Forum PCLab.pl: Liga Światowa 2010 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (7 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Liga Światowa 2010 Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   revcorey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 13:23

Kiedy dołączą do drużyny Daniel Pliński, Michał Bąkiewicz, Mariusz Wlazły i Paweł Zagumny?

D.C.: Trudno w tej chwili przewidzieć. Najwcześniej powinni dołączyć "Bąku" i "Guma". Może dolecą nawet na Kubę. Wlazły będzie gotowy na pierwsze mecze w Polsce - 26 i 27 czerwca. Najpóźniej spodziewamy się Plińskiego. Chciałbym by był gotowy na przedostatnią kolejkę Ligi Światowej. Takie są założenia, ale sytuacja może się jeszcze zmienić.

Co ze zdrowiem Piotra Nowakowskiego?

D.C.: Kontuzja barku jest na tyle poważna, że raczej nie wróci na mecze Ligi Światowej. To nie jest uraz powierzchowny. Leczenie trwa już dosyć długo, a potrzebujemy jeszcze minimum dwóch tygodni, by móc ocenić czy będzie konieczna operacja. Mamy nadzieję, że nie i wtedy do nas od razu dołączy.

hmm czyli u nas już powinien być 'stary' skład.

#42 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 13:38

Zobacz postezno, o 6 Czerwiec 2010, 23:09, napisał(a):

Dlaczego niby ;>?

Dlatego że granie w kadrze to zaszczyt, a mam wrażenie, że Wlazły tego nie rozumie. Jeśli porównać jego postawę, z postawą Świderskiego, Gruszki czy Bąkiewicza widać dokładnie o czym mówię.

#43 Użytkownik jest niedostępny   revcorey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 17:05

http://sport.onet.pl.../liga-swiato...,wiadomosc.html
to mi się najbardziej podoba

"Die Welt" z kolei mówi o triumfie, który "może zaprowadzić nas na szczyt. Mieliśmy i przez wiele lat byliśmy w siatkarskim cieniu naszych wschodnich sąsiadów. Role się zmieniły. Oby na zawsze".

To coś tak samo jak nasi piłkarze wygrają jakiś mecz i wielkie pianie jak to reprezentacja tylko się nie wspomina że przeciwnik był 2 składem. Ciekawe ileż to miejsca niemieckie gazety poświęcą miejsca kiedy niemcy przyjadą zagrać z podstawowym składem Polski u nas. 3:0 dwa razy w plecy i do domu :E

Ten post był edytowany przez revcorey dnia: 07 Czerwiec 2010 - 17:05

#44 Użytkownik jest niedostępny   eXCezZ 

• .
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 18:47

Zobacz postezno, o 7 Czerwiec 2010, 00:09, napisał(a):

Dlaczego niby ;>?

Bo woli wakacje niż grę w reprezentacji ?

Taki Matey Kaziyski gra na największych obrotach w najtrudniejszej lidze świata, LM, klubowych MŚ, a zaraz po sezonie grupowym WSZYSTKIE mecze w reprezentacji. On ma tylko tydzień wolnego a pan Wlazły ?

Z kolei zastanawia mnie fakt, że jeżeli za Mateya działacze Kazania chcą wyłożyć 7 mln $ to ile będzie wart Juantorena, pzreciez jest 2x lepszy od Mateya...

Ten post był edytowany przez eXCezZ dnia: 07 Czerwiec 2010 - 18:47

#45 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 20:08

Zobacz postrevcorey, o 7 Czerwiec 2010, 17:05, napisał(a):

To coś tak samo jak nasi piłkarze wygrają jakiś mecz i wielkie pianie jak to reprezentacja tylko się nie wspomina że przeciwnik był 2 składem. Ciekawe ileż to miejsca niemieckie gazety poświęcą miejsca kiedy niemcy przyjadą zagrać z podstawowym składem Polski u nas. 3:0 dwa razy w plecy i do domu :E

W tym wypadku to chyba nawet nie drugim :E

Nie czarujmy się, przegraliśmy z Niemcami ale jeszcze lata dzielą ich od poziomu na którym jest nasza reprezentacja.

