Skocz do zawartości
ckast

Dragon Age: Początek

Rekomendowane odpowiedzi

dragonagepoczatek_el4392.jpg

 

Dragon Age: Początek to nowa marka legendarnego studia BioWare, które ma wielki udział w produkcjach computer role-playing przeznaczonych głównie na komputery osobiste klasy PC. Ojcowie Baldur's Gate oraz Neverwinter Nights stworzyli od podstaw nowe uniwersum, w którym ma miejsce fabuła Dragon Age. Jest to świat fantasy, lecz odbiegający od standardów, do jakich przyzwyczaił graczy i miłośników fantastyki Tolkien.

 

Tok historii dla pojedynczego gracza wielce zależy od tego, jaka postać będzie alter-ego gracza. Innymi słowy, inaczej potoczą się losy upadłego paladyna a inaczej wysokiego Elfa, ostatniego przedstawiciela szlachetnego rodu. W Dragon Age został zaimplementowany system, w którym główny heros jest tworzony od zera, a w czasie przygody dołączają do niego zwerbowane postacie. Drużyna śmiałków może składać się maksymalnie z sześciu wspaniałych, a każdy z nich jest istotą myślącą. Występują pomiędzy członkami zespołu konflikty, spory a także romanse i przyjaźnie.

 

BioWare zadbało również o rozbudowany tryb gry wieloosobowej. Przypomina on ten z NWN, gdzie tysiące graczy z całego świata umawiało się na wspólne walki, turnieje, a także testowało fanowskie modyfikacje i całe światy.

 

Premiera wersji X360 :

 

03 listopada 2009 ( światowa data premiery )

06 listopada 2009 ( data wydania w Polsce )

06 listopada 2009 ( Europejska data premiery ) (PAL)

03 listopada 2009 ( data premiery w USA ) (NTSC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ckast - muszę cię pochwalić - sam rano się zastanawiałem, czemu nie ma jeszcze tematu zbiorczego dla tej gry, w którą wsiąknę na wiele miesięcy.

 

Już jest info o dodatkach (z gry-online):

 

Już w dniu premiery wersja na peceta i Xboksa 360 otrzyma pierwsze pakiety DLC (posiadacze PlayStation 3 będą musieli poczekać nieco dłużej). Oprócz wspomnianej zbroi należy spodziewać się darmowego dodatku The Stone Prisoner oraz Warden's Keep, który będzie kosztował mniej więcej 7 dolarów na każdej platformie.

 

Przypominamy, że The Stone Prisoner wprowadzi do gry Shale’a, czyli potężnego kamiennego golema, który przyłączy się do drużyny. Poznamy jego historię, znajdziemy nowe przedmioty i wykonamy unikalne zadania w lokacjach niedostępnych w podstawowej wersji tytułu.

 

Co zobaczymy w Warden’s Keep? W jego skład wejdą: zadanie związane z pewnymi podziemiami, sześć nowych umiejętności, mnóstwo różnych przedmiotów (w tym chociażby magiczny strój Grey Wardenów) oraz baza, w której gracz będzie mógł handlować z kupcami. Można też spodziewać się wciągającej fabuły oraz dużej ilości akcji rozgrywającej się w nawiedzonej, starożytnej twierdzy. Warto dodać, że Warden’s Keep został dodany jako bonus do Cyfrowej Edycji Specjalnej gry, którą możecie nabyć w EA Store (169 zł). Dla nabywców pozostałych wersji gry (czyt. pudełkowych) jest dodatkiem płatnym.

 

Zapowiada się więc bardzo mocny start, bo sam Dragon Age wydaje się łączyć nowoczesną narrację z bardziej klasyczną, rozbudowaną rozgrywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, ckast - muszę cię pochwalić - sam rano się zastanawiałem, czemu nie ma jeszcze tematu zbiorczego dla tej gry, w którą wsiąknę na wiele miesięcy.

 

Czyli wybaczasz mi mój offtop :E

 

Co do gry jest jakieś info czy będzie PL na X'a?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do gry jest jakieś info czy będzie PL na X'a?? :hmm:

ckast - postaraj się, teraz ty tworzysz ten temat, więc każde info powinno być w pierwszym poście. Żeby ci było łatwiej - oczywiście, że gra będzie w polskiej wersji językowej - data wydania to na razie 6.11.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co do tej pory widziałem na gameplay`ach to praktycznie NNW w innych realiach.Btw opisując fabułę twórcy mówią o pladze która nawiedziła okolice..czy ja już gdzieś tego nie widziałem?

 

Czyli wszystko to za co nienawidzę NNW x2 :finger:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co do tej pory widziałem na gameplay`ach to praktycznie NNW w innych realiach.Btw opisując fabułę twórcy mówią o pladze która nawiedziła okolice..czy ja już gdzieś tego nie widziałem?

 

Czyli wszystko to za co nienawidzę NNW x2 :finger:

Oczywiście, przychodzą na myśl podobieństwa, ale nie skreślaj fabuły, majac o niej tylko blade pojęcie.

