Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ban19

LC/WC CM Stacker - Ban19

Rekomendowane odpowiedzi

Edit: 24.12.09

 

LC - BAN19

 

Ok pół roku temu skończyłem składać komputer (opis w sygnaturce) już w tedy w planach było LC ale zapał ostygł wraz z nim przepadły pieniądze. Dopiero ostatnimi czasy gdy zacząłem uczęszczać na forum i po napatrzeniu się na te wszystkie zestawy, modyfikacje, znowu się "nakręciłem" na LC i delikatna modyfikacje budy. Jako że nie chciałem zakładać nowego tematu postanowiłem zmodyfikować istniejący. Na razie trwa kompletowanie elementów więc żadnego szalu narzazie nie będzie. Zapraszam do komentowania.

 

<------------------------------------------------------------------------------------------------->

 

 

Witam jako że to chyba mój pierwszy temat na PClab chicalbym sie przywitać.

Chcialbym złożyć naprawdę bardzo wydajny zestaw chłodzenia LC do mojego komputera ponieważ zamierzam pracować w ciszy a jednocześnie po delikatnym oc@4.x-ghz(24/7)

Zestaw jaki posiadam to:

Buda - CM Stacker 832

Mobo - Gigabyte GA-EX58-Extreme

Cpu - I7 920 D0

Gpu - BFG GTX 295 1pcb

Ram - Corsair Dominator GT CM3X2G1866C7GT

Psu - Tagan BZ 900w (pipe rock)

 

Ile mam zamiar wydać ? co ma być to będzie się zarobi :szczerbaty:

 

 

Aktualna konfiguracja mnie denerwuje komputer jest wyeksponowany i widać burdel kabli, podczas zakładania LC nie obejdzie się bez kilometra oplotu delikatnego pocięcia tacki Mobo, jakiś dobrych wentylatorów, Milo by było gdyby chlodnica była kolosalna :D (element wystroju) np. Aquacomputer Evo 1080 ale czekam na wasze sugestie, porady, jakieś ciekawe modyfikacje bo jak szaleć to już na maxa.

 

Lukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

CPU: EK LT

GPU: EK-FC

Mobo stock block

Rad: Thermochill PA120.4 Quad albo 3x124 + 2x140

Pompka: Laing/Swif 350

Rez: EK albo inny choćby tańszy

 

A tak kompletny z cooling.pl

 

69397241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CPU: EK LT

GPU: EK-FC

Mobo stock block

Rad: Thermochill PA120.4 Quad albo 3x124 + 2x140

Pompka: Laing/Swif 350

Rez: EK albo inny choćby tańszy

Teraz nasuwa sie pytanie gzy dałoby rade ułożyć wszystko w obudowie 3x124 wejdzie w zatoki kosztem DVD ;p

reszta poza obudowę ? jest jeszcze Quad ale on to juz tylko poza.

 

 

 

jak chcesz się "ptzywitać" to cześć :kwasny:

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś wyeksponować chłodnicę, także obudowa własnoręcznie zrobiona dla Quada to coś specjalnego co nadaje się do Twojego stwierdzenia "szaleć na maxa"

 

or :E

 

montagek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cennik mamy teraz trzeba znaleźć jakiś dobry sklep na terenie UK ( może ktoś coś poleci ? )

Oczekujcie Worklog'a po nowym roku.

Dzięki Seba !

 

@up z tyłu za obudową już niewiele miejsca ale można by to do ściany nad obudową poziomo przykręcić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermochill PA120.3 Triple Radiator (15mm)

349.01PLN

EK Water Blocks EK Supreme LT - Acetal+Nickel LGA775/1156/1366

179.00PLN

EK Water Blocks EK-FC GTX 295 Single PCB Acetal

549.00PLN

Swiftech pompa MCP355 12V (Laing DDC 1T + )

289.01PLN

Black Water O-Tank 250

119.90PLN

 

~1485zł

 

złączki i węże niech ktoś inny doradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Pierwsza z wielu dostaw elementów do mojego przyszłego zestawu LC

1002939kopia1024x768.th.jpg1002941kopia1024x768.th.jpg

1002943kopia1024x768.th.jpg1002945kopia1024x768.th.jpg

1002949kopia1024x768.th.jpg1002950kopia1024x768.th.jpg1002951kopia1024x768.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle klocki no i ten FC ... dlaczego nie wersja niklowana ? prezentuje sie lepiej choc to kwestia gustu :Up_to_s: anyway keep going, we are watching you :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym ale miedź do mnie bardziej przemawia :cool: a tak poza tym czy przypadkiem nikiel nie pogarsza odprowadzania ciepła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem nad tym ale miedź do mnie bardziej przemawia :cool: a tak poza tym czy przypadkiem nikiel nie pogarsza odprowadzania ciepła ?

Niklowanie polepsza oddawanie ciepła (1-1,5*C na cpu tak około).

