Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Byku

Ile można przewieźć papierosów, paliwa, perfum itp. do Polski z Ukrainy?

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót z Ustyług (Zosin) 24.11.2010 godzina 14, ostatni szlaban o 19.10 tyle się czekało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wybieram się na UA w 2 samochody tylko jeszcze nie wiem czy przez Zosin czy przez Hrebenne prawdopodobnie w nocy może uda się zmniejszyć czas oczekiwania na przejście z UA na PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Старе Місто / Ста́ре Мє́сто / Staré Město

 

спасибі.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe mają tam liczby oktanowe paliwa - kiedy tam byłem, 98 zauważyłem chyba na jednej stacji, a i 95 jest nie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja byłem dzisiaj pierwszy raz. Wybrałem sie sam.. O szlak.. Czepiła sie Milicja..(zapomniałem zdjąć CB antene- nawet nie wiedziałem ze trzeba)

i się zaczeła.

 

Początek. Dobryj dien./.odpowiedziałem Dobryj dien.. -- to Milicjant - Jak Dobryj to pewnie Pan pil. Zgodziłem się na dmuchnięcie w jakis ich alkomat i z marszu wykazał 1,8 promila.

 

W skórcie. Chcieli mi wlepić 3500 USD lub 3000 Euro- oczywiscie postraszyli ze zabiorą auto itp..

 

Skończyło sie na tym ze wyczyścili mi całkowicei portfel.. jakies 80 zl....

 

POźniej jak rozmawiałem z ludzmi w kolejce to własnie tak jest jak wyczają że ktoś jest 1 raz nie zna zasad i da się go postraszyc

 

Ponoc to nigdy nie godzić sie na dmuchanie- jak cos to badanie krwi (wtedy ponoć rezygnują)

Twardo i max dla nich 10 hrywny...

 

Ale tak jak piszę . Mój pierwszy raz..

 

Ponoć zdarzają sie przypadki że od takich pierwszaków potrafią wyciągnac całą kasę. Słyszałem o gościu z Rzeszowa który jechał na wycieczkę do Lwowa i skubnęli go na 1000 zl...

 

Cholerni Szoszoni...;=))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja byłem dzisiaj pierwszy raz. Wybrałem sie sam.. O szlak.. Czepiła sie Milicja..(zapomniałem zdjąć CB antene- nawet nie wiedziałem ze trzeba)

i się zaczeła.

 

Początek. Dobryj dien./.odpowiedziałem Dobryj dien.. -- to Milicjant - Jak Dobryj to pewnie Pan pil. Zgodziłem się na dmuchnięcie w jakis ich alkomat i z marszu wykazał 1,8 promila.

 

W skórcie. Chcieli mi wlepić 3500 USD lub 3000 Euro- oczywiscie postraszyli ze zabiorą auto itp..

 

Skończyło sie na tym ze wyczyścili mi całkowicei portfel.. jakies 80 zl....

 

POźniej jak rozmawiałem z ludzmi w kolejce to własnie tak jest jak wyczają że ktoś jest 1 raz nie zna zasad i da się go postraszyc

 

Ponoc to nigdy nie godzić sie na dmuchanie- jak cos to badanie krwi (wtedy ponoć rezygnują)

Twardo i max dla nich 10 hrywny...

 

Ale tak jak piszę . Mój pierwszy raz..

 

Ponoć zdarzają sie przypadki że od takich pierwszaków potrafią wyciągnac całą kasę. Słyszałem o gościu z Rzeszowa który jechał na wycieczkę do Lwowa i skubnęli go na 1000 zl...

 

Cholerni Szoszoni...;=))

 

Tak niestety jest. Młodzieżówkę też trzepią solidnie. I to już na granicy. Do starszych mają trochę więcej szacunku to biorą mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy możliwe jest ( z jednego samochodu ) czesanie dochodów rzędu 3000 złotych? Na wigilii jakiś daleki wujek chwalił się, że ma kontakty i takie tam. Interesujące to jest, bo z tego co piszecie - to nie powinien mieć żadnych dochodów przez te restrykcje na granicy. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy możliwe jest ( z jednego samochodu ) czesanie dochodów rzędu 3000 złotych? Na wigilii jakiś daleki wujek chwalił się, że ma kontakty i takie tam. Interesujące to jest, bo z tego co piszecie - to nie powinien mieć żadnych dochodów przez te restrykcje na granicy. :hmm:

Przez jeden przejazd? Nie sądzę. Natomiast legalnie, kiedy można było wywieźć karton papierosów na łeb to dało się wyciągnąć te 3000zł na miesiąc jeżdżąc np. całą rodziną.

 

Są jeszcze tacy co to chowają kartony po całym samochodzie - a nóż nie wezmą na kanał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy możliwe jest ( z jednego samochodu ) czesanie dochodów rzędu 3000 złotych?.

 

 

Zarobrk jest duzo wiekszy, mam znajomego co w tym siedzi od 5 lat. Dorobil sie strasznie na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwie osoby które próbowały zarobić tak żeby się nienarobić właśnie na takim czymś. Tacy z nich byli biznesmeni że dostali po 2500 grzywny na głowę i dali sobie spokój :lol2: Niewiem czy warto kombinować w ten sposób, może i warto skoro wyżej piszą że ktoś na tym zarabia - ale nie lepiej spróbować normalnie popracować? Chyba że to taki dodatkowy zarobek, no cóż każdy orze jak może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to maksymalna kara za przemyt to 500zl, no i oczywiscie zabieraja kontrabande.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwie osoby które próbowały zarobić tak żeby się nienarobić właśnie na takim czymś. Tacy z nich byli biznesmeni że dostali po 2500 grzywny na głowę i dali sobie spokój :lol2: Niewiem czy warto kombinować w ten sposób, może i warto skoro wyżej piszą że ktoś na tym zarabia - ale nie lepiej spróbować normalnie popracować? Chyba że to taki dodatkowy zarobek, no cóż każdy orze jak może.