 

Gra łaczy wlasciwie cechy nie tylko NWN-a, ale także Mass Effekta, a przede wszystkim - Baldur's Gate'a. :)

 

NNW to co to jest, pisz co masz na myśli a nie fakujesz od razu

Neverwinter Nights, tylko nieco przekrecil skrot. ;)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez pomyślałem za pierwszym razem, skrót to NWN - światy są takie same, realia podobne tylko historie inne. Kolega nie ma więc pojęcia, a skoro nie nawidzi NWN to czemu interesuje się DA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra łaczy wlasciwie cechy nie tylko NWN-a, ale także Mass Effekta, a przede wszystkim - Baldur's Gate'a. :)

Zadam swoje pytanie tutaj, bo w odpowiednim temacie w dziale "Gry" kompletny offtop i pewnie mój post zginie w tłumie innych. Z tego co na razie wiadomo, jak dużo DA:O będzie miało z NWN, bo akurat pierwszą część przeszedłem i średnio mi się podobała mechanika rozgrywki, czyli rozwój postaci, umiejętności itp. Za to warstwa fabularna stała IMO na wysokim poziomie. O BG nie pytam, bo z tą serią żadnej większej styczności nie miałem. Dokonano jakichś konkretnych zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadam swoje pytanie tutaj, bo w odpowiednim temacie w dziale "Gry" kompletny offtop i pewnie mój post zginie w tłumie innych. Z tego co na razie wiadomo, jak dużo DA:O będzie miało z NWN, bo akurat pierwszą część przeszedłem i średnio mi się podobała mechanika rozgrywki, czyli rozwój postaci, umiejętności itp. Za to warstwa fabularna stała IMO na wysokim poziomie. O BG nie pytam, bo z tą serią żadnej większej styczności nie miałem. Dokonano jakichś konkretnych zmian?

Tak więc rozwój postaci czy drzewko umiejetnosci nie będzie tak samo wyglądało. Na tym polu bedzie sporo zmian, gdyż DA:O nie opiera się na zasadach D&D. Mamy tylko trzy rasy (tylko pozornie malo), ale dochodzi do tego nasz rodowód, np. Human Noble, Dwarf Noble, Dwarf Commoner, City Elf itd., których wybór decyduje o prologu (co inny wybór, to zupełnie inny poczatek, w innym miejscu itp.). Mozemy tez wybrać dwie klasy prestiżowe (z czterech dostepnych) - i kazda otwiera kilka nowych umiejetnosci, dostep do nowych zakleć - dzieki czemu otwiera się więcej możliwości i stworzenie czegoś innego niż maga, zlodzieja czy wojownika.

 

Tak więc nie będzie multum umiejetnosci, tak jak w NWN-ach, Baldurach i innych grach opartych na AD&D i D&D. Można powiedzieć, że stworzony system w DA będzie bardziej przyjazny dla poczatkujacych (co nie znaczy, że będzie biednie, bo możliwości i tak jest sporo). Mozna powiedziec, ze system ten bedzie polaczeniem tego, co bylo w wymienionych wyzej grach oraz np. w Wiedźminie (np. wybór nowego talentu umożliwia nam np. ogluszenie przeciwnika, zadanie silniejszego ciosu etc.).

 

Standardowo każda z postaci będzie miala kilka współczynników (typu siła, wytrzymalosc itp.) je rozwijamy podobnie jak w NWN - zaleznie od wyboru klasy. :) (magia rzecz jasna dla magów, a np. spryt dla zlodziei).

 

Idac nieco dalej - świetnym pomyslem jest wprowadzenie schematu dla naszych kompanów. Możemy z góry zaplanować jak maja się zachowywać w walce (co maja po kolei robić). Co prawda trzeba to ogarnac, bo wcale tak latwo nie jest, ale ponoc sie sprawdza bardzo dobrze i dzieki czemu wreszcie SI naszych podpiecznych jest na tyle dobra, ze nie trzeba ich nianczyć i samemu obslugiwać (co zreszta tez ma swoj urok, jeszcze nie wiem na co sie zdecuduje, ale nowa opcji brzmi rewelacyjnie).

 

Tu mozesz sobie obejrzec troche interfejsu, okno ekwipunku > http://www.youtube.com/watch?v=D1VBRe3XTYk

A tu masz przykladowa kreacje postaci>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc nie będzie multum umiejetnosci, tak jak w NWN-ach, Baldurach i innych grach opartych na AD&D i D&D.

To dobrze, bo jak już mówiłem, ten system nie do końca mi pasował, więc cieszę się, że wybrano coś pośredniego. Mam rozumieć, że wybór klasy, czy tego rodowodu będzie miał wpływ nie tylko na prolog, ale także na dialogi i zadania?

