Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stefanik

Samsung R522

Rekomendowane odpowiedzi

Na goraco :) Pare slow od siebie na temat: Podstawki chlodzacej zalman zm-nc 1500, odpowiadajac na pytanie warto czy nie warto?

Oczywiscie temperatury na samsungu sa calkiem niskie, a przy normalnym uzytkowaniu np. przegladaniu sieci, temp. procka nie przekraczaja nawet 40C :) Ale sa pewne ciekawe "aplikacje" typu GTA4 i tu temperaturki procka dosc szybko rosna nawet do okolo 65C, co oczywiscie jest temperatura zadna :) Ale mimo to irytowal mnie goracy blat po 1,5 godziny grania, wiec znajac dobre opinie na temat podstawek zalmana zdecydowalem sie na model zm-nc 1500... Jest tanszy od 1000 i 2000, a osprzet czyli wentyle takie same, poza tym wyglad... Naprawde szczerze swietnie komponuje sie z samsungiem, identyczne barwy, a wykonanie na tym samym wysokim poziomie, tu rewelka :) Teraz ogulnie: Boki Laptopa beda nieco wystawac z podstawki o ok 1,5 cm, choc linijka nie miezylem, ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Jesli chodzi o wysokosc, zalezy jak na podstawce ustawimy laptopa, ja klade nizej, aby cala najcieplejsza powierzchnia miescila sie na otworach went. W tym przypadku po zamknieciu klapy, nad samsungiem widac ladny napis ZAlmAn, co ciekawe... Literki A sa w takim samym stylu, jak i na klapie lapa w napisie sAmsung, dzieki czemu calosc wyglada jakby byla jednym kompletem :) (myslalem ze zalman to niemiecka marka, a tu niespodzianka made in korea :)) Podsatwka wydaje lekki szum, na pewno glosniejszy od Samsunga, ale nie przeszkadzajacy, i szybko sie przyzwyczaimy, moim zdaniem jeszcze dlugo nie znajdziemy nic cichszego od R522 :) Ale juz do rzeczy, najwazniejsze, czyli: Temperatura :) Warto tu wspomniec, ze aluminowa powierzchnia podstawki jest zawsze chlodna, nawet zimna, co jak tylko mozna sie domyslic w znaczacej czesci przyczynia sie do jej sukcesu.

Temp. sprawdzona na speedfan na najwyzszych obrotach podstawki, po 2,5 godziny grania w GTA4 (sprawdzajac co jakies 20 min, w trakcie gry biezaca temp.) (ustawienia stefanka znane z youtube) na samsungu r522 (hd4650)

 

Temperatura procka nie przekroczyla ani razu 54C!!! Szczerze, zszokowalo mnie to, dla niektorych modeli innych marek to temp. bliska spoczynku :) Malo tego po ok 20 min gry bylo 47C, podczas kiedy bez podsatwki bylo by juz 61C. Sory za bark temp. karty, ale tak na szybko dzis w speedfan i uzupelnie w ciagu kilku dni :) 2,5 godziny a z tylu wylatuje nie goracy podmuch, tylko co najwyzej cieply wiaterek. Wspomne ze w trakcie pisania tego tekstu nie wylaczylem "lodowki", i aktualnie mam 31C...

 

Czy warto? Ja nie mam absolutnie zadnych watpliwosci, a tylko 2 dni posiadania zalmana, choc znajda sie i krytycy tematu twierdzac, jaka to roznica :) Ale dla mnie po 2490 wydanych na lapka, to najlepiej wydane 130 zl :) Teraz GTA to juz naprawde mega przyjemnosc (dla krytykow, to wciaz tylko laptop za 2500 zl), w ktora mozna grac jak na stacjonarce nawet i 10 godzin... Sprawdze w weekend :) bo w tygodniu mnostwo pracy... i niech mi ktos tylko walnie ze laptopy nie sluza do grania :)

 

Co do sterownikow do ati, darujcie sobie na razie, tak mysle, bo fabryka jest wystarczajaca i nie walcie od razu najnowszego 10.3 do poki nie bedzie dobrych opini na temat tego stera... Taka drobna rada, jesli chcecie utrzymac 30 fps w gta :)

Czy ktos mi podpowie jak podkrecic zegar, aby nic nie zje... Az sie prosi :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za nic w świecie nie jestem w stanie osiągnąć tych "30FPS" w GTA IV (tak jak na filmiku) i na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyszły już te sterowniki dedykowane do mobility cards? Szukałem na stronie producenta ale nie udało mi się odnaleść, a miały wyjść 10.3 dla notebooków w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dosyc dziwny problem a mianowicie mam zainstalowanego patcha 1.0.3.0 mam zrobiony plik commandline i i jak wloncze gre to niee widze tych napsow na dole

Gams itp co moze byc tego powodem i jeszcze jedne czy jak wpisujemy w tym pliku (commandline) komendy to z myslnikami na poczatku czy bez ??