Powierzchnia miedzi pod wpływem powietrza sie utlnenia i tlenki stawiają ciepłu duży opór. Nie wspominając tu o walorach estetycznych :]

 

BTW gdzie dasz 120.4 u siebie w budzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że o tym nie wiedziałem wcześniej. :kwasny: Najwyżej oddam do niklowania, A co do 120.4 (o chłodnię chodzi ? ) to jej nie widzę w obudowie, plan jest taki aby zrobić z grubej plexi stojak dla niej obok budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąż 10/16 odpada jak chcesz podłączyć się do bloku od Giga-Byte'a. Zbyt lużno wejdzie.

Proponuję 9.5/14.3 ale trzeba zaciski. mam również GB i te właśnie węże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do węży mam w planach 13mm (3/8)" ale miałem się właśnie o to pytać, a bloczek gigabyte'a trzeba będzie jakoś dostosować lub do tego jednego elementu zastosować mniejszy wąż, czy nie będzie się to zbyt w oczy rzucało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o angielskie sklepy to :

http://www.scan.co.uk/

http://www.watercoolinguk.co.uk/

http://www.overclockers.co.uk/

http://www.xcase.co.uk/ (wyłącznie do obudowy)

 

z tych kupisz wszystko, włącznie z obudowami itd.

 

Po primo, zmieniłbym tą budę i chłodnice wrzucił do środka, będzie ładniej, wygodniej i estetyczniej.

Po segundo spodziewaj się ładnej masakry z kablami, bo ta obudowa prawie w ogóle nie ma piwnicy, a to bardzo utrudnia - wiem z własnego doświadczenia.

Po trio nie zrób z tego choinki z lampkami w biliardach kolorów świata, bo ładny sprzęt do wykorzystania.

 

No i ogólnie do roboty :) też dużo mnie zaskakiwało i sprawiało nie lada problemów :szczerbaty:

 

no i tak na marginesie będzie kupował jakiś sterownik fanów ? jakis aquacomputer zrobisz ? Czy zwykły manual od zalmana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclockers.co.uk/ - Tu złożyłem mój cały PC razem z monitorkiem i głośnikami :D sporo kasy u nich zostawiłem i nie miałem problemów z reklamacja dysku :thumbup:

http://www.watercoolinguk.co.uk/ - tu także kupowałem (oploty) konkurencyjne ceny w porównaniu do Aquatuning, będę w tym sklepie kupował sporo elementów do LC :thumbup:

 

Buda zostaje tania nie była :E a co do kabli to Dremel jest 36 tarcz kupiłem będą foty. ;) Fakt zasilacz choinka, ale poza nim to wylądują tam 2 katody UV. Wszystko to będzie ogarniać T-Balancer (Wentylatory, pompkę, Katody,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ban19 :cool: ja swoj komp tez prawie caly zlozylem w overclockers.co.uk ale ostatnio plyte p procka kupilem w scan.co.uk bo mieli lepsza cene. :lol2:

Sam chcialem zrobic w swoim Stackerze 832 LC. A skonczylo sie jednak na zwyklym chlodzeniu ale i tak jestem zadowolony :cool: Dlatego jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie. I napewno nie raz odwiedze Twoj watek.

Pozdrawiam serdecznie Fudster's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do węży mam w planach 13mm (3/8)" ale miałem się właśnie o to pytać, a bloczek gigabyte'a trzeba będzie jakoś dostosować lub do tego jednego elementu zastosować mniejszy wąż, czy nie będzie się to zbyt w oczy rzucało ?

 

ale po co kombinować?

wąż TYGON 9.5/14.3 i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś polecić konkretny rodzaj z jednej z tych stron:

http://www.watercoolinguk.co.uk/

http://www.aquatuning.co.uk/

Ponieważ jeszcze nie miałem styczności z żadnym zestawem LC i nie mam pojęcia który będzie najlepszy dobrze by było gdyby był przezroczysty, jeszcze nie teraz ale w niedalekiej przyszłości będę potrzebował rady co do złączek, i metody prowadzenia węży w obudowie biorąc pod uwagę "Fillport" i spust z zaworem.

Tak na marginesie kupiłem rezerwuar :cool: foty w swoim czasie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zdjęć nie robiłem bo kompletnie o tym zapomniałem, a to też jeden z elementów modyfikacji jaką szykuję. Trochę niebieskiego UV oplotu + demonstracja pierwszych zabaw w oplatanie. Obiecuję poprawę :E

 

200912250021024x768.th.jpg200912250011024x768.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oplot to 8mm i prześwituje :D , do przewodów bierze się 3/4mm , ten co ty masz jest to rozpoczęcia oplotów z zasilacza .

Kupowałeś na allegro od takiego gościa co ma 5 kolorów na obrazku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplot ma 6mm tylko jest nieudolnie założony na jednym z kabli, na alledrogo nie kupuję ok kiedy nie mieszkam w polsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
    • Bo Norwegia nie wynegocjowała odpowiednich warunków   PS. Polska -> Norwegia, potrzymaj mi piwo  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...