Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Byku

Ile można przewieźć papierosów, paliwa, perfum itp. do Polski z Ukrainy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ukraińcy patrzą na to co masz bardziej , niz Polacy.Czemu?Bo czekają na łapówke, zawsze tak było.Czasem bywali tak namolni, że rozkręcali auto, w poszukiwaniu kontrabandy.Zwykle juz po samym zamysle tego Polacy im dawali w paszporcie troche hrywien, dlatego zawsze byłem pociągiem albo busem.

Zresztą nie tylko dlatego..

 

A fajek zdaje się, że można zabrac dwa wagony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A fajek zdaje się, że można zabrac dwa wagony.

Już nie można (zresztą ja nie pamiętam czasów, kiedy można było brać 2 wagony na głowe)

 

Ukraińcy patrzą na to co masz bardziej , niz Polacy.Czemu?Bo czekają na łapówke, zawsze tak było.Czasem bywali tak namolni, że rozkręcali auto, w poszukiwaniu kontrabandy.Zwykle juz po samym zamysle tego Polacy im dawali w paszporcie troche hrywien, dlatego zawsze byłem pociągiem albo busem.

Zresztą nie tylko dlatego..

Teraz prawie każdy daje, co wiąże się z tym że pozwolą Ci przewieść ile Ci się podoba. Ale i tak przy kontroli u Polaków wszystko wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co wy macie z ta grypa? za duzo TV ogladacie

 

trzeba jakoś przemyt hamować jak celnicy nie dają rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat gdyż mój wujek ma zamiar jechać na Ukrainę po paliwo, po rzeczy spożywcze, po alkohol. Wiem, że można z UA do PL wjechać pełnym bakiem paliwa ile jeszcze można dodatkowo wziąć litry w karnistrze czy tylko jeden karnister czy można też kilka jak tak to po ile L? Ile można wziąc piw, vódek w L oraz w %?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak zobaczysz 2 wilczury z wyostrzonym węchem :E

A te wilczury węchem wyliczają ile w kartonie jest piwa ??;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka 5-7zl 0,5L

 

Piwo 1-2zl 0,5L

 

 

Zyc nie umierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Pić i nie umierać.

Teraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wykop :E Potwierdzam, kiedyś był karton fajek i litr wódki, teraz są dwie paczki fajek, a ile % nie wiem.

Od siebie dodam, że aby w ogóle przejechać w jedną czy w drugą stronę stojąc w kolejce, trzeba zapłacić 10 hrywien (przynajmniej w Dorohusku i w Zosinie), natomiast jak się płaci 100 hrywien jest przejazd bez kolejki. Ile kosztuje przemyt-nie wiem, bo nie próbowałem. Jak się nie zapłaci tej dyszki, to odstawiają (pod byle pretekstem) na parking i czekają aż się zapłaci :D

ps. Na piwo raczej nie zwracają uwagi, sześciopak można spokojnie, najlepiej w 2-litrowych, plastykowych butelkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka 5-7zl 0,5L

 

Piwo 1-2zl 0,5L

 

 

Zyc nie umierac.

Kiedys mam zamiar jechac dalej mozna litra wódy przewiesc majac 17 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat gdyż mój wujek ma zamiar jechać na Ukrainę po paliwo, po rzeczy spożywcze, po alkohol. Wiem, że można z UA do PL wjechać pełnym bakiem paliwa ile jeszcze można dodatkowo wziąć litry w karnistrze czy tylko jeden karnister czy można też kilka jak tak to po ile L? Ile można wziąc piw, vódek w L oraz w %?

Możesz wziąć do 10 litrów paliwa. W ilu karnistach to nikogo nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka 5-7zl 0,5L

 

Piwo 1-2zl 0,5L

 

 

Zyc nie umierac.

Wódka, to rzeczywiście taniej, ale po piwo, to się nie opłaca zbytnio. U nas piwo kosztuje około 2,50 zł, a często jak są promocje, to można i u nas kupić piwo poniżej 2 zł, szczególnie w wielopakach. Do tego ukraińskie piwo, to zazwyczaj jakieś szczyny, których pić się nie da.

 

Co do paliwa na Ukrainie, to też wątpliwa oszczędność, bo to co tam można zatankować, to zazwyczaj chrzczony syf, a nie paliwo. No chyba, że komuś na samochodzie nie zależy, to niech sobie tankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z podzespołami komputerowymi ? Orientuje się ktoś jaki są tam ceny ? Warto jechać i dużo można przywieźć ? Jak bym wsadził w majtki kilka Phenomów II x6 był by przypał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na Ukrainie, przejeżdżałem przez Hrebenne do Rawy Ruskiej.

 

Kurs hrywny na UA 0.35gr, w Tomaszowie Lubelskim 0.38gr

ON 6.60 hrywny

Piwo 3.5-11 hrywny (droższe to takie butelkowe 2 litrowe)

Wódka 0.5l 29 hrywny

Ciastka 4.5 hrywny takie batonowe Biscuit firmennyy

 

Zakupy były robione w Rawie Ruskiej w dużym markecie.

 

Najgorsze to kolejka powrotna w której staliśmy 5.5h, polscy celnicy długo odprawiają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to kolejka powrotna w której staliśmy 5.5h, polscy celnicy długo odprawiają :/

 

Wystarczy zaplacic, i odrazu jedziesz praktycznie bez kontroli. Nieraz z kolega gadamy przy piwku o tym, od 5 lat przewozi fajki z Ukrainy. Dorobil sie niezlej kasiury z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaplacic, i odrazu jedziesz praktycznie bez kontroli. Nieraz z kolega gadamy przy piwku o tym, od 5 lat przewozi fajki z Ukrainy. Dorobil sie niezlej kasiury z tego.

Komu? Polakom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu? Polakom?

 

Tfu bylem jeszcze zaspany... Chodziło mi o ichniejszych celnikow. Z naszymi bylby problem zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówili, że polscy celnicy długo odprawiają samochody osobowe a nie ukraińscy oni na odprawie sprawdzają 2 minuty każdą osobę natomiast polscy 15-20 minut, na służbie celnej jest 4 stanowisk na każdym stanowisku może stać do 10 aut i na tym stanowisku każdy stoi właśnie te 15-20 min. Na każdym stanowisku jest 2 osób i te osoby sprawdzają, jeden z nich wziął śrubokręt i stukał w oponę zapasową hehe ;)

 

Wódka to już jakaś lepsza chyba :E

 

Ultra Platinum Filtered Vodka 0.5L o nietypowej butelce :)

 

Jedna z stacji paliw

 

dsc00002ry.jpg

 

Tam obok jest hurtownia papierosów ;)

 

A tutaj widać wódki za ladą, było to 2 lata temu w Ustyluh (UA) za Zosinem (PL)

 

95248895.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie na UA polecam przywiezc piwo o nazwie Stare Misto, bardzo dobre ;)

 

do NOM: Skąd jesteś ze jeździsz przez hrebenne ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie na UA polecam przywiezc piwo o nazwie Stare Misto, bardzo dobre ;)[/qute]

 

do NOM: Skąd jesteś ze jeździsz przez hrebenne ? :P

 

Tylko problem w tym, że nazwa może być po ukraińsku, chyba, że napiszesz tu po ukraińsku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...