Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

YATASHI

Okulary do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Byłem nie dawno u okulisty z pytaniem czy są jakieś okulary do komputera żeby mniej oczy się męczyły itp. Powiedziała mi pani ,że można zastosować okulary bez korekcji(jak ktoś chce to można z korekcją) z 3 warstwami anty refleksowymi. No to byłem radosny jak to usłyszałem ,że są jakieś okulary co sprawią ,że oczy będą się mniej męczyć pytam o cenę i słyszę ,że za Szkła 300zł a za oprawki 200zł. Mina mi z rzedła ale zdrowie jest bez cenne i teraz pytanie czy te okulary naprawdę coś dadzą czy tylko pani chciała mi je tak wepchnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gieneralnie nie mam takich okularów zerówek z powłoką antyrefleksową ale mam normalne okulary z powłoką antyrefleksową i sądzę, że nie odczujesz różnicy w zmęczeniu oczu. A już nie sądzę, żeby to było warte 500zł. Moje zdanie jest takie, żebyś sobie odpuścił. Jak męczą Ci się oczy to rób regularną przerwę w pracy i zmniejsz jasność ekranu (uprzedzając pytania - mocne podświetlenie szybciej wysusza oko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okulary z powłoką antyrefleksową trochę pomogą, ale cena z kosmosu. Powinieneś się zmieścić z całością w 200PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat mam okulary z antyrefleksem (korekcyjne). Gdy przesiadłem się ze zwykłych na antyrefleksyjne dużej różnicy nie zauważyłem. Ale kiedyś straciłem okulary w wypadku i do czasu zrobienia nowych nosiłem zastępczo stare, bez antyrefleksu. I wtedy dopiero zobaczyłem ile różnych refleksów zatrzymywały okulary :)

 

Inna sprawa, że okulary mają być tylko do pracy z komputerem. Do tego rzeczywiście nie wiem czy warto tyle kasy wydawać. Gdybyś jeszcze pracował z monitorem CRT, ale nowe LCD nie męczą już tak oczu same z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli nie warto kupować. Lepiej sobie dobrze ustawić monitor i światło i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S3Bols

bierz witaminy też pomagaja na zmeczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Byłem nie dawno u okulisty z pytaniem czy są jakieś okulary do komputera żeby mniej oczy się męczyły itp. Powiedziała mi pani ,że można zastosować okulary bez korekcji(jak ktoś chce to można z korekcją) z 3 warstwami anty refleksowymi. No to byłem radosny jak to usłyszałem ,że są jakieś okulary co sprawią ,że oczy będą się mniej męczyć pytam o cenę i słyszę ,że za Szkła 300zł a za oprawki 200zł. Mina mi z rzedła ale zdrowie jest bez cenne i teraz pytanie czy te okulary naprawdę coś dadzą czy tylko pani chciała mi je tak wepchnąć?

 

500 zł za okulary?? ja za korekcyjne z warstwą antyrefleksową zapłaciłem nie całe 300 zł. Musiałem pytać się pytać u jakiegoś drogiego optyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spędzam dziennie około 8 godzin przed komputerem no cóż taka praca i też przez pierwszy rok bez okularów, efekt zmęczone/przekrwione/opuchnięte oczy próbowałem wszelakich kropel efekt krótkotrwała poprawa i znowu to samo. Jakieś 4 miesiące temu też miałem ten dylemat czy warto wydawać pieniądze na okulary antyrefleksowe, ale kupiłem sobie szkła bursztynowe z antyrefleksem zerówki. Powiem szczerze jestem zachwycony wreszcie po pracy jak wracam do domu to moje oczy wyglądają normalnie, a nie po jakiejś pijackiej imprezie do domu zrobiłem sobie drugą parę także ja mogę polecić na własnym doświadczeniu.

 

Koszt mnie wyniosło to 400 zł 200 zł szkła 200 oprawy jak nie jesteś wybredny to oprawy kupisz nawet za 50-70 zł. Mi dodatkowo pracodawca zwrócił połowę kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat i zadam pytanie: Jak mam okulary -1.0 z anty-refleksem to lepiej używać ich do pracy przy komputerze, czy lepiej nie?

Słyszałem, że może to powodować pogłębianie wady, bo z bliska widzę dobrze (bez okularów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://stereopsis.com/flux/ ściemni Ci monitor jak się zrobi ciemno na dworze.

Chyba, że masz jakiś czujnik oświetlenia w laptopie i to wszystko reguluje się samo.

Co do okularów - nie wiem ile kosztują szkła, ale przecież nie musisz kupować oprawek za 200zł! Można brać tańsze, nawet nie wiem czy nie dałoby rady z używanymi... pewnie by dało do nich zamontować szkła, ale ciekawe, czy by się zgodził zakład okulistyczny na zrezygnowanie z części zysków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłam sobie okulary do komputera bo pracuje około 7-8 godzin przed monitorem i bardzo mi się męczyły oczy, głowa mnie bolała i pod koniec tygodnia traciłam ostrość ze zmęczenia. Okulary kosztowały mnie niecałe 300 zł ale wybrałam najtańsze oprawki, tylko szkła porządne bo o to przecież chodziło. Teraz bez tych okularów już nie umiem pracować, i jak ich nie mam na nosie bardzo szybko męczą mi się oczy. Moim zdaniem okulary bardzo mi pomogły. ja jeszcze dodatkowo łykam taki suplement mocne oczy z luteina i borówką, też bardzo pomaga i wzmacnia wzrok. Poza tym po pracy nie korzystam już z komputera żeby nie męczyć dodatkowo oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...