#46 Użytkownik jest niedostępny   krzychun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 23:10

Zobacz posteXCezZ, o 7 Czerwiec 2010, 19:47, napisał(a):

Bo woli wakacje niż grę w reprezentacji ?

Taki Matey Kaziyski gra na największych obrotach w najtrudniejszej lidze świata, LM, klubowych MŚ, a zaraz po sezonie grupowym WSZYSTKIE mecze w reprezentacji. On ma tylko tydzień wolnego a pan Wlazły ?

1. Każdy woli odpoczywać niż pracować. Nawet Ty, pomimo, że zaraz napiszesz coś innego.
2. No i co z tego, że tak robi Kaziyski? Zrozum, że wysiłek działa na organizm każdego inaczej. Są osoby, które po takim wysiłku (na przestrzeni kilku lat) mogą np. bardzo uszkodzić sobie stawy - w imię czego? Ano wg Ciebie w imię meczów towarzyskich.
3. Niestety, ze względu na bądź co bądź przeciętny poziom naszej ligi (zwróć uwagę jakie podniecenie zapanowało po dojściu do Rzeszowa Cernica, a to tylko jeden Cernić) gracze typu Wlazły dostają w przeciętnym meczu ligowym zdecydowanie więcej piłek niż ich odpowiednicy w Ru czy It. Porównujesz do Kazynskiego, a to przyjmujący, który ma koło siebie ... sobie dopiszesz.
4. Nie rozumiem skąd takie zacietrzewienie u niektórych na te nieobecności. Wyobrażasz sobie, że na takiemu Wlazłemy nie chce się grać? No i niby wg Ciebie co on powiedział trenerowi? Że mu zgubił klucze do domu?
5. A i czym jest ta liga światowa? Obwoźnym cyrkiem z reklamami i małpami. Ludzie w siódmym niebie, bo gra się _o nic_.

#47 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2010 - 15:25

Zobacz postkrzychun, o 7 Czerwiec 2010, 23:10, napisał(a):

1. Każdy woli odpoczywać niż pracować. Nawet Ty, pomimo, że zaraz napiszesz coś innego.

Odniosę się tylko do tego, do reszty mi się nie chce. Przede wszystkim musisz zrozumieć jedną rzecz! Gra w reprezentacji to NIE jest praca. Jak zrozumiesz to wróć do tego tematu i tej dyskusji, wcześniej to nie ma sensu.

#48 Użytkownik jest niedostępny   krzychun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2010 - 16:32

Zobacz post_raistlin_, o 8 Czerwiec 2010, 16:25, napisał(a):

Odniosę się tylko do tego, do reszty mi się nie chce. Przede wszystkim musisz zrozumieć jedną rzecz! Gra w reprezentacji to NIE jest praca. Jak zrozumiesz to wróć do tego tematu i tej dyskusji, wcześniej to nie ma sensu.

Niestety, to jest praca. Sportowcy otrzymują za to wynagrodzenie. Wszyscy chcą myśleć, że gra się w reprezentacji "ku chwale ojczyzny", niestety tak nie jest. Dowodem na to są kłótnie (głośniejsze i te wyciszone) o pieniądze. Dla orderów grają naprawdę nieliczni.

I nie powątpiewaj w czyiś intelekt zbyt pochopnie, bo życie Cie nauczy, że to bardzo źle może się skończyć, ynteligencie.

#49 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2010 - 16:41

Podaj mi kwoty, jakie zawodnicy otrzymują za grę w kadrze. I nie mówię tu o premiach za zdobyte trofea, żeby było jasne. Potem porównaj te pieniądze z tymi które zawodnicy w kadry dostają w klubach.

A, jeszcze jedno, nie życzę sobie, żebyś się do mnie zwracał w ten sposób.

#50 Użytkownik jest niedostępny   krzychun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2010 - 17:32

Zobacz post_raistlin_, o 8 Czerwiec 2010, 16:41, napisał(a):

Podaj mi kwoty, jakie zawodnicy otrzymują za grę w kadrze. I nie mówię tu o premiach za zdobyte trofea, żeby było jasne. Potem porównaj te pieniądze z tymi które zawodnicy w kadry dostają w klubach.