Idac nieco dalej - świetnym pomyslem jest wprowadzenie schematu dla naszych kompanów. Możemy z góry zaplanować jak maja się zachowywać w walce (co maja po kolei robić). Co prawda trzeba to ogarnac, bo wcale tak latwo nie jest, ale ponoc sie sprawdza bardzo dobrze i dzieki czemu wreszcie SI naszych podpiecznych jest na tyle dobra, ze nie trzeba ich nianczyć i samemu obslugiwać (co zreszta tez ma swoj urok, jeszcze nie wiem na co sie zdecuduje, ale nowa opcji brzmi rewelacyjnie).

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, bo już nie raz obiecywano zaawansowaną SI, a kończyło się bardzo różnie. Zresztą osobiście wolę właśnie "ręczną" obsługę, oczywiście będzie możliwość zatrzymania gry i wydania rozkazów, jak w każdym tytule tego typu?

 

No i dzięki za rozbudowaną wypowiedź i linki do filmików, naprawdę nie mam ochoty czytać przez cztery strony różnic między MMO, a cRPG, oraz słuchać narzekania na DLC...

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, bo jak już mówiłem, ten system nie do końca mi pasował, więc cieszę się, że wybrano coś pośredniego. Mam rozumieć, że wybór klasy, czy tego rodowodu będzie miał wpływ nie tylko na prolog, ale także na dialogi i zadania?

 

Tak, choć nie wiem czy w dalszej częsci też są jakies roznice (a przynajmniej jesli chodzi o zadania). Ale każdy początek ma być inny (1-3h grania), NPC-e beda sie do nas zwracac odpowiednio do naszego rodowodu. Zupelnie inaczej postrzegani beda ludzie, jak i elfy (szcególnie te z biedoty).

 

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, bo już nie raz obiecywano zaawansowaną SI, a kończyło się bardzo różnie. Zresztą osobiście wolę właśnie "ręczną" obsługę, oczywiście będzie możliwość zatrzymania gry i wydania rozkazów, jak w każdym tytule tego typu?

Że się sprawdza, to akurat wyczytałem z recenzji w CDA, wiec cos na rzeczy musi być. ;)

 

Jasne. :)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi NWN bardzo sie podobał. Na Hyper ogladalem o tej grze i powinno byc dobrze. Gry online mowia ze bedzie w calosci PL wiec szykuje sie kolejny hit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi NWN bardzo sie podobał. Na Hyper ogladalem o tej grze i powinno byc dobrze. Gry online mowia ze bedzie w calosci PL wiec szykuje sie kolejny hit ;)

 

Ja przeszedłem NWN 1 i 2 i było super, mam nadzieje że Dragona nie spartolą na konsoli tak, jak to jest w przypadku risena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie spartola. Chociaż z wywiadu mowili, że przesuneli premiere na wszystkie platformy, bo chcą aby wersja na X'a na niczym nie ucierpiala. Jedynie czego moge sie obawiac po takiej grze to GamePlay. Oby grało sie przyjemnie i interfejs nie sprawial problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie spartola. Chociaż z wywiadu mowili, że przesuneli premiere na wszystkie platformy, bo chcą aby wersja na X'a na niczym nie ucierpiala. Jedynie czego moge sie obawiac po takiej grze to GamePlay. Oby grało sie przyjemnie i interfejs nie sprawial problemu.

Przesuneli date premiery, bo po prostu nie wyrobli się z konwersjami na PS3 i X360. A EA zyczyla sobie, zeby DA:O wyszlo na wszystkie platformy rownoczesnie. :)

 

Jedno jest pewne - wersja konsolowa ma mieć/ma gorszą grafike. Natomiast interfejs ponoć nie sprawia zbytnio problemów (tak wynika z relacji osób, ktore w konsolowe wydania grali). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno jest pewne - wersja konsolowa ma mieć/ma gorszą grafike. Natomiast interfejs ponoć nie sprawia zbytnio problemów (tak wynika z relacji osób, ktore w konsolowe wydania grali). :)

Tak, tak, ponoć sterowanie rozwiązano w sposób optymalny. Co do oprawy, to dla mnie różnice w tym elemencie problemem nie są. To jest erpeg, nie jakaś strzelanina. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda, zwłaszcza lokacje ociekają klimatem, podoba mi się też animacja postaci. Jestem coraz bardziej przekonany, pozostaje tylko czekać na pierwsze recenzje wersji X360, bo taką mam zamiar zakupić. Mój PC już raczej tego nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym filmiku pokazano wersje xboksowa i jak sie gra za pomoca pada (interfejs tez nieco inaczej wyglada):

 

http://www.youtube.com/watch?v=UXtVSl1n_Mk...=PL&index=1

Tak, standardowo mamy "kółko poleceń", czyli obecnie najbardziej popularne i najwygodniejsze rozwiązanie dotyczące interfejsu. Porównywać oprawy sensu nie ma, z przyczyn oczywistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja konsolowa od PCtowej czymś się jeszcze różni niż interfejsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wersja konsolowa od PCtowej czymś się jeszcze różni niż interfejsem?

Jedyna różnica jest ponoć w jakości grafiki. Jak duża? Będziemy wiedzieć po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...