Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cyruś

LG W2486L-PF - Recenzja 24" LCD (podświetlenie matrycy LED)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że obiecałem umieścić recenzje Monitora LG W2486L-PF, a niestety nie mam za dużo wolnego, proszę o osoby zainteresowane o pytania co chciałyby wiedzieć na temat tego monitora. Jako, że nigdy nie testowałem monitora, jakoś "profesjonalnie" proszę o porady jak to zrobić, żeby było najbardziej miarodajne i obiektywne. Będę sukcesywnie uzupełniał i dodawał kolejne testy.

 

Może na początek suche dane.

 

Specyfikacja:

 

Przekątna ekranu - 24"

Rozdzielczość natywna - 1920x1080 (czyli osławione Full HD)

Matryca - TFT/TN

Czas reakcji - 2ms

Jasność - 250 cd/m2

Kontrast - 2000000:1

Kąty widzenia (pion/poziom) - 160/170*

Wymiary - 198x577x440 ("grubość" x Szerokość x Wysokość)

Ciężar - 4.7kg

Złącza - 2xHDMI, DVI/DVI-I, D-SUB, Wyjście słuchawkowe

 

Informacje dodatkowe:

 

f-Engine

ez ZOOMING

Funkcja ARC 4:3 w panoramie

regulacja nachylenia (0 - 15 st.)

 

Pierwsze wrażenia:

 

  • Jak na matrycę TN całkiem przyjemne kąty, spokojnie mogę oglądać film leżąc na łóżku "poniżej" poziomu monitora, patrząc lekko pod kątem. To akurat jest bardzo duży plus, dla tych, który nie używają tylko monitora siedząc przed nim na wprost.

  • Kolory są naprawdę niezłe, czerń wydaje się naprawdę ładnie nasycona. Nie jest to na pewno "szarość"... Paleta barw i ich odwzorowanie jest więcej niż zadowalająca. Kolory są żywe.

  • Podświetlenie matrycy, chyba najlepsze jakie kiedykolwiek widziałem w LCD opartym na TN. Tu podświetlenie LED na prawdę daje wymierny efekt.

  • Monitor jest stabilny, jest bardzo lekki, podstawka jest lekka, to przydałby się ten kilogram więcej.

  • Regulacja w pionie (góra/dół) praktycznie nie istnieje, można odchylić monitor do tyłu o te powiedzmy 15*, do przodu ani rusz.
  • Regulacja w poziomie (lewo/prawo) odbywa się poprzez przesunięcie całego monitora razem z podstawką.

  • Odczucia po obejrzeniu filmu - bardzo pozytywne, tylko trzeba lepszej jakości video zacząć oglądać, bo na starej CRT 17" jakość miała nie wiele do znaczenia. A przy takiej rozdzielczości już widać, niedoskonałości kompresji.

  • Odczucia po godzinie gry w NBA2k10 - super, zero smużenia, zero jakichkolwiek przycięć. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że grałem na FullHD, przy detalach na max. (sprzęcie z sygnatury)

  • Póki co nie miałem okazji bardziej pobawić się funkcjami monitora, mogę napisać tylko tyle, że Windows 7 i ForteManager nie współpracują na razie. Czemu nie mam pojęcia, może stery od ATI, może karta moja, cholera wie, ale póki co dużo osób widziałem ma z tym problem. Więc na razie nie wypróbowałem funkcji "cinema".

Na razie tyle, dosyć mało wiarygodny opis, po polega wyłącznie na mojej ocenie i nie ma za wiele wspólnego z testowaniem.

 

Piszcie co byście chcieli, żebym "zbadał" postaram się zrobić kilka zdjęć jak monitor wygląda podczas pracy.

Może uda się nakręcić jakieś video i wrzucić na youTube.

 

Mam nadzieje, że się komuś przyda.

 

Powiem jedno na razie cena w Polsce, o ile jest wogóle monitor dostępna jest trochę za wysoka. Jak spadnie do ok 1100/1000zł śmiało polecam. Kupiłem już dwa takie monitory, jeden w Polsce dla kumpla, był w stanie zapłacić 1400zł ale jest zadowolony. Ja również. Myślę, że tylko czekać na obniżkę i większą dostępność monitora.

