Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Byku

Ile można przewieźć papierosów, paliwa, perfum itp. do Polski z Ukrainy?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam i nic konkretnego nie znalazłem, każdy pisze co innego :kwasny: Na stronie urzędu celnego nie ma żadnych informacji...

Wie ktoś może jakie są przepisy na dzień dzisiejszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo karton albo kilka paczek, nie pamiętam, wiem że po wejściu do tego srengen sie zmieniło na mniejsze ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo karton albo kilka paczek, nie pamiętam, wiem że po wejściu do tego srengen sie zmieniło na mniejsze ilości.

 

1. Nie interesuje mnie "albo" ;)

2. Nie wiedziałem, że Ukraina należy do schengen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no u nas ' pani od zaopatrzenia ' przy okazji przywiozła karton. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie interesuje mnie "albo" ;)

2. Nie wiedziałem, że Ukraina należy do schengen :E

To zadzwoń i popytaj ;)

 

My należymy i o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to trochę za późno, bo ok 3 nad ranem jadę w trasę :)

Wyszło tak na spontanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie to chyba 0,5 L i coś poniżej kartonu papierosków, na głowę, a paliwa to co w baku i jeden karnister 25L (koniecznie taki metalowy) Oczywiście za 20 hrywien Ukraińcy nie obrażą się jeżeli weźmiemy "trochę" ponad normę, czyli jakieś (Zakładając że w samochodzie jedzie 4 osoby) 6-7 kartonów może nawet więcej, na wódkę i piwo to się nawet nie patrzą. Najlepiej kupić kratę browaru w kartonowym pudle i zamiast czterech piw schować w nim dodatkowe 4 x 0,5 L. Po polskiej stronie tylko zaglądają do bagażnika i na tylne siedzenia. Raczej nikt nie przeszukuje dokładnie. Panie mogą dodatkowe kilka paczek schować w torebce. To tyle moich porad z własnego doświadczenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 sztuk papierosów, 2x0,5l alk 40%+, 10l paliwa z kanistrze

 

No generalnie to chyba 0,5 L i coś poniżej kartonu papierosków, na głowę, a paliwa to co w baku i jeden karnister 25L (koniecznie taki metalowy) Oczywiście za 20 hrywien Ukraińcy nie obrażą się jeżeli weźmiemy "trochę" ponad normę, czyli jakieś (Zakładając że w samochodzie jedzie 4 osoby) 6-7 kartonów może nawet więcej, na wódkę i piwo to się nawet nie patrzą. Najlepiej kupić kratę browaru w kartonowym pudle i zamiast czterech piw schować w nim dodatkowe 4 x 0,5 L. Po polskiej stronie tylko zaglądają do bagażnika i na tylne siedzenia. Raczej nikt nie przeszukuje dokładnie. Panie mogą dodatkowe kilka paczek schować w torebce. To tyle moich porad z własnego doświadczenia :E

Gorzej jak zobaczysz 2 wilczury z wyostrzonym węchem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienili zasady jedną paczkę papierosów lub dwie nie pamiętam, kartonu teraz nie przewieziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No generalnie to chyba 0,5 L i coś poniżej kartonu papierosków, na głowę, a paliwa to co w baku i jeden karnister 25L (koniecznie taki metalowy) Oczywiście za 20 hrywien Ukraińcy nie obrażą się jeżeli weźmiemy "trochę" ponad normę, czyli jakieś (Zakładając że w samochodzie jedzie 4 osoby) 6-7 kartonów może nawet więcej, na wódkę i piwo to się nawet nie patrzą. Najlepiej kupić kratę browaru w kartonowym pudle i zamiast czterech piw schować w nim dodatkowe 4 x 0,5 L. Po polskiej stronie tylko zaglądają do bagażnika i na tylne siedzenia. Raczej nikt nie przeszukuje dokładnie. Panie mogą dodatkowe kilka paczek schować w torebce. To tyle moich porad z własnego doświadczenia :E

Pierdoły i tyle. Nigdy tam nie byłeś.

