Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateo383

Wypowiedzenie umowy TP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję info na temat wypowiedzenia umowy na telefon w TP. Potrzebuję dobry wzór pisma (w google spotkałem się z wieloma) i mam pytanie to jest płatne czy możemy odejść od tych złodziei za free ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie to jest płatne czy możemy odejść od tych złodziei za free ?

Masz umowę na czas określony? Chyba coś około 30 dni przed końcem umowy można wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie masz na czas określony to za co masz płacić ?

 

W Tp to chyba jest tak że jeśli nie zrezygnujesz to umowa na czas określony przekształca się na umowę na czas nieokreslony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Tp to chyba jest tak że jeśli nie zrezygnujesz to umowa na czas określony przekształca się na umowę na czas nieokreslony.

Jest. Tylko nie wiadomo jaką umowę ma autor tematu. Jeśli ma na czas nieokreślony to po prostu pisze pismo, że chce rozwiązać umowę taką a taką i zanosi to do telepunktu lub wysyła pocztą do TPSA (nie trzeba jakichś specjalnych wzorów pisma) i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli ma umowę na czas określony i umowa się akurat kończy to podobnie jak wyżej pisze pismo i nic nie płaci (musi napisać pismo bo inaczej umowa się automatycznie przekształci w umowę na czas nieokreślony). I trzeci przypadek - ma umowę na czas określony np 2 lata (zwykle wiąże się to z jakąś promocją). Chce ją rozwiązać np po roku. Wtedy również pisze podobne pismo, tyle, że w tym przypadku zapłaci dodatkowo i to dosyć sporo (koszty takiego odstąpienia są w umowie jaką się podpisuje lub dołączone do niej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na czas nieokreślony, jestem w TP od początku, kilkanaście lat ale abonament w wysokości 50zł jest dla mnie za duży. Nigdy go nie wykorzystuję, dawniej było coś takiego jak tel w jedną stronę tzn. ktoś mógł do mnie dzwonić ale ja nie mogłem. Szkoda że tego nie ma teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na czas nieokreślony, jestem w TP od początku, kilkanaście lat ale abonament w wysokości 50zł jest dla mnie za duży.

W takim razie bez ponoszenia kosztów możesz wypowiedzieć umowę z TP. Chcesz przejść do innej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, poszukuję info na temat wypowiedzenia umowy na telefon w TP. Potrzebuję dobry wzór pisma (w google spotkałem się z wieloma) i mam pytanie to jest płatne czy możemy odejść od tych złodziei za free ?

Nie czyta się umowy a potem się od złodzei wyzywa co? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na czas nieokreślony to możesz odjeść zawsze. Najlepiej wybierz sie do telepunkt/orange i weź taki wzór pisma od nich.

 

Na rozwiązanie będziesz czekał miesiąc ( czyli jak teraz im to dasz to umowa skończy się 30 listopada ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umowa była na czas określony i nie było jakiś podstaw do jej rozwiązania to każą sobie zapłacić abonament do końca... Jednak jeśli powody były np. notoryczne problemy z internetem, słabe parametry linii, zgłoszone reklamacje na błękitną linie to powód już jest ;) Pisałem takie pismo co miało może z parę zdań... Zaniosłem do telepunktu i jeszcze wysłali... co prawda trwało to wypowiedzenie z 3 miesiące ale się udało :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz przejść do innej firmy?

Zamierzam wcale nie mieć telefonu stacjonarnego, tym bardziej internetu po łączach TP.

 

Nie czyta się umowy a potem się od złodzei wyzywa co?

Nie czyta się, ale to nie zmienia faktu że telefon stacjonarny jest mi nie potrzebny, używany jest sporadycznie. Tak jak pisałem: gdyby był abo za 20zł zostałbym ale 50zł to dużo, wiem że są jakieś minuty itp. ale nie wykorzystuję tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam to forum już od dłuższego czasu i ludzie tutaj uderzają z najmniejszymi problemami , wystarczy na czystej kartce papieru napisać informacje o wyłaczeniu stacjonarki z datą końca umowy / lub 30 dniowym okresem wypowiedzenia.

 

Aha TP i tak zacznie liczyć 30 dni dopiero od 1 nowego miesiąca także przygotuj się na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zauwazyc ze Neostrada na czas nieokreslony wiaze sie z wydatkiem okolo 180zl miesiecznie wiec jesli placisz 50zl to wychodzi ze masz umowe 2 albo 3 letnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chcesz wymówić telefon, a nie neta? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, poszukuję info na temat wypowiedzenia umowy na telefon w TP.
dawniej było coś takiego jak tel w jedną stronę tzn. ktoś mógł do mnie dzwonić ale ja nie mogłem.
Zamierzam wcale nie mieć telefonu stacjonarnego,
Nie mam Neostrady tylko tel. stacjonarny i plan tp60.

 

z powyzszych wypowiedzi mozna wyciagnac klarowna odpowiedz na twoje pytanie : internet jak nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...