Skocz do zawartości
Garry2012

Błagam na kolanach- jakie wygodne krzesło obrotowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) ,

 

Po kilku ładnych latach zepsuło mi się krzesło obrotowe w biurze. Spędzałem na nim po 8-12 godzin dziennie.

 

Chciałem kupić takie samo, ale nie pamiętałem nazwy, modelu ani gdzie je kupiłem kiedyś.

 

 

1) Poszedłem więc do Tesco, kupiłem za 200 zł "porządny" fotel skórzany, 2 dni później oddałem, nie dało się na tym siedzieć, przez pseudo skórę, pociłem się i czułem duży dyskomfort. Nie wiem co z ergonomią ma wspólnego funkcja bujania, ale od mechanizmu TILD i tego całego bujania z rana nie dałem rady prawie wstać z łóżka tak bolały plecy.

 

1:0 dla niewygodnych chińskich krzeseł

 

2) Wpisałem w google.pl "bardzo wygodne krzesło forum". Na forach ludzie zachwalali krzesło za 599 zł z ikei i jego odpowiednik z allegro- xenos- wentylowane, duże, ładne za ok 200 zł. Zamówiłem, odebrałem osobiście. Plecy niesamowicie się męczą. Krzesło dobrze złożyłem ale nie jest stabilne. Mam wrażenie zsuwania się do przodu, po godzinie siedzenia boli krzyż, nawet przesuwana gąbka nie pomaga na oparciu. Oddać syfu nie mogę, bo sprzątając samochód zapodziałem paragon. Tak wychwalane a chyba jeszcze bardziej niewygodne od pierwszego i 200 zł w plecy. Siedzę na nim teraz pisząc ten temat.

 

2:0 dla niewygodnych chińskich krzeseł

 

3) Wkurzyłem się już mocno. Napisałem do kilku sprzedawców na allegro czy ich fotele są wygodne i czy istnieje możliwość zwrotu. Zamówiłem kolejne wyglądające bliźniaczo do mojego starego. Złożyłem, siadam, oparcie się buja we wszystkie strony... Myślę sobie- źle złożyłem? Odkręcam oparcie, oglądam instrukcję... Okazuje się że fotel ma taki mechanizm, że oparcie się rusza, nie można tego zablokować. Siedzę, próbuję się przyzwyczaić, nie wytrzymuję, mam ochotę wyrzucić przez okno, odsyłam...

 

3:0 dla niewygodnych chińskich krzeseł

 

 

Podsumowując, nie jestem super wymagający. Szukam materiałowego/welurowego krzesła bez mechanizmu bujania, bez TILD i innych badziewi z regulacją pionową/poziomą siedziska i oparcia.

 

Odpadają prezydenty i inne skórzane syfy na których można z rana smażyć jajecznicę lub używać zamiast kombinerek w przesłuchaniach...

 

 

Opadają mi ręce... Pomożecie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TILT to badziewiasty mechanizm, sam mechanizm w fotelu reklamowałem 3 razy, ale koleś był cierpliwy i przyjeżdżał do mnie do domu za każdym razem.

 

W ikei jest bardzo wygodny fotel, marcus bodajże się nazywa. :)

w marcusie masz multiblocka

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103100

Edytowane przez Morgan87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TILT to badziewiasty mechanizm, sam mechanizm w fotelu reklamowałem 3 razy, ale koleś był cierpliwy i przyjeżdżał do mnie do domu za każdym razem.

 

W ikei jest bardzo wygodny fotel, marcus bodajże się nazywa. :)

w marcusie masz multiblocka

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103100

Posiadam, właśnie na nim siedzę. Wygodne, do niczego się nie przyklejasz, plery sie nie męczą, w jakiej kol wiek pozycji byś się nie ułożył.

Ten cały multi block czasami zaświruje i się nie zablokuje, ale ciut mocniej podciągnąć, i jest oparcie zablokowane.

 

ogólnie Polecam.

