Forum PCLab.pl: LG W2486L-PF - Recenzja 24" LCD (podświetlenie matrycy LED) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

LG W2486L-PF - Recenzja 24" LCD (podświetlenie matrycy LED) Recenzja w toku realizacji

#21 Użytkownik jest niedostępny   nazir123 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Grudzień 2009 - 11:03

Zobacz postRonson, o 12 Grudzień 2009, 18:47, napisał(a):

Do posiadaczy:

Mam pytanie - jak z kwestią piszczenia? Większość tanich monitorów piszczy gdy się zmniejszy jasność. Jeśli dysponujecie cichym komputerem ( i oczywiście nie macie hałasu w pokoju) to moglibyście to sprawdzić.

Piszczą najczęściej przetwornice od podświetlenia. Ten monitor ma podświetlenie LED - tu nie ma przetwornicy napięcia tak więc nie ma piszczenia :)

#22 Użytkownik jest niedostępny   gong 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Grudzień 2009 - 13:13

Witka.
mam mały dylemt bo tyle tych monitorów, że aż głowa boli, ale mnie interesuje SAMSUNG +tuner TV P2770 HD co ty, albo wy na to?? Nie ukrywam ale troche sie najarałem na ten monitor ;] no i jeszcze mam pytanie apropo tego kontrastu o co chodzi z tym dynamicznym?? Czy on jest cały czas czy tylko jak sie nacisnie jakis magiczny guzik??;]

#23 Użytkownik jest niedostępny   gong 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 21 Grudzień 2009 - 15:46

NO dzieki za szybka odpowiedz jest zaje....ście dzieki że kto kolwiek poswiecił mi chwile.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Tom3ek 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 27 Grudzień 2009 - 20:28

Zobacz postgong, o 21 Grudzień 2009, 15:46, napisał(a):

NO dzieki za szybka odpowiedz jest zaje....ście dzieki że kto kolwiek poswiecił mi chwile.

Jak wraznia przy dlugiej pracy z monitorem ? pieka oczy ? sa jakies problemy ?

@gong Jezeli chcesz miec telewizor + monitor w jednym czemu nie , zawsze po wymianie w przyszlosci ostanie ci telewizor Full HD , tez sie nad tym zastanawiam

#25 Użytkownik jest niedostępny   gong 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 28 Grudzień 2009 - 19:26

monitorek jest spoko nic nie piecze, a znam ten problem siedze od niego jakis metr z kawałkiem. jest git. Polecam.

#26 Użytkownik jest niedostępny   ElWray 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 27 Luty 2010 - 18:40

pewnie dlatego że ten monitor ma pakiet funkcji Smart, które zmniejszają zmeczenie oczu

#27 Użytkownik jest niedostępny   Gadom 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Maj 2010 - 14:43

Właśnie zamówiłem ten monitor i mam takie pytanie, czy w skład zestawu wchodzi kabel dvi? Czy podłączając hdmi-hdmi będzie ten monitor współgrał z PC czy tylko w grę wchodzi ewentualnie hdmi-dvi?

#28 Użytkownik jest niedostępny   de99ial 

• Prorok Svaroga
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2010 - 09:38

Ma kabel DVI.

Będzie współpracował na każdym kablu, ale w przypadku PC będzie to jedynie transmisja obrazu - czyli to samo co w DVI.

#29 Użytkownik jest niedostępny   ArturJak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2010 - 09:47

Zobacz postde99ial, o 21 Maj 2010, 09:38, napisał(a):

Ma kabel DVI.

Będzie współpracował na każdym kablu, ale w przypadku PC będzie to jedynie transmisja obrazu - czyli to samo co w DVI.

W moim w2452-PF po podłączeniu HDMI-HDMI do geforca przestały działać opcje panelu nVidii dotyczące ustawiania skalowania obrazu. Ten programik od LG też nie wykrywał monitora.

#30 Użytkownik jest niedostępny   de99ial 

• Prorok Svaroga
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2010 - 13:16

Zobacz postArturJak, o 21 Maj 2010, 10:47, napisał(a):

W moim w2452-PF po podłączeniu HDMI-HDMI do geforca przestały działać opcje panelu nVidii dotyczące ustawiania skalowania obrazu. Ten programik od LG też nie wykrywał monitora.

Miałęm na myśli jakość obrazu - domyślnie chciałem wykazać, że HDMI tylko do kompa to zbytek.

#31 Użytkownik jest niedostępny   Lesiu2412 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 04 Czerwiec 2010 - 19:50

Witam,
w niedalekiej przyszłości chciałbym nabyć LG W2486L-PF. Ponieważ monitor będzie mi służył również do gry na konsoli, mam pytania związane z podłączeniem do niego głośników. Jak przedstawia producent, monitor posiada wyjście słuchawkowe, które, jak mniemam, umożliwia generowanie, za pomocą słuchawek, dźwięku przesyłanego z konsoli przez HDMI. Jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu :P. Chciałbym dowiedzieć się także, czy można do tegoż wyjścia podłączyć głośniki, tak by działały? :P Jeśli tak, to czy są jakieś ograniczenia odnośnie ich parametrów?
Pozdrawiam! :)

Ten post był edytowany przez Lesiu2412 dnia: 04 Czerwiec 2010 - 20:07

#32 Użytkownik jest niedostępny   be3 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2010 - 00:34

Wszystkie monitory LG posiadające wejście HDMI - dysponują także wyjściem "słuchawkowym", którym wyprowadzany jest sygnał audio zawarty w zespolonym sygnale HDMI. Do wyjścia słuchawkowego można podłączyć zarówno słuchawki jak i zewnętrzny wzmacniacz (samodzielny lub wbudowany w zestaw głośników komputerowych) - analogicznie jak do wyjścia karty dźwiękowej w komputerze.