 

Zdjęcia:

 

Niestety nie oddające nasycenia kolorów. Powiem tak czerwony jest czerwony, biały jest biały, czarny jest czarny. Najgorzej o dziwo wypada zielony, ale to pewnie kwestia ustawień, których jeszcze nie zmieniałem. Bo nie mogę używać fortemanagera, a manualnie na monitorze nie chcę się bawić, bo jest to dość niewygodne (pokrętła, przyciski to jest to :) )

 

Z tych zdjęć najważniejsze jest to, żeby zobaczyć jak równo jest podświetlona matryca.

 

img0177dw.th.jpg img0178xm.th.jpg img0180j.th.jpg img0183u.th.jpg img0185j.th.jpg img0187j.th.jpg img0188rp.th.jpg img0192p.th.jpg img0195iw.th.jpg img0197dr.th.jpg

img0191m.th.jpg

 

No i jak to się mówi "promocja świąteczna" na allegro jest dostępnych 60 tych monitorów w cenie 1250zł. Kupiłem od nich ten monitor w wyższej cenie, bardzo profesjonalny sklep.

Myślę, że za taką cenę naprawdę warto się zainteresować.

Lub czekać na sprzedaż sklepową z nadzieją, że nie będzie chorych marży.

 

Nba 2k10:

Zamieszczam parę fotek cykniętych na szybko, podczas gry. Co oczywiście nie było najlepszym pomysłem, bo fotografowanie ruchomych obiektów, moją cyfrówką przy sztucznym świetle to nie najlepszy pomysł. Focusował na otoczenie, a nie na monitor. Nie patrzcie na kolory, bo totalnie fotografie tego nie odzwierciedlają, ważniejsze są tu kąty.

Jutro fotki przy świetle dziennym i nieruchomych obrazów.

 

img0198xf.th.jpg img0200yi.th.jpg img0200s.th.jpg img0201s.th.jpg

 

Na ostatniej fotografii, leżę na łóżku jakieś 3m od monitora, pod kątem ok.30* do niego i poniżej jego poziomu od 50/60cm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja ok, dorzuć trochę zdjęć pod kątem : z boku, z góry i od dołu przy jednolitym tle i z filmów, gier.Jak byś zrobił jakiś filmik gdy np oglądasz film lub grasz pod różnymi kontami to naprawdę było by super, np

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dyskwalifikuje ten monitor w moich oczach (poza TN ;)) to 1920x1080 i 16:9. Nie jestem w stanie przyzwyczaić się do Full HD, a przez chwilę miałem nadzieję, że to może 16:10 i 1920x1200.

Prawdę powiedziawszy, nie miałem jeszcze okazji go oglądać, ale recka jako pobieżne źródło informacji okej. Dzięki, może polecę kumplowi, który szuka panelu w takim formacie.

 

Jakiś krótki filmik z kątami byłby naprawdę pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co dyskwalifikuje ten monitor w moich oczach (poza TN ;)) to 1920x1080 i 16:9. Nie jestem w stanie przyzwyczaić się do Full HD, a przez chwilę miałem nadzieję, że to może 16:10 i 1920x1200.

Prawdę powiedziawszy, nie miałem jeszcze okazji go oglądać, ale recka jako pobieżne źródło informacji okej. Dzięki, może polecę kumplowi, który szuka panelu w takim formacie.

 

Jakiś krótki filmik z kątami byłby naprawdę pomocny.

 

 

Jeśli szukasz dużej matrycy ze starym formatem mogę polecić Ci: http://www.allegro.pl/item821036807_zero_b...1200_400cd.html

 

Na papierze nie wyglądają rewelacyjnie ale widziałem te monitory - są bardzo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak to się mówi "promocja świąteczna" na allegro jest dostępnych 60 tych monitorów w cenie 1250zł.

W tej cenie to sie kupuje Delle na IPS,a nie TNce. Led? To juz dawno jest stosowane, masz w ogole rozne typy podswietlania LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage

 

Znajdź mi 24" na tej matrycy Dell`a w tej cenie. Jeśli znajdziesz, to podziwiam, szukałem zastanawiałem się ale rozsądnie IPS w okolicach 1800zł. A to juz te 800zł to róznica spora dla mnie.

