręka jednej z postaci (30 sek. filmiku).Mała rzecz,a jednak.Może to wczesna wersja gry?Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręka i ogien -> :E

 

Swoja droga duzo opcji...baaaardzo duzo. Mam nadzieje, że te ciągłe wybieranie czarów bądz czegokolwiek nie odbierze polowy fanu z gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filmik ma odstraszać od wersji konsolowej ? :E

Chętnie bym w to pograł kiedyś, ciekawe jak recki bo jak będzie cała taka zglitchowana to będzie szkoda.

Edytowane przez Orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pojawiła się pierwsza recenzja "klockowej" edycji Dragon Age. :) Nie jest specjalnie długa, IMO brak w niej konkretów, ale z całą pewnością nastawia optymistycznie. Wszak wynika z niej jasno, że tylko oprawa wizualna nie spełnia współczesnych standardów, natomiast reszta prezentuje najwyższy poziom, poziom do jakiego BioWare nas przyzwyczaiło. Pozostaje czekać na dalsze opinie, bo ten serwis nie jest jakoś specjalnie znany.

Dragon Age Review.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubla, ale pojawiła się kolejna recenzja gry. Tym razem swoją opinię zaprezentował australijski IGN i tutaj ocena już wyraźnie niższa od poprzedniej, jednak to akurat nic dziwnego, bo często zdarza się, że ta edycja serwisu wystawia niższe noty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według GameSpota wersja na X360 jest "najgorsza". Najgorzej wypada grafika; naprawdę kiepskie tekstury, dziwne animacje twarzy itp. Radzą brać PC, a jak już wersję konsolową to na PS3 mimo, że wersja na X chodzi płynniej od tej na PSa. Pojawiły się też głosy, że trochę za bardzo trzymają się typowych schematów fantasy i jak to napisał jeden z recenzentów ma się wrażenie, że zaraz z za rogu wyskoczy Gandalf. Poczekam na wasze opinie i wersję GOTY :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...