 

40 sztuk papierosów, 2x0,5l alk 40%+, 10l paliwa z kanistrze

 

Dokładnie. 2 Paczki fajek, litra flaszki, piwa nie wiem, ale ze zgrzewką jedną na dwie osoby nigdy nie było problemu. Będziesz wjeżdżał to się zapytasz. Do kanistra możesz wlać 12-13l ;) (oficjalnie 10 ale ważą na rękę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka papierochów na bank. zasłyszane od Ukraińców jakieś 2 miesiące temu. co do alkoholu to nie wiem i nie chce mi się sprawdzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa to my zawsze wwoziliśmy 5l bo chyba tyle do Polski można legalnie. Problem jest po drugiej stronie bo z Ukrainy nie można wywozić. No ale od czego jest piatku w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarinho

fajek można dwa wagony chyba :E

 

tzn. 20 paczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajek można dwa wagony chyba :E

 

tzn. 20 paczek

 

Można było jeden wagon kiedyś, ale to dawno i nie prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartonu na pewno nie można przewozić, w każdym razie jak byłem w lutym tego roku nie można było :) Z tego co znalazłem to można 2 paczki. http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Przywie...ml?ticaid=18f76

 

Jak jedziesz to kup koniecznie sos paprykowy (pycha, dobry do wszystkiego) http://allegro.pl/item778970726_sos_papryk...estle_230g.html szkoda, że u nas tego nie ma ( nie liczę tego od winiary w słoiku )

 

A i przede wszystkim polecam przeczytać lekturę http://forum.gazeta.pl/forum/w,791,5481727...prawa_.html?s=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj "Switch" czego sądzisz że nie nigdy nie byłem na Ukrainie?? Znasz mnie może? Ja napisałem jak jest naprawdę a nie według "oficjalnych" norm czy innych pierdół bo Ukraińcy na to nie patrzą(jak wezmą w łapę oczywiście) a jak Polacy znajdą to najwyżej zabiorą nadwyżkę(mogą też zawrócić spowrotem na Ukrainę). Powyżej 10 czy 15 kartonów jest dopiero większy przypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak rok temu lecialem z hiszpani do angli to mozna bylo przewiesc 12 kartonow fajek (oczywiscie mowisz im ze dla wlasnego uzytku) i widzialem jak ludzie kupowali i nie mieli zadnych problemow.. a jak teraz to sam nie wiem :P Czasem wole nie ryzykowac i wezme tylko 2-3 kartony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj "Switch" czego sądzisz że nie nigdy nie byłem na Ukrainie?? Znasz mnie może? Ja napisałem jak jest naprawdę a nie według "oficjalnych" norm czy innych pierdół bo Ukraińcy na to nie patrzą(jak wezmą w łapę oczywiście) a jak Polacy znajdą to najwyżej zabiorą nadwyżkę(mogą też zawrócić spowrotem na Ukrainę). Powyżej 10 czy 15 kartonów jest dopiero większy przypał.

 

trochę masz bałagan w wyrazach ;)

 

swoje zdanie moge poprzeć znajomością kilku ukraińców którzy przy obiadku lubią sobie wypić dobrej czyściochy :) w porządku chłopaki są :D i od nich wiem o tej 1 paczce paierochów i to że Polska słuzba trzepie ukraińców i na odwrót. podobno duże trzepanko jest. to co piszesz o 15 kartonach to już kwalifikuje się do rozbierania auta (tak przynajmniej jest na granicy z Obwodem Kaliningradzkim). tak, widziałem jak na bocznicy pogranicznicy rosyjscy rozbierali samochód. tragedia normalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz o tym dyskusja, to sie dołącze. ;)

Załóżmy, ze wracam z 4 kolegami z Ukrainy i każdy ma po 1 litrze wódy. W miejscowości przygranicznej mam znajomych u których zostawiam towar. I tutaj pytanie:

- czy moge wrócić na Ukrainę w celu przywiezienia kolejnych (dozwolonych) litrów alkoholu?

- jeśli tak, to czy jest jakiś limit wjazdów/ wyjazdów przez granicę?

- czy celnicy bedą sie czepiać?

 

Liczba przejazdów jak by mnie interesowała, to około 3/4.

 

Edit. Wiem, że pytania wydają sie głupie, ale nigdy nie byłem za granicą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz notuja w komputer ile przewozisz, limit odnawia sie po północy bodajże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie:

Konieczny jest metalowy karnister na paliwo czy moze byc plastikowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam takie pytanie:

Konieczny jest metalowy karnister na paliwo czy moze byc plastikowy?

Na benzyne? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman
Witam

 

Mam takie pytanie:

Konieczny jest metalowy karnister na paliwo czy moze byc plastikowy?

Na paliwo - metalowy, na grypę może być plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...