A ten xenos to wygląda na podróbę tego marcusa, i ma strasznie wysoko to oparcie, dla dolnej części pleców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ergomax.pl/

 

Albo coś innego w tym stylu. Wybierając w tym roku ergonomiczny fotel, rozważałem m.in. model Enjoy HR, w końcu wybrałem Futurę 10 firmy Grospol (ma tradycyjne siedzisko z regulacją rozłożenia twardości, Futura 9 cała jest z siateczki). Jest super, ale chyba już drugi egzemplarz do nich wróci, bo znów blokada wysunięcia siedziska nie trzyma zbyt długo – co najmniej kilkanaście razy dziennie muszę ustawiać to na nowo, a jest coraz gorzej.

 

Te fotele mają oczywiście mechanizm synchro i inne bajery (a zagłówek naprawdę uzależnia!), ale kosztują grubo powyżej tysiąca złotych. Czy warto? Ja na ergonomii (monitor, klawiatura, mysz, fotel, biurko, wyciszenie komputera) nigdy nie oszczędzałem, jeśli nie musiałem, tym bardziej że pracuję w domu.

 

Jeśli ktoś ma dużo kasy, może też od razu pojechać na maksa i kupić króla ergonomicznych foteli, model Aeron Hermana Millera. Niestety, nie tylko jest drogi jak cholera, ale chyba wciąż nie ma zagłówka, a przynajmniej producent nie chwali się nim na zdjęciach.

 

 

Dopisek

 

Jeszcze wyjaśnienie, dlaczego polecam fotele "bujane", mimo że autor wątku nie chce bujania. Synchro to synchro, naprawdę świetna rzecz – móc się odchylić bez zjeżdżania z siedziska, w dodatku można dowolnie ustawiać opór albo w ogóle zablokować mechanizm (w dowolnej pozycji manetką pod podłokietnikiem). No i to, co proponuję, to raczej nie chińszczyzna z Tesco.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się szczerze tego Marcusa z Ikei. Wygląda identycznie jak Xenos z Allegro.

 

Poza tym 600 zł to jak dla mnie dużo.

 

Za fotel, na którym siedziałem kilka lat dałem bodajże w 2000/2001 roku 99 zł, welurowy z podwyższanym siedzeniem i regulowanym oparciem, bez tildów i bujania itp.

 

 

Dzięki wojtzuch, sprawdzałem fotele egromax, ale 1000, 1500 czy 2000 zł za krzesło komputerowo to niestety dla mnie za dużo. Cenię wygodę, ale za krzesło obrotowe mogę dać góra 200-300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po prostu nie lepiej byłoby się przejść do normalnego sklepu z meblami i wypróbować fotele ? Przecież zawsze są wystawione egzemplarze, które można zobaczyć, usiąść i wybrać. Jeżeli chcesz kupować przez Internet to kupuj wtedy kiedy masz pewność, że dany model będzie Ci odpowiadał (po uprzednim przetestowaniu go).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po prostu nie lepiej byłoby się przejść do normalnego sklepu z meblami i wypróbować fotele ? Przecież zawsze są wystawione egzemplarze, które można zobaczyć, usiąść i wybrać. Jeżeli chcesz kupować przez Internet to kupuj wtedy kiedy masz pewność, że dany model będzie Ci odpowiadał (po uprzednim przetestowaniu go).

 

 

W sklepach typu Ikea czy Castorama nie wszystkie fotele/krzesła obrotowe są złożone...

 

Jasne, że zawsze mogę iść i posiedzieć sobie na każdym, ale trzeba pamiętać, że 10-minutowa próba nic za bardzo nie daje, bo ewentualna niewygoda czy ból pleców jest po godzinie czy paru godzinach siedzenia...

 

 

Poza tym założyłem ten temat nie po to żeby przez kilkanaście godzin latać po marketach meblowych, ale żebyście się podzielili uwagami odnośnie dużej liczby niewygodnych krzeseł obrotowych i może doradzili konkretny wygodny sprawdzony tani model z internetu lub sklepu....

Edytowane przez Garry2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Selgrosie za 220 zł, o ile pamiętam to ... skórzane siedzisko i oparcie, skóropodobne zewnątrz, bardzo wysokie - mam 1.85 i opieram dolną częścią głowy o oparcie.

 

Jest w stanie perfekcyjnym jak na razie.

 

Użytkuje je 2 lata. Jest wygodne, może nie jest to profesorów i prezesów, ale takie dla studenta starczy.