Przy tym trzeba się narobić. Gdybyś choć raz wykonał taki kurs to byś wiedział o czym mówię :) Teraz już nie ma takich kolejek, ale kiedyś, kiedy można było wziąć karton papierosów na głowę były kilometrowe. I nie ma, że Ci się w nocy przyśnie za kierownicą bo Cię zaczną omijać, trzeba co chwilę podjeżdżać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja byłem dzisiaj pierwszy raz. Wybrałem sie sam.. O szlak.. Czepiła sie Milicja..(zapomniałem zdjąć CB antene- nawet nie wiedziałem ze trzeba)

i się zaczeła.

 

Początek. Dobryj dien./.odpowiedziałem Dobryj dien.. -- to Milicjant - Jak Dobryj to pewnie Pan pil. Zgodziłem się na dmuchnięcie w jakis ich alkomat i z marszu wykazał 1,8 promila.

 

W skórcie. Chcieli mi wlepić 3500 USD lub 3000 Euro- oczywiscie postraszyli ze zabiorą auto itp..

 

Skończyło sie na tym ze wyczyścili mi całkowicei portfel.. jakies 80 zl....

 

POźniej jak rozmawiałem z ludzmi w kolejce to własnie tak jest jak wyczają że ktoś jest 1 raz nie zna zasad i da się go postraszyc

 

Ponoc to nigdy nie godzić sie na dmuchanie- jak cos to badanie krwi (wtedy ponoć rezygnują)

Twardo i max dla nich 10 hrywny...

 

Ale tak jak piszę . Mój pierwszy raz..

 

Ponoć zdarzają sie przypadki że od takich pierwszaków potrafią wyciągnac całą kasę. Słyszałem o gościu z Rzeszowa który jechał na wycieczkę do Lwowa i skubnęli go na 1000 zl...

 

Cholerni Szoszoni...;=))

 

Na którym przejściu granicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnych doswiadczen:

 

akcja: Hrebenne

 

mozna bylo zawsze przewiezc 2 kartony na lebka, ludzie wozili po 4 i dawali po 20 hrywien w paszport.

 

akcja trasa St.Petersburg -> przejscie graniczne |Rosja -> Białoruś| (nie pamietam nazwy, potem do Polski wbilismy przez Sławatycze)

 

stalismy naszym polonezem atu+ przed dwoma ładami i tawrija, dlugo w kolejce sie ciagnelo, po ponad 4h dojechalismy juz blisko, zauwazylem ze celnicy zaczeli cos tak sie dziwnie przygladac tym gosciom z drugiej łady przed nami, kazali im wysiasc z gnatami przy ich lbach, okazalo sie ze w drzwiach przednich mieli po dwa kałasze na ukos wlozone :D

 

tawrije tez sprawdzili co byla za nimi i na kanal pojechala, na szczescie polska rejestracja wzbudzila zaufanie i puscili nas od razu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnych doswiadczen:

 

akcja: Hrebenne

 

mozna bylo zawsze przewiezc 2 kartony na lebka, ludzie wozili po 4 i dawali po 20 hrywien w paszport.

no tak, ale po polskiej stronie też sprawdzają (?) :hmm: więc co to daje, skoro ukraincy puszczają a polacy rekwirują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po polskiej stronie nawet do bagaznika nie zagladali tylko stuk stuk w paszporcie i witamy w Rzeczpospolitej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po polskiej stronie nawet do bagaznika nie zagladali tylko stuk stuk w paszporcie i witamy w Rzeczpospolitej.

Widocznie mieli znajomych. Normalnie kontrola po stronie polskiej jest restrykcyjna. Albo nie patrzyłeś uważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po polskiej stronie nawet do bagaznika nie zagladali tylko stuk stuk w paszporcie i witamy w Rzeczpospolitej.

Rzeczypospolitej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18.02.2011 Uściług za Zosinem

 

Sklep Zodiak

x2q935.jpg

 

Market

eklt1w.jpg

 

Restauracja wojskowa

2hx0lth.jpg

 

Kolejka samochodów

2zhmc5t.jpg

 

Ukrnafta ON 7.95hr, kurs w sklepie zaraz za przejściem ukraińskim 2.74 za złotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przejściem w Krościenku spokojnie można płacić w sklepach złotówkami. Liczą po nienajgorszym kursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można przewieźć papierosów, paliwa, perfum itp. do Polski z Ukrainy?

To wszystko zależy od tego, jak dobrze je schowasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ukraińscy celnicy zaczęli dawać druki deklaracji celnej

 

30hmrg2.jpg

8vn815.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklaracja była od zawsze jako opcja. Wystarczy że nie włożyłeś w paszport łapówki to dostawałeś deklaracje do wypełnienia. Jeśli dalej opierałeś się przed daniem łapówki to po oddaniu deklaracji została ona podarta bez przeglądnięcia jej i celnik mówił ironicznie "źle" :E. Wypełniałeś kolejną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...