 

ps. Ja tez niee moge wyciagnac na moim 30 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie dźwięk na tym samsungu? Na moim bardzo trzeszczy,szczególnie gdy jest to dźwięk z przeglądarki. Trzeszczy w głośnikach jak i przez słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wyszły już te sterowniki dedykowane do mobility cards? Szukałem na stronie producenta ale nie udało mi się odnaleść, a miały wyjść 10.3 dla notebooków w marcu.

 

Samsung zgodził się razem z wieloma innymi producentami, żeby sterowniki do Radeonów w ich laptopach były wspierane przez ATI. Dlatego szukaj ich na stronie ATI, a nie u Samsunga ;)

 

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

 

Oczywiście trzeba wybrać Mobility Radeon, sciągnąć program, a program ściągnie nowe Catalysty 10.3

Ja już mam. Mam wrażenie, że Modern Warfare 2 szybciej łazi, Dirt 2 nie ścina menu.

 

 

 

Jaki macie dźwięk na tym samsungu? Na moim bardzo trzeszczy,szczególnie gdy jest to dźwięk z przeglądarki. Trzeszczy w głośnikach jak i przez słuchawki.

 

Ja nie używam tej integry, ale nic nie trzeszczy.

Może ustawiłeś jakieś efekty, equalizer zbyt "agresywny"...

Sterownik przeinstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest tak jak fabryka dała,sterowniki już przeinstalowywałem trzeszczy jak diabli gdy tylko do głośników popłynie dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat w sprawie laptopa otóż czy mam wziąść Asusa A52F którego specyfikacja znajduje się tutaj : http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=20006

Czy właśnie Samsunga R522 - jestem do niego bardziej przekonany

 

I mam jeszcze pytanie do stefanika - czy mógłbyś nagrać jak chodzi na Samsungu AC 2 i 1 oraz Battlefield Bad Company 2 ??

 

P.S Przepraszam że odkopuję temat ale musiałem się spytać ponieważ jest to dla mnie sprawa ważna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assasins Creed 1 śmiga bez mrugnięcia...

Modern Warfare 2 również...

(roz. natywna, high, AA, AF)

 

Tych gier, co pytasz akurat nie mam.

 

Oczywiście na wersji z HD4650 :)

 

Ten Asus o którego pytasz ma zintegrowaną kartę grafiki, więc nie powinieneś nawet o nim wspominać, jeśli planujesz grać...

 

PS. Za ok 2.000 to ciężko będzie z laptopem do nowych gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jimy21 za odpowiedź (było to dla mnie bardzo ważne) - będę kupował naszego Samsunga R522 JS01 w euro rtv agd (wraz z myszką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest tak jak fabryka dała,sterowniki już przeinstalowywałem trzeszczy jak diabli gdy tylko do głośników popłynie dźwięk.

u mnie nic nie trzeszczy

 

trzeba wejsc we wlasciwosci SRS

wszystko ladnie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna tego sprzętu, ta recenzja mi bardzo pomogła.. myślę że niema się nad czym zastanawiać i mogę śmiało lecieć do sklepu! ;) Fajna recka ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was drodzy użytkownicy wygląda kwestia czasu pracy na baterii podczas przeglądania neta? (Flash aktywny, nie blokowany). U mnie wynosi od 2,5 do 3h. zastanawiam się czy nie za mało czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę , że w tej cenie ... Wydajniejszy jest Samsung R580 JS0D . 2499 w euro. Polecam :)

 

Może byś zwrócił/a uwagę na datę powstania wątku :Up_to_s: :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie

czy jest sens zakupu np. "AK176 KARTA EXPRESS CARD HUB 2x USB 3.0" do samsunga r522?

Chodzi mi o to czy prędkość transmisji która w przypadku tej karty dochodzi do 5 Gbit/s (640 MB/s) będzie egzekwowana, tzn. czy wyjście EXPRESS CARD w płycie głównej obsłuży taki przesył ??

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do modelu NP-R522-AS02PL można dorzucić ram ddr 3 i wiecej niż 4 gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...