 

Nie wiem, czy teraz jest, pół roku temu było. Cena waha się zawsze 212-244 zł.

 

 

Edit. Tylko, że one są tam do złudzenia podobne - inne modele. Mam w domu takie, które jest stabilne, nie mam żadnych problemów, ale ... porwało się na długości 3 cm na łączeniu łat po 4 latach.

 

Są to krzesła nowy_styl.

Edytowane przez karol2808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym założyłem ten temat nie po to żeby przez kilkanaście godzin latać po marketach meblowych, ale żebyście się podzielili uwagami odnośnie dużej liczby niewygodnych krzeseł obrotowych i może doradzili konkretny wygodny sprawdzony tani model z internetu lub sklepu....

 

No tak, tylko z tego co widzę, to 2 razy już się na tym zawiodłeś i nadal oczekujesz na porady...

Dobrze Ci radzę, idź do sklepu zobacz co mają, posiedź przez chwile i zobaczysz, że krzesło nie musi być zawsze markowe, a może być i wygodne i tanie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast raz się wykosztować i kupić porządny sprzęt za kilkaset złotych, ty wolisz kupić trzecie badziewie za 200 zł. Robisz dokładnie jak mój skąpy znajomy, który woli często kupować tanie buty w Tesco czy na innym targu (~50 zł), zamiast raz porządne za powiedzmy 200-300 zł. Przemęcz się troszkę, odłóż ile trzeba i wtedy szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boję się szczerze tego Marcusa z Ikei. Wygląda identycznie jak Xenos z Allegro.

 

Poza tym 600 zł to jak dla mnie dużo.

 

Za fotel, na którym siedziałem kilka lat dałem bodajże w 2000/2001 roku 99 zł, welurowy z podwyższanym siedzeniem i regulowanym oparciem, bez tildów i bujania itp.

 

 

Dzięki wojtzuch, sprawdzałem fotele egromax, ale 1000, 1500 czy 2000 zł za krzesło komputerowo to niestety dla mnie za dużo. Cenię wygodę, ale za krzesło obrotowe mogę dać góra 200-300 zł.

A ci napisałem czym dla mnie się różnią. Wio do ikei. Tam masz wszystko poskładane, jak usiądziesz to się zakochasz :P

 

600 zł za fotel, który jest wygodny, w dużej części z metalu, i ma 10 lat gwarancji to nie tak dużo, a zapewne będzie u mnie przez kolejne 5-6 lat jak nie dłużej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak sie usiadzie na fotelu w sklepie i bedzie sie wydawal wygodny a po calym dniu siedzenia beda bolaly plecy czy ogolnie nie bedzie wygodnie? Kupno fotela to trudna sprawa i dopiero po calym dniu mozna stwierdzic, ze jest wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzać, każdy ma inna budowę, pozycję siedzenia i wiele innych "parametrów" pracy.

Ja dostałem fotel biurowy z Ikei, dość duży, skóropodobne obicie i jak dla mnie jest super, mogę godzinami w nim siedzieć i nie czuję żadnego zmęczenia pleców czy innych przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie polecam żadnego krzesła z ikei, bo po roku krzesło będzie się samo bujać mimo włączonej blokady. Z tego co się oreintuje chodzi ci o typowo szkolne krzesło, podjedź do jakiegoś liceum/gimnazjum zobacz jakie mają krzesła w sali informatycznej (w 90% powinno być takie, które ci się spodoba), jak takie rozwiązanie ci nie pasuje zawsze możesz poszukać sklepu z samymi meblami biurowymi (i nie chodzi mi tu o żadne wymysły typu ikea) i cena powinna być "polska".

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część osób chce mnie namówić na zakup za 600-1500 zł.

 

 

Nie jestem sknerą... ale ...

 

 

... nie dam za wygodny welurowy fotel więcej niż 200 czy 300 zł.

 

 

Skoro kupujecie sobie fotele po 1000 zł, dżinsy po 200-300 zł czy biurka po 5000 zł to wasza sprawa.

 

Ja staram się kupować dobre rzeczy, ale nie przepłacać.

 

 

W naszym kraju mamy większość rzeczy bardzo drogich. Głupi przykład dżinsy- u nas Wranglery 250 zł, w USA identyczne 15 dolarów.