A dlaczego nie brać pod uwagę premii? To są jakieś inne pieniądze? Mają jakieś inne znaczenie? Czy w ogóle wysokość tych kwot ma znaczenie? Nie ma. Czy przegrają, czy też wygrają i tak jakiś pieniądze dostaną. A medal na olimpiadzie to chyba nawet niezłą (?) emeryturę gwarantuje.
Ale co mają tutaj pieniądze z klubów? Chyba tylko jeszcze dobitniej świadczą, że gra w reprezentacji to praca zarobkowa, gdyż rezygnacja z niej pozwala lepiej przygotować się do zajęcia lepiej płatnego.
Nie ma już chyba sensu patrzeć na grę dla ojczyzny jak na wielki przywilej. To już nie te czasy i nie ta mentalność. Nawet im się nie dziwię.

_raistlin_ napisał(a):

A, jeszcze jedno, nie życzę sobie, żebyś się do mnie zwracał w ten sposób.

_raistlin_ napisał(a):

Jak zrozumiesz to wróć do tego tematu i tej dyskusji, wcześniej to nie ma sensu.

Mam nadzieję, że czytelne.

Dla mnie EOT.

#51 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2010 - 17:53

Ah, czyli rozumiem, że nie jesteś w stanie powiedzieć, jakie pieniądze dostają siatkarze za grę w kadrze? Oczywiście, dla Bąkiewicza, Świderskiego, Gruszki liczą się tylko pieniądze. A co z tymi którzy stracili zdrowie grając w reprezentacji, a nie mogli nawet liczyć na te premie za medale, bo było na to jeszcze za wcześnie? Czemu Papke zrezygnował z gry w reprezentacji skoro to takie dochodowe zajęcie? Absolutnie nie mam mu tego za złe i rozumiem, że chciał zabezpieczyć swoją przyszłość i zdecydował się zarabiać pieniądze. Tylko że to niestety mała luka w Twoim rozumowaniu. Nie potrafisz powiedzieć jakie pieniądze, w każdym razie chodzi o pieniądze. Gra w reprezentacji to nie praca zarobkowa, pieniądze to nie jedyne co liczy się w życiu, a Ty nie powinieneś oceniać wszystkich swoją miarą.

#52 Użytkownik jest niedostępny   krzychun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Czerwiec 2010 - 18:41

Zobacz post_raistlin_, o 8 Czerwiec 2010, 18:53, napisał(a):

Ah, czyli rozumiem, że nie jesteś w stanie powiedzieć, jakie pieniądze dostają siatkarze za grę w kadrze? Oczywiście, dla Bąkiewicza, Świderskiego, Gruszki liczą się tylko pieniądze. A co z tymi którzy stracili zdrowie grając w reprezentacji, a nie mogli nawet liczyć na te premie za medale, bo było na to jeszcze za wcześnie? Czemu Papke zrezygnował z gry w reprezentacji skoro to takie dochodowe zajęcie? Absolutnie nie mam mu tego za złe i rozumiem, że chciał zabezpieczyć swoją przyszłość i zdecydował się zarabiać pieniądze. Tylko że to niestety mała luka w Twoim rozumowaniu. Nie potrafisz powiedzieć jakie pieniądze, w każdym razie chodzi o pieniądze. Gra w reprezentacji to nie praca zarobkowa, pieniądze to nie jedyne co liczy się w życiu, a Ty nie powinieneś oceniać wszystkich swoją miarą.

Zabłądziłeś/zabłądziłąś. Nic nie zrozumiałeś/zrozumiałaś
1. Nie ma znaczenia jakie to są pieniadze - chodzi o fakt.
2. No właśnie moja argumentacja opiera się na relatywnie małych pieniądzach za grę w kadrze. Mało płaca to nie gram, a skoro dużo płaca w klubie to się oszczędzam kosztem reprezentacji. Rozumiesz? I to wg mnie jest normalne (mam na myśli imprezy typu LŚ... przede wszystkim)
3. Niestety, jestem w takim wieku, że dotarło do mnie, że pieniądze to praktycznie wszystko, nawet zdrowie i w ogromnej mierze szczęscie zależy od nich. Mam nadzieję, że jesteś w tym wieku, że jeszcze Ciebie to nie dotyczy i życzę byś jak najdłużej w tym wieku był/była. Proszę skończmy to bo to nawet nie na temat.