 

Film myślę jak nakręcić. I pewnie zostanie komóra, bo cyfrówką wychodzi dużo gorzej niż "live".

 

Jestem bardzo zadowolony z kątów, chodź nie były dla mnie takei istotne, bo zawsze siedzę na wprost od monitora. A tu sie okazało, że pod kątem hm.. 45" leżąc na lóżku obraz jest super.

 

Jestem w trakcie robienia zdjęć pod różnymi kątem pulpitu i staram się jakiś rozsądny film poszukać, żeby jakośc filmu była ok. Znacie jakeiś ogólnodostępne trailery FullHd?? Ale nie za duże powiedzmy z 500mb.

 

Jedyne co mnie dobija to to, że fortemanager nie działa z "7" i nie mogę sobie ustawić kontrastu/jasności i kolorów pod siebie.

 

"Progress"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firekage

 

Znajdź mi 24" na tej matrycy Dell`a w tej cenie. Jeśli znajdziesz, to podziwiam, szukałem zastanawiałem się ale rozsądnie IPS w okolicach 1800zł. A to juz te 800zł to róznica spora dla mnie.

Znajomy kupil IPSa NECa, generacja o "1 w tyl", co i tak wiele nie zmienia, zas w twoim przypadku 24 cale na TN vs 22 na IPS to wybieram Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co mnie dobija to to, że fortemanager nie działa z "7" i nie mogę sobie ustawić kontrastu/jasności i kolorów pod siebie.

 

Próbowałeś uruchomić w trybie zgodności z Windows Vista ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage

 

ja tu nie chce dyskutować, nad wyższością IPS nad TN, bo wiadomo, że praktycznie pod każdym kątem bije nawet najlepszą TN. Tylko szczerze mówiąc widziałem kilka IPS`ek i się zastanawiałem "po co". Cenny jak pisałem od 1800 (24"). Do zadań w których wykorzystuje monitor spokojnie TN starcza. Więc "po co", czy fakt posiadania IPS jest taki "cool"?

 

Mam ten monitor, który kupiłem i powiem szczerze wystarcza mi w zupełności, a jestem dosyć wymagający. I jeśli miałbym brać 22" (IPS, jakiś okazyjny, starszy model) to znów bym wybrał 24", bo nie dość, że nie odbiega znacząco od takiego IPS, to na dodatek większy.

 

IPS lepsze kolory? O ile ? Dla mnie wszystko jest ok na tej TN co mam, powiem więcej jest super.

Kąty ? Po co mi lepsze, zamieszczę jutro foty sam zobaczysz, że to jest "nowa jakość" w TN, bo spokojnie mogę oglądać, film z dość dużego skosu i od dołu (oglądać, mam na myśli cieszyć się obrazem w bardzo dobrej jakości)

 

Przed zakupem oglądałem na prawdę sporo monitorów, u znajomych, w sklepach. I muszę szczerze przyznać, że nie wiem, czy to ten bajerek z Led`ami, czy to jakaś nowa technologia, ale ta matryca bije o klasę wszystkie do tej pory oglądane TN pod kątem "kątów" :) jak i podświetlenia, mam w domu jeszcze 3 monitory od LG (20,22, 22 z tunerem) i na każdej podświetlenie matrycach pozostawia niewielkie jaśniejsze pasy.

U mnie tego do tej pory nie zaobserwowałem.

 

Wygląd, to kwestia gustu i przyznajmy w monitorach mniej ważna, ale również bardzo mi się podoba stylistyka, tego monitora (podstawka)

 

Pewnie, że ma kilka wad, ale to raczej natury konstrukcyjnej i softu. Podstawka mogła by byc ok.1/2kg cięższa

Regulacja przód/tył tak po 30*

Regulacja lewo/prawo - ruchomy przegub łączący podstawę z panelem.

Działający fortemanager

Inny kolor, jakoś nie przepadam za tym trendem piano black.

 

Hm.. to chyba wszystko.

 

Będę zamieszczał sukcesywie zdjęcia, może jakiś materiał video. Ja tu nikogo nie chcę przekonywać. Po prostu zdaje relacje z tego co stoi na moim biurku, a nie tego co znajomy kupił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już u mnie wybór skurczył się do trzech monitorów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN to całkowita porażka, nie widziałem jeszcze monitora na takiej matrycy z obrazem dobrej jakości.

A najlepsze w opisie tego monitora jest to: Kontrast - 2000000:1 (słownie DWA MILIONY)

-O RLY, w praktyce żadne lcd nie przekracza kontrastu 1000:1 więc fajnie że producenci albo sami nie wiedzą co mówią albo próbują robić z nas debili. Zaraz ktoś powie: ale to kontrast dynamiczny - ta akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TN to całkowita porażka, nie widziałem jeszcze monitora na takiej matrycy z obrazem dobrej jakości.

 

Jeżeli wszystkie monitory oglądałeś "pod kątem" 89 stopni - to jesteśmy gotowi Ci uwierzyć, jeżeli oglądałeś "na wprost" - to niewiele widziałeś.

 

A najlepsze w opisie tego monitora jest to: Kontrast - 2000000:1 (słownie DWA MILIONY)

... ale to kontrast dynamiczny - ta akurat.

Z tym co pisze producent (i to najczęściej producent matrycy, a nie monitora) się nie polemizuje. Jeden napisze 2M:1 inny 5M:1 - tyle jest (a "czego"? - to trzeba umieć przeczytać). Żaden producent, nie może pozwolić sobie na podawanie nieprawdziwych danych (konkurencja "utopiłaby" go w sądach) - warto jednak rozumieć co jest napisane, a nie tylko ulegać magii cyfr albo ulec "magikowi" i krzyczeć, że to oszustwo.

 

... w praktyce żadne lcd nie przekracza kontrastu 1000:1 więc fajnie że producenci albo sami nie wiedzą co mówią albo próbują robić z nas debili...

 

W praktyce większość matryc LCD ma kontrast statyczny nie przekraczający 1k:1.

Lecz jeszcze częściej producent monitora biorąc matrycę o kontraście powiedzmy 1000:1, "robi z niej" monitor osiągający faktycznie kontrast statyczny 600-650 :1. W materiałach podaje jednak dane matrycy czyli 1000:1 (czyli teoretycznie maksymalne) i jakoś nikt o to kopii nie kruszy.

 

Tutaj natomiast oceniamy (recenzujemy) różne monitory w których producenci podają podobne parametry, a konkretne wyroby różnią się diametralnie.

 

Np. dla wielu mniej doświadczonych Użytkowników: wszystkie matryce TN są jednakowe, wszystkie matryce TN podświetlane LED są jednakowe, 170 stopni = 170 stopni i jest to niewiele mniej niż 178 stopni.

Ten dział przeznaczony jest (przede wszytskim) dla tych, którzy np. porównując dwa monitory o deklarowanych kątach 170 stopni - są w stanie przekazać (na podstawie tego co stoi przed nimi na biurku), że jeden z nich traci kolory przy odchyleniu o 10 stopni, a drugi o np. 45 stopni albo w jednym z nich można

uzyskać czarny ekran dopiero jak się go wyłączy ;)

Żeby daleko nie szukać: wystarczy wziąć dwa modele tego samego producenta np. LG: W2286L i W2486L - różnica w odbieranej "jakości" jest zauważalna.

Z jakiego innego źródła Użytkownik planujący zakup monitora (a niekoniecznie znający się na subtelnych różnicach nawet pomiędzy "najnowszymi LED-ami") ma czerpać (w miarę) wiarygodne informacje ? (z danych katalogowych jak wykazałem - niekoniecznie w łatwy sposób można coś "wyciągnąć").

 

Dla konserwatystów jeszcze kilka informacji: podobnie jak "kierunek" 1920x1080 w monitorach (i telewizorach) domowych został "zatwierdzony", podobnie rzecz się ma z podświetleniem matryc.

Nadal zostaje podział (ze względu na ułożenie kryształów) na TN , IPS i PVA (chociaż te ostatnie przegrywają konkurencję cenową z coraz tańszymi matrycami IPS z LG.Display), ale cały rynek idzie w kierunku (szeroko pojętego) podświetlenia LED tych matryc. Wg przewidywań firm prognozujących rynek: już w 2011 roku udział wyświetlaczy z podświetleniem LED osiągnie ok. 59% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby daleko nie szukać: wystarczy wziąć dwa modele tego samego producenta np. LG: W2286L i W2486L - różnica w odbieranej "jakości" jest zauważalna.

 

 

To na którym jakość obrazu jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to niewiele widziałeś.

No właśnie o to chodzi że na TN niewiele można zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na którym jakość obrazu jest lepsza?

 

W2486L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokój :)

Tu nie chodzi o dyskusje na temat, wyższości danej matrycy. Temat ten dotyczny recenzji tego modelu monitora i żadnego innego.

 

Nie ma co się oszukiwać 80/90% monitorów wykorzystywanych w celach nie profesjonalnych, to prawdopodobnie TN.

 

To już nie są matryce takie jak w lapkach, że lekka zmiana kąta patrzenia na matrycę powodowała "negatyw".

Nie ma co się tu w dyskusje wdawać, ja mam w domu 4 monitory na matrycach TN i stwierdzam, jednoznacznie na tej w W2486L obraz wygląda najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

jaka w tym modelu jest powierzchnia ekranu, mat czy połysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest matowy. Dzisiaj go właśnie kupiłem i pierwsze wrażenia... jestem bardzo zadowolony. Warto było go kupić. Polecam :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy:

 

Mam pytanie - jak z kwestią piszczenia? Większość tanich monitorów piszczy gdy się zmniejszy jasność. Jeśli dysponujecie cichym komputerem ( i oczywiście nie macie hałasu w pokoju) to moglibyście to sprawdzić.

 

edit:

Na wątek trafiłem szukając info o monitorach 22-24 na podświetleniu LED. To dodam tutaj coś co może być istotne dla osób zainteresowanych tym LG W2486L-PF.

Od niedawna w sprzedaży pojawił się monitor 24 na LED za niewiele ponad połowę ceny tego LGka. Zastanawia mnie o ile jest gorszy, bo cena - 750zł bardzo kusi. TN, 1920x1080, 24" LED, DVI z HDCP (przejściówka do HDMI kosztuje grosze.)

Jak ktoś kupi/znajdzie recenzję - to może niech założy wątek i wklei tutaj linka. Będzie przydatnie i bez zbędnego śmiecenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do posiadaczy:

 

Mam pytanie - jak z kwestią piszczenia? Większość tanich monitorów piszczy gdy się zmniejszy jasność. Jeśli dysponujecie cichym komputerem ( i oczywiście nie macie hałasu w pokoju) to moglibyście to sprawdzić.

 

Piszczą najczęściej przetwornice od podświetlenia. Ten monitor ma podświetlenie LED - tu nie ma przetwornicy napięcia tak więc nie ma piszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

mam mały dylemt bo tyle tych monitorów, że aż głowa boli, ale mnie interesuje SAMSUNG +tuner TV P2770 HD co ty, albo wy na to?? Nie ukrywam ale troche sie najarałem na ten monitor ;] no i jeszcze mam pytanie apropo tego kontrastu o co chodzi z tym dynamicznym?? Czy on jest cały czas czy tylko jak sie nacisnie jakis magiczny guzik??;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dzieki za szybka odpowiedz jest zaje....ście dzieki że kto kolwiek poswiecił mi chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO dzieki za szybka odpowiedz jest zaje....ście dzieki że kto kolwiek poswiecił mi chwile.

 

 

Jak wraznia przy dlugiej pracy z monitorem ? pieka oczy ? sa jakies problemy ?

 

 

@gong Jezeli chcesz miec telewizor + monitor w jednym czemu nie , zawsze po wymianie w przyszlosci ostanie ci telewizor Full HD , tez sie nad tym zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitorek jest spoko nic nie piecze, a znam ten problem siedze od niego jakis metr z kawałkiem. jest git. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...