#33 Użytkownik jest niedostępny   Lesiu2412 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 07 Czerwiec 2010 - 18:17

A jak przedstawia się kwestia jakości dźwięku?
Od LG otrzymałem taką oto odpowiedź: "Informujemy, że jest to wyjscie sluchawkowe, z tego tytulu moc wyjscia jest bardzo mała. Podłączenie głośników może nie skutkować odtwarzaniem dzwięku w dobrej jakości".
Korzystając z okazji, chciałbym się dowiedzieć, czy karta GeForce 8600 GT Sonic+ będzie współgrać z tego typu monitorem?
Jeśli tak, to przez jaki kabel najlepiej go podłączyć?

Ten post był edytowany przez Lesiu2412 dnia: 08 Czerwiec 2010 - 10:48

#34 Użytkownik jest niedostępny   be3 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Czerwiec 2010 - 11:19

Zobacz postLesiu2412, o 7 Czerwiec 2010, 19:17, napisał(a):

A jak przedstawia się kwestia jakości dźwięku?
Od LG otrzymałem taką oto odpowiedź: "Informujemy, że jest to wyjscie sluchawkowe, z tego tytulu moc wyjscia jest bardzo mała. Podłączenie głośników może nie skutkować odtwarzaniem dzwięku w dobrej jakości".

Tak jak pisałem wcześniej (i potwierdzili Ci w LG) : do podłączenia głośników (o mocy wyższej, a impedancji niższej - niż słuchawki) potrzebny jest wzmacniacz (może być wbudowany w głośniki - ale potrzebny).
Jeżeli głośniki są "pasywne" (nie posiadają wbudowanego wzmacniacza - najłatwiej poznać je po braku zasilania) to wrażenia dźwiękowe będą 'ograniczone'.

Zobacz postLesiu2412, o 7 Czerwiec 2010, 19:17, napisał(a):

Korzystając z okazji, chciałbym się dowiedzieć, czy karta GeForce 8600 GT Sonic+ będzie współgrać z tego typu monitorem?
Jeśli tak, to przez jaki kabel najlepiej go podłączyć?

Oczywiście - kabel DVI-D.

#35 Użytkownik jest niedostępny   donmac 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 12 Styczeń 2011 - 13:54

A ja mam takie pytanie: Czy jest możliwość podłączenia W2486L do komputera przy pomocy kabla HDMI-HDMI (bez żadnych przejściówek)? Bo z tego co wynika z instrukcji od LG do monitora podłącze jedynie sprzęt AV(aparat, konsola itp.) gdyż HDMI jest zoptymalizowane pod względem AV i nie obsługuje komputera.

#36 Użytkownik jest niedostępny   de99ial 

• Prorok Svaroga
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2011 - 12:01

HDMI w kartach graficznych pełni najczęściej rolę dodatkowego złącza służącego do podłączenia np. drugiego monitora lub innego urządzenia. Oczywiście można podłączyć i najczęściej nie ma z tym kłopotów, ale bywa różnie.

#37 Użytkownik jest niedostępny   zlotypotok 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 30 Czerwiec 2011 - 11:03

witam. przepraszam za odswiezenie starego tematu ale spodobala mi sie ta recenzja. mysle nad kupnem monitora do max 750 zł i znalazłem właśnie LG W2486L-PF . zastanawiam sie czy warto go wziac za te cene czy moze wziac cos innego. zalezy mi na 24 calach, dobrym ogladaniu filmow hd i gier, lubie ogladac filmy z lozka i lozko jest troche nizej dlatego na dobrym kącie oraz ogolnie zeby byl supcio. najlepiej led bo ponoc ledy sa bardzo dobre dla hd. warto brac ten monit czy moze cos innego? pozdrawiam

#38 Użytkownik jest niedostępny   student229d 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 30 Czerwiec 2011 - 14:19

Ja posiadam taki monitor i osobiście polecam. Bardzo dobra jakość obrazu, fajny design. Ale szkoda bo nie ma standardu VESA na którym mi zależy, ale trafiła mi się okazja, właśnie z PCLaba kupiłem używany w dobrym stanie i nie patrzyłem czy ma VESA czy nie. Poza tym wszystko OK Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez student229d dnia: 30 Czerwiec 2011 - 14:20

#39 Użytkownik jest niedostępny   de99ial 

• Prorok Svaroga
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Wrzesień 2011 - 10:29

Mam prośbę - czy ktoś z posiadaczy tego modelu mógłby zmierzyć przekątną ekranu miarką i podać ile cm ona ma? Nie chodzi mi o parametr na papierze czy w opisie - tylko rzeczywisty.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2