#53 Użytkownik jest niedostępny   colinka 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Czerwiec 2010 - 10:33

Rozumiem, iz pojechalismy do Niemiec na te mecze drugim skladem. Ok... ale wyniki 1-3 i 0-3 :( jednak nie sa do konca zadowalajace. To jednak rowniez reprezentanci Polski, bezposrednie zaplecze tych, ktorzy graja w tzw. podstawowym skladzie. Czyli na to wychodzi, ze na przyklad nie mamy klasowego drugiego rozgrywajacego, bo jak nie ma Zagumnego to idzie, jak wszyscy widza. Nie mozna zwalac przyczyn porazki na 2-gi sklad. Podstawa sukcesow reprezentacji jest w miare wyrownana kadra, i wcale nie chodzi tu tylko o meczowa kadre, lecz o gromo 18-20 graczy!!!!!!!!!!! Niestety, co pokazuja wyniki na przestrzeni ostatnich lat, nasze reprezentacyjne zaplecze znacznie odbiega poziomem od kolegow z "podstawowego" skladu. Przykladem niech bedzie chociazby Puchar Wielkich Mistrzow, gdzie po rewelacyjnych Mistrzostwach Europy pojechalismy bez kilku kluczowych zawodnikow, i ... efekt byl taki, ze po ciezkich bojach udalo sie wygrac bodajze z Egiptem i Iranem...

#54 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2010 - 15:11

Zobacz postcolinka, o 11 Czerwiec 2010, 11:33, napisał(a):

Przykladem niech bedzie chociazby Puchar Wielkich Mistrzow, gdzie po rewelacyjnych Mistrzostwach Europy pojechalismy bez kilku kluczowych zawodnikow, i ... efekt byl taki, ze po ciezkich bojach udalo sie wygrac bodajze z Egiptem i Iranem...

Zapominasz chyba, że na ME również zabrakło połowy pierwszej szóstki.

#55 Użytkownik jest niedostępny   zgredka 

• Dzień bez uśmiechu to dzień stracony
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2010 - 17:45

No i mamy pierwszy mecz wygrany w tegorocznej LŚ - pokonaliśmy w 4 setach Argentynę.

#56 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2010 - 18:13

Bardzo chciałem obejrzeć, ale niestety pół godziny przed rozpoczęciem zasnąłem. znacie jakieś strony , na których można oglądać transmisje i retransmisje?

Ten post był edytowany przez _raistlin_ dnia: 12 Czerwiec 2010 - 18:13

#57 Użytkownik jest niedostępny   zgredka 

• Dzień bez uśmiechu to dzień stracony
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2010 - 19:06

Na TV4 na pewno lecą powtórki, bo dziś się załapałam. Nie wiem jak z iplą, bo nie mogę się dziś połączyć :(

#58 Użytkownik jest niedostępny   revcorey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2010 - 11:08

takie płakanie że z niemcami przegraliśmy a brazylia też przegrała 3:0 :E z holendrami. Widać najlepsze drużyny czają się na wrzesień.

Ten post był edytowany przez revcorey dnia: 13 Czerwiec 2010 - 11:08

#59 Użytkownik jest niedostępny   _raistlin_ 

• bla bla
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2010 - 12:25

Kluczowe dla naszego awansu będą dwa najbliższe mecze. Jeśli wygramy chociaż jeden z nich, to myślę, że powinniśmy awansować, zakładam że w domu już w pełniejszym składzie będzie komplet zwycięstw. Niemcy nie dadzą rady Kubańczykom.

#60 Użytkownik jest niedostępny   trocha6 

• Uniezależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Czerwiec 2010 - 15:09

Ja mimo wszystko Kuby obawiam się nawet u nas. Tym bardziej po tym, co zobaczyłem wczoraj, fakt faktem tylko 3 pierwsze sety widziałem, ale to jakaś porażka była... W 3 secie straciliśmy chyba 9-10pkt z rzędu :/

• (7 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »