Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cyruś

LG W2486L-PF - Recenzja 24" LCD (podświetlenie matrycy LED)

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie dlatego że ten monitor ma pakiet funkcji Smart, które zmniejszają zmeczenie oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem ten monitor i mam takie pytanie, czy w skład zestawu wchodzi kabel dvi? Czy podłączając hdmi-hdmi będzie ten monitor współgrał z PC czy tylko w grę wchodzi ewentualnie hdmi-dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma kabel DVI.

 

Będzie współpracował na każdym kablu, ale w przypadku PC będzie to jedynie transmisja obrazu - czyli to samo co w DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma kabel DVI.

 

Będzie współpracował na każdym kablu, ale w przypadku PC będzie to jedynie transmisja obrazu - czyli to samo co w DVI.

 

W moim w2452-PF po podłączeniu HDMI-HDMI do geforca przestały działać opcje panelu nVidii dotyczące ustawiania skalowania obrazu. Ten programik od LG też nie wykrywał monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim w2452-PF po podłączeniu HDMI-HDMI do geforca przestały działać opcje panelu nVidii dotyczące ustawiania skalowania obrazu. Ten programik od LG też nie wykrywał monitora.

 

 

Miałęm na myśli jakość obrazu - domyślnie chciałem wykazać, że HDMI tylko do kompa to zbytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w niedalekiej przyszłości chciałbym nabyć LG W2486L-PF. Ponieważ monitor będzie mi służył również do gry na konsoli, mam pytania związane z podłączeniem do niego głośników. Jak przedstawia producent, monitor posiada wyjście słuchawkowe, które, jak mniemam, umożliwia generowanie, za pomocą słuchawek, dźwięku przesyłanego z konsoli przez HDMI. Jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu :P. Chciałbym dowiedzieć się także, czy można do tegoż wyjścia podłączyć głośniki, tak by działały? :P Jeśli tak, to czy są jakieś ograniczenia odnośnie ich parametrów?

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie monitory LG posiadające wejście HDMI - dysponują także wyjściem "słuchawkowym", którym wyprowadzany jest sygnał audio zawarty w zespolonym sygnale HDMI. Do wyjścia słuchawkowego można podłączyć zarówno słuchawki jak i zewnętrzny wzmacniacz (samodzielny lub wbudowany w zestaw głośników komputerowych) - analogicznie jak do wyjścia karty dźwiękowej w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przedstawia się kwestia jakości dźwięku?

Od LG otrzymałem taką oto odpowiedź: "Informujemy, że jest to wyjscie sluchawkowe, z tego tytulu moc wyjscia jest bardzo mała. Podłączenie głośników może nie skutkować odtwarzaniem dzwięku w dobrej jakości".

Korzystając z okazji, chciałbym się dowiedzieć, czy karta GeForce 8600 GT Sonic+ będzie współgrać z tego typu monitorem?

Jeśli tak, to przez jaki kabel najlepiej go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak przedstawia się kwestia jakości dźwięku?

Od LG otrzymałem taką oto odpowiedź: "Informujemy, że jest to wyjscie sluchawkowe, z tego tytulu moc wyjscia jest bardzo mała. Podłączenie głośników może nie skutkować odtwarzaniem dzwięku w dobrej jakości".

 

Tak jak pisałem wcześniej (i potwierdzili Ci w LG) : do podłączenia głośników (o mocy wyższej, a impedancji niższej - niż słuchawki) potrzebny jest wzmacniacz (może być wbudowany w głośniki - ale potrzebny).

Jeżeli głośniki są "pasywne" (nie posiadają wbudowanego wzmacniacza - najłatwiej poznać je po braku zasilania) to wrażenia dźwiękowe będą 'ograniczone'.

 

 

Korzystając z okazji, chciałbym się dowiedzieć, czy karta GeForce 8600 GT Sonic+ będzie współgrać z tego typu monitorem?

Jeśli tak, to przez jaki kabel najlepiej go podłączyć?

Oczywiście - kabel DVI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Czy jest możliwość podłączenia W2486L do komputera przy pomocy kabla HDMI-HDMI (bez żadnych przejściówek)? Bo z tego co wynika z instrukcji od LG do monitora podłącze jedynie sprzęt AV(aparat, konsola itp.) gdyż HDMI jest zoptymalizowane pod względem AV i nie obsługuje komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI w kartach graficznych pełni najczęściej rolę dodatkowego złącza służącego do podłączenia np. drugiego monitora lub innego urządzenia. Oczywiście można podłączyć i najczęściej nie ma z tym kłopotów, ale bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. przepraszam za odswiezenie starego tematu ale spodobala mi sie ta recenzja. mysle nad kupnem monitora do max 750 zł i znalazłem właśnie LG W2486L-PF . zastanawiam sie czy warto go wziac za te cene czy moze wziac cos innego. zalezy mi na 24 calach, dobrym ogladaniu filmow hd i gier, lubie ogladac filmy z lozka i lozko jest troche nizej dlatego na dobrym kącie oraz ogolnie zeby byl supcio. najlepiej led bo ponoc ledy sa bardzo dobre dla hd. warto brac ten monit czy moze cos innego? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taki monitor i osobiście polecam. Bardzo dobra jakość obrazu, fajny design. Ale szkoda bo nie ma standardu VESA na którym mi zależy, ale trafiła mi się okazja, właśnie z PCLaba kupiłem używany w dobrym stanie i nie patrzyłem czy ma VESA czy nie. Poza tym wszystko OK thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy ktoś z posiadaczy tego modelu mógłby zmierzyć przekątną ekranu miarką i podać ile cm ona ma? Nie chodzi mi o parametr na papierze czy w opisie - tylko rzeczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...