 

Mieszkania droższe niż w Hiszpanii czy Niemczech... Porównując do zarobków to już można się wieszać...

 

 

Sory za offtop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę taki fotel: http://www.sklep.meble.pl/p26527,fotel-obr...003-signal.html

 

Mam taki osobiście, bardzo wygodny i solidny. Jest to ekoskóra ale profil fotela bardzo przypomina te "prezesowskie". Jestem zadowolony, gdy na nim siedzę odpoczywam, podłokietniki też są obłożone ekoskórą. Dobry siłownik i mechanizm regulacji, można się bujać również.

 

 

http://www.sklep.meble.pl/p26527,fotel-obr...003-signal.html

 

 

Signal Q003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkania droższe niż w Hiszpanii czy Niemczech... Porównując do zarobków to już można się wieszać...

Albo wyjeżdżać ;)

 

A co do tematu, to niestety musisz wybrać się do sklepu i posiedzieć trochę na różnych fotelach. Inne wyjścia są raczej niepewne i możesz się zawieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem tyle - unikaj foteli tapicerowanych. Sam się kiedyś skusiłem, bo bajer się siedziało, jak na grubaśnej poduszce, ale po czasie tapicerka wygląda okropnie, zbija się pod ciężarem ciała i jedyne do czego się nadaje to wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rada od mnie. Nigdy nie kupuj krzesel z plastkikowymi koleczkami, bo pozdzierasz sobie po jakims czasie panele! Od razu wymien koleczka na jakies gumowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że część osób chce mnie namówić na zakup za 600-1500 zł.

 

 

Nie jestem sknerą... ale ...

 

 

... nie dam za wygodny welurowy fotel więcej niż 200 czy 300 zł.

 

 

Skoro kupujecie sobie fotele po 1000 zł, dżinsy po 200-300 zł czy biurka po 5000 zł to wasza sprawa.

 

Ja staram się kupować dobre rzeczy, ale nie przepłacać.

 

 

W naszym kraju mamy większość rzeczy bardzo drogich. Głupi przykład dżinsy- u nas Wranglery 250 zł, w USA identyczne 15 dolarów.

 

Mieszkania droższe niż w Hiszpanii czy Niemczech... Porównując do zarobków to już można się wieszać...

 

 

Sory za offtop :)

Czasem się nie da nie przepłacić, niestety. Ja też jak szukałem fotela to mi szczena opadła, że to taki drogi interes. Jednak ostatecznie zdecydowałem się na polecany już tu wcześnie fotel z ikei, markus. Naprawdę wystarczy przez moment posiedzieć na czymś takim, a potem na czymś choćby 200 zeta tańszym,by poczuć, że warto zainwestować. Jeśli możesz, to przejedź się do Ikei.

Spędzasz na fotelu do 12 godzin dziennie, oszczędzanie nie ma tutaj żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

sprawdzę tego Marcusa i inne propozycje.

 

Po weekendzie przejadę się w wolnym czasie po Ikei i innych i dam znać o zakupie...

 

 

Dziękuję za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garry2012: dobre krzesło będzie kosztowało co najmniej 1000 zł. Na takim właśnie siedzę i jest super, niestety jest to krzesło w pracy, do domu szkoda mi tyle kasy wydać. Niestety za dobry towar trzeba zapłacić, albo kupić skądś używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dylemat z krzesłami obrotowymi, coś 3 się zepsuły i nie były zbyt wygodne, a miałem różne. Ostatnio kupiłem sobie takie krzesło gx3003V.gif i jestem z niego zadowolony, bardzo dobre wykonanie i cena, dałem za nie coś ok. 200 zł.

 

Garry2012: dobre krzesło będzie kosztowało co najmniej 1000 zł. Na takim właśnie siedzę i jest super, niestety jest to krzesło w pracy, do domu szkoda mi tyle kasy wydać. Niestety za dobry towar trzeba zapłacić, albo kupić skądś używkę.

 

Bzdura, oglądałem krzesła w Makro w Krakowie i naprawdę jest ciekawy wybór krzeseł do 500 zł. , powyżej 1000 zł. to już przepłacanie i za co, pytam za co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...