Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janinat

iexplore.exe - błędne koło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwóch tygodni mój komputerek sprawia niespodzianki. Mimo, że był w serwisie (ostatni tydzień gwarancji) niewiele pomogło. Owszem "chodzi" trochę lepiej ale zauważyłam, że nie przeprowadza zaplanowanych aktualizacji. smilies/sad.gif

 

Wymuszana kończy się komunikatem:

"Wystąpił problem z aplikacją IEXPLORE.EXE i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

AppName: iexplore.exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: kernel32.dll

ModVer: 5.1.2600.2180 Offset: 0000a2c8" smilies/mad2.gif

 

Przez kilka dni czytałam różne fora, próbowałam korzystać z porad, ale niewiele to pomogło.

Przeskanowałam dwoma antywirusami - ArcaVir 2009(który stale pilnował mnie przez 2 lata) a także Avirą AntiVirem. Niczego nie znalazły.

Obawiam się, że ilość pojawiających się komunikatów z błędami się zwiększa.

 

Oczywiście z Internet Explorer korzystać nie mogę (komunikat j.w. czyli błędne koło) więc nie mogę prowadzić żadnej aktualizacji - zaznaczam, że oprogramowanie mam legalne.

 

Próby porozumienia się za pomocą Mozilli Firefoxa z Microsoftem kończą się niepowodzeniem.

 

Mam Win XP home SP2 i tak się zastanawiam, czy mogę ponownie pobrany stąd:

http://www.instalki.pl/programy/download/a..._Windows_XP.php

 

ponownie zainstalować i czy Waszym zdaniem coś to pomoże (zakładam optymistycznie, że się uda)?

 

Liczę na pomoc smilies/smile.gif

 

P.S. do tej pory ograniczałam się do czytania porad i nie wiem czy mój post spełnia wymogi modów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinstaluj - wpisz albo wklej do uruchom

 

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\Inf\ie.inf

 

możesz spróbować innej IE8, np tej , ale jak sie instaluje, czy odinstalowuje starą, itd, nie wiem, nie używam IE

 

jak naprawic lub reinstalowac IE - klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reinstaluj - wpisz albo wklej do uruchom

 

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\Inf\ie.inf

 

możesz spróbować innej IE8, np tej , ale jak sie instaluje, czy odinstalowuje starą, itd, nie wiem, nie używam IE

 

jak naprawic lub reinstalowac IE - klik

Wielkie Dzięki,

 

wkleić się nie dało ale wpisałam włożyłam płytę i poszłoooooooo .......

 

jest przeglądarka IE jednak próba zainstalowania IE8 nie powiodła. Pokazał się komunikat, że nie powiodła się instalacja wymaganej aktualizacji ;(

Nacisnęłam "pobierz"

skutek, to komunikat: "Instalator nie może uruchomić domyślnej przeglądarki sieci web"

 

Natomiast próba "Windows update" zakończyła się komunikatem:

"Wymagany klucz wyszukiwania nie został odnaleziony w żadnym aktywnym kontekście aktywacji"

 

Na koniec korzystanie/szukanie z przeglądarki IE spowodowało powrót do sytuacji początkowej.

Czyli:

"Wystąpił problem z aplikacją IEXPLORE.EXE i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

AppName: iexplore.exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: kernel32.dll

ModVer: 5.1.2600.2180 Offset: 0000a2c8"

 

;((

tak więc "błędne koło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak naprawic lub reinstalowac IE - klik

 

Witam

Skorzystałam z rad w "kliku" jednak wszelkie poczynione próby napraw kończyły się podobnie tzn. komunikatami o błędach np.:

- "Wystąpił problem z aplikacją IEXPLORE.EXE i zostanie ona zamknięta" lub

- "Instalator nie może uruchomić domyślnej przeglądarki sieci web" lub

- "Wystąpił błąd podczas ładowania C:\Program Files\Common Files\Paretologic\UUS2\UUS.dll

Nie można odnaleźć określonego modułu."

 

oczywiście próby przejścia z IE6 na IE7 czy IE8 bez rezultatu ;(

ręczne wprowadzenie pobranych aktualizacji winXP SP2 kończyło się j.w.

 

Co ciekawe, przeglądarka IE6 uruchamia się na dokumentach HMTML i w tym formacie korzysta z linków w sieci, ale normalna próba uruchomienia kończy się komunikatem pierwszym.

 

Czekam na nowe pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz wejść za pomocą innej przeglądarki na stronę Microsoftu, strony producentów programów antywirusowych?

Pobierz i uruchom OTL

Zaznacz opcje Scan All Users, LOP Check, Purity Check i kliknij Run Scan

Log umieść tutaj i podaj link.

Dodatkowo log z Gmer (Download EXE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz wejść za pomocą innej przeglądarki na stronę Microsoftu, strony producentów programów antywirusowych?

Pobierz i uruchom OTL

Zaznacz opcje Scan All Users, LOP Check, Purity Check i kliknij Run Scan

Log umieść tutaj i podaj link.

Dodatkowo log z Gmer (Download EXE).

 

Dzięki dzisiaj to trochę nie mam czasu ale skorzystam z rady i dam znać o efektach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

log z OTL tu:

log OTL

 

Extras

 

 

nie bardzo wiem czy dobrze wkleiłam linki (?)

 

a gmeracz gmera dalej..

 

 

nie bardzo wiem czy dobrze wkleiłam linki (?)

widzę, że jednak nie, bo w adresie linku trzeba wyciąć:"&quot/;http://" i daje się czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz legalny OS i w nim IE 6.0? Wolne żarty?

 

Edit: Poprawiłem linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo? możesz trochę jaśniej?

 

Pyta się czy masz legalnego (oryginalnego) Windowsa i Internet Explorer 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pyta się czy masz legalnego (oryginalnego) Windowsa i Internet Explorer 6.

 

wcale się nie pyta.

 

Miałam wrażenie, że wątpi - o czym świadczy txt. "wolne żarty?"

 

Widać nie przeczytał pierwszego postu. Wolałabym/prosiłabym, żeby doświadczony moderator wypowiedział się merytorycznie.

 

P.S. na maila mogę przesłać obraz faktury. Ponadto IE6 jest integralną częścią win XP Home PL OEM.

 

 

Edit: Poprawiłem linki.

 

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W logach nie ma nic szkodliwego.

Dziękuję za info :)

 

Chciałaby dodać, co zauważyłam dzisiaj, że teraz moja drukarka straciła ochotę na drukowanie ;-(

Od powrotu komputera z serwisu nie miałam potrzeby jej używania.

 

Próby odinstalowania i ponownego jej instalowania niczego nie zmieniły. Czyżby to był kolejny etap degradacji?

 

Przeglądałam dzisiaj "Podgląd zdarzeń" z czasu pobytu w naprawie/serwisie gwarancyjnym, po tym jak mnie "ta maszyna" uraczyła czarnym ekranem i zauważyłam parę zdarzeń.

Np.

"Typ zdarzenia: Ostrzeżenie

Źródło zdarzenia: WinMgmt

Identyfikator zdarzenia: 5603

Użytkownik: ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM

Opis:

Dostawca, OffProv10, został zarejestrowany w obszarze nazw WMI, Root\MSAPPS10, ale nie określił właściwości HostingModel. Ten dostawca będzie działał za pomocą konta LocalSystem. To konto jest uprzywilejowane i dostawca może spowodować naruszenie zabezpieczeń, jeśli niepoprawnie spersonifikuje żądania użytkownika. Upewnij się, że dostawca został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa i zaktualizuj właściwość HostingModel rejestracji dostawcy z kontem o możliwie najmniejszych uprawnieniach dla wymaganej funkcjonalności."

 

chciałam większy wyciąg umieścić na "wklej.org" ale teraz jest pewnie zablokowany.

 

Macie dla mnie jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janinat

Instalujesz Firefoxa i postępujesz tak, jak na obrazku. Odznaczasz jedno niepotrzebne pole, a FF i IE się pogodzą.

http://img140.imageshack.us/img140/2091/21499807.jpg

I tam, gdzie pojawi się Firefox, zaznaczasz kropkę Firefoxa.

Od tego momentu używasz, FF, a IE idzie na zawsze w zapomnienie.

 

Drukowanie: za mało informacji, ale zrób Start-uruchom i wpisz: C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

I powiedz, co się stało/czy drukarka drukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Elektryk dziękuję za zainteresowanie się :)

 

Niestety Firefox nie zawiera wsparcia np. dla zapisywania stron w postaci plików MHTML, moim zdaniem bardzo wygodny i funkcjonalny sposób archiwizowania dokumentów w postaci pojedynczego pliku kompletnych stron WWW.

W IE takie wsparcie jest.

 

Ponadto, od dawna korzystam z Firefoxa i rzadko kiedy z przeglądarki IE, ale jej zupełny brak przy systemie winaXP, to np.:

- koniec automatycznych aktualizacji win XP,

- niemożliwość skorzystania z „Kaspersky Online Scanner” – przynajmniej tak dotychczas było.

 

 

Drukowanie: za mało informacji, ale zrób Start-uruchom i wpisz: C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

I powiedz, co się stało/czy drukarka drukuje.

 

Niestety brak pożądanych sukcesów, bo dalej:

klik a próbowałam różnych sposobów jej przechytrzenia ;)

 

Ponadto co jakiś czas pojawia się:

 

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezydent Elektryk dziękuję za zainteresowanie się :)

 

Niestety Firefox nie zawiera wsparcia np. dla zapisywania stron w postaci plików MHTML, moim zdaniem bardzo wygodny i funkcjonalny sposób archiwizowania dokumentów w postaci pojedynczego pliku kompletnych stron WWW.

W IE takie wsparcie jest.

 

Ponadto, od dawna korzystam z Firefoxa i rzadko kiedy z przeglądarki IE, ale jej zupełny brak przy systemie winaXP, to np.:

- koniec automatycznych aktualizacji win XP,

- niemożliwość skorzystania z „Kaspersky Online Scanner” – przynajmniej tak dotychczas było.

 

 

 

 

Niestety brak pożądanych sukcesów, bo dalej:

klik a próbowałam różnych sposobów jej przechytrzenia ;)

 

Ponadto co jakiś czas pojawia się:

 

klik

 

Tyle dni się z tym ..., jak masz bajzel w systemie to postaw go od nowa, to w sumie 1,5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle dni się z tym ..., jak masz bajzel w systemie to postaw go od nowa, to w sumie 1,5h.

z formatowaniem?

 

to masz na myśli?

 

P.S. na samym początku moje własne dziecko powiedziało, że taki będzie finał tego wątku :)

Czyżby miało rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyłączonego IE, tak jak w obrazku i mam automatyczne aktualizacje XP. Dzisiaj nawet miałem aktualizację do IE 6, :finger: ale ją oczywiście pominąłem. Zatem powinno Ci się wszystko aktualizować, chyba, że w HOME panują inne zasady... ale w to wątpię. Poza tym ja bym tak szybko się nie poddawał. Z nie takich opresji się wychodziło obronną ręką.

Pierwszy Twój link to problem z IE, bądź z samym internetem. Przydałby się log z programu combofix.

 

Ale najpierw dwa linki:

1. do usunięcia wadliwych wpisów zw. z internetem z rejestru i generalnie naprawienie połączenia: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Network...inSockFix.shtml

2. do usunięcia szpiegów/trojanów/itp (często antywirus to pomija): http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti...&tag=button

 

 

Drugi Twój link: start-wszystkie programy-akcesoria-narzędzia systemowe-zaplanowane zadania (i tam znajdujesz ParetoLogic, czy coś podobnego) Usuwasz to.

 

MHTML w FF: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/212?src=api

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie szczególnie za:

 

 

Po dokładnym przyglądnięciu się, widzę, że bez IE można funkcjonować.

 

Sprawdziłam czy są automatyczne aktualizacje i okazuje się, ze chyba tak. Choć ostatnia miała miejsce 29.10. czyli już po rozpoczęciu się kłopotów z dostępem do IE. Inna drukarka zainstalowana drukuje, więc chyba to jest problem samej drukarki Lexmark 3200, która jest co prawda zabytkiem ale nigdy nie zawodziła.

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...